Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 74 od 74

Tema: Dijete kao porezna olakšica

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    možeš vezati ali onda u obje prijave moraš staviti obadva rodna lista

    ujedno vidi si sad su malo drugačije podjele prvog, drugog i inog djeteta... post gore moj....

    za to novo dijete stavlajš u mjesec u kojem je rođano olakšicu, bez obzira bilo to 1., 15., 28 ili 31. dan u mjesecu ima pravo na CIJELU olakšicu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.02.2017. at 13:05

  2. #52
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    koje obje prijave? prijavit cemo preko jednog (mene, oca ili bake). sad sam racunala, svejedno je preko koga cemo, isto ispadne ako se racuna 0,7 za drugo dijete na bilo kome.

    ovo sto si ti poslala je za 2017, meni treba za 2016.
    za ovo za mjesec u kojem je rodeno nisam znala, tnx!

  3. #53
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    sory da imaš pravo ovo s 2017.


    ako želiš da imaš kao 0.5+0.7 za dvoje djece, i ako želiš djecu pisati dvjema različitim osobama onda trebaš u obje prijave staviti rodni list ( s time ako je i baka u kombinaciji, i papir kakve veze ima baka s detetom), imaš kućice dole kod poreznih olakšica ako pišeš za dvije osobe onda svakoj moraš napisati oboje djece, ali s različitim postocima

  4. #54
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Mi smo maknuli klince sa muzeve pk.E sad ako ce on cijelu 2017 god.biti na bolovanju.ja sam na rodiljnom.ako bi 2018 predavala za povrat dali bi kaj dobili?

  5. #55
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ovisno o tvojim primanjima

  6. #56
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Ja sam na rodiljnom do 6/2018

  7. #57
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    onda možeš pričati o povratu tek 2018, ili se sjeti kak staviti djecu

    kako cura?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.02.2017. at 09:35

  8. #58
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Hvala.Curka je dobro.Doma je od 11mj.Nalazi su dobri,bratova je 100% kostana i dalje.Samo sto ove dvije mlade koje idu u vrtic stalno nekaj donesu iz vrtica pa i ona pokupi.Jedva cekamo toplije vrijeme.

  9. #59
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ne postoji opcije da su male doma?

  10. #60
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Evo mene opet sa pitanjem.
    Iduce god predajem zpp doh obrazac.
    Predala bi i za muza koji je u 2018 bio na bolovanju do kraja 8.mj i sad u 9 je poceo raditi.Placa mu je oko 8.000 neto.Ja sam na statusu od 3mj i planiram prikazati jedno dijete na obrascu.Dali da na njega stavim 3 i 4 dijete ili samo 3.?

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    A ne misliš i sad iskoristiti nešto
    Veliki ti nije više olakšica osim ako ne radi ali tad je uzdržavanju član 0.5
    Djeca su 1. 0.7
    2. 1
    3. 1.2
    Ali imaš možda i +1 na cirkulaciju ako imaš važeće rješenje,

  12. #62
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ti imaš pravo samo troje djece prijaviti,osim ako veliki ne radi ali tad je on uzdrzavsjuća osoba 0.5 te mjesece kad nije radio.
    Dijete 1. 0.7
    Dijete 2. 1
    Dijete 3. 1.4
    Ako imate kakvi rješenje od cure,onda nju imaš još +1 bod na vrijeme kad ima rješenje
    S time da djeca mogu biti sva kod istog roditelja ili jedno Simo dva tamo,ali treba onda nx obje prijave pisati da je jedno recimo njegovo,tvoje dvoje ili kak se dogovorite,u svakom slučaju treba pisati obje prijave.
    Može i sad prijaviti koje djete pa odma dobi bar malo veći neto van,ok kod privatnika koji ima neto isti bez obzira jel imaš jedno ili 20 uzdrzavaoca je bolje prijaviti sve u veljači
    Ako ćeš čekati veljaču kako se to tad izračuna.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.10.2018. at 18:13

  13. #63
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A ne misliš i sad iskoristiti nešto
    Veliki ti nije više olakšica osim ako ne radi ali tad je uzdržavanju član 0.5
    Djeca su 1. 0.7
    2. 1
    3. 1.2
    Ali imaš možda i +1 na cirkulaciju ako imaš važeće rješenje,
    Ovo zanemari ,

  14. #64
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Treba paziti JAKO na to koliko djece gdje prijavljuješ. Nema više 1., 2., 3. dijete kao što je nekada bilo, nego je sada 1., 2., 3. dijete na istoj poreznoj kartici. Muž i ja predali zpp doh i dobili krivi izračun. Pa se žalili, pa opet krivo. A ustvari mi smo bili u krivu.
    Imamo dvoje djece. Ako su oboje na npr. mojoj poreznoj kartici onda je 1. dijete 0,7 a drugo 1, ali ako je jedno dijete kod mene a drugo kod muža onda su oboje djece 0.7 (nema drugog djeteta!!!). Rekla nam je +'ena iz porezne uprave da je to promjena od 2017. godine. Do sada znam da sigurno nije bilo tako. I savjetovala nam je da djecu podijelimo na postotke, a ne na komade

  15. #65
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ako napraviš vezane prijave i u svakoj veliš ovo je moje a ovo njegovo ili kak se dogovorite onda može on Instagram jedno dijete koje mu je 1. a ti imaš imaš ostalo dvoje koje ti je 2. I 3. Podjelu sami radite
    A može i ono dva su moja 80posto , i dva su njegova 20 posto ili kak odlučite
    Malo mi je čudno puntice da ti nisi znala dobro riješiti,ili da ne znaš ko to zna
    Ja sam daleko miljama od računovodstva i znam te stvari.
    Pa ako će ti ikad trebati javi se.možeš dobiti i koju preporuku s rode ako ti treba

  16. #66
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Da možda nije lošije da se podijele postoci djece

  17. #67
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mene opet sa pitanjem.
    Iduce god predajem zpp doh obrazac.
    Predala bi i za muza koji je u 2018 bio na bolovanju do kraja 8.mj i sad u 9 je poceo raditi.Placa mu je oko 8.000 neto.Ja sam na statusu od 3mj i planiram prikazati jedno dijete na obrascu.Dali da na njega stavim 3 i 4 dijete ili samo 3.?
    Pa ništa te ne košta staviti dvoje na njega, s obzirom da tebi treba samo jedno.

  18. #68
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Sin radi tako da njega nemrem.
    Druga kcer ima rjesenje pa sam mislila staviti nju ksebi.Meni je svejedno dali je jedno ili troje.Samo mi je za muza.Njemu se gleda placa za 9,10,11 i 12 mjesec.

  19. #69
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ok kakvo imaš rješenje?

  20. #70
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Inače ja imam sve uvedeno na poreznoj veći klinci muževi,malac moj

  21. #71
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ako napraviš vezane prijave i u svakoj veliš ovo je moje a ovo njegovo ili kak se dogovorite onda može on Instagram jedno dijete koje mu je 1. a ti imaš imaš ostalo dvoje koje ti je 2. I 3. Podjelu sami radite
    A može i ono dva su moja 80posto , i dva su njegova 20 posto ili kak odlučite
    Malo mi je čudno puntice da ti nisi znala dobro riješiti,ili da ne znaš ko to zna
    Ja sam daleko miljama od računovodstva i znam te stvari.
    Pa ako će ti ikad trebati javi se.možeš dobiti i koju preporuku s rode ako ti treba
    Itekako znam. Radim svake godine, moram radit svake godine.
    Djeca nisu na poreznoj kartici.
    Na prijavi stavim (uglavnom) jedno sebi jedno mužu. Njemu prvo dijete 0,7 a sebi drugo dijete 1.
    Ali za 2017. godinu se promijenilo, kako sam gore napisala. Napravila sam isto kao i svake godine. Kad je došlo rješenje skužila sam da su i mužu i meni priznali odbitak 0.7 (kao da imamo dvoje prve djece?!?!?) Pa sam pisala žalbu, i molila da isprave i meni priznaju 2. dijete (koeficijent 1 a ne 0.7 koji koristi muž). Pa je došlo novo rješenje. Opet isto. Priznali i meni i njemu ISTI osobni odbitak za cijelu godinu tj. 66.600kn. Onda sam otišla u poreznu reći im da su maloumni i da ne možemo imati dvaput prvo dijete!!! Pa mi je žena u poreznoj rekla da je puno ljudi bilo ljuto jer to baš i nisu iskomunicirali kako spada pa su dobili manje povrate od očekivanog, ali da od 2017. se pojam prvo, drugi, treće itd. dijete odnosi isključivo na redoslijed djece na nečijoj poreznoj kartici. Može meni bit 5. dijete, ali ako mi je to dijete jedino na poreznoj kartici onda se računa kao prvo (0,7). Objasnila mi je da kakti ja uzdržavam jedno dijete i muž jedno dijete. Svatko svoje hahaha Uglavnom, nemojte se zeznut (ako već niste haha) jer se to promijenilo. Sada vam se najviše isplati imati svu djecu na jednoj ili obje porezne kartice pa računati postotke koje svaki roditelj koristi.
    Malo sam se raspisala ali nadam se da će nekom bit korisno.

    p.s. našla i članak gdje je više manje objašnjeno https://narod.hr/dom-i-obitelj/prija...u-vec-postotke

    p.s.2 ne znam zašto se o tome prošle godine nije više pričalo. Od 2 prijateljice koje rade u računovodstvu jedna pojma nije imala a druga se iščuđavala kako ne znam

  22. #72
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Imamo za kcer rijesenje od komisije s vjestacenja.
    A sjetila sam se da je muz ove god.maknuo starijeg sa svoje PK.I on je poceo ove god.raditi.Da nebi muzu doslo da mora nekaj platiti za sina?

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ako ga je maknuo taj mjesec kad je počeo raditi onda je ok.
    S time da i din može svoju olakšicu razvući preko cijele godine

  24. #74
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Sin može svoju olakšicu razvući preko cijele godine,a otac samo do vremena kad je se industrija bio nezaposlen

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •