Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 92

Tema: Regresija spavanja sa 4 mjeseca-HOROR

  1. #1
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno Regresija spavanja sa 4 mjeseca-HOROR

    Ok. Prije dva tjedna mogla sam se zakleti da moja beba spava najbolje (ne najduze), ne place po noci, budi se samo za cicu, odmah zaspi.. a po danu jos bolje! na uricu! svaka dva sata po sat vremena corkice. i onda napunimo 4 mjeseca. i onda udjemo u neznamkoji krug pakla. danju spavanje nula bodova. umorna je, a kad je stavim u krevetic pocne plakati, mahnito se okrece na trbuh i onda opet place, nema spavanja. Ako da, onda je to 10 min i okrene se na trbuh i opet budnost. Na cici zaspe i probudi se za 10 min. ali to su rijetkosti.
    A po noci mi se opet vrti na trbuh i budi, a jos je novitet to plakanje od nikud i ne moze se smiriti.. ajme sto se dogadja?! a jos i dezuram po noci radi tog nesretnog okretanja na trbuh jer je pedijatrica rekla, na moje pitanje sto da radim, "ah, okrecite je natrag na ledja jer bi se mogla ugusiti". mozete mislit kako sad mogu zaspat po noci. a i da barem hoce (ne vjerujem da to govorim) u rukama zaspati pa da barem nekako zaspe kad po noci krene urlanje od nikud. uzasno mi ju je zao, a bome i mene mi je uzasno zao. sama sam s njom, muza nema jos mjesec dana i ja polako.. ne bas polako.. svicem.

  2. #2
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    da dodam.. ovo krevetic je alnjen krevetic spojen s nasim krevetim. tu mi inace odapava prvu turu od 4 sata, a ostatak je uz mene u krevetu. probala sam other way round, probala, al ona je podemonila odjednom. uopce ne kuzim. :/

  3. #3
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    sta kaze ona stara, dabogda imao pa nemao

    navikla si se na vanredno "dobro" ponasanje, a sad ti se beba pocela ponasati kao.. beba

    moj savjet--nabavi nosiljku (ne klokanicu! sling, maramu, tak nekaj) i trenutno zaboravi na to da ces igdje ici solo, pa i na wc, a za tusiranje ces morati istrpiti vriskove. smanji ocekivanja na minimum. ako stignes nesto pojesti i oprati zube to gledaj da je super

    ja bi ovako iz iskustva rekla da se beba nece ugusiti na trbuhu, nisu bebe bas tak nemocne. tak da ako bolje spava na trbuhu ja bi ju (i jesam, svoje) tako i ostavila.

    za dojenje--najjednostavnije je u ovom trenutku dati cicu kad god zatrazi, makar to bilo i svakih 15 minuta. zato su nosiljke dusu dale--mozes nastaviti sa zivotom i istovremeno dati bebi sto joj treba.

  4. #4
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moja druga i treca su bile takve bebe, srednja je proplakala cijelu prvu godinu osim kad je imala sisu u ustima a to je bilo jako cesto, na samo hrana, utjeha, nego i nacin da ju usutkam

    ni jednu ni drugu prakticki nisam skidala sa sebe, apsolvirala sam obavljanje svih stvari s njima u slingu, jes da sam se malo pokocila ali sve to dode na svoje.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    mozda nicu zubi, kod nas su krenuli sa 4,5 mjeseca

  6. #6
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    [QUOTE=mikka;2473199]sta kaze ona stara, dabogda imao pa nemao
    znas da mi je to proslo kroz glavu..
    ma ne place ona meni kad je budna, nego kod spavanja i uspavljivanja. cicu joj dajem stalno kad god.. sa slingom sam probala, ali se nosimo samo trbuh o trbuh, u kolijevka polozaju mi ne zeli biti, pa je dojenje tako iskljuceno.
    a sto se tice spavanja na trbuhu, ostavila bih ja nju da hoce tako spavati. daj boze da hoce, ali ima taj neki refleks da cim je na boku (a na boku je voljela spavati kad je skuzila kako se okrenuti na njega) ide na trbuh. i onda automatski drzi glavicu gore i krene plakati. jos jednom, DA BAREM hoce spavati na trbuhu spasile bi se i ona i ja.
    opet mi se taj sling mota po glavi, prostudirala sam sve youtube videice, ali ocito nisam apsolvirala kako je ispravno staviti unutra da mi moze zaspati. a svi pricaju o tome kako im bebe spavaju u slingu. ova moja beba, ako joj nesto smeta u vidnom polju, odmah krece s nemilim meskoljenjem i negodovanjem..

  7. #7
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    a i to sam mislila, ali ne mogu znati. neki simptomi koje je imala su se povukli, sad je ostalo samo to nespavanje i muke po zaspivanju kod kojeg san izostane redovito. gledam i desni pa mi se ne cini da su zubici..

  8. #8
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    .. trenutno zaboravi na to da ces igdje ici solo, pa i na wc, a za tusiranje ces morati istrpiti vriskove. smanji ocekivanja na minimum. ako stignes nesto pojesti i oprati zube to gledaj da je super
    tusiranje mi traje cca 2 min, zube operem.. u biti ih vise properem :D, a hrana.. RUCAK?! ima za kupit hrana koju samo u mikrovalnu ubacis i ta-da, gotovo! pa s nogu salabrcnem. zato i idu kile dolje.

  9. #9
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Evo moje teme

    O ovome sam već bila pisala na jednoj temi pa ću prilagoditi post

    Ovo što se vama događa se u stranoj literaturi i zove "sleep regresion". Dakle prvi SR se događa s otprilike 4 mjeseca (nama se dogodio s 3 i pol - do tada je spavala više-manje u redu, oko 2 buđenja), nakon toga ajme i kuku.

    Literatura kaže kako dijete u razdoblju nakon trećeg mjeseca postaje svjesnije sebe i okoline, događa se skok u kognitivnom razvoju i njihovo spavanje počinje ličiti na spavanje odraslih...samo što se ne znaju sami uspavati kad se probude... Dakle, beba ti sazrijeva
    Prema onome što sam ja skontala iz raznih tekstova i na raznim forumima, ta regresija spavanja u razdoblju od 3. do 5. mjeseca se događa skoro svima, samo što nekima traje npr. 3 tjedna, a nekima jako dugo. Moja se mjesecima budila i budila, u dobrim noćima 5-6 puta, u lošim noćima išlo je do 30-40. Dolazilo je na cikluse, zbog skoka u razvoju, zubi, probave, loših snova itd.... A onda smo odmakli u 9.mjesec života i sve je postalo još gore. I to je objašnjivo.

    Drugi po redu sleep regression dolazi u razdoblju između 9. i 11. mjeseca i isto može trajati neko vrijeme, nekima kraće, nekima dulje.
    Tako da ako ti se i nakon 9. mjeseca počne događati kaos u spavanju, veći od onoga što imate, znajte da je došao sleep regression i da će proći...a da se događa zbog razvoja u svim aspektima - motoričkom, spoznajnom, govornom... Eto, ako te to može utješiti.

    Čitala sam članak u kojem se kaže da se oni u tom razdoblju na dnevnoj bazi osjećaju uzbuđeno kao mi noć prije mature/diplome/vjenčanja, a u tim situacijama teško je zaspati i spavati i odraslima, a kamoli ne bi tako malim bićima koji radoznalo otkrivaju svijet i sebe.

    Dakle, jedino što ti mogu reći je "proći će". Nitko ne zna kad. A možda ti se još dugo ne vrati na staro...jer proći će one najgore faze nespavanja, ali ono što ostane iza toga često i dalje nije dovoljno dobro...

    Sretno.

  10. #10
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    ijuju! hvala od <3 na ovako lijepom i iscrpnom odgovoru. citala sam i ja po netu o tome, ali cini mi se tako nestvarno na tudjem jeziku. i jos jednom citam tvoj post.. da, svakako primjecujem da joj se u glavici desava svasta nesto. sve je zanima, rukice hvataju ko lude, pa ti okreti na bok, na trbuh.. sve mi se cini da sam joj i ja u svemu tome previse, stalno me mora gledati. mora pod navodnicima. hoh, dakle spavanje mozemo prekriziti ili staviti kvacicu kraj njega kao "odradjeno". :D a bas bi mrvu odspavala, mrvicastu mrvicu. sad mi je zao za svo nespavanje popodne uz nju dok je ona spavala. mozda sam pet puta spavala. u cetiri mjeseca. boze moj lude zene!!! :D

  11. #11
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ja ću te samo utješiti činjenicom da nekima to traje i čitav život-čim je akcija u životu (pozitivna ili negativna, svejedno, bitno je da je uzbuđenje) baj baj spavanje.

    Srećom, vremenom se nauče tihim igrama

  12. #12
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Jesi isprobala douspavljivanje tokom dana? Znači čim se krene budit odma cicu u usta, maženje, nunanje...šta god pali samo da produži san. Jer koliko sam vidjela po mojoj djeci, u toj dobi što više spavaju to više spavaju, ako me kužiš. Ako se preko dana na naspava onda je i po noći belaj.
    Prakticirala sam to douspavljivanje s obojicom, i to taman negdje u toj dobi od 3-4 mj jer su spavali po pola sata max. Nakon 3-4 dana sam usojela navuć i na 2 sata sna.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj enolee prvotno napisa Vidi poruku
    da dodam.. ovo krevetic je alnjen krevetic spojen s nasim krevetim. tu mi inace odapava prvu turu od 4 sata, a ostatak je uz mene u krevetu. probala sam other way round, probala, al ona je podemonila odjednom. uopce ne kuzim. :/

    I moja je tako podivljala negdje s 4,5 mjeseca. Pocela se okretati, pa poslije puzati, sjedati, ustajati... i sve to u snu. Smirila se i pocela bolje spavati tek negdje s godinu i pol.


    A i to je puno bolje od sina koji nije nikako spavao dulje od sat u komadu do 2 i pol godine .

  14. #14
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj enolee prvotno napisa Vidi poruku
    ...ali ocito nisam apsolvirala kako je ispravno staviti unutra da mi moze zaspati. a svi pricaju o tome kako im bebe spavaju u slingu. ova moja beba, ako joj nesto smeta u vidnom polju, odmah krece s nemilim meskoljenjem i negodovanjem..
    Ma to ti je do bebe. Starija nije mogla biti budna u sling ili autu dulje od pol sata makar prethodno spavala. Mladji nije mogao zaspati u nosiljci po tri sata, i onda bi zaspao na max 20 minuta. A u krevetu bi spavao po 2-3 sata. Nije volio spavati u pokretu. Eto, ima ih svakakvih.

    inace, moja starija je s 4 mjeseca isto dozivjela 'skolski' SR i kad sam shvatila da vec tri noci za redom se budi svakih sat-dva bilo je baj-ba kinderbet i dizanje po noci, nije da se manje budila ali sam ja naucila uvaljati cicu u polusnu i odmah zaspati nakon toga dok jos ona jede

  15. #15
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ajoj, evo i mi se ovdje prijavljujemo
    Sa 2 mjeseca je znao odspavati 6, a jednom čak i 7 sati, pa pojesti i nastaviti još sat-dva-tri. Meni je to bilo , jer je moja starija pravi ne spavač (ali ona je bar dosljedna, od prvog dana, pa do danas ona ne spava i to je to, nema neke filozofije ), pa se nisam mogla načuditi da bebe zaista mogu spavati.
    Kod njega je počelo sa 3,5 mj.
    Posljednje uređivanje od Lotta : 04.09.2013. at 08:46

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Znaci to ima i svoje ime! Hvala Zuska. I moja je s 4,5 mjeseca pocela lose spavati, a do tad je imala kao urica samo po dva budjenja. Nocno spavanje se poboljsalo tek negdje s godinu dana, ali nikad onako kao prije, da bi se sad s 13 mjeseci opet pocela buditi svaki sat. Ja sam uvijek mislila da su zubi.
    Jedino dnevno spavanje nam je uvijek bilo dobro, sva sreca.

  17. #17
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ma Enolee, jesi ti ono prije koji dan otvorila temu kako ti beba ne plače i sama se uspavljuje!??

  18. #18
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku

    Drugi po redu sleep regression dolazi u razdoblju između 9. i 11. mjeseca i isto može trajati neko vrijeme, nekima kraće, nekima dulje.
    Tako da ako ti se i nakon 9. mjeseca počne događati kaos u spavanju, veći od onoga što imate, znajte da je došao sleep regression i da će proći...a da se događa zbog razvoja u svim aspektima - motoričkom, spoznajnom, govornom... Eto, ako te to može utješiti.

    Čitala sam članak u kojem se kaže da se oni u tom razdoblju na dnevnoj bazi osjećaju uzbuđeno kao mi noć prije mature/diplome/vjenčanja, a u tim situacijama teško je zaspati i spavati i odraslima, a kamoli ne bi tako malim bićima koji radoznalo otkrivaju svijet i sebe.

    Dakle, jedino što ti mogu reći je "proći će". Nitko ne zna kad. A možda ti se još dugo ne vrati na staro...jer proći će one najgore faze nespavanja, ali ono što ostane iza toga često i dalje nije dovoljno dobro...

    Sretno.
    E da, kod nas je bio slučaj da je sa nekih 3,4 mj počeo dobro spavati po noći, a onda sa 9 mj se počeo buditi i po 10x po noći....To je bilo strašno, posebno za nas, jer on bi to nekako po danu i nadoknadio, a MM i ja smo išli na posao, a da nismo spavali danima, tj. noćima...I dugo je trajalo, nekih više od pola godine, mislim oko 8 mj...pozitivna strana je bila što sam se vratila na kilažu iz srednje škole...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Lotta prvotno napisa Vidi poruku
    Ma Enolee, jesi ti ono prije koji dan otvorila temu kako ti beba ne plače i sama se uspavljuje!??

    Tako sam se i ja hvalila kako mi se curica sama uspavljuje, stavim ju u krevetic i sama zaspe, budi se samo pred zoru za dojenje... A onda je krenulo, katastrofa, i nazalost ja to nikako ne zaboravljam, tu muku od nespavanja.

  20. #20
    Nina79 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    56

    Početno

    Da li u tu fazu pripada i spavanje svega 2x po 30min po danu?

    Moj po noci spava ok...tu i tamo se kao probudi, lamace nogicama, rukicama, okrece se ko ringispil u kreveticu ali unutar 15min se opet smiri, pa za 3h opet.

    Znaci ne spava prek dana...jedva ga uspavam.

  21. #21
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj Lotta prvotno napisa Vidi poruku
    Ma Enolee, jesi ti ono prije koji dan otvorila temu kako ti beba ne plače i sama se uspavljuje!??
    Jesi ti to vidjela, molim te?!?! :D Pa da ne bi ja jezik pregrizla i izgrizla.. U roku od par dana ode sve u kupus!!! Ma sta par dana, jedan dan i reci pa-pa mili sanak..
    nista kinderbet, sinoc sam izdrzala do ponoc i pol gledat je kako spava na trbuhu i kad sam je okrenula (kako da ja zaspem dok ona milo cori na tom nemilom trbuscicu) vrisak. ok. pristek na cicu i za svaki mrrr, auuu, ahhh, kmeee cica u usta. opet se ne sjecam ni kad ni koliko ni gdje. samo znam da stisnuta uz mene ne moze na trbuh.
    Evo, taman je zaspala, drzi me za ruku, i kad mi se ucini da ce sad nastaviti, krene se okretat na trbuh i u plac jer ju to razbudi. pa bemu misa, sta cemo s tim okretanjem?!?!

  22. #22
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    aha, preko dana nema ni pol sata spavanja sve skupa. eventualno u kolicima, ali mi se nekad cini da bude isto umorna kao da i nije spavala..

  23. #23
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    A zasto si je okrenula? Ne diraj dijete koje spava!

    Aha, sad vidim, zbog pedijatrice. Ma ja bi rekla da ti je to bapska prica da ce ti se ugusit na trbuhu. Pa koliko djece spava na trbuhu.

  24. #24
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    A zasto si je okrenula? Ne diraj dijete koje spava!

    Aha, sad vidim, zbog pedijatrice. Ma ja bi rekla da ti je to bapska prica da ce ti se ugusit na trbuhu. Pa koliko djece spava na trbuhu.
    ne znam sto ti rec.. malo je rec da sam paranoicna. pa citam malo po netu, svi bruje o tom SIDSu, a meni u glavi ruzne neke scene odmah.. malena mi nikad nije spavala na trbuhu pa se bojim da se ne zaboravi pa ne okrene glavicu.. madrac je tvrd i dobar i sve to, ali cijelo vrijeme mislim da je mozda drugacije kad beba od pocetka spava na trbuhu, a ne ovako odjednom.. mislim da je fizicki neizvedivo da zaspem dok je ona na trbuhu. ma klinac, naravno da bih zaspala, al stvarno me frka.

  25. #25
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Shvacam te, i meni je paranoja vezana za dijete dobro poznata :D A jos kad je potpomognuta internetom... uf :/

    A, prije ili kasnije ces se umirit u vezi tog spavanja, jer tesko da ces je oducit od okretanja na trbuh

  26. #26
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    vidim da tu nema pomaka osim, jednog dana, hop, s trbuha na ledja! a to.. to jos moram pricekat, je tako?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Enolee, kad tako mislis kako je sve lijepo, "beba je divna, krasna, dobra" u roku jednog dana se sve preokrene I postane malo cudoviste (slatko, mirisljavo, neodoljivo) I onda se ne mozes ncuditi sebi "pa kako, pa do prije 1dan je bila tako dobra beba" pa panicaris sazaljevas se itd itd I onda kad se priviknes na to trenutacno stanje I pomiris de da ce totako odsada biti: hop opet neka promjena ponasanja
    I tako opet I opet I opet
    Barem je tako kod nas bilo

  28. #28
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Probaj staviti bebu da spava u vreći za spavanje. Tada im je teško, ustvari nemoguće okrenuti se u dobi u kojoj je tvoja beba sa leđa na trbuh. A kada se uspije, tada će moći i glavu okrenuti po volji.

    Iako, moja su djeca dobro spavala samo na trbuhu, puno čvršće jer nisu sama sebe budila pokretima u snu. No, na mami je da odluči što želi. Duže spavanje, ili određeni položaj kod spavanja ili što god već.

  29. #29
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    hehe, svi kazu da taman kad se naucis na jedno kod bebe, ocekuj drugo! bas cekam s ebaya vrecu da mi stigne, ali, beti, moram priznati da si me malo obeshrabrila s tim da se nece moc okretati.. bit ce urlauka, susjedi spremajte cepice! eno je, prasica, spava ko cok na trbuhu, pomakla se nije, a ja ko ludjakinja svako malo stavljam ruku na njena ledja pa trazim nosic.. hehehe jao jao

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    zubi?

  31. #31
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj enolee prvotno napisa Vidi poruku
    hehe, svi kazu da taman kad se naucis na jedno kod bebe, ocekuj drugo! bas cekam s ebaya vrecu da mi stigne, ali, beti, moram priznati da si me malo obeshrabrila s tim da se nece moc okretati.. bit ce urlauka, susjedi spremajte cepice! eno je, prasica, spava ko cok na trbuhu, pomakla se nije, a ja ko ludjakinja svako malo stavljam ruku na njena ledja pa trazim nosic.. hehehe jao jao
    Uglavnom ne vole više u vreću nakon što se nauče na okretanja, no tvoja beba je, valjda, još dovoljno mala da pristane. A naučit će se i u vreći okretati, uskoro, jedino bi ju mogla spriječiti sada dok se ti još tako bojiš spavanja na trbuhu. Radi toga sam mislila. Jer da ti nemaš strah, ne bi bilo bitno što voli spavati na trbuhu, zar ne?
    No, strah je sasvim razumljiv. Koliko puta sam slušala dišu li, posve bezrazložno, ali mami posve opravdano.
    Bez brige, nisi jedina, malo nas je bez strahova. Prerast ćeš ovaj sa spavanjem na trbuhu, pa će se naći već neki drugi. Ide nam u staž mame.

  32. #32
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    A da kupis onaj baby sense ako se toliko bojis da li dise? To mi se cini boljom investicijom od vrece... onda mozes biti sigurna da beba dise ako i spava na ledjima i ako spava na trbuhu.

    Ja sam to imala za prvu bebu (dobila) i koristili smo tih prvih par mjeseci dok je jos bila u kindacu (onda je ionako presla u bracni pa nije bilo nekog smisla... za drugo pogotovo nije bilo smisla jer je od pocetka bio u bracnom)

  33. #33
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    A da kupis onaj baby sense ako se toliko bojis da li dise?
    kupljeno, moram montirati. to je za prvi dio spavanja koji je u kreveticu. hvala na ideji, stvarno sam ludila od brige..

    a sad pitanje, ako netko moze pomoci, nekakav apdejtic dogadjaja.
    malena mi spava od 20h do nekih 9 ujutro, 9.30 nekad.. uz budjenja, ali ne dugotrajna. jedino sto se stalno rolamo na taj trbuh. postoji li mogucnost da preko dana, kad zaspe na cici maksimalno dva puta po pola sata i ako u kolicima opet n kratko, da joj je to mozda dosta? ipak je to 13h spavanja po noci.
    evo, danas mi je 15 min vristala po kreveticu, a cim je uzmem se nasmije. i spustim, vriska i okretanje, rolanje.. kao da joj se ne spava. ma totalno se sve izvrnulo. mislim da bi sve bilo dobro da se automatski ne okrece na trbuh i onda plac jer ne zna sto bi. nikako se ne moze smiriti..
    ijaooooooooooooooo :lupamsepoglavi:

  34. #34
    Nina79 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    56

    Početno

    Moj spava od 20-8h sa 2 kratka budjenja zbog bocice. Ima 5mj.
    Isto spava max 2x po 30min i moj stav je da im je to malo preko dana. Zato ga oko 16h prisilim u kolicima na spavanje jer vidim po cendranju da je umoran a ne zna kako bi se uspavao. I kada ga uspavam dezuram jer se za 30min probudi uz vrisak i plac i onda mu dadem malo caja i uz to ga vozam u kolicima vamo tamo i opet zaspe ma 30min. Na taj nacin jedino odcori 1-1,5h..istina nema odmora za mene zbog dezurstva, ali bolje i takav mir i tisina nego nikakva.

  35. #35
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    Oprostite mame koje imaju takve placljive bebe, ali ja sam danas skroz u soku i izbezumljena. Malena mi vristi cim je spustim za spavanje. i sad za noc. Jako jako vristi, smirim ju i hocu spustiti vristi i place..
    Nikada nije tako i toliko plakala.. Sto se desava?! da su zubici zat ne bi stalno onda, a ne samo kad je spustim za spavanje.. i krevetic i bracni-vriska.

  36. #36
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Za sprecavanja "rolanja" bebe po krevetiću preporucuju se i one dvije valjkaste spužve (jedna veća druga manja) međusobno spojene platnom.

  37. #37
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj baka prvotno napisa Vidi poruku
    Za sprecavanja "rolanja" bebe po krevetiću preporucuju se i one dvije valjkaste spužve (jedna veća druga manja) međusobno spojene platnom.
    ma probala sam, imam ih jos otkako je bila novorodjence, ali sad je to vrisak kad ju ogranicim. a i vrisak je kad se zarola na trbuh.. hvala na pomoci.

  38. #38
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Moja od mjesec dana spava na trbuhu, ne pada mi na pamet da ju okrećem. tako spava najčvrće i najduže, baš joj paše. Odspava i na leđima i na boku, ali ovako joj je najdraže, a sa 2mjeseca i tjedan dana vrti glavom s jedne str na drugu, pa me gušenje ne brine. Ukratko-ne miči ju!! A šta se tiče krevetca i vištanja, a to ti je sasvim normalno-nosaj.

  39. #39
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj enolee prvotno napisa Vidi poruku
    Malena mi vristi cim je spustim za spavanje.
    To je tako bilo nama cijele prve godine. Jedini lijek je da zaspe na rukama pa polako spuštaš. Ako treba i 20 puta za redom.

  40. #40
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja nemam iskustvo stavljanja budne bebe u krevet da zaspi - mislim, cula sam da se moze ali kod mene su oboje iskljucivo uspavani mogli u lezeci za spavanje. Najcesca metoda: dojenje u kolijevka polozaju (ja zavaljena u polusjedecem na krevetu) pa kad zaspu onda pazljivo ih polegnem pored sebe (cica jos uvijek u ustima) i onda izvucem cicu. Ili ako su jos u sjedecem cvrsto zaspali onda se obavezno strpim bar 15 min i tek onda polegnem. Vrijeme kratim surfanjem na tabletu ili mobu ili citanjem - a cesto zaspim i ja. Uglavnom - prvo uspavaj a onda "odlozi". I nadaj se da nije od onih kojima se odmah upali alarm da pored njih nema jos jedno tijelo (ko sto ga je moja starija imala pa je spavala na meni satima)

  41. #41
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    I nadaj se da nije od onih kojima se odmah upali alarm da pored njih nema jos jedno tijelo (ko sto ga je moja starija imala pa je spavala na meni satima)
    Aaaaa, koliko puta sam maštala o umjetnom tijelu koje bih podložila umjesto sebe.
    U biti još bi mi trebao, da se mogu ranije probuditi, a da ona ne skuži da sam se ustala pa da mogu nešto obaviti ujutro dok ona spava.

  42. #42
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Evo moja ima 4,5 i "vec" spava cijelu noc u svom krevetu bez nas

  43. #43
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Evo moja ima 4,5 i "vec" spava cijelu noc u svom krevetu bez nas
    a ne ne ne ne, ne se hvalit da murphy ne iskoci iz ormara!! :D ma neka, predivno je kad imaju svoj ritual i mir i red, meni je muka gledati moju bebicu kako se muci preko dana, a i noc.. ali i to je dio bebovanja, tjesim se da ce proc.

    Sinoc smo se probudili puno puta, jednom ozbiljno plakali, a ostatak kmee samo kad bi u polusnu bila na trbuhu. Ali nevjerojatno kako se tako mala odmah okrece prema meni i rukicama me vuce za majicu, oce cicu. izgleda da je faza uspavljivanja samo uz cicu.
    od danas pokusavam uvesti ritual da priblizno u istu uricu stavim na cicu pa mozda odspava. ne znam bas koliko je pametno da ostanem lezati uz nju cijelo vrijeme, ali ako ne ide drugacije, ima neko kakvu zanimljivu stranicu (net) za preporuciti? nuklearne fizike i mozgalice iskljucene, hocu mozak na pashu! :D

  44. #44
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    sillyna ima 4,5 godine kolko sam ja shvatila

    ja uspavljujem u krevetu, pa kad skuzim da time is right izvucem cicu i odem, ako uspijem. tako uspije odspavati neko vrijeme dok ne skuzi da me nema. sad, ako imam srece skuzi nakon duze vrijeme, a ako nemam vec nakon par minuta. nekad sam se znala lec na majicu da se ugrije pa ostaviti to kraj njih kao varalicu, ima moj miris i toplinu

    mislim da bi ti bilo lakse (i nini na onoj drugoj temi) da si postavite stvari tako da je defaultna situacija ta da beba mora biti s vama cijelo vrijeme, od 0-24, a svaki trenutak za sebe je neocekivani bonus. mislim da ste vi bile na pocetku upale u zamku toga da se bebe same uspavljuju i same zabavljaju pa vam je sada teze, a u principu ovo je normalno ponasanje, a ono je bilo nenormalno

  45. #45
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da bi ti bilo lakse (i nini na onoj drugoj temi) da si postavite stvari tako da je defaultna situacija ta da beba mora biti s vama cijelo vrijeme, od 0-24, a svaki trenutak za sebe je neocekivani bonus. mislim da ste vi bile na pocetku upale u zamku toga da se bebe same uspavljuju i same zabavljaju pa vam je sada teze, a u principu ovo je normalno ponasanje, a ono je bilo nenormalno
    Veliki potpis. Zna mikka znanje A ni iskustva joj ne manjka, zar ne mikka?

    I moram ti napisati, enolee, u vezi one riječi iz naslova HOROR. Horor bi bio da beba oboli ili se ozlijedi. Ovo što je vama, nije horor. To tako je.

    Prvu godinu života mama treba sebe staviti na stand by. I uživati u toj tako kratkoj i tako veličanstvenoj prvoj godini.

    Od posve bespomoćnog novorođenčeta narastu u dijete koje stoji na svojim nogama, razumije, traži, ponešto i jede samo, prepoznaje ljude i stvari...i raste tako da to možeš vlastitim očima promatrati. Kud ljepše! Imala sam tu divnu sreću da tri puta uživam u prvoj godini svoje djece i žao mi je silno da nisam imala još tih prvih godina, najljepše doba u rastu svakog djeteta. Lijepe su i ove kasnije godine, ali prva je neprocjenjiva.

  46. #46
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Veliki potpis. Zna mikka znanje A ni iskustva joj ne manjka, zar ne mikka?

    I moram ti napisati, enolee, u vezi one riječi iz naslova HOROR. Horor bi bio da beba oboli ili se ozlijedi. Ovo što je vama, nije horor. To tako je.

    Prvu godinu života mama treba sebe staviti na stand by. I uživati u toj tako kratkoj i tako veličanstvenoj prvoj godini.

    Od posve bespomoćnog novorođenčeta narastu u dijete koje stoji na svojim nogama, razumije, traži, ponešto i jede samo, prepoznaje ljude i stvari...i raste tako da to možeš vlastitim očima promatrati. Kud ljepše! Imala sam tu divnu sreću da tri puta uživam u prvoj godini svoje djece i žao mi je silno da nisam imala još tih prvih godina, najljepše doba u rastu svakog djeteta. Lijepe su i ove kasnije godine, ali prva je neprocjenjiva.
    u svakom slucaju sam pretjerala s hororom. i to sto horor stvarno znaci, po tvom, stoji. u mom slucaju je vise manje trebalo u tom nazivu biti duhovitosti. svakako sam svijesna da postoje puno puno puno gore situacije od moje, i iskreno zalim mamice koje na bilo koji nacin pate, ili im je tesko, ili je bebicama tesko..
    otvorila sam ovu temu jer je meni moja situacija teska. znam da moja malena mene treba 24-7 i ja joj se dajem kompletno, bez trenutka odmora. ono sto mene muci je njeno, ne moje, nespavanje. ne spavam vec 4 mjeseca jer osluskujem svaki njen sum, i sa cicom je u ustima veliki dio noci i jutra. ali horor mi je to da beba koja je spavala (da, sama se uspavljivala ravno, ako, mjesec dana) po cetiri puta na dan po sat vremena, odjednom ne spava, a brizna umire (preneseno znacenje) od umora. a ja joj ne znam kako pomoci jer se automatski okrece na trbuh, citaj:iste sekunde kad je polegnem, i onda place jer ne zna sto treba raditi. na rukama zaspati ne zna, a i u jednoj temi sam pricala o nacinu na koji cica pa je i takvo uspavljivanje bilo problem.
    ali evo, da vam se pohvalim da sam nasla, za sad, lijek i za sve to, koliko god da cu opet naici na duse kojima ce to biti bezveze, ali me to nimalo ne smeta jer sam nasla trenutacno ono sto mojoj bebici pomaze da se umiri i da barem malo spava.
    od kako se probudi je pokusavam svaka cca 2 sata staviti na cicu, malo zatamnim sobu, i prihvatila je da, dok je lupkam po guzi, dugo cica i naposlijetku zaspe. jucer sam svako njeno spavanje po pola sata lezala uz nju kako se ne bi okrenula na trbuh i probudila, a danas sam se izvukla i ostavila je da ostatak odspava sama. mikka, evo, kao da sam procitala tvoj savjet.
    to pisem ako nekom pomogne, ako se netko nadje u slicnoj situaciji..
    svakako da je posljedica takvog uspavljivanja to da po noci svako budjenje ukljucuje i stavljanje na cicu. a dok dojim ne spavam. a ona u snu okrece glavicu u madrac, pa pripisimo mojoj brizi za dijete i to da je uporno zaspalu stavljam na kreveticu jer su tamo senzori za disanje, jer me panicni strah da mi se ne ugusi dok ja spavam pa tu opet lose spavam.. tadada, ispadam ko neka zrtva, nije mi cilj.

    a to da sam si na stand by-u... ne, ja nemam ni gumbic na kojem to pise, a kamo li da ga mogu upaliti.

    regresiji pripisujem i to okretanje na trbuscic, mozete zamisliti kako je kad gledate bebu koja je umorna, jedva zaspala i onda se opet i opet i opet i opet okrenula na trbuh, probudila i pocela plakati. pa je*ote, meni je to horor radi nje.

    mamice, hvala na savjetu, ali stvarno znam da mene moja beba treba i ne uzimam njeno postojanje zdravo za gotovo, bas nikada i nikako.. a da je cudno da beba sama zaspe, je, ali takva je bila moja blazena. pisi kuci propalo, da da.. :D

  47. #47
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ma super da si nasla sistem koji odgovara i tebi i njoj, u tome i je poanta. znam kako je kad si umoran i neispavan (ja nisam prespavala noc vec 7 godina), i to je stvarno koma. najgore je kad se beba duze vrijeme ponasa "dobro" pa se naviknes, a onda opet pocinje s promjenama ritma, pa dok skuzis sta joj sad odgovara budes krepana ko kokos. moj sistem je bio da nosim bebu cijelo vrijeme, pa je spavala na meni preko dana a ja bi obavljala stvari kako stignem. i nije lakse kad propuzu, da se ne bi netko prerano ponadao , jer onda si ti mislis sad se moze sama kretati a ja sam slobodna a kad ono drek, beba i dalje hoce da ti budes s njom cijelo vrijeme

    po mom iskustvu bude lakse s oko godinu i pol-dvije, spavanje postaje cvrsce, a i pocne ih interesirati i nesto osim mame pa se dobije nesto vremena za sebe. ali nije pravilo, ovisi o djetetu. slobodno se ti zali, vise glava je uvijek pametnije. ne jednom sam od iskustava na forumu nasla nacin kako da mi funkcioniramo a da su svi (vise manje) zadovoljni i zadovoljeni

  48. #48
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    hvala mikka što si mi razbila još jednu iluziju ...taman kontam sad će još malo propuzati i pustiti mene bar malo na miru, al' izgleda ne trebam se nadati ...dok sam bila trudna imala sam u glavi viziju bebice koja se sama igra i uspavljuje...dobila sam suprotno, od rođenja dnevna spavanja provodi na mom krilu u kolijevka položaju sa cicom u ustima, a igra se tako što drži trenutni predmet interesovanja u rukama i mene u krajičku vidnog polja...nek se malo zaboravi da sam tu odmah plač...
    valjda je i kod moje SR, jer je do prije par dana znala prespavati noć sa dva cicanja u polusnu, buđenje oko 9h, i po danu 4 puta po sat...već par dana nije ni blizu one bebe, buđenja oko 5, i cicanjem je uspijem navući do 8...dnevna spavanja su SF,al' se ne brinem puno...prilagođavam se njenom ritmu, pa je malo i prevarim da zaspi...valjda prođe, brzo ...i ako ne, kao što Beti3 reče, samo je jednom prva godina ...

  49. #49
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    dani lete, to je sigurno. i tesko se prisjetiti kako je bilo prije mjesec, dva.. a njen osmijeh brise sav napor. ali da je nekad tesko bit sam s malom bebicom svaki dan, po cijeli dan.. je. pa se onda malo ovako ispucas i pozalis. ma svakoj je mami tako. osim ako je mama super flegma i ima cetrnaest bejbisitera i bejbisiterica.

  50. #50
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku

    Od posve bespomoćnog novorođenčeta narastu u dijete koje stoji na svojim nogama, razumije, traži, ponešto i jede samo, prepoznaje ljude i stvari...i raste tako da to možeš vlastitim očima promatrati. Kud ljepše! Imala sam tu divnu sreću da tri puta uživam u prvoj godini svoje djece i žao mi je silno da nisam imala još tih prvih godina, najljepše doba u rastu svakog djeteta. Lijepe su i ove kasnije godine, ali prva je neprocjenjiva.
    ovo je lijepo..

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •