Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: izazov: vjeronauk u školama

  1. #1
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno izazov: vjeronauk u školama

    Nova školska godina - novi izazovi! Vjeronauk u hrvatskim školama svakako predstavlja poseban izazov.

    Dragi roditelji,

    ako niste znali... roditelji koji žele ispisati dijete s vjeronauka trebaju to učiniti do početka školske godine. Također škole su dužne djeci koja ne pohađaju vjeronauk organizirati kvalitetno i sadržajno provođenje vremena. Zaključane knjižnice, prazni hodnici ili prisutnost na satu vjeronauka to svakako nisu!

    Da bi roditeljima olakšali postupak Centar za građansku hrabrost (fb stranica), Inicijativa Nisam vjernik i Glas razuma – pokret za sekularnu Hrvatsku pripremili su u svojoj novoj akciji: "Moj izbor - moja prava!" web aplikaciju (na dnu stranice) za automatsko generiranje pisama (ispis s vjeronauka ili zbrinjavanje djeteta)

    Ako razmišljate o argumentima za ili protiv upisa djeteta na vjeronauk, možda vam ove riječi ohrabrenja i potpore mogu pomoći.
    Posljednje uređivanje od mama courage : 28.08.2013. at 16:38

  2. #2
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Izazov, LOL

    Podržavam inicijativu i roditelje koji je odluče podržati

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Hvala, emso!

  4. #4
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Bravo emso! Da je bar nešto ovako postojalo kad su moji kretali u školu :/ al ipak mi je drago da se nešto poduzima po tom pitanju.

  5. #5
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    prije dvije godine otvorila sam temu na rodi o ne upisivanju filipa na vjeronauk - želim se zahvaliti svima koje su rekle : ništa strašno! jer je tako i bilo (još uvijek je).

  6. #6
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Nemam ništa protiv udruga koje će na svoj način pružati podršku roditeljima koji ne žele upisivati djecu na vj.,
    ali se pitam zašto velikim tiskanim slovima piše engleski naziv udruge, a jadnim sitnim hrvatskim ispod engleskog naziva?
    Udrugu možda financira VB? Sve da je i tako, registrirana je valjda u Hr i obraća se Hr građanima.

    To se bome u Njemačkoj ili Austriji ne bi moglo dogoditi.

  7. #7
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam ništa protiv udruga koje će na svoj način pružati podršku roditeljima koji ne žele upisivati djecu na vj.,
    ali se pitam zašto velikim tiskanim slovima piše engleski naziv udruge, a jadnim sitnim hrvatskim ispod engleskog naziva?
    Udrugu možda financira VB? Sve da je i tako, registrirana je valjda u Hr i obraća se Hr građanima.

    To se bome u Njemačkoj ili Austriji ne bi moglo dogoditi.
    Ovo je zaozbiljno?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    116

    Početno

    Podržavam!

  9. #9
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    drage moje

    centar za građansku hrabrost pripremio je informativvni priručnik za ireligiozne roditelje u e-book i pdf formatu - tu ćete naći sve bitne informacije i savjete vezano za školski vjeronauk.

    četiri područja obrađujemo:
    - upis prvašića na vjeronauk (ili ne)
    - ispis školarca s vjeronauka (primjer pismenog zahtjeva)
    - zbrinjavanje školaraca koja ne pohađaju vjeronauk (također primjer pismenog zahtjeva)
    - sekularno školstvo: što učiniti ako se vaše dijete u školi susretne s religijskim sadržajem, tamo gdje mu nije mjesto (odlazak na misu na početku godine itd.)

    ako i dalje imate neke nedoumice - slobodno nam se javite na naše sekularno savjetovalište

  10. #10
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    dobro je što ste uvrstili primjere kako sastaviti dopise školi. to je uvijek korisno

  11. #11
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    hvala stvarno smo se trudile sjetiti se svih pitanja i ponuditi sve bitne savjete

  12. #12
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Super što se može pročitati on line! Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •