Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: RIŽINE PAHULJICE

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno RIŽINE PAHULJICE

    Moja beba ima 10 tjedana i sklona je bljuckanju.Ne prođe niti jedno dojenje da se ne zbljucka min 2 puta (nakon kvalitetnog podrigivanja).Pedijatrica nam je na zadnjem pregledu rekla da joj ponudimo rižine pahuljice ako će htjeti prihvatiti.
    Moje pitanje je - zar nije to početak nadohrane?Želim da mi dijete bude na prsima koliko god je to dugo moguće.Dal da joj ponudim te pahuljice ili da moj anđelek bljucka i dalje jer su mi rekli da je to sasvim normalna pojava?

  2. #2
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ukoliko joj prije navrsenih sest mjeseci starosti ponudis ista drugog osim vlastitog mlijeka - to je sasvim sigurno pocetak nadohrane.

    zasto ti je pedijatrica preporucila da bebi dajes rizine pahuljice - zbilja ne znam i ne razumijem

    zanima me - kako beba napreduje? koliko je dobila na tezini od rodjenja? koliko ima kakanih i upiskanih pelena u 24 sata? kako ti izgleda (veselo, jedro, zdravo - pospano, sivo...)?

    sto se tice bljuckanja - jako je dobro sto uspijevate kvalitetno podrignuti. to ce sasvim sigurno pomoci izbacivanju viska zraka koje je progutala tijekom podoja. mozda ne bi bilo lose da pokusas i u toku podoja nakratko prekinuti podoj da bi beba podrignula? mozda bi bilo dobro da se pokusate tako namjestiti da je njezina glavica iznad tvoje bradavice tako da, u slucaju da ti je refleks otpustanja mlijeka jaci, moze lakse gutati nadolazece mlijeko a da istovremeno ne guta i vece kolicine zraka? mozda bi pomoglo da nakon podoja odredjeno vrijeme provede u polulezecem polozaju (recimo na tvrdim jastucima pod 45 stupnjeva), ili na necijem ramenu?

    postoje bebe koje nakon svakog podoja moraju odredjeno vrijeme provesti u uspravnom polozaju jer ce inace dobar dio podoja zavrsiti na tepihu ili na necijoj bluzi. s druge strane postoje i bebe koje nakon podoja mogu bukvalno visiti naglavacke da ni kap iz njih ne izadje. oba su slucaja jednako moguca i normalna. treba se samo prilagoditi bebi

  3. #3
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    to je definitivno pocetak dohrane
    a na koji nacin da joj ponudite pahuljice ako samo doji? da li dobiva nesto na bocicu?

    znam da pedijatri cesto preporucuju "zgusnjavanje" obroka (u bocici) rizinim pahuljicama ako sumnjaju na refluks.
    a ja to nigdje u tvom postu nisam procitala.

    provjeri da li vam je polozaj dobar, moguce da puno bljucka ako guta previse zraka za vrijeme podoja
    a moze sve biti i najnormalnije
    prati svoju bebicu, ako ti se cini zadovoljna, vesela i lijepo napreduje - nema potrebe za pahuljicama sa 10 tjedana.

  4. #4
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    litala, pisale smo u isto vrijeme

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Sve ovo sto je Litala napisala i probaj joj jos malo podignuti povrsinu na kojoj spava jer ako voli bljuckati nije preporucljivo da lezi na ravnom jer onda vise bljucka jer se mlijeko lakse vraca.

    Sto se tice toga da ti je rekla da joj das rizine pahuljice to je urbana legenda za acidni refluks tj. postoje misljenja da kad djeca pate od refluksa koji moze biti i da samo bljuckaju a ne da projektilno povracaju da kruta ili kruca hrana u tome pomaze jer onda se to rijedje dogadja. Kazem da je urbana legenda jer ja sam mama dvoje djece koja imaju refluks i nije istina i to zgusnjavanje hrane stvaro ne pripomaze. Isto tako znamo da riza u sutini zatvara pa ako ne izlazi na guzu sto je bolje onda bljuckaju i povracaju jos vise jer se crijeva ne prazne koliko treba.
    Ako je tvoja doktorica posumljala na neku vrstu refluksa koju ima dosta beba i nekima to uopce ne smeta onda ti je trebala reci da je dojis ekskluzivno jer dojenje je najbolje za sve bebe a pogotovo ako se sumlja na refluks jer majcino mlijeko je najlakse za probavu pored ostalih dobrobiti dojenja.

    Probaj je dojiti u sto vise uspravnom polozaju. dobro je podrigni i drzi je poslije hranjenja barem 30 minuta u uspravnom polozaju i obavezno ako puno bljucka probaj malo uzdici krevetic ,uzglavlje krevetica mislim.

    Javi se

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    rizine pahuljice, odnosno rizina sluz se cesto preporucuju kad beba bljucka, no nema razumnog objasnjenja za to.

    ja sam to primjenjivala s prvim djetetom, no nije bilo koristi, bljuckao je i dalje.

    s drugim nisam ni pokusavala, bljuckao je isto ko i prvi, prestao s cca 6 mjeseci.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Ajde bas mi je drago Ivana da ja nisam jedina koja misli da to nije istina sa rizinim pahuljicama.

    I bas sam htjela napisati da u vecini slucajeva to bljuckanje prodje do 6 mjeseca i pogotovo kod beba koje se doje.

  8. #8
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    I LLL potvrdjuje da nema koristi od uvodjenja krute hrane kao eventualnog olaksavanja refluksa.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    Oko podneva sam pročitala vaše odgovore i bacila se na primjenu savjeta.Doru sam hranila u uspravnijem položaju i stavila sam je na povišeno pri spavanju.I misija je danas uspjela!Dobro je podrignula,samo je jednom bljucnula i to vrlo malo.
    Dr nam je dala te pahuljice kao mogućnost ka sprječavanju bljuckanju,vjerojatno zbog mene jer je mislila da ja u tome vidim mogući problem.
    Što se tiče moje bebe-vrlo je živahna i vesela,smije se,guguće,već se od 7. tjedna okreće sa trbuha na leđa-sama!
    Presvlačim je 5-6 puta dnevno i pelene su svaki put dobro popiškane,a stolicu ima čak i 2 puta dnevno.
    Ništa ne jede na bočicu i ne želim joj davati te pahuljice jer želim da bude isključivo na prsima koliko god je to moguće!
    Da li je to bljuckanje nasljedno?Sestra mi je rekla da je moja nečakinja bila "šampion u bljuckanju".
    Hvala na svim savjetima,puno su mi pomogli.Jednostavno,bilo mi je žao moje bebe da se toliko muči,a i kada sam vidjela mlijeko vani žao mi je bilo što nije ostalo tamo gdje mu je mjesto!
    Inače,prvi je mjesec dobila 600 g,a drugi 950g!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Super za danas a vjerujem da i u buduce to sve bude za pet.

    Sto se tice nasljednosti bljuckanja ili refluksa recimo jos se nije sto posto utvrdilo ali predpostavka je da je genetski. Moja mama kaze da sam ja odbijala jesti a da je sestra povracala na 2 metra ispred sebe. Moja djeca usvojila obe stvari i odbijanje hrane i povracanje.

    To bljuckanje njih u sustini nista ne smeta a vidim da ti bebica super napreduje sto znaci da je to sve blagi oblik bljuckanja jer da je smeta ne bi bas htjela jesti i ne bi napredovala.
    Samo se ti drzi dojenja jer to ti je za bljuckarose male prijeki lijek.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •