Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 75

Tema: Koje toplice????

  1. #1
    snow.ml avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    SLAVONIJA
    Postovi
    307

    Početno Koje toplice????

    molim prijedloge za toplice koje su najbolje za djecu, Hrvatska, Slovenija...nismo bili na moru pa bi otišli malo na kupanjac...
    ps.mali je osjetljiv na bubrege pa je bitno da ima zatvorene bazene

    hvala

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Čatež

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    sigurno nisu najbolje, ali nama je bilo super u jezerčici.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    sigurno nisu najbolje, ali nama je bilo super u jezerčici.
    X

    Moja djeca ne priznaju ni jedne druge!

  5. #5
    snow.ml avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    SLAVONIJA
    Postovi
    307

    Početno

    gledala sam Čatež i za njih sam se najviše zagrijala...a kave su olimje, jel netko bio?
    pošto je jako osjeljiv na bakterije, viruse i druge gamadi bitna mi je čistoća.

    Lutonjice kolko ima od Samobora do Čateža? dali se plaća cestarina?

  6. #6
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Vanjski bazeni i tobogani su u Olimiji meni bolji od Čateža. manja je gužva i svi su na okupu. Ali sada ne možeš na vanjske bazene. ovisi i koliko su ti djeca stara i šta vole.
    Jezerčica je jako simpatična ali su tobogani jako mali. Jezerčica se svidjela MMu i meni - zbog ugodne (visoke) temperature vode

  7. #7
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    nama je bilo super u čatežu i jezerčici

  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Sada vidim sda si iz Slavonije- a SvMartin?. Nisam bila ali sam čula da je lijepo i u HR je

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Terme Laško oduševljeni, nema hodanja po hodnicima do kompleksa bazena. Lift od soba do bazena na hodniku. Savršeno čisto, hrane svih vrsta. Igraonice i radionice za djecu.

    Terme Olimija moraš poprilično hodati kroz podzemne hodnike. Starijoj djeci je to bilo jako zanimljivo, ali za malene baš i nije. Sve ostalo savršeno, čistoća, hrana, odnos, igraonice, predstave...

    No, ovisi i koliko ti je dijete veliko. Ove gore su za malenu, do 3-4 godine i onu veću. Za srednje, 5-10 godišnjake je Čatež zanimljiviji.

  10. #10
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Unutarnji bazeni u Čatežu nisu niš posebno.

    moraš napisati kolika su dejca.
    Od svih unutarnjih bazena, mojima se najviše svidio onaj u Budimpešti.
    na unutarnjim bazenima u Olimiji nismo bili.

    poznanici slovenci su nahvalili Terme 3000, mislim da sam dobro zapamtila ime

  11. #11
    snow.ml avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    SLAVONIJA
    Postovi
    307

    Početno

    Mali ima 2 godine...bitno mi je da se ima gdjebrckati ida ne pikupi nesto. Razmisljali smo o sv.Martinu ali ne vidim na netu kakve ima unutrasnje bazene. Vidim da je i Catez i Olimje uz granicu,da nemamo jos triskiva cestarine

  12. #12
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Sv. Martin unutarnji bazen je bez nekih vecih za djecu zanimljivih atrakcija. imaju mali djeciji ili bejbi bazen.
    ako ste u hotelu hotel ima svoj unutarnji bazen, ali opet za djecu bez tobogana i sl. atrakcija. tunelom mozete i do bazena koji je otovren svima.
    no ukoliko odete u apartmane tad s djeteom morate prelaziti cestu i imate 2-5 min hoda do bazena. sto nisam sigurna da ti je opcija ako te strah nekih bolesti.

    Catez je za klince super, msilim na unutarnje bazene, ali mi cesce idemo na Jezercicu radi blizine, a i sto mozemo platiti u kn. ne razmisalja mi se uvijek u eurima

    S obzirom da si u slavoniji, da se malo pogeldas i bazene u Madjarskoj? mi smo gledali bazene u jednom hotelu tzv. Baby hotel, koji je bio super. no tad nisu imali mjesta. Madjari jako drze do bazena i imaju ih dosta.

  13. #13
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    catez
    ne znam tocno koliko je kilometara od Samobora (nije puno), ali ne moraš ici autocestom (i platiti vinjetu) vec lokalnom cestom, koja je uz autoput (veci dio). Nije teško za naći.

  14. #14
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja ne volim toplice i bazene tako da nemam puno iskustva, u Čatežu sam sa djetetom bila ravno jednom, ali mojoj je tamo bilo super (unutarnji bazeni), bila je izvan sebe od oduševljenja.

  15. #15
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Žena je u Slavoniji. Meni isto najbolje zvuče toplice u Mađarskoj. Ok i tam se plaća vinjeta ali nije skupa a može se i pk staroj. čatež je praktičan zagrepčanima.
    djeca vole tobogane, ali je njeno dijete malo, pa mislim da joj je sasvim svejedno.

    Kada su naši bili tako mali išli smo u jedan hotel na Bledu koji je tada imao skroz nove bazene i to im je bilo super. Danas za to ne bi htjeli niti čuti. Što veći tobogan to bolji

  16. #16
    snow.ml avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    SLAVONIJA
    Postovi
    307

    Početno

    evo gledam terme u Mađarskoj ali ne nađem ništa...ako netko ima link, molila bi da, ako smije, prikači ovdje
    što se tiče Čateža, volimo mi doći u ZG pa onda spojimo zadovoljstvo
    mali voli skakati i spuštati se toboganom...čak štoviše uživa u tome...
    hvala vam

  17. #17
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    nabrzinu sam nasla neke u okolici budimpeste jer mi je jednom trebalo, pa evo za pocetak:
    http://www.aqua-world.hu/en
    http://www.velencespa.com/en

  18. #18
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ove prve moji klinci stalno spominju - htjeli bi ići opet. Tamo je ludnica za veću djecu

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    zagreb,virovitica
    Postovi
    74

    Početno

    -s obzirom da ti malac ima 2 godine i da ima problema s bubrezima i virusima jel ne bi bilo ljepše da ode na čisti morski zrak i duge šetnje ako pak i nema kupanja. sad imas dosta akcija sto se tiče morskih aranžmana, nemam ništa protiv toplica ali ipak je to radost za vecu djecu a financijski skoro dođeš na isto....

  20. #20
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Baš sam i ja htjela napisati da bi ipak radije na more par dana nego u toplice ako morate paziti na infekcije.

  21. #21
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    i ja.

  22. #22
    snow.ml avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    SLAVONIJA
    Postovi
    307

    Početno

    gabice 80 on je osjetljiv i na hladno, upale mu se bubrezi za tren...odmah krv u mokraći i sve gluposti...mislim da mu je sada već prehladno za kupanje dolje...

    hvala vam

  23. #23
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Pa ne mora se kupati na moru, cure pišu, ako ima problem s infekcijama, da za njega nisu bazeni (svakako se slažem), neka radije šeće na moru.

  24. #24
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    ela je imala upalu bubrega jednom, bila je stara oko godinu i pol. njezina nefrologica nas je upozorila da ne idemo na bazene neko vrijeme.

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    zagreb,virovitica
    Postovi
    74

    Početno

    Snow.ml na bazenima se i prehladi i mjehur i bubrezi pogotovo koliko covjek i pazio.kazu doktori kad bi mame samo znale koliko je boravak na morskom zraku važan za male pa i bura kad puse za pluća...ja kupanje i nisam preporucila sada na moru ali iz iskustva lijecnickog mog supruga ni bazen nije za dijete od 2 godine nesto preporucljivo.draga savjetujem samo provjereno..

  26. #26
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Slažem se s curama, čak i da ti dijete nije osjetljivo i dalje je, za moj pojam, premaleno za bazene. Mislim da je (pre)veliki rizik voditi ga u toplice.

  27. #27
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    moji su 2.5, 6.5 i 10 godina i svi troje obožavaju čatež, i svi troje se spuštaju po toboganima ((unutra ih ima 5 raznih veličina i brzina), i svi troje plaču kad moramo doma.

    od samobora smo tamo za nekih 15-20 minuta, nama je jako jako blizu. ne plaća se cestarina.

  28. #28
    snow.ml avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    SLAVONIJA
    Postovi
    307

    Početno

    ma znam da je korisno, prošle godine smo bili dva tjedna a ove smo se spremali ići ali smo umjesto plaćanja apartmana na moru platili apartman u bolnici... i to sve zbog toga jer se kupao u malom bazenčiću sa ostalom djecom, a nismo primjetili da je voda ipak bila prehladna za njega...vani 40 stupnjeva pa misliš da sve to godi...

    on se obožava kupati, samo da mu je skakati i kao" plivati"...a ni mi nismo bili na godišnjem, i nama bi dobro došlo

    zato sam i pitala za provjerena kupališta...imamo mi ovdje i Bizovačke toplice i gradske bazene ali pošto znam kakvi su, nisam ga vodila...
    nekako mislim da slovenci više vode brigu o "higijeni"...
    a vidjet ću, planirali smo ići za nekih 10 dana, do tada možda nazovem i našu nefrologicu pa pitam za savjet..

  29. #29
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Terme Jezerčica imaju vrlo čistu vodu, tamo se čak i ja povremeno okupam, a izbjegavam bazene u širokom luku.
    Moj recept za kupanje je da znam koji dan mijenjaju vodu. Znači tu noć promijene vodu i onda idemo na kupanje odmah od jutra dok nema skoro nikoga.

    Ali bez obzira na čistoću vode ili ne bazen je uvijek velika kada u kojoj se kupa puno nepoznatih ljudi s tko zna kakavim higijenskim navikama i eventualno bolestima.

    Definitivno nije za malo dijete sklono infekcijama.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Terme Jezerčica imaju vrlo čistu vodu, tamo se čak i ja povremeno okupam, a izbjegavam bazene u širokom luku.
    Moj recept za kupanje je da znam koji dan mijenjaju vodu. Znači tu noć promijene vodu i onda idemo na kupanje odmah od jutra dok nema skoro nikoga.
    Kojim danom mijenjaju vodu?

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    zagreb,virovitica
    Postovi
    74

    Početno

    sve je ok i da mijenjaju vodu često ali nije li suludo voditi dijete u bazen koje ima 2 godine i sklonost infekcijama..nije pitanje čistoće ali moze s enahladiti i ako van bazena nije toplo...
    meni takve ideje nikad nisu padale na pamet..čemu izazivati vraga a dijete je bilo ljetos tj bolje reci prije nekoliko dana u bolnici zbog istih problema..
    savjet nefrologa je drzati se podalje od toga jer tek je zaliječeno dijete ne i izlječeno i velike su šanse uopće se dovoditi u taj rizik za svoje dijete i povratak bolesti...
    nije li ljepše i daleko zdravije djetetu na morskom zraku i šetnji sa svojim mamom i tatom...stvarno je snow.ml hrabra zena...velik rizik za malo dijete...

  32. #32
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Neve prvotno napisa Vidi poruku
    Kojim danom mijenjaju vodu?
    Obično nedjelja noć i mislim da četvrtak noć.
    Meni je to usput, pa obično vidim kad prazne bazen.
    Znaju promijeniti termin mijenjanja vode, ako je neki praznik.

    Smije ih se i nazvati pa kažu kad se mijenja.

  33. #33
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ja ne bih, nikako. Nisam hrabra, nakon zadnje upale uha kod djeteta svi bazeni su mi presjeli

  34. #34
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Podizem temu...
    Je li netko bio nedavno u Jezercici? Znaci zanimaju me zatvoreni bazeni, je li topla voda (pise na njihovoj web stranici da je 38), je li unutra toplo, kakva je cistoca vode?
    Otisla bih s dvogodisnjakom na sat do dva kupanja. Imaju li kakav tobogan ili nekakvu zanimaciju za tako malene?
    Hvala!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    svi bazeni su topli, osim velikog olimpijskog. jedan je najtopliji, to je valjda taj od 38 stupnjeva. imaju jedan ful mali i plitki bazen za najmanje neplivače s ful malim toboganom. i jedan malo veći i dublji bazen gdje su 3 tobogana-cure su tu provele najviše vremena. ima i jedan s vodenom strujom.
    mi smo bili 3 dana, i sve je super čisto, bili smo zadovoljni i na bazenima možeš biti u kupaćima, toplo je.

  36. #36
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Sve je kako kaže umiljata. Lijepo je.
    Meni se jedino ne sviđa ako imaju kakave organizirane aranžmane za penzionere, pa ih dođe 2 autobusa, to mi je onda previše ljudi.

  37. #37
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Pitanje za Terme Jezercica:
    - da li se iz hotelske sobe moze direktno na bazene u kucnom ogrtacu?
    - da li daju/rentaju kucni ogrtac?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje za Terme Jezercica:
    - da li se iz hotelske sobe moze direktno na bazene u kucnom ogrtacu?
    - da li daju/rentaju kucni ogrtac?
    ne znam da li rentaju ogrtače, ne piše na webu pa je najbolje nazvati (ja imala svoj, pa nism imala potrebe za tim).

    a iz sobe do bazena ideš kroz hotel, dakle nema izlaženja možeš u ogrtaču.

  39. #39
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam da li rentaju ogrtače, ne piše na webu pa je najbolje nazvati (ja imala svoj, pa nism imala potrebe za tim).

    a iz sobe do bazena ideš kroz hotel, dakle nema izlaženja možeš u ogrtaču.
    Ma imamo i mi ali nam zauzmu pola kofera pa ako ne moram ne nosim svoj; obicno to u hotelima nude ili rentaju. Thnx!

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    bas smo jucer bili u Termama Jezercice ,kao padobranci ,a ne gosti hotela,ali nebitno, vidjela sam dosta ljudi u njihovim bijelim/breskava ogrtacima s logom.
    (kao da sam negdje u cjeniku vidjela da je najam istih 20kn/dan)

  41. #41
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Baš gledam neke toplice za vikend. Koje bi preporučili u ovim zimskim danima? Gledala sam Sveti Martin. Jel bio netko?

  42. #42
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Mi planiramo ići u Aqua Vivae (Krapinske), jel bio netko?

  43. #43
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Sony prvotno napisa Vidi poruku
    bas smo jucer bili u Termama Jezercice ,kao padobranci ,a ne gosti hotela,ali nebitno, vidjela sam dosta ljudi u njihovim bijelim/breskava ogrtacima s logom.
    (kao da sam negdje u cjeniku vidjela da je najam istih 20kn/dan)
    Super Sony, hvala ti na info!
    Kako su ti se dopale terme?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Baš gledam neke toplice za vikend. Koje bi preporučili u ovim zimskim danima? Gledala sam Sveti Martin. Jel bio netko?
    nemoj ići tamo.
    smještaj i hrana su super, ali bazeni su im totalno bezveze.
    imaju jedan veliki olimpijski, jedan mali za neplivače i još jedan mali sa turbo toplom vodom.
    osim ako se u zadnjih 3-4 godine nije nešto dodatno izgradilo, što čisto sumnjam.

    u svakom slučaju preporučam Jezerčicu, Tuhelj i Čatež.

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Jucer je bila strasna guzva,ali opet je ocjena zadovoljavajuca. Trude se stalno cistiti sto je na takvim mjestima meni jako bitno. Cisce i toplije od Tuhelja.
    Za klince zanimljivo jer su 2 razlicita ali kratka tobogana plus 2mala za bebace,plus 2 toplaveca i 2jakuzzija,plus hladniji za plivanje. Sank s klopom i cugom je ok ali spor.
    Kad vani padne mrak sareni reflektori daju dodatnu atmosferu
    Posljednje uređivanje od Sony : 11.01.2016. at 16:30

  46. #46
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi planiramo ići u Aqua Vivae (Krapinske), jel bio netko?
    Bili smo na Tri kralja, cisto uredno, klopa fina, cijene pristupacne. Bazen s valovima je odlican, ali premali kad ekipa nahrupi. U bazenu s toboganom je voda pretopla... Veliki problem je sto nitko od cuvara nije ne toboganu pa se klinci spustaju jedni za drugim i onda padaju jedni na druge na kraju... Nadam se da je radnim danom bolje

  47. #47
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Krapinske su meni najbolje. I mi bili na Tri kralja, bila je užasna gužva. Inače idem radnim danom i predivno je.
    Prednost je što imaju bezglutensku hranu u ponudi u restoranu.

  48. #48
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Krapinske su meni najbolje. I mi bili na Tri kralja, bila je užasna gužva. Inače idem radnim danom i predivno je.
    Prednost je što imaju bezglutensku hranu u ponudi u restoranu.
    Jeste se i vi grudali na vanjskom dijelu bazena, u badicima?

  49. #49
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    meni su sveti martin najgore moguće - prljavo, hrđave stepenice, gljivice posvuda - mislim da je sad obnovljeno, ali nakon te grozote više ne mislim ići, tuhelj hladne i nema sadržaja za djecu, a preporučam čatež i jezerčicu
    čak je i topusko ok- čisto i uredno, nema gužve, voda super, jedino što nije baš najmodernije uređene, tj. starije su pločice i tako to

  50. #50
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste se i vi grudali na vanjskom dijelu bazena, u badicima?
    Nismo, samo sam malo vani plivala.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •