Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 77 od 77

Tema: škola i doručak

  1. #51
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Moja obavezno doruckuje ujutro prije skole.......
    U skolskoj kuhinji hrana je zbilja fenomenalna, kuhana, razna variva, mesa, povrce, desert zna biti kolac, sladoled ili neka vocka.
    srijedom je obavezno voce jer smo u nekom projektu
    I u skoli jede sve, dok doma je jako izbirljiva

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Kod nas je za užinu neki sendvič ili pecivo, plus jogurt, banana i sl. Kuhani ručak je za one koji idu u boravak, tak da ne znam kaj se jede jer moje dijete ide doma.

    Svako jutro jede, ali već 7 godina se borim s njom i zdravom hranom (koju btw. i mi jedemo na silu zbog djece), tak da je to uglavnom neki sendvič (uglavnom abc sir) + komadić jabuke, jaja, špek ili čokolino. Kad nema volje jesti onda joj samo čokolino paše jer joj je to lagano i toplo, ubacim joj unutra i zobene pahuljice ali onda cendra nad tim (jbg, ni meni ne valjaju ali ne smijem priznati).

    Voli kaloričniju hranu i iako se najede ujutro i još za užinu dođe doma gladna, a prva dva tjedna su imali samo tri sata (užina je poslije drugog). S obzirom da dođe doma u 10:45 prerano je za ručak pa pojede neki jogurt, jabuku ili suhe krekere. Ručak je oko podne i to joj je već četvrti obrok.

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Eh, bolna tema.... Moj mlađi sin je godinama goooodinama jutarnji nejelac, a piće mu odgovara. Godinama sam ga tjerala, dizala ranije i tako svašta, bez nekih značajnih rezultata. Ne paše mu hrana rano ujutro - jednostavno je takav tip.

    Ove godine sam se dosjetila jadu i ponudila mu frape od banane za doručak (banana, pol šalice mlijeka, žličica meda). Prošlo je super i tako ostalo. Zna si on to i sam napraviti, ali ujutro mu ja to zamutim jer je jako pospan. Kuharske vještine vježba u ostala doba dana.

  4. #54
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    mi u tu smuckalicu od banene stavimo: bananu, jogurt, med, jedan pettit ili malo zobi. ljeti jos dodamo i breskvu.

  5. #55
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Fala na ideji - mogla bih uvaliti keks unutra.

    Jogurt kod ovog mog sina ne bi prošao - taj ga baš ne voli; jede samo jogurt stracciatellu iz Lidla i ni jedan drugi. Voće u obično mlijeko ne smijem staviti jer dobijem jogurt.

    Ima li još nešto što bi se moglo uvaliti unutra, a da ne zgruša mlijeko?

  6. #56
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    ja to radim bez mlijeka - odnosno stavim kokosovo mlijeko kada ga napravim. i moji ne vole bananu. Al im uspijem uvaliti avokado da ne skuže (kupujem ga samo kad je snižen9 - znam im staviti kokosov maslac isto ako ga imam iz kućne radinosti

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Eeee, dobro, i to bumo probali - moji vole kokos.

    A sad sam se sjetila da bih mogla napraviti bućkuriš sa bademovim mlijekom (to moj sin obožava, ali nisam nikad radila frape s tim, šteta je - pije ga "bez ničega")

  8. #58
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    moj isto ne voli jogurt, ali na ovaj nacin ga popije, sve ovo valjda makne miris koji ga smeta. nije samo miris jogurta vec i sira, vrhnja ga tjera na povracanje.

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    moj isto ne voli jogurt, ali na ovaj nacin ga popije, sve ovo valjda makne miris koji ga smeta. nije samo miris jogurta vec i sira, vrhnja ga tjera na povracanje.
    Isto.

    A stariji sin se davi u tome - njemu je sir i vrhnje omiljena hrana, kao i jogurti svih vrsta. On ne smije mlijeko (nefermentirano), a mlađi ne voli ništa od tih jogurtastih stvari. Probala sam jogurt u frape - nije išlo ni to. MOžda nije svejedno koji je jogurt, probat ću neki nekiseli, tipa acidofil.

  10. #60
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eeee, dobro, i to bumo probali - moji vole kokos.

    A sad sam se sjetila da bih mogla napraviti bućkuriš sa bademovim mlijekom (to moj sin obožava, ali nisam nikad radila frape s tim, šteta je - pije ga "bez ničega")
    ja ti sama radim to mlijeko i maspac, pa ga nemam uvijek - kada uhvatim vremena zabavljati se time. Mada moji više vole kada je taj frape više kao sok. rjeđi

  11. #61
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    frapei su vam super ideja, nije mi to palo na pamet.
    baš jutros razmišljam što bih joj mogla dati u jutro da je brzo za napraviti, da ona nema osjećaj da jede jer nemre žvakat kad se tek probudi, a da ju drži do gableca.

  12. #62
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    ok je to s bananom, ali moji ne vole bananu - pa dok ogulim voće ujuto 8a još spavam) ali istina , nije loša fora - možeš svašta potrpati. I s avokadom (za ove koji ne vole bananu) je odlično, samo ga imam samo kad ga ulovim na sniženju.

  13. #63
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    moj isto ne voli jogurt, ali na ovaj nacin ga popije, sve ovo valjda makne miris koji ga smeta. nije samo miris jogurta vec i sira, vrhnja ga tjera na povracanje.
    Pa nemoj ga onda tjerati da to jede, očito mu tijelo nešto poručuje.

  14. #64
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    niti ja ne volim jogurt .

    sada sam se sjetila što moji vole za doručak - šnenokle. jedino kaj ih ja ne radim - ponekad im baka pošalje.

  15. #65
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nemoj ga onda tjerati da to jede, očito mu tijelo nešto poručuje.

    boze Jurana ne tjeram ga da jede, tjeram ga da popije

    zezam se, njemu smeta miris, ne okus. na ovaj nacin izgubi miris. moze popiti one umjetne vocne jogurte, jer mu ti valjda nemaju taj miris, pa ja osobno biram radje ovo.

  16. #66
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    niti ja ne volim jogurt .

    sada sam se sjetila što moji vole za doručak - šnenokle. jedino kaj ih ja ne radim - ponekad im baka pošalje.
    Ali ja znam ponekad zimi napraviti šato od jaja, zapravo od jednog jajeta... Šnenokle - viš viš, dobra ideja, nisam to stoljećima radila.

  17. #67
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    joj, moj popije dnevno litru onog tekućeg jogurta.
    a ujutro pojedu 2-3 keksa i kakao.
    u školi im je doručak oko 9 i pol.
    a ja pak imam fiks ideju da ujutro moraju popiti nešto toplo. nedam im to hladno, nemam pojma zašto.

  18. #68
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    moji nisu u stanju doruckovat jer se dizu u 6.20 pa ih mitim toplim kakaom i keksom ili muffinom. zato ih napečem vikendom pa samo vadim. sin ima gablec tek u 9.30. ako ne stignu pojesti nose sa sobom pa zvacu u voznji do skole. kad nis ne spečem ili pojedemo dam im wafle iz lidla to isto . kod nas su frapei i smoothie za veceru to im pase poslje treninga i kasnog kucnog rucka oko 5.

  19. #69
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nemoj ga onda tjerati da to jede, očito mu tijelo nešto poručuje.
    Ma svaka čast, ali ako ovaj moj nešto ne strpa u želudac (tekuće mu odgovara), onesvijesti se u školi jer mu padne šećer. Tada mu tijelo isto nešto poručuje.

    Ima mliječni obrok u školi i to je ok, ali ako ništa ne pojede/popije ujutro, pa ima neki test nedajbože, baš se vidi na rezultatima da nije dobro ako ništa nema u želucu. DOktorirali smo to kroz godine.

    Kod mog sina ujutro (osim frapea) jestivo je ovo:
    - zobena kaša s jabukom, rijetka
    - vafli ili palačinke - uz to ide kakao
    - biskvit ili muffin - isto u kombinaciji s kakaom ili mlijekom

    Ostalo - ponekad s mukom pojede komadić integralnog kruha s putrom ili listićem pršuta (zna već i sam) ako ga očekuje neki test

    Jednostavno nije jutarnji jelac, kao ni mm (koji za doručak ima šniticu kruha s pekmezom i šalicu mlijeka, i tako godinama). A ja mogu pojesti jaja na špeku, juhu od jučer, mahune na salatu i bogtepitaj što sve ne, pa ne tjeram druge da mi se pridruže (iako stariji sin to često učini).

  20. #70
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Moja sad ujutro popije pola case/casu soka ili caja (ovisi kako stigne) i malu crostatinu ili par keksica.
    U skoli imaju pauzu 15 minuta, ponese si manji sendvic, sok i jednu vocku (ovaj tjedan je nosila kruske, sljive i jabuke). Kad ima tjelesni, onda i bocicu vode ponese.
    Doma dolazi u 14:10 i bude gladna, pa odmah ruca.

    Ne moze se natjerati da ujutro jede vise, veliki odmor im je kratak - prvih dana je nosila normalan sendvic pa ga nije stizala pojesti ili bi joj preostalo voca... Jos se uskladjujemo.

  21. #71
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    moji jedu pahuljice ili tost, sa srom, spekom ili sunkom, i maslacem, a v. još za užinu nosi dvije- tri voćke ili tost koji onda namažem maslacom i medom ili mliječnim namazom pa dodam papriku i tak.

  22. #72
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a uopće ne vidim zašto bi i trebali doručkovati ako im ne ide, i u školi jedu u 9 i pol. moji recimo vole ujutro i topli čaj popiti. i to je to. ne treba previše jest

  23. #73

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    stvarno en znam kako da riješim problem...pokušala bih svojoj djevojčici nametnit neke zdrave navike prehrane, tipa zdrav doručak i sl. a u našoj školskoj kuhinji je kifla, burek, slanac, puding i sl. katastrofa!
    naravno, ispisala sam ju. i sad, svaki dan trebam joj pravit dorulak, ali šta?? sendvič sa čajnom ili salamom?? još gore..nemam ideja, da je kod kuće, kao vikendom,, jela bi pohani kruh, palačinke, kornfeks i sl. ali šta u školi? nekoliko puta mi je rekla da ne može doručkovat kod kuće, rano joj je.. kako to vi rješavate?
    sendvič od raž/int kruha sa:

    namaz sirom i paprikom,
    maslacem, sirom i mrkvom,
    kuhanim jajem (ploškama) i listovima zelene salate,
    maslacem, sirom i listom kupusa,
    grožđem, jabukom, kruškom (da, kruh sa voćem! to su jele naše bake)

    + ili bez jogurt/kefir i sl.

    po mome mišljenju je kombinacija: "zdravi" kruh + sir/jaje + komad povrća/voća
    čisto dovoljno zdrav doručak, a i nosiv je u školu

  24. #74
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a uopće ne vidim zašto bi i trebali doručkovati ako im ne ide, i u školi jedu u 9 i pol. moji recimo vole ujutro i topli čaj popiti. i to je to. ne treba previše jest
    Moja se ustaje u 6:30, a veliki odmor joj traje 15 minuta, od 10:30 do 10:45. Kuci stize u 14:10. A dorucak je najvazniji dnevni obrok.
    Bolje mi je da pojede barem malo, nego nista.

    Ionako ruca lagano jer kasnije ima balet.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    moja sve 4 godine vrtića doručkovala pre izlaska iz kuće (nije htela tamo da jede), pa se navikla
    za brže razbuđivanje, dolaženje sebi popije ceđenu pomorandžu
    i onda pojede nešto malo, ali uglavnom voli nešto toplo pa to bude na retko skuvana palenta (tek malo posoljena bez sira ili jogurta) ili isto tako na retko skuvan griz na mleku sa kockicom čokolade
    to joj baš prija, nešto toplo, skoro tečno, ne mora da žvaće

    kasnije u školi užina i to obavezno ponese pršuta a uz to već nešto, neke ugljene hidrate (pitu, kiflu) i neko povrće (cherry, krastavac, paprika)

  26. #76
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    moji jedu isto zbog vrtića - oni su oboje jasličari i tjerala sam ih jesti doručak kada sam vidjela što je bilo za doručak u vrtiću. i tak je ostalo.

    moji isto često dobiju cijeđenu naranču ili čaj s limunom i medom. Ak imam nekih kolača/kuglof i , pita od jabuka - dam im to.

  27. #77
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku


    a ja pak imam fiks ideju da ujutro moraju popiti nešto toplo. nedam im to hladno, nemam pojma zašto.

    Joj, cvijeto, sto ja tebe volim
    Moja doruckuje doma jer u skoli nista ne voli pa smo je ispisali.
    Obicno pojede tost i veronikin sir (profinjeno nepce osjeti kad kupim neki drugi :D) ili frape s bananom.
    Ovaj forum me ohrabrio u odluci da se nece otrovati od palacinke koja ceka u frizideru od vecere pa nekad i to pojede ili si ponese.
    Nosi uglavnom voce. Peciva bas ne jede.
    Ruca oko 13. Me u skoli jer joj nije fino.

    Njezinoj sestri je sve fino. Ona sve jede u skoli, a nosi si voce za dodatnu uzinu :D

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •