Moja curica ima 3 godine i od nedavno ju pokušavamo riješiti noćne pelene. Dnevne smo se riješili još prije godinu dana ali ove noćne nikako. Sama kaže da ne želi pelenu da je pelena samo za male bebe piški prije odlaska na spavanje ne pije puno tekućine prije odlaska u krevet i čak smo par noći imali suhu pelenu. Odlučila sam joj maknuti pelenu da vidim što će se desiti. Naime pokušala sam na način da ju budim svaka 3-4h te da ju vodim na wc i dvije noći nam to nije pošlo za rukom jer u terminima kada sam ju ja vodila nije mogla/htjela piškiti ali bi se već nakon pola sata upiškila i zvala me da je mokra. Onda sam probala ne buditi ju i nekada se probudi pa zove i uspije se popiškiti na wc nekada opet zove da je već sve popiškila. Ali imamo još jednu opciju koja je meni osobno najgora a desila se jutros kada se ona upiškila ali nije me zvala da je mokra nego kada sam ju došla probuditi našla sam ju u mokraći od čarapa do vrata svu smrznutu . Kako da joj olakšam i pokušam pomoći koji način bi mogao upaltiti? Zaista imam strpljenja ali voljela bih da kada smo se već odlučili odbaciti pelene da sve odradimo na najefikasniji mogući način. Čak sam pitala i pedijatricu a ona tvrdi da djeca do 3 godine moraju svladati kakanje u wc dok se piškenje u pelenu...krevet tolerira do 5 godina. Naročito ako je netko od roditelja također do "kasno" imao pelenu .... U kojem smjeru da krenemo?