Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 74

Tema: Dijete kao porezna olakšica

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    52

    Početno Dijete kao porezna olakšica

    Dragi svi, molim vas pomoć. Imam dijete od 3.g. koje je od početka porezna olakšica mužu jer ima veću plaću nego ja. E sada muž je dijete stavio na svoju PK karticu i "koristi" olakšicu kroz cijeli godinu. Stavila sam pod navodnike jer muž ima dogovorenu neto plaću i ne dobije ni lipe više da ima još 5 djece na sebi. Čekamo i drugu bebu pa me sada zanima što da radimo. Naime znam da bi dobio dosta veliki povrat da djete/dijecu prijavi samo na poreznoj prijavi u veljači. Da li se djeca smiju skinuti sa PK kartice (kao olakšica za cijelu godinu po mjesecima) i prijavljivati samo na poreznoj prijavi? Ako može koja je procedura sa ovim djetetom koje je već prijavljeno (da ga suprug skine sa kartice ili?) a koja je procedura sa novim bebačem (tj da ga onda ni ne stavljamo na PK karticu). Nadam se da sam razumljivo objasnila što me muči baš i nisam nešto stručna u ovoj oblasti

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    ne znam odgovore na sva tvoja pitanja, ali znam da svakako možeš dijete prijaviti samo na poreznoj prijavi, tako mi radimo. MM obje naše cure stavlja u svoju poreznu prijavu.
    e sad, mislim da bi najbolje bilo da prvo dijete odjavi na kraju godine.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    dok je mm radio kod privatnika i imao dogovorenu neto plaću, mi smo za djecu tražili povrat poreza kroz prijavu poreza. inače bi vidio šipak od tog poreza. znači, nisu bili nikome na poreznoj kartici.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    prvo dijete ti nosi 35% od osnovice plače, a drugo 50%. Ako imaš oboje na sebi onda se zbrajaju. Najbolje je da onaj tko ima veću plaću da si uzme drugo djete na poreznu karticu.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    52

    Početno

    Ma svakako bi oboje djece bilo porezna olakšica mužu. Zna li netko proceduru za skidanje djeteta sa PK kartice? PK karticu treba uzeti kod poslodavca pa otići u poreznu Upravu? Hvala vam svima

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    u poreznoj ti svakako daju novu, samo ne znam jel treba donijeti staru.
    nazovi pa provjeri.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Njabolje da skine djecu s PK pa na kraju godine podnese poreznu prijavu gdje će staviti djecu kao olakšicu pa će dobiti povrat poreza

  8. #8
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Nek skine dijete s pk (odeš na poreznu s pk, u čas središ). Ja svoje držim trenutno na bakinij kartici, više mi se isplati.
    Prošle godine su isto bili na njenoj, ali sam nešto ispremećala po prijavi (znači može se staviti i na nekog drugog bez obzira na čijoj je pk).

    Ali obavezno predaj poreznu prijavu (jeste učinili to za prošlu godinu?).

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    52

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Nek skine dijete s pk (odeš na poreznu s pk, u čas središ). Ja svoje držim trenutno na bakinij kartici, više mi se isplati.
    Prošle godine su isto bili na njenoj, ali sam nešto ispremećala po prijavi (znači može se staviti i na nekog drugog bez obzira na čijoj je pk).

    Ali obavezno predaj poreznu prijavu (jeste učinili to za prošlu godinu?).
    Ma nismo za prošlu jer ju je koristio kao olakšicu na bazi mjeseca

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    ako nemaš nikakve olakšice osim osobnog odbitka (2200, svi ga imaju), onda plačaš porez i prirez. Država ti vraća samo porez, prirez ti se ne vraća. Ako ti je uvećano (jer imaš djete na pk), onda ti postoji mogučnost (barem je kod mene tako), da je osobni odbitak veći, pa ne plaćam ni porez ni prirez.

  11. #11
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Vlatka100, od kud ti ovi podaci? nešto se mijenjalo?
    prvo dijete je faktor 0,5, drugo faktor 0,7, treće 1.....
    2200*0,5
    2200*0,7
    Tako se računa.
    Vraća se i porez i prirez onome tko to može ostvariti, ne samo porez.
    Posljednje uređivanje od MarijaP : 03.09.2013. at 00:00

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Vlatka100, od kud ti ovi podaci? nešto se mijenjalo?
    prvo dijete je faktor 0,5, drugo faktor 0,7, treće 1.....
    2200*0,5
    2200*0,7
    Tako se računa.
    Vraća se i porez i prirez onome tko to može ostvariti, ne samo porez.
    ovi faktori se zbrajaju, znači za prvo dijete je faktor 1,5 (1+0,5) za drugo 2,2 (1+0,5+0,7) mislim da je za treće 3,4 (1+0,5+0,7+1,2).

  13. #13
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Jel ima netko volje objasniti mi kako olaksica za djecu uopce funkcionira.... Brojke mi nisu jaca strana i bas mi to i nije prejasno.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ima netko volje objasniti mi kako olaksica za djecu uopce funkcionira.... Brojke mi nisu jaca strana i bas mi to i nije prejasno.
    svatko ima pravo na osobni odbitak (to je 2200 kn). taj dio primanja se ne oporezuje.
    kod onih koji nemaju poreznu olakšicu koeficijent s kojim se množi osobni odbitak je 1.
    svako dijete povećava koeficijent kako sam gore napisala.
    0. bez djece 2200x1=2200
    1. djete 2200x1,5 (1+0,5 za dijete)=3300
    2. djete 2200x2,2 (1+0,5 za prvo dijete+0,7 za drugo dijete)=4840

    to bi zapravo značilo da onom bez djece ne oporezuju 2200 kn, onom s jednim djetetom ne oporezuju 3300 kn, a onom s dvoje djece 4840 kn.
    u prijevodu, za istu bruto plaću dobiju različitu neto plaću.

  15. #15
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ja bi samo napomenula jednu stvar, jer vidim da ima dosta ljudi koji ne znaju kako porezne olakšice funkcioniraju.Bez obzira što se porezne olakšice koriste na mjesečnoj bazi vi uvijek možete na kraju porezne godine izračunati što vam više paše-vratiti dobivene olakšice a npr. preko supruga dobiti više.Meni se tako jedne godine dogodilo da mi je isplatljivije bilo staviti djecu baki kao olakšicu a vratiti ono što sam na mjesečnoj bazi dobijala na njih (bili su na mojoj poreznoj kartici). Razlika je bila oko 1500 kn, nije mala svota, muslum da se isplatilo malo kalkulirati.

  16. #16
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    svatko ima pravo na osobni odbitak (to je 2200 kn). taj dio primanja se ne oporezuje.
    kod onih koji nemaju poreznu olakšicu koeficijent s kojim se množi osobni odbitak je 1.
    svako dijete povećava koeficijent kako sam gore napisala.
    0. bez djece 2200x1=2200h
    1. djete 2200x1,5 (1+0,5 za dijete)=3300
    2. djete 2200x2,2 (1+0,5 za prvo dijete+0,7 za drugo dijete)=4840

    to bi zapravo značilo da onom bez djece ne oporezuju 2200 kn, onom s jednim djetetom ne oporezuju 3300 kn, a onom s dvoje djece 4840 kn.
    u prijevodu, za istu bruto plaću dobiju različitu neto plaću.
    Hvala. Jasno.

  17. #17
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi samo napomenula jednu stvar, jer vidim da ima dosta ljudi koji ne znaju kako porezne olakšice funkcioniraju.Bez obzira što se porezne olakšice koriste na mjesečnoj bazi vi uvijek možete na kraju porezne godine izračunati što vam više paše-vratiti dobivene olakšice a npr. preko supruga dobiti više.Meni se tako jedne godine dogodilo da mi je isplatljivije bilo staviti djecu baki kao olakšicu a vratiti ono što sam na mjesečnoj bazi dobijala na njih (bili su na mojoj poreznoj kartici). Razlika je bila oko 1500 kn, nije mala svota, muslum da se isplatilo malo kalkulirati.
    A kako to izracunas?
    Nisam imala pojma da djeca mogu doci na PK od nekig drugog osim roditelja.
    Ja recimo radim u skoli, tj. 3 skole, 2 srednje i 1 osnovna. Nekad imam satnicu, vecinom ne. Uglavnom imam uplatu poreza i to veliku. Cak1500 kn ove godine. Djeca su na muzevoj PK jer ima malo vecu placu i "u jednom komadu". Kako to iskalkulirati da nam eventualno bude povoljnije.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    A kako to izracunas?
    Nisam imala pojma da djeca mogu doci na PK od nekig drugog osim roditelja.
    Ja recimo radim u skoli, tj. 3 skole, 2 srednje i 1 osnovna. Nekad imam satnicu, vecinom ne. Uglavnom imam uplatu poreza i to veliku. Cak1500 kn ove godine. Djeca su na muzevoj PK jer ima malo vecu placu i "u jednom komadu". Kako to iskalkulirati da nam eventualno bude povoljnije.
    ja ispunim svake godine onaj samoizračunavajući obrazac od erste banke pa vidim na koga mi više paše.

  19. #19
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    ˘Moja djeca su na mojoj PK kartici i za godine kada sam ja bila na porodiljnom, djecu nismo prebacivali na muževu PK karticu, dakle nitko nije koristio poreznu olakšicu, pa bi onda mm predao zahtjev za povrat poreza i uvijek smo liejpu cifru dobili nazad. Dakle, odjavi dijete s njegove PK kartice, drugo ne prijavljuj i kad se predaje zahtjev za ispaltu poreza predjate njegovu IP karticu, i podacima od djece kao olakšicu i dobit ćete povbrat poreza.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ja sam ove godine vratila sav svoj porez i ostale mjesece pisala djecu na muzevu karticu...(bila sam dio godine na porodiljnom) kad sam radila, koristila sam olaksicu...a ovo ostalo sam iskombinirala prijavu.
    a za nećakinje baka koristi olakšicu, jer im se to vise isplati

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    52

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    ˘Moja djeca su na mojoj PK kartici i za godine kada sam ja bila na porodiljnom, djecu nismo prebacivali na muževu PK karticu, dakle nitko nije koristio poreznu olakšicu, pa bi onda mm predao zahtjev za povrat poreza i uvijek smo liejpu cifru dobili nazad. Dakle, odjavi dijete s njegove PK kartice, drugo ne prijavljuj i kad se predaje zahtjev za ispaltu poreza predjate njegovu IP karticu, i podacima od djece kao olakšicu i dobit ćete povbrat poreza.
    Sve jasno tako ćemo, puno hvala

  22. #22
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    A što da radimo kada nam se rode dječica?
    Bit će ih 5. Da li sve na jednu PK ili da se podjelimo?
    Sada su svi na PK od MM.
    I koliko je to onda?

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    možete djeliti djecu kak hoćete

    ili procentualno ako hoćete

  24. #24
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Dok si na porodiljnom, svi na muza.

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Zavisi kakvu muž ima plaču ako je fiksna bolje da deca nisu ničija

  26. #26
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zavisi kakvu muž ima plaču ako je fiksna bolje da deca nisu ničija
    joj kako su me ova "ničija djeca" nasmijala.
    ja imam fiksnu plaću. djeca su stalno na mojoj PK kartici, odnosno prijavljena su na mene.
    šta sad trebam napravit da dogodine dobijem povrat poreza?
    mogu li ih sada skinuti s moje kartice? isplati li mi se to? ako da znači trebam uzeti PK karticu u firmi i otići na poreznu i samo kazat da hoću skinuti djecu s moje PK kartice? jesam li dobro skužila?
    a onda dogodine u veljači kod ispunjavanja porezne prijave navesti da imam djecu?

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    uprav to skinuti djete s kartice.

  28. #28
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Mi smo imali cirkus s tim jer je muž, prešavši na novi posao i dogovorenu plaću, shvatio da je firma njegovu plaću obračunala skupa s olakšicom na djecu. On je računao da je plaća dogovorena fer, odnosno da se njih ne tiče koliko on ima djece i koliko ih je prijavljeno na njega ali oni to tako nisu napravili (kasnije smo shvatili da je kod nas to uobičajena praksa. Uglavnom, da ne duljim, skinuo ih je sa svoje kartice i očekujemo veći povrat poreza. Nije problem.

  29. #29
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    hvala na odgovoru.

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    trina a kaj je pisalo na ugovoru plača neto ili bruto? Ako su dogovorili neto onda su sasvim u pravu.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.10.2013. at 08:01

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    možeš skidati i stavljati kako oćeš.
    i možeš dobiti retroaktivno za cijelu godinu tj.za onaj period od rođenja bebe.
    meni je to bio slučaj da sam mamu koja je nezaposlena stavila na poreznu olakšicu, čini mi se u 11. ili 12 mj, i kasnije kod prijave poreza sam to prijavila i dobila za sve ostale mjesece iz te godine.

  32. #32
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    trina a kaj je pisalo na ugovoru plača neto ili bruto? Ako su dogovorili neto onda su sasvim u pravu.
    U ugovoru je pisala bruto plaća a usmeno su se dogovorili neto. Znači, pri razgovoru za posao rečeno mu je da ima xy plaću. Kad su mu dali ugovor, bruto plaća je bila oblikovana po poreznoj olakšici na djecu, oni su vidjeli koliko djece je prijavljeno na njega i tako mu obračunali plaću. Ne kužim se previše u te stvari ali ako je dogovren određen iznos plaće, imaju li oni pravo oblikovati plaću po poreznoj olakšici, odnosno u realnosti dati mu plaću za 1000 i nešto kn manju ali zbog djece ona je narasla na dogovorenu?

  33. #33
    nokia avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    143

    Početno

    Molim ako netko zna da mi udjeli savjet.
    dijete mi je prijavljeno na supruga, ja sam promijenila posao i placa mi je dosta veca od njegove.
    Ako prebacim dijete na sebe, recimo krajem studenog, da li u godišnjoj poreznoj prijavi,mogu navesti dijete kao olakšicu, i da li onda samo za prosinac ili ?
    ili dijete samo odjavim s suprugove kartice...to mi malo nije bas najjasnije
    hvalaaa

  34. #34
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj nokia prvotno napisa Vidi poruku
    Molim ako netko zna da mi udjeli savjet.
    dijete mi je prijavljeno na supruga, ja sam promijenila posao i placa mi je dosta veca od njegove.
    Ako prebacim dijete na sebe, recimo krajem studenog, da li u godišnjoj poreznoj prijavi,mogu navesti dijete kao olakšicu, i da li onda samo za prosinac ili ?
    ili dijete samo odjavim s suprugove kartice...to mi malo nije bas najjasnije
    hvalaaa
    Mozes ju iskoristiti kao olaksicu za cijelu godinu ali kroz prijavu za povrat poreza.predate prijavu i muz i ti, na njegovoj predas bez djeteta pa on plati porez koji nije platio ove godine a na tvoju prijavu stavis dijete i ti dobijes povrat.
    Mozete i dio godine pisati na jednog a dio godine na drugog roditelja

  35. #35
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Moze pomoc!Na czsr su mi rekli da muz ode sa pk karticom u pu i da prijavi invaliditet za dijete koje je bolesno,da ce dobiti veci koeficijent.E sad,na njegovoj poreznoj su sva djeca,on dobiva istu placu cijelu godinu.Automatski je dobio povrat poreza bez da je predavao i dobio povrat za one mjesece sto je bio na bolovanju.Zar nebi trebao dobiti neki povrat i za to sto su djeca na njegovoj pk kartici?Na rjesenju od povrata nista ne pise.pomagajte,ja mislim da ga je gazda mozda zaribao.

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Koliko cca dobi plaću koliko je cca porez ali nemoj gledati zadnju plaću nego neku od prije mjesec dva

  37. #37
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    E sad,on je na bolovanju od 2 mj.

  38. #38
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    A taman je 1.2 presao od jednog poslodavca kod drugog.i radio 2 dana i uzeo bolovanje.

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Onda ni ne plaća porez, ček ti radiš polovicno?

  40. #40
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Ja trenutno koristim rod.dopust za 3 dijete.

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Pa kaj nije on onda na njezi jer ne možeš ti bit na porodiljnom a on na bolovanju za nju
    Kak je cura, a kak dečko?

  42. #42
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Ja mogu bit na por.za trece dijete a on je na bolovanju za bolesno.Jedna socijalna radnica mi je uspjela pomoc oko tih peripetija na pocetku.
    Curka je prosla transplantaciju,100%je bratova kostana srz evo vec skoro 3 mjeseca od transpl.Brat se brzo oporavio.

  43. #43
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Onda ni ne plaća porez, ček ti radiš polovicno?
    Kako onda dobije povrat poreza?

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Dobio je za razliku od ta dva mjeseca kaj je radio
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.11.2016. at 22:07

  45. #45
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Jel mi bolje da djecu maknemo sa pk kartice pa ih krajem godine vratimo?

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    U ovom slučaju ako je stalno na bolovanju ispada isto. Ali ako će raditi i imati uvijek istu plaću bez obzira na olakšice (dali jedno ili deset djece) onda je bolje da nisu na kartici

  47. #47
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Cure, pomoć. Kako da znam na koga se više isplati prijaviti djecu kao poreznu olakšicu? Da li je visina plaće jedini razlog?Imamo dvoje djece. Do sada su bili prijavljeni na supruga. Oboje radimo u državnoj/javnoj upravi, tako da na ugovoru imamo brutto plaću. Plaće su nam podjednake.

  48. #48
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    odes na kalkulator placa, i provjeri. imas ih na netu.
    http://www.rrif.hr/kalkulator_placa.html

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    eto novih povoljnijih olakšica http://www.isplate.info/kalkulator-place-2017.aspx

  50. #50
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    trebamo podnijeti poreznu prijavu jer mi dijete rodeno u 2016 nije jos na nicijoj PK.
    ako je jedno dijete na mene, a drugo prijavimo na oca ili baku, racuna li se na drugoj PK to drugo dijete kao 0,7 ili 0,5 (jer je jedina olaksica tati/baki)?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •