Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 180 od 180

Tema: Fetalni hidrops

  1. #151
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ma bebica je super samo tako dalje. Citala sam o slucajevima gdje se hidrops spontano povuce, nadala se da ce i kod nasega biti tako ali sipak. Njemu sirotome nista nije valjalo, ni protoci ni glavni organi.

  2. #152

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Nadjene su strukturne promjene na 18-om kromosomu,ali te promjene ne prate uobicajene anomalije (srcani problemi, problemi s odredjenim organima).
    Zato su dr vrlo oprezni,cekaju i oni nalaz amniocenteze.
    Dr koja radi u laboratoriju poslala i uzorak kolegama na Rebro,da usporede rezultate. Imam osjecaj da je i ona sad uplasena jer sve ovisi o njenom ocitavanju nalaza.
    Ne daj boze nikome ovu neizvjesnost.
    Beba vec lupa,osjecam je.

  3. #153
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da bude sve ok

  4. #154
    lala83 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    105

    Početno

    Draga perla, jako mi je žao , znam kroz što prolaziš. I sama sam mjesecima živjela u tom groznom isčekivanju rezultata.
    Najprije povišeni nn, pa kombinirani probir kod dr Kosa, koji je bio jako dobar ( imala sam tada 29 godina ), ali dr Kos ipak predlaže amniocentezu. U 17 tjednu amnio, pa čekaj te rezultate, pa onda opet ultrazvuk ne valja, nešto sa mozgom , proširene komore.
    Moja dr mi govori kako sa ovakvim nalazom dijete neće govoriti, hodati, hraniti se samo, da će živjeti kao biljka. Srce mi se slama u tisuću komadića, zašto baš meni. Mislila sam da mi je to najgori dan u životu, nije bio. Samo sam željela da se sve što prije završi. Međutim rezultati amnia stižu i sve uredno, dječak mali. Opet čekam sljedeći ultrazvuk, bila sam već 20 tj. Beba se ritala, a mene je bilo strah uopće staviti ruku na trbuh od bola. Govore mi kako je u hrv dozvoljen inducirani do nekih 22 tjedna, nakon toga se mora u sloveniju. Tada ionako više ne bih imala snage to učiniti.
    Međutim komore se više nisu širile, uvijek su ostajale proširene dosta, ali se mozak normalno razvijao i nije bilo pritiska na nj. Ali zbog sumnje na hidrocefalus i dalje uzv svaka 2 tjedna u Riječkoj bolnici. I isčekivanje do poroda što će biti sa djetetom. Rodila sam prirodno, apgar 10 i sve odlično, nočna mora se pretvorila u lijepi san, Do neke 1,5 godine djeteta. Tada su došli do konačne dijagnoze, jer se eto sve to vrijeme nešto "kuhalo" u mozgu, ali nije prije bilo moguće otkriti što.
    Želim ti sreču i da sve dobro završi za tebe i za tvoje dijete, ima bolesti i stanja koja se eto mogu "riješiti" i nakon rođenja.

  5. #155
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ajme perla, nisam do sad otvarala ovu temu.

    Vibram da bude sve dobro.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Draga Iva, danima vam se namjeravam javiti.
    Imam isti problem koji ste vi imali (premda davno vidim).

    Bila sam trudna 11+5 kad mi je na redovnom pregleduna Svetom Duhu dr. Mišković rekao da beba ima higrom. Tada sam prvi puta čula za to. Nakon tek tjedan dana su ni radili CVS. Rezultati nisu stigli za 3 dana, već su rekli da moram čekat 2 tjedna. U međuvremnu sam ponovno otišla na pregled (na svoj zahtjev jer mi je bilo nenormalno da beba bude bez nadzora 2 tjedna dok se čeka taj nalaz), tada mi je rekao da srce više ne kuca. Sutradan su mi naprfavili kiretažu - sa 13+6 - to je bilo 23.01.

    Imam 30 godina i to mi je prva trudnoća.

    Još uvijek čekamo nalaze CVS - tako da ne znamo još da li se radi o nekim kromosomatskim anomalijama. Beba je imala veliki cistični higrom i hidrops.

    Htijela sam vas pitati za vaše kasnije iskustvo. Da li ste kasnije išli opet na trudnoću ?

    Tako smo se veselili bebi. Još uvijek ne mogu prihvatiti tu činjenicu da više ne raste u meni. Pitam se : "zašto? zbog čega?"

    Miješaju mi se osjećaji, i tuga i bijes, i razočaranje.... znam i svi mi govore da se takve stvari događaju....ali ne mogu si pomoći....

  7. #157
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    U 11. tt na redovnoj kontroli,dr vidio poveču omfalokelu..uputio me dr Kosu,i na kombinirani,mada sam tren prije rekla da ne mislim iči,več samo na dobar anomaly scan.
    Iduči dan sam prokrvarila i otišla na naš bo odjel,srce više nije kucalo...i tad mi je dr vidio više toga,uključujuči i fetalni hidrops uzduž bebe i neku čudnu opnu,ovojnicu oko bebe...i veli da ima tu još raznih anomalija.
    Beba je izmjerena 4,3 cm,omfalokela 2 cm.
    Iduči dan sam išla na kiretažu,uspjela sam dogovoriti opču anesteziju...tolko o našem čudu...ipak nam nije bilo suđeno
    Imala sam samo potrebu napisati nešto..da je postojala..

  8. #158
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Žužy

  9. #159
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Joj žužy...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  10. #160
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    ajme žužy kako mi je žao

  11. #161
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Još se nisam navikla na činjenicu da sam opče trudna,da smo uspjeli napraviti bebu sami,bez pomoći...i onda pljas.
    Sad dok je sve prošlo,čini mi se ko da sam samo sanjala u biti.

  12. #162
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    žužy, jako mi je zao

  13. #163
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Zao mi je Žužy
    I sama sam prosla slicno, spontana trudnoca i onda gubitak bebe
    Grlim

  14. #164
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    a joj zuzy
    jako mi je zao

  15. #165
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Zuzy ova tema je bolan podsjetnik. Probode me svaki put kada vidim novi post

  16. #166
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Znam Kris,sječam se kad si prolazila to sve..

  17. #167
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    žužy, žao mi je....

  18. #168
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Znam Kris,sječam se kad si prolazila to sve..
    Ma pusti mene, sve prodje. Boli me vidjeti da drugi to prolaze. Drzi se

  19. #169
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    žužy, jako mi je žao

  20. #170
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    žužy jako mi je žao

  21. #171
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Draga žužy jako jako mi žao, baš sam se veselila tvojoj trudnoći.....grlim jako!

  22. #172

    Datum pristupanja
    May 2018
    Lokacija
    Deutschland
    Postovi
    3

    Početno

    ja sam jucer bila na redovnom pregledu, nasem prvom vecem uzv pregledu u 11 tt (11+5) i prva recenica koja me je sledila je bila: meni se uopce ne svidja kako ovo dijete izgleda :O srce je kucalo toliko sporo, da uopce nije mogao izmjeriti brzinu otkucaja, mozda je bas tad i prestalo kucati.... nuhalni nabor 5 mm :O oko bebe, dakle od stomacica, glavice, ledja, je bila samo voda. poslao nas je danas kod strucnjaka koji je utvrdio da je beba velicine za 12 tt, da je pun vode i da nema srcane aktivnosti. u ponedjeljak su me narucili na vakumsku aspiraciju. stomak me polako pocinje boljeti. ne znam da li je to zato sto znam da bebe vise nema, tj da nije ziva ili je tijelo samo prepoznalo, strah me samo da ne krene pobacaj prije ponedjeljka. kaze da je najvjerovatnieje uzrok down sindrom?! znacemo vise jer me poslao u kliniku koja salje plod na patologiju, jer on nije uradio amniozentezu danas zbog te srcane neaktivnosti.
    drzim fige i sebi i svima koji kroz ovo prolaze jer su se nasi snovi srusili u jednoj minuti. ovo ne bih pozeljela ni najgorem neprijatelju.

  23. #173
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    sophia.n,jako mi je žaostrašno je to za prolaziti...nadam se da vam bude phd nalaz pokazao uzrok,ja po svoj idem ovaj tjedan no ne očekujem ništa jer nisu slali na citogenetiku. Realno,nije mi ni bitno..

  24. #174
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    pozdrav cure ,pisem vam ovdje da vam kazem kako ima nade i kod groznih nalaza.. sa 10tt bebi izmjeren septirani cisticni higrom 7mm, prognoze jako lose, sa 12tt i dalje NN 7mm ,spusta se niz cijela leđa i siri u trbusnu supljinu, pocetni hidrops. napravljen CVS ,stizu nalazi zdravi muski kariogram.2 tj nakon cvs-a na uvz vise nema NICEGA, sve se povuklo i hidrops i cisticni higrom, organi svi uredni, bebac raste tocno u dan ,srceko zdravo .. sam dr.Miskovic kaze da je to cudo ,sada sam 29tt i guramo polako ali sigurno.

  25. #175
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Viki88,jako mi je drago zbog tebe! Eto,i čuda se događaju

  26. #176
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Viki88,jako mi je drago zbog tebe! Eto,i čuda se događaju
    vidjeti cemo za 7i pol tt dali je stvarno cudo hvala

  27. #177

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Lokacija
    Split
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Viki88 prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav cure ,pisem vam ovdje da vam kazem kako ima nade i kod groznih nalaza.. sa 10tt bebi izmjeren septirani cisticni higrom 7mm, prognoze jako lose, sa 12tt i dalje NN 7mm ,spusta se niz cijela leđa i siri u trbusnu supljinu, pocetni hidrops. napravljen CVS ,stizu nalazi zdravi muski kariogram.2 tj nakon cvs-a na uvz vise nema NICEGA, sve se povuklo i hidrops i cisticni higrom, organi svi uredni, bebac raste tocno u dan ,srceko zdravo .. sam dr.Miskovic kaze da je to cudo ,sada sam 29tt i guramo polako ali sigurno.


    Viki jel sve bilo u redu na kraju? Nalazim se u istoj situaciji, 14+1

  28. #178
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj ninaninaaaa7 prvotno napisa Vidi poruku
    Viki jel sve bilo u redu na kraju? Nalazim se u istoj situaciji, 14+1
    evo nas 36+3 ,jucer na uvz sve super, za 3 i pol tj cemo znati . vama drzim fige

  29. #179

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Drage sve…. Evo mene OPET sa hidropsom… ranije sam pisala na ovu temu.

    Dakle, 1. trudnoca, 2019. fetalni hodropa, CVS stigao uredan, 46xy, spontano odumro fetus - 14. tj kiretaza

    2. trudnoca, 2020. rodila zdravu curicu

    3. Trudnoca, 2021. missed sa 9 tjedana

    4. trudnoxa, 2022. opet higrom i hidrops, CVS - trisomija 16 xx

    Radili smo genske testove - uredni. Ginicka me jos salje na TORCH.

    Htijeli smo svojoj curici dati brata ili seku.
    Znam da se treba pomiriti s time sto imas, no kao da se tamo neki dio mene jos uvijek nekako nada da cemo imati jos jedno dijete.”

    Molim VAS, da li je koja imala vise puta fetalni hidrops?

  30. #180
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj marija0406 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage sve…. Evo mene OPET sa hidropsom… ranije sam pisala na ovu temu.

    Dakle, 1. trudnoca, 2019. fetalni hodropa, CVS stigao uredan, 46xy, spontano odumro fetus - 14. tj kiretaza

    2. trudnoca, 2020. rodila zdravu curicu

    3. Trudnoca, 2021. missed sa 9 tjedana

    4. trudnoxa, 2022. opet higrom i hidrops, CVS - trisomija 16 xx

    Radili smo genske testove - uredni. Ginicka me jos salje na TORCH.

    Htijeli smo svojoj curici dati brata ili seku.
    Znam da se treba pomiriti s time sto imas, no kao da se tamo neki dio mene jos uvijek nekako nada da cemo imati jos jedno dijete.”

    Molim VAS, da li je koja imala vise puta fetalni hidrops?
    Forumasica dugo nije aktivna, ali imala je iskustvo koje te zanima.

    http://forum.roda.hr/threads/60163-I...ma-sretan-kraj
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.03.2023. at 15:37

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •