Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 165 od 165

Tema: Pismo tati

  1. #151
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Hvala, Žuta [emoji3590]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #152
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Uopće nisam ogorčena, niti mi treba tuđe.
    Ja samo volim poštenje i fer igru.
    Zakon je jasan i tu rasprave nema.
    Tko na što misli da ima ili nema pravo, o tom- po tom.
    Zato postoji zakon.
    Koji jasno kaže da preminulog supružnika nasljeđuju bračni drug i djeca u JEDNAKIM omjerima.
    Moj muž je teško bolestan i ima dvoje djece iz prvog braka i dosta imovine.
    Meni nikada, ali baš, nikada nije palo na pamet njih isključiti iz nasljedstva.
    Kad je pisao oporuku, inzistirala sam da to radi s odvjetnikom i da bude svima jednako. Djeci. Za mene sam mu rekla da me isključi.
    Nije me poslušao u vezi mene, ali je u vezi jednakosti. Svakome po četvrtina i to je to.
    Takva je njegova tzv. posljednja volja.
    I tako bude podijeljeno jednog dana kad dođe do toga.
    Bez obzira što ja brinem o njemu, što ga ja njegujem. To smatram svojom dužnošću jer sam mu 30 godina supruga, partner, životni drug, najbolji prijatelj... i on bi tako za mene. Sigurna sam u to.
    Što se tiče dijela moje očevine, imam genijalan plan. Sve po zakonu.
    Budem pisala kako se stvari budu odvijale, ali već sad vidim da bude interesantno



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    zakon da regulira ljubav i pošteno stečenu imovinu, kome moram a kome ne moram dati? neće ići... imam dvoje djece. jedno dijete ne poznam, drugo obožavam. zbog čega da dajem išta djetetu kojeg ne poznam, maloljetno je i majka je strvinar samo takav? samo jedan dobar razlog trebam...

  3. #153
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    A gle, to što jedno dijete ne poznaš, a drugo obožavaš može značiti svašta.
    Ja ne želim to komentirati iako sam se naježila kad sam to pričitala.
    Ali zakon je tu jasan:
    Sva djeca, bračna i izvanbračna te usvojena su jednaka i imaju pravo na jednak dio nasljedstva, odnosno na nužni dio.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #154
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    zakon? zakon su izglasali ljudi koje ne poznajem. moral je jedina vodilja u mojem životu, a zakon je da me se može ovršiti ili u zatvor smjestiti. neće meni zakon tuđim aršinom dijeliti moju imovinu! ako budem htio, poklonit ću ciganu. ili prodati i ja ću platiti porez. što zakon kaže na to?

  5. #155
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Tanči, potpis.

    Zakon je tu da štiti dijete koje nije moglo birati svoje roditelje.

  6. #156
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ajme Andro-gen trnci su me prošli kad sam pročitala tvoj post, ma zapravo tuga ogromna .
    Ja ne mogu zamislit NIJEDAN razlog da netko nikad nije upoznao vlastito dijete, pa taman da ima ne znam kakvog drugog roditelja s kojim živi. Kao što Marija reče dijete nije moglo birati svoje roditelje.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 03.03.2020. at 16:22

  7. #157
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Tocno. Dijete ne moze birati svoje roditelje.
    ( iako ti roditelji itekako mogu izabrati s kim ce imati dijete)
    Ali roditelji su ti odrasli u vezi i oni su ti koji odreduju dimamiku i ton odnosa . Medusobnog odnosa i odnosa roditelj -dijete. Sve ostalo su nijanse.

  8. #158
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Zakon je tu da štiti dijete koje nije moglo birati svoje roditelje.
    Slažem se. Dijete, rođeno u braku ili vanbračno, je potpuno nedužno, nije tražilo da bude rođeno.

  9. #159
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Andro-gen prvotno napisa Vidi poruku
    zbog čega da dajem išta djetetu kojeg ne poznam, maloljetno je i majka je strvinar samo takav? samo jedan dobar razlog trebam...
    Razlog je zakon i dobro je da je takav kakav je, a ti si mogao pripaziti pa ne imati dijete sa strvinarom.

  10. #160
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Andro gen stani na loptu. Vec si dobio banove, opomene za svoj stil pisanja.

  11. #161
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    @lili75 sf, jelda? protiv moje prirode. otela dijete pa naplaćuje film iznad 1000kn, a do 1000 kn - slika, hoće stan "na svoje ime da se osjeća sigurnom". ne moze nitko vjerovati. znam je nekoliko sati i 4 spora na građanskom sudu, 1 na kaznenom. ja u kolicima, kvadriplegija i bez glasa. eto, tko će baciti kamen? nije balavica. 43 godine ima, no kad me vidi belji se i krevelji kao petogodišnja djevojčica te se ruga "nakazi u kolicima". dovela jednom dijete da ga vidim kad je spavalo. zahtjeva da putujem vodjeti dijete u drugu županiju kad ona ima vremena. sve je točno i neiskrivljeno. ja mislio da griješim u nečemu, kad ono: "ona? pa di si nju našao??"
    isplakao rijeke.
    ne znam da sam dobio packe kao žuti karton. ako jesam, molim zbog čega?

  12. #162
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    A jooj nisam znala da si tako obolio. Žao mi je.
    Ne znam što reći, situacija vam je vrlo kompleksna ako je sve tako kako si napisao.
    Najviše mi je žao tog nedužnog djeteta koje ima tatu ali i polusestru koju ne poznaje i jednog dana bi vjerojatno bili podrška jedno drugome kad svi vas odraslih više ne bude.

  13. #163
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    @lili da, život nosi svoje. nije bolest, nego stanje. nema lijeka, nade, terapije. stvar je daleko gora nego sam napisao. bilo je tu policije, pištolja, prijetnji prebijanjem, czss... nadilazi granice ukusa, predmeta teme, pravila foruma... morao sam vidjeti kakve drugi problemčiće imaju pa sam se oglasio u temi. u posljednje tri godine su mi se dogodile stvari za koje sam mislio da su samo predmet petparačkih ljubavnih vikend "život" romana ili španjolskih serija.
    budi dobro!

  14. #164
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Andro-gen prvotno napisa Vidi poruku
    @lili da, život nosi svoje. nije bolest, nego stanje. nema lijeka, nade, terapije. stvar je daleko gora nego sam napisao. bilo je tu policije, pištolja, prijetnji prebijanjem, czss... nadilazi granice ukusa, predmeta teme, pravila foruma... morao sam vidjeti kakve drugi problemčiće imaju pa sam se oglasio u temi. u posljednje tri godine su mi se dogodile stvari za koje sam mislio da su samo predmet petparačkih ljubavnih vikend "život" romana ili španjolskih serija.
    budi dobro!
    To je život.
    Meni se svako malo dogodi neko njesra i stalno neka borba.
    Rekle su mi frendice da bi obavezno morala napisati knjigu.
    Sretno, Andro- gen.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #165
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Andro-gen prvotno napisa Vidi poruku
    @lili da, život nosi svoje. nije bolest, nego stanje. nema lijeka, nade, terapije. stvar je daleko gora nego sam napisao. bilo je tu policije, pištolja, prijetnji prebijanjem, czss... nadilazi granice ukusa, predmeta teme, pravila foruma... morao sam vidjeti kakve drugi problemčiće imaju pa sam se oglasio u temi. u posljednje tri godine su mi se dogodile stvari za koje sam mislio da su samo predmet petparačkih ljubavnih vikend "život" romana ili španjolskih serija.
    budi dobro!
    ajme Andro-gen
    Drži se!

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •