Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 92 od 92

Tema: Regresija spavanja sa 4 mjeseca-HOROR

  1. #51
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Jesmo i mi u regresiji? 5 mjeseci stara, do pred par tjedana curka je spavala super kroz noć, 6, 7 sati u komadu, a sad se budi svaka 2, 3 sata. Po danu super odspava, ali samo ako odemo u šetnju, zaspi u kolicima pa odvali 3, 4 sata, ako smo doma, onda ne spava ni blizu toliko. Baš sam slomljena...

  2. #52
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Jesmo i mi u regresiji? 5 mjeseci stara, do pred par tjedana curka je spavala super kroz noć, 6, 7 sati u komadu, a sad se budi svaka 2, 3 sata. Po danu super odspava, ali samo ako odemo u šetnju, zaspi u kolicima pa odvali 3, 4 sata, ako smo doma, onda ne spava ni blizu toliko. Baš sam slomljena...
    Mislim da jeste.
    Proći će kad tad. Lezi i ti kad osjetiš da si slomljena i prisili se u krpe ranije.

  3. #53
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    A ja sam se baš nadala da će ovaj medeni mjesec potrajati do zubića. Baš nam je bilo lijepo, spava, jede, u kolicima zaspi u šetnji (što prije nije bio slučaj), u Ergu se lijepo nosi, smije se skoro cijeli dan...Morat ću nešto promijeniti u svom ritmu spavanja. U krpe idem rano, brzo nakon nje, a ona većinu dnevnog spavanja odradi u šetnji, ostatak vremena doma moram zabavljati . Za početak, da nađem neku klupicu u parku pa da malo odspavam dok ona sniva snove u kolicima?

  4. #54
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Klupica, ali na suncu da ne zazebeš, nasloniš glavu na kolica da ti ju netko ne odveze dok obje spavate, nakon toga na kavicu da dođeš sebi i mama kao nova!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    pratim

  6. #56
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    i ja od kada nam poceo SR idem spavati u 8 kad i curka,nikad ne znam kaj me ceka tu noc

  7. #57
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    phiphy šta bi ja dala da i meni izgleda noć kao tvoja u regresiji, meni se do sada budio svaka 2,3 sata noću s tim da bi prvu turu odspavao i 4 a sada u zadnje vrijeme mi se stalno budi noću pa imam osjećaj svakih sat vremena, malo pocica i zaspi ili se probudi kad ga prebacim u njegovim krevetić pa onda se meškolji i jede ručice i onda se opet vraćamo na sisu. Preko dana lijepo spava i navečer nemamo više faze vrištanja i uspavljivanja na rukama od po nekoliko sati ali evo sad je počeo po noći zafrkavati i baš sam mislila pitati što mu je došlo. Sve si mislim kako on možda ne pojede dovoljno po noći jer je pospan i brzo zaspi ali može biti i ta regresija u spavanju, sad ima 3,5 mj. dakle što mislite?

  8. #58
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    MM, prije regresije smo i mi imali tu fazu...M. se po noći budila, rekla bih, bezveze. Stavila bih je na cicu, ona bi potegla par puta i opet zaspala k'o top. U toj sam fazi pokleknula i probala riješiti problem dudom (inače je nemamo) jer sam zaključila da njoj zapravo samo treba nešto da ponovo utone u san, a ja nisam imala snage za nosanje. Ali, dudu nije htjela...Onda je to prošlo, nekih tjedan dana smo bili mirni i onda je krenula regresija. Sad se budi svaka dva, tri sata i najede se kao praščić. Još uvijek se nadam da smo u nekoj kombinaciji regresije i skoka u razvoju (samo što je M. skočila i nikako da doskoči, miša mu ). Jesi ga probala malo drmusati i natjerati ga da pojede više tijekom noćnih buđenja? Nisam pametna, mijenjaju im se ti ritmovi spavanja, jedenja, svega, taman se navikneš na nešto i onda hop, krene skroz neka nova priča.

  9. #59
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    meni se to isto dogodilo nakon cijepljenja. te noći i svake sljedeće mjesecima se budio i divljao. proći će :D

  10. #60
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Zanimljivo. Već se masu puta pokazalo da bi bilo korisno voditi dnevnik, sad bi znala da li je nespavanje počelo nakon cijepljenja. Ovako mogu samo nagađati...

  11. #61
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    a s 3,5 cca cijepe, jelda? znači usko povezano. mene nitko neće uvjeriti da ga to nije spomrdalo...baš se nekako potrefilo svaki put

  12. #62
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    sad se cijepe s 2 i 4...

  13. #63

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Ja sad ne znam jesmo mi u regresiji..
    Slicno je kao i kod Mali Mimi..spavao odlicno dok nije napunio 4 mjeseca..budio se jedanput,eventualno dvaput pocicao za 10 min.i prebacim ga u krevetic i fino nastavi spavati..
    Kad je napunio 4 mjeseca,odjednom,budenje svakih pol sata cim skuzi da nema cicu u ustima,uzmem ga,stavim pored sebe,utrpam cicu i on nastavi spavat..vadim cicu van,prebacim u krevetic i za pol sata opet isto..
    Probla sam ga stavit u nas krevet,ali to je jos gore,cica mu je morala biti na dohvat ustima,nisam se mogla milimetar pomaknit..zzas..
    Zadnja dva dana je fino odspavao,svega 3 put se probudio..ali sinoc opet isto,svakih pol sata..
    Odkad se rodio ja idem spavat kad i on,samo da uhvatim koji sat sna..
    Zadnjih mjesec dana ne uhvatim ni 5 minuta,ali nadam se da ce proc..s vremenom

  14. #64
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    obicno svima krene SR sa 4 mj ako ne tada onda najvjerovatnije sa 6mj

  15. #65
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    ja sam skužila da on u ovim noćnim podojima malo pojede tj. tamo od 3 nadalje jako brzo zaspi dok sisa i onda mu to valjda nije dovoljno a i ja sam u nekom polusnu tako da baš ne pazim koliko jede i ne budim ga kad zaspi ali onda opet mi iscjepka noć

  16. #66
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    A kod nas stanje sve gore...noćas smo imali buđenja svaki sat, osim što je odspavala od 4:30 do 7. Nekako mi je sad ime teme baš sjelo - HOROR!
    MM, to mi jako liči na našu fazu prije ove. Sad kod svakog buđenja baš dosta pojede, i nije mi jasno da li joj nije dosta ili šta...

  17. #67
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    I ja evo muku mučim...uvatila i nas ta faza...bar se nadam da je faza.
    Konstantno buđenje noću, nebrojbeno puta jede...ma isiše sve iz mene...možda je skok, možda joj trenutačno manjka mlika..ma ni sama nisam pametna.
    A sinoć se usrid noći probudila i uru vrimena zvirkala i pjevala naokolo...a ja mantam od iscrpljenosti noseći ju...dudu oće al nije joj pomoglo da zaspe sve dok se nije ponovno najela, prasica mala!

  18. #68
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Jesmo i mi u regresiji? 5 mjeseci stara, do pred par tjedana curka je spavala super kroz noć, 6, 7 sati u komadu, a sad se budi svaka 2, 3 sata. Po danu super odspava, ali samo ako odemo u šetnju, zaspi u kolicima pa odvali 3, 4 sata, ako smo doma, onda ne spava ni blizu toliko. Baš sam slomljena...
    Ovo spavanje 2,3 sata u komadu je meni pojam dobrog spavanja...moja je se zna budit i svako uru, a nekad i češće

  19. #69
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    A šta ćeš, Onavi, kad su meni prvo dali super konja, a sad mi ni magarca više ne daju , moram pješke. Mi smo spavali već i 8, 9 sati u komadu pa mi je spavanje 2, 3 sata već strava, a ovo noćas buđenje svaki sat...ne znam da li da se smijem ili plačem kad me probudi plač i vidim koliko je sati .

  20. #70
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    A šta ćeš, Onavi, kad su meni prvo dali super konja, a sad mi ni magarca više ne daju , moram pješke. Mi smo spavali već i 8, 9 sati u komadu pa mi je spavanje 2, 3 sata već strava, a ovo noćas buđenje svaki sat...ne znam da li da se smijem ili plačem kad me probudi plač i vidim koliko je sati .
    Mogle bi skupa plakat ...a onda ćemo se za koji misec, koju godinu kad sve te "muke" prođu skupa smijat oko čega smo se zamarali...čekaj samo da krenu u školu, pa tinejđerske godine...joj...tit ćemo se vratit u ove slatke dane sa sitnim brigama oko nespavanja

  21. #71
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Ma istina. Još da se ja sredim pa da spavam po danu kad i ona (npr. sad), a ne visim na forumu . Jedino me malo brine zašto je tako gladna po noći...čini mi se da jede više po noći, nego po danu...iako, ne mogu tvrditi, možda mi samo noćna hranjenja izgledaju duga jer želim spaaavaaaatiiii.

  22. #72
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    phiphy, i kod nas isto, puta dva, do tri mjeseca spavale super, sad se izmjenjuju po nocima s tulumarenjem, kasalj, zubici, glad, tek tako..budni smo svaka dva sata, a unutar toga je uglavnom jedan tulum od po sat vremena, prije bilo jedno zajedicko budjenje, i ovo sad je samo faza

  23. #73
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    phiphy moja ni po danu ne spava duže od 20min...tako da ni ne mogu zaspat s njom jer nakon toga budem još gora.
    mojoj je sad 5ipo mis i ona jede često po danu i po noći...al ovi noćni podoju zu def. prečesti...toliko česti da se brinem zašto je stalno gladna.
    znači sisa joj def, nije utjeha nego uvik sve do kraja isiše...

  24. #74
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Evo i mene tu.. Čekala sam tjedan dana da se uvjerim da nisu zubići, tj. imala sam tjedan dana da si poričem regresiju.. Ne mogu više. Past ću u nesvijest. Ozbiljno.
    Od toga da se budi jednom do dva puta za cicanje i nastavi spavat ko top, sad se budi svakih pola sata i neutješno plače. Kad kažem neutješno-ne pomaže ni nosanje, ni cica, ni duda, ni pjesma. Ništa ne pomaže! Slijedi paljenje svijetla, zvanje njega iz tog placuceg polusna da se probudi, pa njegov zbunjen pogled kad se napokon probudi, pa opet plač jer bi htio dalje spavat, pa gašenje svijetla, pa cica. I tako svakih pola sata!
    Po danu da ne pričam, ne spava uopće, nervozan jer je umoran..
    Uh!

  25. #75
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Drago mi je da sam naisla ba ovu temu jer sam mislila da sam luda :/
    Moj mis ce za tjedan dana 4mj, taman smo uspostavili neki rezim spavanja sa 2x budenja kroz noc,to je za nas bilo super s obzirom na prijasnja cesca budenja.
    Spava sa mnom u krevetu,mm je samo prvih mj i pol spavao s nama pa je odustao .
    I da jos jedna divota,na pocetku je cica skoro stalno morala biti u ustima, odvikli se i od toga pa sam se i ja uspijela naspavati.

    U zadnjih tjedan dana kaos, po novom se uspavljujemo tako da ga ja u stojecem nunam dok ima cicu u ustima, kad je gotov (zaspi) legnemo, onda opet duda, spava pocetno u najboljem slucaju 3/3,5h i onda koma, budenje svakih sat,sat i pol, konstantno nacicavanje, ne mogu se pomaknuti, samo cekam da me leda ukoce
    Ako imam srece po danu jos i ok odspava

    Nadam se da ce brzo proci, tj koliko to obicno traje!?
    Vjerojatno pitam bezveze i nema odgovora..

  26. #76
    micaubica1983 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Lola13 prvotno napisa Vidi poruku
    Drago mi je da sam naisla ba ovu temu jer sam mislila da sam luda :/
    Moj mis ce za tjedan dana 4mj, taman smo uspostavili neki rezim spavanja sa 2x budenja kroz noc,to je za nas bilo super s obzirom na prijasnja cesca budenja.
    Spava sa mnom u krevetu,mm je samo prvih mj i pol spavao s nama pa je odustao .
    I da jos jedna divota,na pocetku je cica skoro stalno morala biti u ustima, odvikli se i od toga pa sam se i ja uspijela naspavati.

    U zadnjih tjedan dana kaos, po novom se uspavljujemo tako da ga ja u stojecem nunam dok ima cicu u ustima, kad je gotov (zaspi) legnemo, onda opet duda, spava pocetno u najboljem slucaju 3/3,5h i onda koma, budenje svakih sat,sat i pol, konstantno nacicavanje, ne mogu se pomaknuti, samo cekam da me leda ukoce
    Ako imam srece po danu jos i ok odspava

    Nadam se da ce brzo proci, tj koliko to obicno traje!?
    Vjerojatno pitam bezveze i nema odgovora..
    Moj mišić ne voli spavat po danu od prvog dana, namrvi nekih 2-3 sata po danu s time da spava 15min do pola sata i tako "nakupi" tih 2-3 sata... A uspavljivanje je na rukama... Znam ga nositi po pola sata da bi on odspavao npr 15 min Plus grčevi i tako to, a ja sama s njime cijeli dan. Donekle je spavao po noći prva 3 mjeseca s npr 2 buđenja, a onda sa 4 mjeseca je počeo ne spavat ni po noći. Kad sam čitala o toj regresiji spavanja baš sam mislila da će me to zaobići jer kao gore od ovog ne može I onda s 4 mjeseca počelo je i buđenje po noći, 3-4 puta s time da pored sike traži i maženje i nunkanje, više to nego papanje... Po literaturi to traje kao od 2-6 tjedana, nama već 4 tjedna i kad će završiti to nitko ne zna. Bude teško, najgora je ta neljudska iscrpljenost zbog nespavanja. E sad, isto kažu da se to događa sa 4 mjeseca bebina života, sa 6 i sa 8... A kada će proći, mislim da je to individualno.

  27. #77
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Ah, moj po novome ima varijacije na temu :D

    Sad mu je nova fora da se i po noci kad se probudi mora ununati na rukama :O
    Neki put ga dizem i spustam skoro pa sat vremena, znam da to nekima nije koma, ali meni je sranje jer to prije nikad nije radio :/

    Sad smo poceli svaku vecer kupati, mozda pomogne, ali onda urla ko luda kad ga izvadim iz kade i pocnem oblaciti :/

    I tak, stalno nesto novo, jedan dan zombi , pa polu zombi, pa sam ok i u krug :D

  28. #78

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Moj dečkić ima 4 mjeseca točno...
    Što se spavanja tiče ne mogu reći da postoje čvrsta pravila, bude svakako, ali najčešće tijekom dana ima kratko prijepodnevno spavanje, popodnevno oko 2h i još jedno predvečer. navečer idemo spavati između 20.30-21h, ali mi se u zadnjih 2 tj. svaki dan probudi već oko 21.30-22h i onda ga nekad jednom uspavam, a nekad moram i po dva puta. kasnije bude sve koliko-toliko ok..oko 23 ga malo podojim i prebacim u kinderbet (do tada je u našem krevetu). onda se probudi oko 2-3 i još jednom oko 5-6 i spava do najčešće 8h.

    ne tražim da prespava noć u komadu, ok mi je ovakav raspored...jedino što me muči je to buduđenje pola sata ili sat vremena nakon večernjeg uspavljivanja? što mu se događa i ima li netko ideju što bih mogla napraviti?
    i još me nešto muči malo...preko dana često se da bi odspavao malo duže, jednostavno razbuđuje i slijedi ponovno nunanje od 15min i onda opet zaspi. nekad je imao taj popodnevni duži san baš u komadu 2-3h.

  29. #79
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Least, mislim da i ovo prvo noćno i dnevna do-uspavljivanja imaju veze sa njihovim kratkim ciklusima spavanja. Obično se govori o 45 minuta -1 h odnosno 2-3 h za noćni san.
    Proguglaj malo.
    Mislim da nemaš što napraviti osim ovoga što već radiš, ununaš.

  30. #80
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Ta kratka spavanja od po cca 30 min predstavljaju jedan REM ciklus. Kažu da bi dijete trebalo napola razbuditi 5 min prije nego bi se samo probudilo, pa bi onda trebao započeti novi ciklus. Ja sam preveliki chicken za buditi dijete koje je konačno zaspalo, ali tko nije, nek proba.

  31. #81
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Vidi vidi tema za mene totalno sam zaboravila na regresiju sna.. znaci sad smo 5mj i 10ak dana..unazad koji tjedan dnevna i nocna spavanja su horor.. pripisivali zubima,nista od zuba,pripisivali svemu i svacemu osim ovome.. e sad jel to to? Dnevna spavanja traju max 30ak min s tim da se probudi umoran kao da nije ni spavao a neda se uspavati dalje, svakih sat-sat i pol trazi nanovo spavat(mislim ne trazi al trlja oci nos i cendra i nis ga ne zanima) i jedva ga uspavam jer je to borba rukama nogama i izvijanjem i plakanjem. Noci su koma, s 3-4 sata u komadu pa par budjenja dosli smo na budjenje svakih sat i po dva i nece vise cika i spavanje vec ga se treba nosit i naravno opet borba dok ne zaspe..i tako cijelu noc i cijeli dan borbe jer je pospan a ne odspava nikako.. imamo li regresiju?

  32. #82
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    dobro došla
    evo kod nas to još uvijek traje

  33. #83
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Da, da. Kod mene iz jedne regresije u drugu. Taman se naviknem na loše, kad evo njega u još gore

  34. #84
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    I koliko to traje? Mislim jos lako za mene uspavljivat cu ga ja cijeli dan i noc dok se ne izvrnem al zao mi malca jer kako se probudi tako je za kratko vec pospan..

  35. #85
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Kod nas već.. 7 mjeseci

  36. #86
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Citiraj jejja prvotno napisa Vidi poruku
    I koliko to traje? Mislim jos lako za mene uspavljivat cu ga ja cijeli dan i noc dok se ne izvrnem al zao mi malca jer kako se probudi tako je za kratko vec pospan..
    a neke cure tu kažu i po par godina hahaah
    a cuj stvarno neznam, al onda krecu zubi pa onda opet nema spavanja pa opet regresija i tako u krug

  37. #87
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Ok bez teksta sam.. hocete rec da ce mi dijete bit grumpy sljedecih neznamkoliko mjeseci jer ovo je strasno.. da moze bit pospan i njurgav od jutra do (rekla bi mraka ali...) iduceg jutra i tako stalno?!

  38. #88
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    ma nece, bude na faze, barem meni...ima dana kada su super, al valjda se i on bude navikao

  39. #89
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ne stvarno, ima super dana.. Taman da se odmoris za daljnji uzas

  40. #90

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Podizem temu! Nasa je tocno s 4mj krenula u regresiju..sad je tako vec mj i pol.. strasno..a ni prije nije bilo dobro.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    3

    Početno

    Malo sam Vas pratila... dugo niko nije pisao... meni je zanimljivo sto je neko bio spomenuo cjepljenje pa sam odlucila pitat svoju seku koja nije cjepila svoju djecu (sada zivi u Irskoj gdje nije obavezno cijepiti) dali su njena djeca imala regresije spavanja... jer ako se ta regresija obicno javlja oko 4. mjeseca to je neko vrijeme kad se prima cjepivo, pa sam pomislila da nije nekako povezano... cekam odgovor od seke...
    Inace moja mama je meni bila rekla... da je kod sve nas 3 cure kad smo bile bebe primijetila da nam sa negdje 3 i pol mjeseca nije bilo dovoljno njenog mlijeka i da smo se budile po noci... al ona nije prihvatila da je to neka regresija (tad ni nije bilo bas nauka o tome) nego je mislila da nam fali jace hrane i onda nam je odlucila davati dohranu prije spavanja, miksala je kekse sa jos necim moram ju pitati... i rekla je da smo obicno nakon toga zaspale i spavale do jutra, znaci to je po njenom iskustvu rijesilo zapravo problem... e sad ja znam da se u ovo nase novije i modernije vrijeme savjetuje iskljucivo dojenje ,ako je ono moguce, do cca 6 mjeseci starosti... i iskreno ja isto bas nebi tak maloj bebi davala jos neku drugu hranu osim majcinog mlijeka i/ili dohranu bas za bebe... mozda jer nekako sam povjerovala tim uputama i nekako sam misljenja da je moja mama malo mozda riskirala iako njoj je ocito funkcioniralo... ali opet neznam... ne savjetujem ovdje nikog za nis jer nisam strucnjak za bebe... samo mi je zanimljivo jer moja mama je uvjerena bila da te "regresije spavanja" su zapravo bile glad i premalo mlijeka, mlijeko koje vise nije bilo dovoljno i kad je recimo to promjenila bilo je super utoliko sto smo onda dugo spavale... svojoj pedijatrici tada kad je rekla sto je napravila pedijatrica joj rekla da mora koristiti iskljucivo kupovnu hranu bas namjenjenu za bebe...ali moja mama kad je probala tako, veli da seka nije to nikako htjela i onda je moja mama nastavila po svom (svoju varijantu sa keksima :D ) i veli sve je bilo u redu , samo pedijatrici nije smijela reci....

  42. #92
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Oprosti al nisam razumjela što je pitanje?
    Pitala si seku i mamu za njihova iskustva i prenijela nam ih.

    Danas se nikako ne preporuča davanje keksa tako malim bebama.
    Bebe imaju svoje skokove u razvoju, neke bebe imaju grčeve, općenito male bebe ne spavaju cijelu noć i to je posve normalno.

    Ne znam zapravo što nas pitaš, što te muči, što želiš.

    Za kekse je na ovom forumu odgovor sigurno NE.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •