Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 57

Tema: s koliko mjeseci prvi put kupanje u moru?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    50

    Početno s koliko mjeseci prvi put kupanje u moru?

    evo bliži se ljeto. moja beba će imati 6 miseci 20.6. kada se prvi put može kupati u moru, i kolika treba biti temperatura mora.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Jelenap kad vidim odakle si, dođe samo da kažem: UFFF!!!

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    prema mom pedijatru od rođenja (samo da je more toplo)!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    prema mom pedijatru od rođenja (samo da je more toplo)!
    i po mom ped. ali to je i moje mišljenje
    vida smo bućkali u toplom plićaku kad je imao 4 mjeseca.
    znači kupali smo ga malo u moru, a puno u bazenčiću na plaži - jer se u njemu morska voda baš onako fiiino ugrije na suncu, a onda bazenčić staviš u hlad i beba uživa...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    mi smi prvi put isli na more kad je imala dva mjeseca ali prema mom iskustvu dosta je tesko potrefiti da more bude dovoljno toplo, a da istovremeno ne bude sunca, pa s obzirom da male bebe ne smiju na sunce nama je ipak uglavnom zavrsilo tako da bi se kupala u kadici koju bi napunili morem i malo zagrijali, a sve skupa pod krosnjom drveta u hladu. tek iduce godine kad je imala vec godinu dana kupali smo se bas u moru

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    koje je to toplo more ?

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    umočiš nogu i ako ne kažeš 'brrrrr' znači da je OK !

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    ja brrr ne kažem jedino oko vele gospe, zato i pitam

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    u tom slučaju se ela ionako neće imati s kim kupati, zar ne?

  10. #10
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    moji sa 3 mjeseca u moru pocetak 7. mjeseca u elinom slucaju, odmah u duboko, nikad u bazencice sa toplom vodom... a toplo je kad je tebi ugodno toma se kupao do 4.11. na temp od jedno 17 kad je imao 8 mjeseci jer se tako i ja kupam... i prvi antibiotik je popio sa 3 godine...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    ne. jer ja se kupam i smrzavam . jer se volim kupat. zato me i zanima ima li neka min. temp. koja je ok za malo dijete

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Citiraj Kejt prvotno napisa
    ne. jer ja se kupam i smrzavam . jer se volim kupat. zato me i zanima ima li neka min. temp. koja je ok za malo dijete
    mislim da ti to isto ovisi od djeteta do djeteta, vid se volio sa 16 mj. kupati i u ledenoj i u toploj i u svakakvoj vodi, niš mu nije smetalo, a bilo je klinaca i većih od njega koji nisu ni blizu vode htjeli ako nije bila stvarno jako topla.
    slično je i s bebama, čim ti malenoj umočiš nožni palac u more koje njoj "nije baš", ne brini - odmah će ti dati do znanja da joj nije ugodno.
    ako šuti, smije se i uživa - temperatura je prava
    sorry, ali ja ti nisam mjerila temp. vode niti doma kod kupanja bebe, sve je to bila odokativna /ili ćemo reći odlaktovna/ metoda...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    thnx, anek, mudro zboriš, tako ćem i ja ondak napravit
    planiram na more nekad u svibnju i mislim da ću se i kupat jer nikad ne izdržim čekat ... pa da ne okupam dijete i ne zabrljam nešto
    ja sam štreberica pa ja to sve lijepo volim izmjerit, proučit, provjerit ... pa još jednom provjerit

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    50

    Početno

    hvala na svemu. prvo ću vjerovatno s banzečićem punim mora a u 7.-om misecu kad bude more najtoplije i u moru.
    puno pozdrava i 8)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    da se nadovezem - mozda je glupo pitanje - ali u čemu je tak mala beba na plaži? i mi ćemo imati 6 mjseci u 7 mejsecu i namjeravamo se kupati u moru (jedva čekamo!), ali ne znam u cemu bi trebao biti na plaži

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    kako misliš u čemu?! pa daj nemoj mučit dijete - gola guza i šešir na glavu!!!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    kako misliš u čemu?! pa daj nemoj mučit dijete - gola guza i šešir na glavu!!!
    8)

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    kako misliš u čemu?! pa daj nemoj mučit dijete - gola guza i šešir na glavu!!!
    pa nije da sam ga mislila gnjavit - i meni je to najlogičnije - ali kaze mi je jedna "iskusna" mama - pa treba imati pelenu - šta ak se pokaka na plaži.

    I ja jedva čekam ljeto da ne mora imati taj paket između nogu, pa su me takve izjave malo ubedirale.

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    pa što ako se pokaka na plaži - uzmeš salvetu ili što već, pokupiš i baciš u smeće!
    a kako je s cuckima koji seru na sve strane?! pitaj 'iskusnu' mamu jel injima treba metat pelenu kad ih se vodi negdje

    relax and enjoy!

  20. #20
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Moja mala kao da je jedva čekala da uđe u plićak pa da se pokaka... pa smo lovili brabonjčiće po vodi. Uvijek sam s njom bila na oprezu i s papirnatim salvetama zataknutima za grudnjak od badića.
    Bitno je da to pokupiš. A to što je malo bilo u vodi... ha, a koliko ima ljudi koji se ne peru pa sa sobom svašta u to more unesu... a to što se 50 metara dalje u moru s vlasnikom kupa i pas... Svatko je na različite stvari gadljiv, meni bar dječji drekeci nisu ono najstrašnije.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    vidis ovo mi nikad nije ni palo na pamet. m. se nikad nije pokakala na plazi ni u moru. doduse tad je vec imala godinu dana pa je mozda vec malo mogla kontrolorati, a mozda cista slucajnost...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    161

    Početno

    Moja A-S se prosle godine kupala drito u moru sa 3 mjeseca....nikakvi bazencici nisu dolazili u obzir....dno im nije napuhano, vrlo su plitki, pa kako ona nije sjedila nisu bili nimalo prakticni.....
    ali more je bilo druga prica....totalna ekstaza (zabiljezeno na fotkama)....
    ako šuti, smije se i uživa - temperatura je prava
    ..ovo definitivno potpisujem

  23. #23
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj Makano prvotno napisa
    Moja A-S se prosle godine kupala drito u moru sa 3 mjeseca....nikakvi bazencici nisu dolazili u obzir....dno im nije napuhano, vrlo su plitki, pa kako ona nije sjedila nisu bili nimalo prakticni.....
    ali more je bilo druga prica....totalna ekstaza (zabiljezeno na fotkama)....
    ako šuti, smije se i uživa - temperatura je prava
    ..ovo definitivno potpisujem
    Moja curica će na ljeto imati oko 3 mj. i mi bi išli na more i kupali se, pa mi je baš drago čuti da se može u more i tako rano! Ja bih izbjegla bazenčiće, stavila curku u water sling, i skupa s mamom ili tatom buć u more. Nekako ne mislim da se beba može prehladiti od "prehladnog" mora, još ako je uz mamino tijelo... Naravno, ako plače i buni se- onda niš.

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    momtobe - sad sam prvi put čula za water sling pa sam malo prosurfala net-om da vidim o čemu je riječ... već ga imaš ili ga planiraš nabaviti? gdje?
    izgleda zgodno, ali što ja znam...ja nekako mislim da je bebi u vodi ipak ljepše samo na maminim rukama - djeca se vole bacakat rukicama i nogicama, pa čak i sa 3 mjeseca...

  25. #25
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    momtobe - sad sam prvi put čula za water sling pa sam malo prosurfala net-om da vidim o čemu je riječ... već ga imaš ili ga planiraš nabaviti? gdje?
    izgleda zgodno, ali što ja znam...ja nekako mislim da je bebi u vodi ipak ljepše samo na maminim rukama - djeca se vole bacakat rukicama i nogicama, pa čak i sa 3 mjeseca...
    Nemam ga još, ja bih si ga napravila (našla sam zgodan mrežasti materijal). Može se naručiti na http://www.wallababy.com/product_inf...products_id=47 , šalju u hr. Stvarno, u moru je možda bolje bebi da je slobodnija... Ja sam water sling zamislila prvenstveno za zajedničko tuširanje, budući da imamo samo tuš kadu, a za more ćemo vidjeti onda- možda joj se svidi i u slingu?

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    ja sam se i tuširala s njim (isto imamo tuš-kadu) - malo je nespretno pa nije baš za svaki dan, ali... naravno, moraš imati nekoga da asistira (u našem slučaju mm).
    imamo i slike s tuširanja u albumu pa škicni

  27. #27
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Kako su lijepe fotke! (I mi imamo onakav "luftić" za kupanje!)
    Taj water sling mi se čini zgodan za pod tuš jer onda mogu sama s bebicom, ne trebam asistenciju...makar je i MM više nego dobrodošao , ali kad neće moći, da možemo i nas dvije uživati.
    Miha, kad ste krenuli na bazen, s koliko mjeseci? I gdje, jel' na bebe-ribe?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    ja sam se i tuširala s njim (isto imamo tuš-kadu) - malo je nespretno pa nije baš za svaki dan, ali... naravno, moraš imati nekoga da asistira (u našem slučaju mm).
    imamo i slike s tuširanja u albumu pa škicni
    gdje ste to bili na bazenu?

    slike su

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    da odmah odgovorim objema...

    bili smo u Topuskom jer mi je mama bila tamo u liječilištu, ali drugi dan kako samo bili izvjesili su natpis 'mlađima od 3 god. kupanje zabranjeno'! eto, valjda je Rok bio prvi i zadnji, a što bi tek bilo da se pokakao u bazen...

    za bebe ribe je još premali - tamo idu klinci tek od 1 godine!

    jastuk za kupanje je sjajna stvar (hvala andrijani s foruma), ali žao mi je što smo za njega saznali prilično kasno, nakon što sam ja otelila leđa prva dva mjeseca... inače je do 8kg, a Rok sad ima skoro 10 pa više ne 'pluta' na njemu nego mu ga postavimo iza leđa da nije naslonjen na plastiku.

    a što se zajedničkog tuširanja tiče - jaaaako je komplicirano ulaženje i izlaženje iz kabine pa je za to potrebna asistencija (mene je strah i da se ne poskliznem s njim na rukama), ali valjda će sa slingom to biti lakše...

    sretno momtobe - vidim da je rok tu, jel?

  30. #30
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Je Miha, rok je tu, ali ništa se ne zbiva još... Bude!
    Još jednom, tvoj sinčić je presladak!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    161

    Početno

    Ma Rok rocks!!....presladak je .....a kakve su mu ono kupace gacice?

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    thanks za komplimente! volim reći da sam ga sama radila . no, dobro, ne baš sama...

    pelena je kupaća, iz kamarisa, i mogu reći da je super (85kn)!

    momtobe - i mi smo kasnili 8 dana, puno sreće!!!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    161

    Početno

    momtobe, tek sad vidim tvoj potpis.....sretno!!


    miha...ehhh o tim kupacim pelenama citam ovdje , ali ih nema kupiti u Sarajevu , pa tako neidemo na bazen....ipak hvala na informaciji za kamaris, pa cu ih kupiti cim sljedeci put svratim u HR za Roka

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Makano - ako trebaš, a ne dolaziš, reci pa ćemo se izorganizirati nekako! zašto da dijete bude prikraćeno užitka?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    161

    Početno

    Thanks miha na ponudi , ali evo vec u nedjelju putujemo malo dalje , a na povratku smo u HR (1. maj)...

  36. #36
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Evo par savjeta od "morske mame" ;
    1. Nikad ne idite na kupanje prije 16-17 sati. Temperatura zraka je previsoka u odnosu na temperaturu mora, a o štetnosti sunčevih zraka ne moram ni govoriti.
    2. Nisu vam potrebni bazenčići, kolutovi ni ostala plastika jer u dodiru s kožom samo pojačavaju osjećaj hladnoće. Mamino tijelo je najugodnije i najsigurnije za bebu.
    3. Prije ulaska u more bebu uvijek prvo lagano smočite da se rashladi pa je tek onda uronite u more.
    4. Ne držite je samo do struka u moru nego je uronite skroz do vrata, a drugom joj rukom obavezno namočite kosu/glavu. Nema ništa gore od toga da je pola tijela pod morem, a pola se prži na suncu.
    5. Vodite računa da male bebe kad se pothlade neće drhtati i tako održavati temperaturu tijela.
    6. Ženskim bebama je bolje obući kupaće gačice ako je na plaži sitni pijesak, a baba voli gmizati uokolo.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    50

    Početno

    hvala arijana.
    po iskustvu tvom koja je temperatura mora pogodna za kupanje bebe?

  38. #38
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    a baba voli gmizati uokolo.
    baba=beba

    Što se tiče temperature ravnaj se po sebi, što je tebi ugodno biti će i bebi, jedino računaj na to da beba puno brže gubi toplinu nego ti.

  39. #39
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno


  40. #40
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    nnnnn

  41. #41
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj aslavi28 prvotno napisa
    nnnnn

  42. #42
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    mi smo se kupali krajem lipnja i to na Pagu, mala je imala 8 mjeseci.
    uživala je!

    u pličaku mi je stalno uzimala kamenčiće ili jela pjesak, pa smo radije bile u vodi do struka (mog).

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Rovinj-Austrija
    Postovi
    39

    Početno

    ovo ljeto ce se v. sigurno kupati u moru. ja sam imala 5 mjeseci i svaki dan su me vodili na more
    ah kad ce to ljeto...

  44. #44
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    M. se prvi puta kupao u moru 19.08. znaci sa 3 mj. i 4 dana

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Mirta sa 2,5 mj i uživala je.

  46. #46
    Ari avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Vinkovci - Osijek
    Postovi
    165

    Početno

    miha baš sam htjela vidjet te slike skupanja ali su sve pod passwordom :?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    93

    Početno

    a sta je sa "suncanjem" tj boravkom na plazi? Koliko dugo. ima li kakvih ogranicenja (osim prejakog sunca), da li pokriti dijete u hladu, a u slucaju da nema hlada kupiti sator ili suncobran (ili nesto jos prakticnije ako postoji??)?

    Kakve kreme su vam najbolje i koliko ih cesto treba mazuckati... I da li moze ici bez sesirica u vodu?

  48. #48
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    nikako ne na sunce
    u hlad obavezno kao i izbjegavanje boravka od 10-16h

    sesiric i u moru


  49. #49
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    nesto mi tu nije jasno-djeca do godine dana ne bi smjela nikako na sunce, ali nije problem da budu u moru-pa zar u moru nije sunce??? ili svi vodite bebe na rijetke plaze gdje je u moru hlad jer se uz obalu nalaze recimo velike stijene...?

  50. #50
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    pa jest na suncu, ali ako dodjes u 8-9 ujutro, ili u 17-18 h popodne, onda to sunce nije toliko jako da se ne bi moglo u more

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •