Stranica 3 od 13 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 623

Tema: Izlasci u braku

  1. #101
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja se bome volim i zaželjeti svoje djece

  2. #102
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    A to te muči Pa 16 godina soliranja, u biti izalsci, odnosno druženja su nam postali gušt sa klincima, ne bez njih, što ne značim da ne razumijem ljude koji imaju tu potrebu. Naravno da imam potrebu družiti se sa odraslima, da me opet krivo ne shvatiš, sva sam trenutno u bebi potrebama, i trenutno baš i ne stignemo organizrati neka druženja, jer malecki ima ludi ritam spavanja, ispada da spava cijeli dan sa pauzama, sa malom je bilo drugačije.. itd.. da sad opet ne odem od teme, ali sve u svemu nemamo više potrebe za večernjim izlascima solo, makar opet ne znači da za koju godinu se i to neće promjeniti. Recimo prošlu novu smo organizrali sa društvom sa klincima, i bilo nam je super, ovu vjerojatno nećemo jer mislim da se kod spavanja neće ništa još bitno promjeniti, ali dogodine, i tako.
    Trenutno nam je najbolje druženje ili kod nas ili kod prijatelja, dok klinci luduju uokolo, veseli nas to, što će biti za koju godnu, e to ne znam reći, tko zna.

  3. #103
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Aha vidim sad još komentara, ovo sam odgovrala Saši. Mi smo još jako friški roditelji, pa nam je valjda još sve jako zanimljivo i super Pitajte me ovo možda za koju godinicu

  4. #104
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nakon 10 godina nemrdanja bez djece, itekako mi idu na živce
    i više ni ne odlazim na druženja za koja se zna da su djeca "dopuštena"
    daj mi da dišem!
    Posljednje uređivanje od apricot : 01.09.2013. at 11:35

  5. #105
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    A da ne ispadne sada sve baš u superlativu, jer naravno da nije, rodieljski posao nije lagan, u trenutku nakupljenog umora i iscrpljenosti posegnula sam i za homeopatijom da se malo dovedem u ravnotežu. To je baš bilo nedavno. Ali ovdje smo pričali o izlascima i druženjima, a da bi rado da mi netko ima uskočiti oko mjenjanja pelena i spravljanja kašica, dok ja barem operem kosu, e to je već druga tema

  6. #106
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Mm nije od izlazaka, više. Oboje smo se naizlazili za vrijeme studija. No, on nekada mora, poslovni suradnici inzistiraju i nakon više odbijanja da mora kući meni pomoći ja ga moram prisiljavati. Bude mu na kraju i fino, žao što nisam s njim, dođe kući opet prvi. Nitko ga ne smatra papučarom (nismo u Dalmaciji), dapače jako je savjestan otac i partner. Jednom mj. ide na trodnevna, dvodnevna poslovna p. i tamo svaku večer ti ljudi izlaze. On večera, popije pivo i iskoristi priliku u hotelu da se naspava. Štreber.
    Ja volim izaći sa frendicom, kava, šoping, slično ili me brat pokupi i odvede na kavu i kolač na neko neviđeno mjesto. To me spašava, pogotovo kad dijete ima luđu fazu.
    Ili dijete ostavimo kod mojih pa odemo na kavu ili ručak vani.
    Od večernjih izlazaka čeznem za nekim filmskim festivalima, pogotovo ovim ljetnim, čašom vina sa curama i nekom predstavom. No, mm do ponoći nije doma i sad je to SF. no, imala sam i takva dva izlaska u godinu dana.
    Posljednje uređivanje od palčica : 01.09.2013. at 12:14

  7. #107

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ja bas mislim da se mozes izgustati s izlascima, kao i s drugim stvarima. Stvarno imam osjecaj da se jesam izgustala i sad mi vise pasu mirna druzenja, ostati doma uz dobar film i casu vina Ne kazem da se to nece promijeniti kad djeca malo porastu i kad se dobro naspavam. Sad mi je sama pomisao da zaruzim a ujutro najkasnije u 8 me cekaju dvije zvjercice prepune energije, dovoljna da mi unaprijed splasne volja za izlazak (kao da uopce imam mogucnosti...)

  8. #108
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Kao nekom tko je zivio, i druzio se s parovima s djecom, i u Dalmaciji i na sjeveru nam domovine, cini mi se da dobrano pretjerujete s ovim prozivanjem Dalmatinaca.

  9. #109
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ovo s naguštiranim izlascima... ponekad mi se čini da smo se naizlazili za pet života. Definitivno smo ružili više od pola života.
    Ali i meni se čini da ili nešto voliš ili nešto ne voliš.
    Ok, ljudi mijenjaju, nekome se stvarno ne da više, ali većini koja nastavlja izlaziti s godinama se mijenja tip izlazaka. Do prije par godina bilo mi je super ružiti do jutra, često. Sad mi to više nije gušt, to stvarno više ne poželim (osim u teoriji) mada se nadam da će se još koji put i dogoditi
    Ali ako dođe prilika za neki dobar koncert, partijanu, tulum ili tek sijelo sa zanimljivim ljudima....ne mogu reći da mi se ne ide i da mi ne bude žao što ne idem ako ne idem.

  10. #110
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Kao nekom tko je zivio, i druzio se s parovima s djecom, i u Dalmaciji i na sjeveru nam domovine, cini mi se da dobrano pretjerujete s ovim prozivanjem Dalmatinaca.
    Mislim da su sve komentirale u okviru konteksta i slučaja kod Trine. Ne vjerujem da je stvar kraja već para i karaktera, mada i okolina može imati svoje prste u tome. Ja se ispričavam ako sam nekoga uvrijedila. Dapače, volim ih i njihov kraj.

  11. #111
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ma ne naravno da ne prestaneš voljeti nešto što si prije volio raditi. Mi smo bili pasionirani plesači i dalje volimo ples, ali plešeno trenutno doma s klincima
    Hoću reći, nije da sad nešto čeznemo za tim vremenima kad smo mogli u svako doba dana noći spremit se i otići, ali trenutno s više čežnje promatramo onaj vodeni krevet u Ikei

  12. #112
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Joj ne dirajte Dalamciju, volim Dalmaciju i taj mentalitet i sve što ide uz nju

    A to sa izlascima i kako to ide u Dalmaciji, ne mogu reći puno, nisam nikad živjela dole, možda je i malo do mentaliteta, malo i individualno, tko zna, teško je generalizirati.

  13. #113
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Sto se Dalmatinaca tice, ovi opisi se ticu stare generacije, koja djecu vidila nije, novije generacije muskih, hendlaju djecu bez problema, izruguju im se samo ti stari, a svekrve uzdisu, da je bar moj bio takav. Bas mi jucer nahvalila jedna bakica mm-a i svog sina , mi smo u kasnim dvadesetim, njen sin rane cetrdesete, njoj i muzu je 60. Generacijski jaz. Bar je ovako u mom selu. Moj je stari mjenjao guzice i kuhao, oboje su radili, na otoku.

  14. #114
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Ali kakva djeca u vecernjim izlascima tj. Trenucima? Djece uopce nema u jednadzbi, naime ona spavaju.
    I potpis na sasu i postporodjajne teme.

    I potpis na cubanu, i ja bi se ponekad zeljela zazeliti.

  15. #115
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Tema je izlasci u braku, ne večernji izlasci.

  16. #116
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Možda Trina i ne bi otvorila ovu temu da nema djece.

  17. #117
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Makar baš znam za jedan slučaj friško oženjeni, bez djece, i nije Dalmatinac

    Hodali su ni pola godine nakon što su se upoznali i odmah oženili, velika ljubav i tako prva večer nakon čitave te svadbe i svega doma i sprema se on. Pita njega žena, a dobro gdje ti ideš? A on u čudu, pa van! A ona, a jel, dobro idem i ja! Stvarno? Stvarno! To je bio zadnji put da je otišo sam van Duog se to prepričavalo u familiji, sad je to već sredovječni par, sa unucima

  18. #118
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ima tu jedna moja zagrepcanka koja se udala za Dalmatinca. Zena se blago reci sokirala kad je shvatila da njen muz ide sam na rodjemdane,proslave rodjenja djece,itd.. A on se sokirao kad je shvatio da je ona mislila s njim. Ma bas sam s muzem raspravljala pa mi je nabrojao bar 10 dogadjanja na koje je bio pozvan (visednevne ribicije s ekipom s posla,rodjendani nekoga s posla,spontani tulumi..) koje mi nije htio niti spomenuti jer mu se nije dalo ici,osim sto zna i da bi ja prigovarala. Pa izgleda da sam ipak malo preuvelicala njegov za izlascima

  19. #119
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Možda samo ti trebaš da se odvažiš i izađeš.

  20. #120
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja sam ih prerasla samo zato jer nemam di izac (ponavljam,samo zimi,ljeti ima koncerata i otvorenih terasa),ne da mi se djuskat u klubu u kojem sam bila od 16te i sad se tamo gurat medju maloljetnicima...prije sam bila tolerantnija kad bi mi netko stao na nogu,laktom u rebra...sada na te stvari režim....

    da zivim u Zg bome bi naveliko izlazila...

  21. #121
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja sam skroz zapustila društveni život
    čak mislim da većim dijelom jer mi nije bitno negoli nemam vremena
    od kad se rodila ova mala nisam ni jednom negdje navečer bila
    kave po danu s prijateljicama solo ili s djecom zajedničke ne računam
    kao ni ove s mm nasamo

    osjećam se kao da mi je 75
    al meni je tako dobro ovaj momenat
    Posljednje uređivanje od flopica : 01.09.2013. at 21:33

  22. #122
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Palcice, pa napisala sam da ja izadjem s vremena na vrijene. Imam svoju prijateljicu s kojom idem kad nam se ide. To bude jednom u mjdsec,dva,cesce nemam potrebu. Ja spadam u one koje su se naizlazile i dosta mi je toga. Ne pada mi napamet ici u nekakav klub, disko citavu noc, neda mi se to. Uopce nije stvar u tome da meni nesto fali,ja sam zadovoljna i izivljena po tom pitanju.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    mi unazad par godina otkad imamo baka servis znamo izađi zajedno, u principu je to kazalište, a po ljeti i večernje šetnje. Baš smo nedavno bili na jednoj predstavi i bilo je par super jinglova, došlo mi je da se dignem sa stolice i zaplešem. Ja bi voljela izlaziti u disko i isplesati se no na žalost u svima se puši.
    A što se tiče pojedinačnih izlazaka, MM me tu šiša, ide dva puta tjedno na svoje sportske aktivnosti i one se nastave cugom, a i zna se naći s frendovima kad je neka utakmica.

  24. #124

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Meni se nikad nije sviđalo oblokavanje, to mi je nešto što se dogodi jednom u par godina. Veselje od pića je nešto što se desi nekoliko puta u godini, češće je za blagdane, godišnji i prigodno za druženja i ne smeta me uopće. Dapače.

    Pića koja se produže toleriram mužu uvijek valjda zato što je to toliko rijetko da se na takvom piću koje se otegne u zabavu nađe dvaput valjda godišnje. I onda se radujem, računam, zabavio se. Super.
    I obrnuto je tako.

    Beskrajna pića 3x tjedno bi mi bila... previše. Ne bi mi se to svidilo. Bilo bi mi teško, htjela bih to mijenjati, teško bih se s tim nosila.

  25. #125
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Nama je to nekako periodično, nekada mjesecima ne iziđemo solo, a nekad svakih par dana, kada nas krene. A to obično bude ljeti jer živimo u prizvizdini gdje zimi ničeg nema.
    Tapija, rekao bi naš tinejdžer.

    No da volim izić, volim,
    ali drugačije,
    više mi ne pašu zadimljena mjesta sa preglasnom muzikom i previše ljudi,
    ono kada jedan drugome vičemo na uho i guramo čašu ispod brade da nam se ne prolije u gužvi.
    A to mi je baš nekad bilo kul, brdo ekipe, mjuza, cuga i piči do jutra.
    Jbg, stara sam, ne mogu to više,
    sada bih radije neko mirnije mjesto, gdje možemo u miru popiti piće i čavrljati,
    ako ima i neka klopa još bolje. :usenaseipodase:

  26. #126
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Meni je izlazak (onaj jedan u 3 mj) kad popodne zivkam sve frendice i do navečer se skupimo, zasjednemo uz pivu/bambus i baljezgamo do besvjesti. Nije mi poanta nalit se pa da mi drugi dan bude muka, poanta je nasmijati se u dobrom društvu, isključit mozak na par sati i ne razmišljati o djeci. Samo to! Praviti se, barem na kratko, da djeca ne postoje!

    Znam, znam...nemajka

  27. #127
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    udana za dalmatinca, a kao da nije prema ovim opisima koje svi imate za iste. moj nema ribe vec stoku sitnog zuba kao soj ventil

    kako je tema izlasci u braku, a sa MM sam vec 19 i nesto godina, zivmo zajedno bar 17 godina, a u braku smo 11 godina. ja sam ta koja uvijek landra, izlazi. od kad imamo djecu osjecam se kao u krletci. jer ne mogu tek tako samo otici van. moram se organizirati.
    onaj tren kad sam rodila i kad sam shvatila da ja sad ne mogu tek tako izaci, ja sam potonula. no dobro situacija se popravlja kako su veci.
    ja u biti mrzim biti u kuci. ja obozavam i setnju gradom, i ici na koncerte, i u kino i u kazaliste i na cugu. ma ono samo da se nesto dogadja.

    no volim i putovanja, koja voli i MM. od kad imamo djecu znato smo ih smanjili. jer impuzlivno otici odjednom negdje pa di zavrsis i nije najpametnije s djecom. jer ipak djeci treba npr. rezervna roba. meni i ne bas. mogu se snaci. djeca ne mogu zivjeti na sendvicu ko zna koliko. ipak im treba i kuhano. a i realno cijena putovanja s djecom je visa (jer nije vise x2, vec x4) i sl.

    MM odlazi povremeno na koncerte, na koje ja ne bi isla nikad, npr. jazz mrzim, zvuk saksofona me zivcira i postanem zivcana. a njemu je super. ja mu u tom trenutku ne trebam s pogledom kao u horor filmovima
    a sa svojim frendovima organizira izlazak. zele bar 4x godisnje, no da li tu brojku i dosegnu ne znam.

    i da rezimiram, sasini i aprini postovi su meni bliski.

  28. #128
    amsterdam avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    171

    Početno

    nemam baš vremena čitati sve do sada ali preletila sam temu pa da ja napišem svoje...mi živimo u malom selu gdje je birtija glavno mjesto okupljanja i mom mužu je pod normalno da se gotovo svaki dan navrati tamo..bilo na sat vremena bilo da se vikendom zalomi i duže..tako je bilo oduvijek i ja sam se bezuspješno nadala da će se to smanjiti ali ništa..i sad kad imamo dijete, on ako ništa drugo, uzme malog u kolica i odoše na kavu..ajde to mi čak i paše jer ja imam malo slobodno, ali ovi njegovi svakodnevni izlasci me užasno živciraju..pogotovo što sam ja cijelo vrijeme doma, umorna i neispavana..nitko meni ne brani da ja idem ikuda, dapače, on mi stalno napominje da idem ali nekako se ne osjećam željno nekih izlazaka..čak i moja svekrva mi hoće pričuvati malog jer po njenom treba kao što je i ona stalno ići nekuda, a ja ipak smatram da je roditeljima sa malim bebama mjesto doma.naravno ne stalno, kavice, vikedn druženja dapače,. neznam...stalno ratujemo oko toga...

  29. #129
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ovo me podsjetilo na ona mala Irska mjestašca, jedan pub i cijelo selo u njemu Probaj to gledati sa pozitivne strane, bar znaš uvijek gdje je i s kim je i da pije kavu, pa odite zajedno na te dnevne kavice sa bebačem, mali će biti malo na zraku dok vi pijete kavicu i super ili bez, pa nek sveki čuva, bude i tebi dobro došlo

  30. #130
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    MM odlazi povremeno na koncerte, na koje ja ne bi isla nikad, npr. jazz mrzim, zvuk saksofona me zivcira i postanem zivcana. a njemu je super. ja mu u tom trenutku ne trebam s pogledom kao u horor filmovima

    Hajde da nisam jedina koja organski ne podnosi tu vrstu muzike, sva se najezim i puknem na agresivu kad je cujem

  31. #131
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i ja sam ko ti i ti si prva za koju znam koja je ko ja. do sada sam bila samo nenormalna :D

    i moj zna otici sam na neki koncert, ko sto ja znam sama, ko sto znamo zajedno.
    kad idemo odvojeno to je zato da ovom drugom ne pokvarimo dozivljaj.
    a i puno mi je davat 250-400kn za patnju.

  32. #132
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Uh, i ja volim izlaziti, i rado idem: kazalište, kino, s prijateljicama na kakav ručak/večeru/cugu + trač partija, izložbe i sl. U disku nisam bila odavno, iako bih voljela zaplesati.

    I da, i ja volim biti s djecom , ali jako, jako volim izaći bez njih, s mm-om ili s društvom.

  33. #133
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja isto ne kontam onu rečenicu - iživila sam se i sad mi je dosta.
    a naizlazila sam se ohoho. četvrtak, petak, subota. pa tako svaki tjedan.
    i ništa mi nije dosta.

    volim izlaziti, volim noć, volim sve kombinacije - i s djecom, i bez djece, i sama, i s mm-om, i na koncerte, i u kazalište (to ne računam kao izlazak, u stvari), i u kafić, i u klub, i kućna druženja, do jutra, i ne do jutra...
    e sad, to sve zajedno nije tako često. osim po ljeti. kad je svakodnevno. čak sam i zoru dočekala, ovo ljeto, plešući uz more na festivalu. po zimi rjeđe izlazimo. zna proći i mjesec, dva da sam doma.
    mm ide tri puta tjedno na nogomet, poslije na pivu, i ne smeta mi to uopće.

    ali, kužim ovo što trina priča. previše brakova oko mene se raspalo upravo radi prečestih "spontanih" izlazaka. alkohol, noć, pa tako tri puta tjedno, solo - to ne može valjati i ne može na dobro završiti pa kako god.
    sad ovaj ima momačku, ovome se rodio sin, ovaj ima rođendan, uvijek netko nešto ima, druga strana nikako ne može pratiti ritam (kad bi joj se i dalo, a neda ti se - koliko god volim izlaske, ne možeš tako živjeti. nikako. nismo više studenti, bez obaveza. jedna strana mora biti doma. inače ode sve kvragu.

    tako da trina, svakako sam na tvojoj strani. nedaj to i bog. oštro. pusti te tolerantne, kako je netko rekao, tko zna što im je doma.
    naravno, svi smo mi razumni i imamo povjerenja jedni u druge i sigurno nećemo tlačiti i ne dozvoljavati drugoj strani ispušne ventile.
    al začas se to otme, brzo uđeš u šemu i eto muke.
    a ljudi naših godina, s familijom, u noći, koji su vani na svakodnevnoj bazi, realno gledajući su svi više-manje - na pol alkoholičari.

  34. #134
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj amsterdam prvotno napisa Vidi poruku
    nemam baš vremena čitati sve do sada ali preletila sam temu pa da ja napišem svoje...mi živimo u malom selu gdje je birtija glavno mjesto okupljanja i mom mužu je pod normalno da se gotovo svaki dan navrati tamo..bilo na sat vremena bilo da se vikendom zalomi i duže..tako je bilo oduvijek i ja sam se bezuspješno nadala da će se to smanjiti ali ništa..i sad kad imamo dijete, on ako ništa drugo, uzme malog u kolica i odoše na kavu..ajde to mi čak i paše jer ja imam malo slobodno, ali ovi njegovi svakodnevni izlasci me užasno živciraju..pogotovo što sam ja cijelo vrijeme doma, umorna i neispavana..nitko meni ne brani da ja idem ikuda, dapače, on mi stalno napominje da idem ali nekako se ne osjećam željno nekih izlazaka..čak i moja svekrva mi hoće pričuvati malog jer po njenom treba kao što je i ona stalno ići nekuda, a ja ipak smatram da je roditeljima sa malim bebama mjesto doma.naravno ne stalno, kavice, vikedn druženja dapače,. neznam...stalno ratujemo oko toga...
    Mi smo pola godine nakon sto se mali rodio zivjeli u jednom takvom malom mjestu u Zagorju. Situacija identicna. Nema da se svaki dan ne navrati na pice. A prijatelji ocekuju da je on tamo pod stalno pa ga stalno zivkaju, dodji na cugu, dodji na pikado, dodji na biljar. Jednom smo se jako posvadjali pa je poceo ipak malo manje izlazit. A i srecom smo se vratili u grad

  35. #135
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ja isto ne kontam onu rečenicu - iživila sam se i sad mi je dosta.
    a naizlazila sam se ohoho. četvrtak, petak, subota. pa tako svaki tjedan.
    i ništa mi nije dosta.

    .
    Meni je baš dosta. Mislim na vrstu izlazaka di je velika buka, di su hrpe ljudi, di se nabacuju dječaci i uvaljuju sa srednjoškolskim foricama..nemam živaca za to i prerasla sam to. Čak zavidim ženama koje imaju gušt za takve izlaske jer znam koliko ih to opušta i koliko se ispušu na takvim mjestima plešući i ludirajući se. Ja ne mogu više. Meni je gušt s mužem izaći. Nas dvoje sami, s ekipom (bez djece, njih mi je dovoljno preko dana), bilo kako..

  36. #136
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    MM odlazi povremeno na koncerte, na koje ja ne bi isla nikad, npr. jazz mrzim, zvuk saksofona me zivcira i postanem zivcana. a njemu je super. ja mu u tom trenutku ne trebam s pogledom kao u horor filmovima
    a ja baš volim jazz, MM ga ne može podnijet. isto kaže da postane živčan

  37. #137
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Jazz-a ima puno vrsta i podvrsta. I muž i ja volimo jako jazz. Godinama nam se vrti danonoćno smooth jazz, oboje djece su nam spavala kao bebe uz njega, jako umirujuća, suptilna glazba. Nešto žešće slušamo uglavnom uz društvo ili kad "patijamo" nas troje doma, sad četvoro, recimo Quincy Jones, Ella Fitzgerald itd..

  38. #138
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Potpis na cvijetu!

  39. #139
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    U biti jazz je ogormno područje, ni meni se ne sviđaju baš apsolutno sve izvedbe, ali kod jazza je interesatno što u biti svatko može naći nešto za sebe, vjerojatno i od tuda njegova tolika konstantna popularnost, iako neki izvođaći već odavno nisu među živima, vi cure koja ga mrzite, probajte malo poslušati neke "smoothie" verzije, možda će vam se i svidjeti.

  40. #140
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Slažem se - jazz je široko područje. Ima nekih stvari koje su mi apsolutno odbojne, ali zapravo puno više onih koje mi se sviđaju.

    Ont. premalo slušam glazbu već godinama, pogotovo kvalitetnu. Ne slušam čak ni radio. Meni za to treba mir, a kraj dvoje klinaca obično je u kući kakofonija uz koju to ne mogu slušati. Pa podržavam sve one koji si povremeno priušte kakav koncert.

  41. #141
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Ja ne volim kad sam negdje vani pa puštaju jazz, nekako mi stvara pretencioznu atmosferu.

    Ja i mm baš volimo izlaziti skupa. On ode tu i tamo solo na neke koncerte, ja na neku cugu, ali ne previše, možda jednom-dvaput mjesečno.
    Kako nemamo često bejbisiting, uglavnom nam dolaze gosti vikendom, pospremimo dijete u krevet, koja čašica i zezancija. Ako nemamo gostiju, onda se solo zabavljamo na isti način . Na neke plesnjake odemo jednom-dvaput godišnje, više mi se ni ne da. Nekako najviše volim ta kućna druženja gdje sama biram društvo, cugu i glazbu. Uglavnom, nemam prigovora :

  42. #142
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Mi smo uglavnom lonac-poklopac. Ukus imamo približno isti i što se glazbe tiče i ostalih umjetnosti - knjiga, izložbi, performanca..., a i ljudi s kojima se družimo. Rijetka su moja druženje bez MM-a gdje si ja ne pomislim - ajme gdje je sad MM. Nekad mi paše skroz sama izaći, to uglavnom radim na poslovnim putevima navečer, ako uspijem malo pobjeći, tj. ako nije 0-24 isplanirano aerodrom-taxi-hotel-sastanak-taxi-večera-taxi-hotel (večera s ekipom s projekta se ne broji pod izlazak ). U Kopenhagenu sam sama unajmila bicikl i otišla solo na neki ulični party. To mi je bilo totalno cool. Mi čak i kad dođemo kod familije se sjednemo totalno blizu jedan drugome kao sredstvo za smirenje. MM još rjeđe ode bez mene. Ja najviše volim neke performance navečer. Nema toga dovoljno u Zagrebu. Berlin je dušu dao za takve izlaske.
    A jazz volimo oboje, al ipak ne sa 100% preklapanjem.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 02.09.2013. at 15:23

  43. #143
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    ne znam kako se ovo računa ali ja želim sa spajalicinim mužem ići van (znamo i gdje) - nažalost nam se još nije pogodilo da su skeptici kad smo oboje zdravi i da ne trebamo biti s djecom doma.

  44. #144
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam kako se ovo računa ali ja želim sa spajalicinim mužem ići van (znamo i gdje) - nažalost nam se još nije pogodilo da su skeptici kad smo oboje zdravi i da ne trebamo biti s djecom doma.
    kako ovo zvuci , mislim MM moze ici, samo da li ce tebe muz pustiti. ali skeptici su super, jso kad ako idete s D. bit ce vam super.

    sto se tice jazza, znam ja da je to veliko podrucje, ali mislim da ste smetnule s uma da mene smeta zvuk saksofona i njemu bliskih puhackih instrumenata. zao mi je mene to nanervira u sekund.

  45. #145
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne volim kad sam negdje vani pa puštaju jazz, nekako mi stvara pretencioznu atmosferu.
    Da netko kaže da mu klasična glazba u lokalu daje osjećaj pretenciozonosti, ajde de, ali jazz, u biti baš mi je žao što tako osjećaš, jer jazz se stvarno svakako može okarakterizirati, ali pretencioznim, stvarno teško. Ja volim pričati o jazzu, baš sam pomislila na trenutak otvoriti neki tiopic nešto kao pričajmo o jazzu, ali bjojim se sad da bi to ispalo kao preseravanje, a to ne želim.

    Spajalica, ima jazz izvedba i bez saksofona, recimo latinski jazz uz gitaru, jako nježno i fino.

  46. #146
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Spajalice evo samo za tebe

    smooth latin jazz

    E ako ti se ni ovo ne svidi, idem se odmah baciti kroz balkon!

    Prosurfaj si malo još po youtubu Marc Antoine Ili bossa nova jazz itd...

  47. #147
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Mrsh, tek sam nasla cure koje kao i ja ne mogu jazz, ti bi ih preodgajala

  48. #148
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    I još jedan jazz klasik iz 50-tih, ali ovaj bez saksofona

    take five bez saksofona

    Origigi verzija sa saksofonom, meni osobno daleko bolja take five

    Ne svira saksofon samo Kenny G.

    I meni predraga Jessy J. tekila moon ovo je stvarno glazba za mrziti

    I tu prestajem dok me ne potjeraju moderatori.

    isvetica, sorry, evo mičem se

  49. #149
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Odlucila ja poslusati bar ovu zadnju, i taman kazem mm-u, ajd, ovo se da i poslusati, ali ne bih vise od tri slicne, kad izlijece mala (5)iz sobe, GASITE TO JESTE LI NORMALNI! Ocito je genetski
    Mm je ustanovio da je za nas samo m-caca-m-ca muzika

  50. #150
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Da netko kaže da mu klasična glazba u lokalu daje osjećaj pretenciozonosti, ajde de, ali jazz, u biti baš mi je žao što tako osjećaš, jer jazz se stvarno svakako može okarakterizirati, ali pretencioznim, stvarno teško. Ja volim pričati o jazzu, baš sam pomislila na trenutak otvoriti neki tiopic nešto kao pričajmo o jazzu, ali bjojim se sad da bi to ispalo kao preseravanje, a to ne želim.
    Nisam rekla da je jazz pretenciozan, nisam toliko pretenciozna , već da meni zna u kafićima stvoriti nekakvu finjak atmosferu, možda se meni kontekstualno stvorio taj nekakav osjećaj iz tih nekoliko puta kad sam to doživjela. Sigurno ne pomaže ni to što nisam ljubitelj (niti poznavatelj) jazza, bio mi je dobar bitches brew od milesa davisa i to je to.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •