Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 470

Tema: Kako sve stižete?

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Kako sve stižete?

    Već se dugo pitam, a sad mi je fakat pun kufer i moram otvoriti topic.

    Kako sve stižete?

    I biti dobre mame posvećene djeci, ići na posao, držati kućanstvo pod kontrolom, kuhati za obitelj, mudro tipkati na forumu, vježbati, ići ovamo ili onamo, pročitati
    dobru knjigu, napraviti zimnicu...
    Ja sam premorena, a sve što radim radim na razini gašenja požara.
    Ustajem u 5 ili 6, kuham, pospremam, čistim... u međuvremenu se bar jednom vratim u krevet jer traži cicu... u 8 sam na poslu (ako ne kasnim), na poslu nisam 100% koncentrirana, forum gledam često ali površno, sve što je dulje od tri reda i ne čitam (osim iznimno) jurim doma u 16.10 ,pa cicanje i maženje bar pola sata, pa vodim Smjehuljicu van, ako smo od volje prošetamo pse (imaju dvorište, pa nije strašno ako ih ne prošetamo).
    MD dolazi oko 7, predajem ga njemu da joj da večeru i da ju okupa. U to vrijeme ja jurim po kući i "gasim požare", punim i praznim razne mašine za veš, čistim nešto, pričam na telefon istovremeno, sve u jurnjavi... pa se vratim njima, pa se još malo igramo, mazimo, budemo zajedno. Pa joj predlažemo da ide spavati... pa f.cking uspavljivanje traje sat-dva... pa sam na kraju ja toliko umorna da počnem urlati. I najčešće zaspim prije nje. Pa se budi svaka 3-4 sata i traži cicu... A ako zaspi rano, budi se svakih sat vremena dok ja ne dođem i traži cicu.
    Luda sam više, umorna, iscrpljena, živimo u dva stana, jedan u prizemlju, drugi na tavanu, ni jedna ni drugi nisu dovoljno veliki da budu dovoljni, pa to jurcanje gore-dole, di je što, pa ogromno stubište, stalno zmazano od dva psa...
    Prošli vikend (petak-nedjelja) sam još i radila, perak od 7 do 20, subota od 6 do 18, nedjelja od 9 do 14... premorena sam. Naravno, sve što sam planirala za vikend doma napraviti, nisam napravila... sve se gomila...
    A o MD-u da ne govorim... otkad se Smjehuljica rodila nije imao dana godišnjeg, spava po 5 sati na dan. Kad nsa dvije zaspimo, sjeda za komp i radi do 1 ili 2 u noći... dobro da uopće još diše.

    Kako vi stižete? Imam čistilicu, od nje slaba korist, nemam snage tražiti drugu...
    Što je krivo? Zajedničko spavanje? Produženo dojenje? Previše vremena u igri s djetetom? Ona u svemu sudjeluje, pa sve tri put dulje traje ako nešto radim s njom.. još se ne zna sama zaigrati...

    Da si olakšam kupila sam sušilicu, počela koristiti express lonac i sjeckalicu (hvala Apri. ), što još mogu učiniti da dobijem koju minutu...?

    Pucam.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Do djetetove treće-četvrte godine (pogotovo dok dojiš) NEMA ŠANSE da sve stigneš.

    Ja imala tetu čistilicu.

    Zimnicu radila nisam.

    Knjige sam čitala samo na godišnjem.

    Štrikanje i šivanje je isto bilo na ledu. Pranje prozora 2x godišnje, zavjesa nešto češće (teta čistilica mi ih je upropastila ).

    Velika pomoć: suđerica, kombinirana perilica sušilica za veš, multipraktik i/ili štapni misker i ekspres lonac. Kad su djeca bila veća, šivaća mašina za kraćenje hlača i izmjenu ciferšlusova (nije nužno - imaš servis za to).

    Ono što nisam imala, a dobro bi mi bilo: štapni usisavač na baterije, što manje tepiha u kući + ovakva naprava za brisanje http://www.nonstopshop.rs/i-15383/vileda-active-mop (pa usisavaš za ozbiljno 1x u 2 tjedna), čarobne krpe da se riješiš deterdženta

    Posteljina - isključivo od krepa i flanela, da se ne pegla. Odustajanje od peglanja vrijedi i za ostalu robu.

    Dobro planiranje obroka puno znači - skuhaš grah za 2x odjednom, pa napraviš varivo i preksutra na salatu, na primjer. Od kolača i deserata - samo kompoti i biskviti. Nikakva vučena tijesta i ine pi*darije koje vidiš tu po forumu. Život je dovoljno dugačak da sve to stigneš i kad dijete bude veće.

    Eh, da - posvećenost djetetu znači da trebaš ispunjavati njegove POTREBE, ali ne i baš svaku želju. Tu treba naći pravu mjeru. Koji put je puno važnije odmoriti se. Veliko dijete ne treba sisati svaki sat - uvališ joj tješilicu, pogladiš po glavi i dobro, a dojenje svedeš samo 1x navečer (tak je meni bilo - prvo ujutro+navečer, onda samo navečer, onda je dijete samo odustalo).

  3. #3
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Nađi novu čistilicu. Ako ju već imaš, možeš si ju priuštit onda barem nađi neku koja je od koristi.
    Drugo smjehuljica je mala, sisa, uspavljivanje trajeee, itd.
    Probaj neke stvari radit sa smjehuljicom, recimo punjenje tih raznoraznim mašina...
    Na knjige zaboravi zasada, ja sam jedno pet godina čitala samo kratke priče

  4. #4
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Zato što sam superiberultramega savršena mama

    A sad se spustimo na zemlju.

    Priučila sam se da me puno stvari ne nervira, a interesantno otad više stižem.
    Odnedavno živimo u 120 kvadrata, ali mi se čini lakše za održavanje nego prijašnjih 70. Ali sad je tu i vrt, doduše njime se uglavnom bavi mm.

    Na forumu sam dok uspavljujem, douspavljujem ili jednostavno ležim kraj male, stare postove ne čitam jerbo bi samu sebe proglasila nepismenom

    Čistilicu nemam više, dok je bila super je čistila (bolje nego ja).

    Kad radim nekako je ležernije-većinu obroka pojedu u vrtiću, pa se s pekarom pokrijemo di večere koja je obavezbo kuhana.

    Ne peglam, ne perem poluprazne veš mašine, pod perem jednom tjedno (osim kuhinje).

    Uglavnom, trudim se da je sve gotovo do cca 21.00 pa imem vrijeme za sebe. Ono što nije gotovo ostavim za sutra.

    I da, jako pazim da mi po kući nije kreativni nered jer mi je puno lakše održavati nego gledati urnebes. Ovo mi najteže pada, jer sam prilično neredan tip.

    Naučila sam i uz njih sve brzo radit, u biti sam se ubrzala duplo i time štedim na vremenu.

    Nemam ti baš neko rješenje, al eto

    P.s. Nemam pse, vjerujem da oko njih_ima posla kao i oko djece.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    I biti dobre mame posvećene djeci, ići na posao, držati kućanstvo pod kontrolom, kuhati za obitelj, mudro tipkati na forumu, vježbati, ići ovamo ili onamo, pročitati
    dobru knjigu, napraviti zimnicu...
    Osvijesti si da mame na forumu, koje sve ovo rade, nisu jedna te ista osoba.
    Ona koja vježba možda ne radi zimnicu ili ima nezahtjevan posao. Uopće ne mora biti da ona, koja je išla ovamo ili onamo, kuha za obitelj ili da ona koja mudro tipka - vježba. Ili su im djeca malo poodrasla i/ili nezahtjevna, a ne cicavci.

    Trebalo mi je neko vrijeme da to shvatim .
    Posljednje uređivanje od mendula : 29.08.2013. at 10:52

  6. #6
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Već se dugo pitam, a sad mi je fakat pun kufer i moram otvoriti topic.

    Kako sve stižete?
    ne stizemo.
    (haiku)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Potpis pod seni.

  8. #8
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Nađi novu čistilicu.
    xxxx

  9. #9
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ja mislim da ti sad doživljavaš kulminaciju kaosa- i da će uskoro krenuti an bolje jer djevojčica raste. ne znam koliko praktično možeš učiniti, osim pomiriti se s kaosom- što isto nije lako. ja sam sa drugim više kul, iako i dalje ne osobito. ali sad se podsjećam da će to proći i da druge nema. no sjećam se s prvim da je postalo lakše oko 2., kada je prestao dojiti po noći!! ne znam koliko ona točno ima i možeš li postići s njom neki dogovor oko dojenja. moja sad ima 14 mjeseci, osjećam umor do kostiju od noćnog dojenja, ali ne znam kako da to riješim jer joj ne mogu objasniti, a deračinu ne mogu slušati i gotovo. grizla bi se do smrti. pa čekam da postane verbalna, kao i brat joj pa da joj lijepo kažem da po noći ne radim.
    moj ključ je u uspavljivanju male u 8. a i stariji tad ide spavati. onda možda pospremam još 30ak minuta i onda slijedi odmor. ili čaša vina s MM na balkonu. ili ponekad izlazak s prijateljima ili čitanje ili gledanje nečeg što me zanima. uz izuzetak peglanja jednom tjedno- jer to radim isključivo navečer. mene ta večer spašava.

  10. #10
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    samo pocens snizavati krterije.
    knjiga? sto je to? na poslu jedan clanak bi citala cijeli dan i jos se pitala a sta oni oce tu reci?
    kuhanje, samo brzo i brzinsko. dakle na leso tikvice i neki snicl. juha bi bila par puta u tjednu.
    spremanje, pocinjes od umora ne vidjeti prasinu ili je valjda ignorias.

    mi smo se odselili na selo. djeca su veca pa se igraju vani, ne zahtijevaju toliko paznje koliko smjehuljinica.

    ono sto je nama bilo jako bitno, je u to doba teta igralica, koja nam je omogucila obavljanje kupovine necega npr. hlaca za MM-a, odlazak u kino, veceru. cisto da se MM i ja u toj guzvi ne izgubimo.

    a trazi drugu cistilicu, kuzim da ti je ugodno s ovom, ali cemu placati ako nisi zadovoljna.

    e da za kraj proci ce.

  11. #11
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    mislim na ove večeri kad se družim, ne kad peglam

  12. #12
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    i naravno, nađi novu tetu čistilicu! i napravi snjom aranžman da te još više oslobodi ako imaš mogućnosti.

  13. #13
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    mislim na ove večeri kad se družim, ne kad peglam


    mojca, sve znaš

    i, nije loše ovako se malo jadati, to isto pomaže, kad sve napišeš.

    svakako si nađi novu čistilicu. i čekaj da prestane noćno dojenje.

    koje meni nije prestalo, btw, al puno njih je uspjelo u tome

  14. #14
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kriterije sam spustila.
    Ne čitam, kuham samo brze obroke, prozore perem rijetko, kuhinjske elemente jednom mjesečno, ako... zavjese nemam, tepihe isto nemam, krevetninu skinem, operem, osušim i vratim. Koristimo isti već cijelo ljeto.. prašina jednom tjedno, metem svako jutro, svako drugo i perem pod... smislila sam neki sistem da ima u ruci špricalicu s prontom i krpicu na štapu (kao iz linka od Peterlin), pa špricam sama i brišem istovremeno. Usisavač ne koristim da je probudim dijete. Metlu imam onu spužvastu koja je lakša za održavanje.

    Kolači, samo oni što se izliju i speku. Ili štrudl od sira s kupovnim korama. Grozim s epomisli da će uskoro drugi rođendan a ja neću imati vremena, volje i snage za poštenu tortu.

    Čistilice? Jeste kad to probale? Meni je to stres tražiti. Ne mogu više. Ako imate neku savršenu i brzu primam preporuke.
    Sve samo filozofiraju i brišu prašinu s okvira slika. Sagnut se ispod frižidera neće ni jedna.

    ...

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    I još nešto - SVE što se može utrpati u vešmašinu ide unutra: tenisice, kupaonski tepisi, krpe za pod, mopovi... nema toga što bih ja prala na ruke.

    Kupaonicu detaljno čistim 1x mjesečno (pločice i to) a prebrišem svaki dan. Dok je dijete malo, nema ti spasa - moraš prati šekret i oko njega svakodnevno. Evo, moji su dečki prošli 12 i 13 godina i ta navika svakodnevnog pranja wc-a i kade je ostala, ali kapljice od paste za zube na ogledalu me uopće ne diraju.

    Spasila me pvc stolarija, nema rastvaranja prozorskih krila. Spasilo me izbacivanje SVIH suvišnih stvari iz kuće, da se generira manje nereda. To se odnosi na garderobu, suđe, KNJIGE (imam policu u podrumu, sve je dostupno ali nije svaki dan na putu), cipela.... Minimalizam je zakon. Teško je to trajno održavati i zato je nužan uvjet lakšeg održavanja kuće redovno izbacivanje furde.

  16. #16
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    kad smjehuljčica ide spavati?
    koliko doji po noći?

  17. #17
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    jos nisi spustila kriterije, ne onoliko koliko ces ih sputiti ako ne nadjes novu cistilicu.
    koje crne elemnete svaki tjedan, ja svoje ne sjecam se kad sam ocistila, bas da sam cistila. onako uz put prebrisem jedna vrata, koja su se isprljala. kuhinja je bijela.

    a cistilice, meni je jedna rekla da ne voli cistiti stokove, pa kod mene vise nije cistila. doduse nisam ih ni ja iza toga

  18. #18
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Teško, jedva sam se prisilila da ukradem pola sata od nepostojećeg vremena za vježbanje.
    Uvijek u strci, kašnjenju.
    Sve se nekako smiruje kako se mlađa bliži trećoj jer do sada je sve bilo razbacano unatoč mojim naporima. Sve zatackano prstićima, stol i stolica gdje jede stalno zaprljan da ne pričam pod.
    Sada pospreme za sobom, urednije jedu, operu ruke bez previše nagovaranja, uglavnom meni je olakšan život.
    Kuham u expresu, imam robot usisavač, zimnicu radim noću, knjige sam počela tek ovo ljeto nešto konkretnije čitati inaće umjesto tv navečer ali najčešće zaspim.
    Vježbam tako da im tih pola sata upalim crtić.
    Često skuham više i imam za još koji ručak u škrinji.
    Jedino što mi kronično fali to je vrijeme za igru s njima.
    Uvijek imam posla i na vrtu i u kući i s vešom/ručkom/kupaonicom.
    Radim puno radno vrijeme i nemam pomoć rodbine ili susjeda ali sam mrtva umorna već mjesecima.

  19. #19
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Umrla bi da su mi knjige u podrumu. Pogled na njih me umiruje, jer su uredne.
    I uznemiruje istodobno, jer ih nemam vremena čitati. .

    Sve perem u mašini. I sušim.
    Viškovi nisu u stanu... u šupi su i u garaži. Osim Smjehuljicine robe.

  20. #20
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    kad smjehuljčica ide spavati?
    koliko doji po noći?
    U zadnje vrijeme zaspi oko 22.30-13.00, a krenemo oko 21.
    Ma kako rano krenuli nikad ne zaspi ranije. Ma koliko se ja trudila. Pa sam shvatila da je bolje da bude budna i sama zatraži ići u krevet kad joj se bude spavalo nego da ja gubim živce na neuspješno uspavljivanje.

  21. #21
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    jos nisi spustila kriterije, ne onoliko koliko ces ih sputiti ako ne nadjes novu cistilicu.
    koje crne elemnete svaki tjedan, ja svoje ne sjecam se kad sam ocistila, bas da sam cistila. onako uz put prebrisem jedna vrata, koja su se isprljala. kuhinja je bijela.

    a cistilice, meni je jedna rekla da ne voli cistiti stokove, pa kod mene vise nije cistila. doduse nisam ih ni ja iza toga
    Pričam o kupaoni. Nju čistim svaki dan brzinski, tjedno detaljno.
    Kuhinja max jednom mjesečno.

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Što se tiče čistilica - ista stvar. Ja sam imala čistilice povremeno (1x u 2 tjedna) za veće poslove od 2000 do 2004. Kasnije sam dugo mogla sama, ali ovog proljeća sam završila u bolnici pa opet nisam mogla sve sama, unatoč pomoći muža i sinova. Oni su ok za dnevna i tjedna čišćenja, ali ne i za velika spremanja.

    Trenutno mi povremeno kod generalki pomogne susjedina kćer, ali uz nadzor. To ti je uvijek tako.... Bolje mi je naći mladu curu kojoj baš sve trebaš reći nego mladu penziJonerku koja misli da je pametnija od tebe, a ne opere ruke kad uđe u kuću.

    Dogovori se sama sa sobom kaj ti zapravo treba, pa povremeno naruči nekoga da ti opere prozore i očisti ispod frižidera (i to jasno i glasno kaži - tvoja je kuća i tvoj novac) i gotovo.

    Inače, moj je općeniti zaključak da osoba koja ne može naći posao bolji od čišćenja po kućama obično nije ni za takav posao. Oni koji to rade i dobri su vrlo brzo nađu neki pravi posao s radnim vremenom. Meni su dvije osobe tako utekle - bile su odlične, ali kratko je trajalo jer su si našle nekaj bolje od povremenog čišćenja. Ostale - bolje da se ne prisjećam jer ću te baciti u depresiju.

    Probaj pitati poznate - npr. spremačicu s posla (ako ti se sviđa) - bi li došla da ti pomogne oko većih spremanja uz naknadu...

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Umrla bi da su mi knjige u podrumu. Pogled na njih me umiruje, jer su uredne.
    I uznemiruje istodobno, jer ih nemam vremena čitati. .

    Sve perem u mašini. I sušim.
    Viškovi nisu u stanu... u šupi su i u garaži. Osim Smjehuljicine robe.
    Bome ne bi da imaš alergičare i astmatičara u kući! I ja sam mislila da bum umrla kad sam ih selila, pa sam ih ipak odselila i odahnula. Uvijek su 2-3 gore, ali ne previše.

  24. #24
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Nisi spustila kriterije, čim se sjetiš pogledati ispod frižidera

    Kako uspiješ knjige držati urednima, meni je to bolna točka. Mislim, složene su one, ali svaka svoju politiku vodi.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj mendula prvotno napisa Vidi poruku
    Osvijesti si da mame na forumu, koje sve ovo rade, nisu jedna te ista osoba.
    Ona koja vježba možda ne radi zimnicu ili ima nezahtjevan posao. Uopće ne mora biti da ona, koja je išla ovamo ili onamo, kuha za obitelj ili da ona koja mudro tipka - vježba. Ili su im djeca malo poodrasla i/ili nezahtjevna, a ne cicavci.

    Trebalo mi je neko vrijeme da to shvatim .
    Upravo tako.
    mene je nedavno ubedirala jedna mama kad je rekla da ni u ludilu nebi plačala tetu čistilicu
    jer sve stigne sama.
    kad je razgovor krenuo dalje, izašlo je da ona uopće ne kuha, a dijete (ne djecu) joj uglavnom
    behandla muž itd.
    to su naoko detalji koji u cijeloj priči doista znače razliku.

  26. #26
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja ne znam jer ne stignem ništa a imam puno bolju situaciju jer mi je muž puno kod kuće i obavlja ogroman dio posla.

    Možda da uzmeš čistilicu tipa jednom mjesečno za te velike stvari - kuhinjski elementi, kupaona detaljno prozori. Ja sad planiram tako napraviti.

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi spustila kriterije, čim se sjetiš pogledati ispod frižidera

    Kako uspiješ knjige držati urednima, meni je to bolna točka. Mislim, složene su one, ali svaka svoju politiku vodi.
    Ej slažem se!

    Ali to je individualno. Meni je teta čistilica htjela odmaknuti suđericu, pa ju je iščupala s priključka vode i napravila poplavu u kuhinji (koja ima i dio pod parketom). Eh, to je bila prekretnica - od tada ne ostavljam nikoga da mi čisti kuću dok nisam prisutna. A sve više ide u smjeru da sinovima dajem upute što i kako. Prošli tjedan smo iskrčili furdu iz podruma, stavili metalne police (mm sastavio - to je bio njegov dio posla). Djeca su po komandi uredno iznosila furde za cijeli kontejner. Tak i doma rade. ALI treba to dočekati i preživjeti. Sve je dobro dok su mala djeca zdrava. Mene bi uvijek zaštihale njihove boleštine (a bilo ih je) i tada bi kuća izgledala oslobodibog...

    kad smo kod knjiga - lako je držati red dok ih djeca ne trebaju i ne zaviruju među njih. Kod mene - djeca su zadužena za vlastite (a to znači da je kod njih rumplcimer) pa sam im nabavila ormare s vratima da se to ne vidi i da im ne ide prašina u noseve.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 29.08.2013. at 11:28

  28. #28
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi spustila kriterije, čim se sjetiš pogledati ispod frižidera

    Kako uspiješ knjige držati urednima, meni je to bolna točka. Mislim, složene su one, ali svaka svoju politiku vodi.
    Naravno da su složene. Kako sam pospremila biblioteku u 7. mj trudnoće tako stoje. Nitko ih ni ne dira.

    Ako tu i tamo uzmem koju, uredno ju vratim. Na brojim one aktulane, o djeci, roditeljstvum neke kuharice tza koje nije bilo mjesta u biblioteci, pa su složene usput... pa Smjehuljica radi nered od njih.

    Pererlin, sori, zaboravila sam na zdravstvene probleme.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Mojca, samo nemoj iskopat jedan stari topik o mami koja uz troje djece stigne slagati robicu po bojama, prugama i točkicama.

    Tvoj MD i MM slično rade (ja sam ona s premalom vrećom) i moj isto spava po 5 sati već godinama jer mi ovakav kaos imamo ali s troje djece. On u ponoć upali komp i radi to 2,3.
    Knjige sam intenzivno čitala dok je dojio u prvih 6 mjeseci, poslije to nije bilo moguće i sada ih čitam na GOdok on spava poslije ručka, čitam u tramvaju, banci, pošti, dok čekam kod doktora ... samo meka izdanja i uvijek u torbi.
    Pečem sve i svašta ali imam hrpu veša, nisam već deset dana očerupala noge i obrve. Srećom sve lošije vidim da ne primjetim.
    Nemam tetu čistilicu niti baku koja bi na pola sata pričuvala maloga.

    Nekako se to s vremenom posloži, dijete ipak počne biti samostalnije u igri i ti ipak dobivaš malo više vremena mic po mic a da to niti ne primjetiš.
    I više ne pozivamo "prijatelje" koji su zagledavalu u kutove jel ima prašine i praznih PVC boca na balkonu.

    Ne vjeruj ovim "savršenim" koje sve stignu, sve je to "slovo na papiru".

  30. #30
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    i kupovina hrane preko neta me spasila. nije bilo odlaska s njih dvoje u ducan (razlika 22 mjeesca). to mi je bilo u rangu trcanja maratona.
    ovako klik klik i nema kupovine visaka. samo ono sto terba i sto je pohranjeno u kosaricu, dobro varijacijama.

  31. #31
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, samo nemoj iskopat jedan stari topik o mami koja uz troje djece stigne slagati robicu po bojama, prugama i točkicama.
    ...
    I više ne pozivamo "prijatelje" koji su zagledavalu u kutove jel ima prašine i praznih PVC boca na balkonu.
    ...
    Ne vjeruj ovim "savršenim" koje sve stignu, sve je to "slovo na papiru".
    Neću, ne brini.. nemam kad kopati po starim topicima
    ...
    E tu sam popustila... može mi doći doma bilo tko, boli me briga za nered... prije je to bilo nepojmljivo.
    ...
    Ovo je valjda najpametniji savjet. Uz onaj o rješavanju viškova... ali ih za sad ne diram jer nemam vremena.

  32. #32
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    stignem, radim ko konj po cijele dane, ne sjedam, rmbam
    odmorit ću kad JM bude imao 16

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    kuca je raspad sistema, imam tetu koja nam pomaze a ja sam domacica

    kraljica sam neorganiziranosti

  34. #34
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, samo nemoj iskopat jedan stari topik o mami koja uz troje djece stigne slagati robicu po bojama, prugama i točkicama.
    joj, da, sjećam se tog topica

    ja sam se pomirila da mi u stanu bude kaos
    mogu pospremati koliko hoću, za pola sata je sve kako je prije bilo

    a više mi se ne da ni natezati s curama da ne donose stvari u dnevnu sobu

    jednom tjedno radim malo veće čišćenje (ali ništa pretjerano)
    peglam samo ono što nosimo na posao

    Mojca, neće uvijek biti ovako
    pusti vremenu da učini svoje, do tad se nemoj uzrujavati

    i ne postoji osoba koja stigne sve, ako kaže da stigne, laže

  35. #35
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ne znam, jednostavno stignem! Nemam puno repova, jedino mi se zna nakupiti veša za peglanje iz čiste lijenosti. Ni toga ne bih imala da redovno peglam.
    Kad radim popodne jako puno napravim ujutro dok nikog nema doma. Kuham brza jela, osim nedjeljom.
    Nije kod mene savršeni red kao u apoteci, ali nije niti zmazano, onako je kako bi trebao izgledati stan s troje male djece.

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Literatura - Paula Jhung: Kako izbjegavati kućanske poslove (evo više o tome:
    http://www.mvinfo.hr/najnovije-knjig....php?ppar=3615 )

    Kad bolje razmislim, sve se svodi na postavljanje prioriteta i dobru organizaciju.

  37. #37
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Umrla bi da su mi knjige u podrumu. Pogled na njih me umiruje, jer su uredne.
    I uznemiruje istodobno, jer ih nemam vremena čitati. .
    X.

    Meni malog cuvaju teta cuvalica i mama, svaka po cetiri sata. Ja kad dodjem s posla, stan uredan, sudi oprani, nekad i ves pokupljen, il rasprostrt, il i jedno i drugo, rucak napravljen. Ja ne znam kako njima to uspijeva. Kad ja cuvam malog, a md dodje s posla, stan neuredan, sudi neoprani, oprani ves u masini, jedino rucak napravljen i pojeden.

    Navecer sam ja s malim, a md cisti po stanu.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    U toj dobi nisam stigla sve, možda 2/3 planiranog (a planovi su bili vrlo realno postavljeni). U narednim mjesecima bit će ti lakše, kako dijete raste. Moja sad ima 3 (a stariji 7) i sad bih mogla stići sve, ali mi se ne da.

  39. #39
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    U toj dobi nisam stigla sve, možda 2/3 planiranog (a planovi su bili vrlo realno postavljeni). U narednim mjesecima bit će ti lakše, kako dijete raste. Moja sad ima 3 (a stariji 7) i sad bih mogla stići sve, ali mi se ne da.
    Da, ja se ponekad cudom cudim kako nisam stizala sve i svasta i prije nego se J. rodio, a imala sam toliko vremena. A zapravo mi se jednostavno nije dalo. A mozda cu se, kad dodje jos jedno dijete, cudom cudit kako nista nisam stizala s jednim

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    ne mogu sve iščitati, ali potpisujem Mojcin post u svemu osim u dojenju (ne dojim) i u teti čistlici (nemam je, nažalost) i još dodajem da imam roditi za 10 dana ............... horor, a što me tek čeka kad dode drugo i baš sam ima 10 min pop...... na nered po kući.....užas, sad još moram i mirovati......ma i ja pucam

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Stignem ali mi se ne da. I živo mi se

    Skuhano je, oprano je i speglano, popikavamo se na igračke po stanu, djeca nisu opterećena pospremanjem i savršenom čistoćom i tak. Radije spavam duže nego da glancam. Doma sam, vježbam, čitam, igram se, kućanski poslovi su na minimumu.

  42. #42
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Sanjam kad će neki muški otvoriti ovakav topic...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ja se ponekad cudom cudim kako nisam stizala sve i svasta i prije nego se J. rodio, a imala sam toliko vremena. A zapravo mi se jednostavno nije dalo. A mozda cu se, kad dodje jos jedno dijete, cudom cudit kako nista nisam stizala s jednim


    Da, ni meni nije jasno što sam,pobogu, radila samo s jednim djetetom (iako je on bio zahtjevan za dvije kćeri).

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    ne mogu sve iščitati, ali potpisujem Mojcin post u svemu osim u dojenju (ne dojim) i u teti čistlici (nemam je, nažalost) i još dodajem da imam roditi za 10 dana ............... horor, a što me tek čeka kad dode drugo i baš sam ima 10 min pop...... na nered po kući.....užas, sad još moram i mirovati......ma i ja pucam
    Zašto miruješ u 39 tt?

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    zagreb,virovitica
    Postovi
    74

    Početno

    mislim da je bespotrebno opterecivati se čistoćom besprijekornom s malim djetetom, toliko je zivot kratak i prolazan da je lijepše druzenje s dječicom koja brzo odrastu nego se zamarati da li je sve po špagi, jedino mozes puknuti od glancanja i nerviranja....narast ce pa i eto bit ce više čistoće ..potpisujem sirius black

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ja se ponekad cudom cudim kako nisam stizala sve i svasta i prije nego se J. rodio, a imala sam toliko vremena. A zapravo mi se jednostavno nije dalo. A mozda cu se, kad dodje jos jedno dijete, cudom cudit kako nista nisam stizala s jednim
    Da, da... to je oblik roditeljske zrelosti i dolazi u fazama. Najprije je ovo što Mojca sad prolazi (pa se opametiš i prilagodiš kriterije), onda se uzrujavaš zbog vrtićkog jelovnika (pa se opametiš kad vidiš kaj roditelji daju djeci u garderobi), pa se uzrujavaš oko igranja u parku, pa se uzrujavaš.... kad krenu u školu, pa se polako oko svega toga prestaneš uzrujavati, jer ako nastaviš - prolupaš.

    Mene je znala baka pitati da li mi je teško (još je bila živa dok sam ja rodila dva sina u dvije godine, isto kako je i njoj bilo dok je rodila mog tatu i strica s istom razlikom). Rekla sam - ne, nije mi teško, TEBI je bilo teško.

    Mi se danas žalimo kak ne stignemo ovo i ono, a pred 50 ili 75 godina žene su kurile na drva, kuhale na drva, prale veš na rifljaču grijući vodu na drva, koristile lug od pepela, obrađivale vrtove a često i polja, uzgajale domaće životinje.... sve bez aparata, ponekad bez struje... E - TO je bilo teško. Ovo danas nije ništ bogznakaj teško. Samo se treba naučiti snaći.

  47. #47
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Sanjam kad će neki muški otvoriti ovakav topic...
    Da dopunim samu sebe, i mene nered i prljavština smetaju, a mm-a ne (bar ne toliko), i tako većinu muških
    koje znam. I tako onaj koga smeta, taj i čisti. Kod mene će svi u kući lagano preći preko papirića na podu, i
    nikome osim mene (dok ja ne kažem) neće pasti na pamet odnijeti ga u smeće.
    Mojca, radiš puno radno vrijeme ,pa i vikendom, i dugo uspavljuješ malu, nemoj biti prezahtjevna. A tek
    kad malena poraste, pa počne raznositi stvari naokolo. Ja bih za svoje dvije mogla cijeli dan hodati i skupljati.
    U biti, to je stalna borba s rastućim vešom, prljavštinom, ručkovima i želje da se provede više vremena s djetetom..i
    tako valjda sve dok ne odu iz kuće...

  48. #48
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Sanjam kad će neki muški otvoriti ovakav topic...


    A kako stižem, nikako, sad kad je muž doma još je gore

  49. #49
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    .
    Kad radim popodne jako puno napravim ujutro dok nikog nema doma. Kuham brza jela, osim nedjeljom.
    Ja nikad nisam sama doma, ponekad njih dvoje odu sami van popodne, pa mi bude žao da nisam s njima, tad napravim dosta toga, ali u speedu, pa budem umorna.

    I... moja čistilica čisti samo stubište, ništa drugo. Iz prventivnih razloga.

  50. #50
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ovisi kaj ti je prioritet, kaj ti misliš da trebaš odraditi, a kaj ja msilim da treba odraditi. Ali ono što znam je da kad "gori pod petama" da odradim puno više i efikasnije nego kad imam vremena i "stignem ja to..."

Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •