Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 263 od 263

Tema: Uspavljivanje beba

  1. #251
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    Žužy jesi li probala maramu/sling/mei tai?
    Bilo bi ti puno lakse ga nositi nego u rukama

  2. #252
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj Mia_Lena prvotno napisa Vidi poruku
    Žužy jesi li probala maramu/sling/mei tai?
    Bilo bi ti puno lakse ga nositi nego u rukama
    Znam..
    Jesam,frendica mi posudila Boba nosiljku na par dana. Veli ona nek njurga,ti samo hodaj i bude se primiril...što sam više hodala to je jače vrištal,na kraju bi ga jedva nekak izvukla van kak bi se izvijal.
    Probala i sling i neku običnu neergonomsku nula bodova.
    Nočas je spaval po 10-30 min,tri put sam ga dizala uljuljati jer je počel cvileti. I danas je extra cendravi....ja jedva gledam.

  3. #253

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    12

    Početno

    I onda se ja bunim. Žužy zao mi je. Moja voli maramu jer sam ju od pocetka nosala u njoj, može zaspati, ali ima dana kad nece. Meni zasada pali cica, al kad se vrti previse i izmislja, onda ju stavim u krevetic neka malo bude sama, malo plaki, malo prica... kako kad, ovisi o popodnevnom spavanju koliko je dugo trajalo, i onda ponovo cica i spavanje.
    Pazi ne leđa, probaj jos par dana maramu ili ga nosaj kad je dobre volje vani ili po kuci da vidi da nije to tako lose. Mozda pomogne

  4. #254

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Nadam ae da sam na pravoj temi. Maloj BE je 9 mjeseci bas danas... Od rodjenja prespava cijelu noc, raste i razvija se lijepo, motoricke sposobnosti su joj ispred vrsnjaka, energicna i pokretna. Ugl jedna zdrava beba. Ovo sad da ne izadje na to kako se zalim, ali ne moze zaspati sama. Daleko od toga da je meni mrsko nju ljuljat na jastuku tih 5 min da zaspi, medjutim, kontam da joj nece biti tesko poslije kad bude veca. Nisam zagovornik 'cry out' metode, pokusala sam da legnem s njom pa da se uspava - ne funk., na cici se vec odavno ne uspavljuje... Da li da je nastavim ovako uspavljivat dok sama ne pokaze inicijativu da bi zaspala bez ljuljanja? Ili mi je ciniti nesto?

  5. #255
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Jel znaš koje veliko dijete ili odraslog koji se uspavljuje na cici ili ga treba ljuljati da zaspi?

    Ma ljuljkaj dokle god paše i njoj i tebi, pa to je mala beba od 9 mjeseci!
    Tako brzo rastu i sve manje nas trebaju, šteta je da joj zbog toga što netko kaže da bi trebala sama zaspati uskratiš nešto tako lijepo

  6. #256

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Pozdrav.
    Mi imamo 1 godinu.
    Navečer se uspavljujemo na dojci.
    Kako da smanjim učestalost buđenja po noći?
    Imamo naviku da ponudim odma dojku pa on tako zaspi, nekad i baš sisa.
    Koji je najbolji i najefikasniji način da se smanje ta buđenja po noći?
    Molim savjet

  7. #257
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Roimeda prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav.
    Mi imamo 1 godinu.
    Navečer se uspavljujemo na dojci.
    Kako da smanjim učestalost buđenja po noći?
    Imamo naviku da ponudim odma dojku pa on tako zaspi, nekad i baš sisa.
    Koji je najbolji i najefikasniji način da se smanje ta buđenja po noći?
    Molim savjet
    Nama je pomogao "prijelazni objekt" - plišana igračka. Trebalo je nekoliko tjedana za uhodavanje, ali je uspjelo. Tu je mm puno pomogao, on se angažirao oko uspavljivanja, a nije imao sisu za ponuditi

    Ima stara tema o ovome, pa vidi i druga iskustva: http://forum.roda.hr/threads/56175-K...nje-od-dojenja

  8. #258
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Nema univerzalnog rjesenja. Cura od 2 godine i 8 mjeseci se jos uvijek budi nocu. Neka djeca pocnu spavati cijelu noc prije neka poslije. S vremenom postane bolje. Valjda..

  9. #259
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Roimeda prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav.
    Mi imamo 1 godinu.
    Navečer se uspavljujemo na dojci.
    Kako da smanjim učestalost buđenja po noći?
    Imamo naviku da ponudim odma dojku pa on tako zaspi, nekad i baš sisa.
    Koji je najbolji i najefikasniji način da se smanje ta buđenja po noći?
    Molim savjet
    Moji dva starija su se prestala budit u roku od tri dana od kako sam ih prestala dojit po noci. Najmladji se jos budi,al jos ga i dojim.

  10. #260

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    4

    Početno

    pozdrav. odmah da napomenem, moj sin je imao 19, 20 mjeseci kad smo smanjivali noćno dojenje, i to postepeno. dala sam za uspavljivanje, na prvo sljedeće traženje nisam dala nego sam izdržala cendranje laganim nunanjem ili pokušala s dudom. sljedeće traženje dam, pa onda sljedeće opet ne dam. malo po malo uspijevala sam ga svaki put smiriti bez sisanja, dok nije počeo spavati bez traženja. trajalo je malo duže, ali pošto smo u to vrijeme ionako pomalo ukidali dojenje, takvo postepeno ukidanje je bilo dobro i za dojke. prošla sam bez upala i bolova. sretno!

  11. #261

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    nosili ste ga dok nije natrag zaspao? Niste dali da sisa iako je plakao ? Je bilo tesko?

  12. #262
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Roimeda prvotno napisa Vidi poruku
    nosili ste ga dok nije natrag zaspao? Niste dali da sisa iako je plakao ? Je bilo tesko?
    Ne sjecam se dobro mislim da se srednji jednostavno prestao budit kad sam ga prestala uspavljivat dojenjem (pokusajte i to!), plakao je pat nociju dok ne bi zaspao, al cini mi se da je to bilo to. Najstarijeg sam vjerojatno nosila. Ne sjecam se da je bilo tesko - tad je imao oko 2 godine. No, sjecam se da sam probala kad je imao godinu dana. E tad sam ga nekoliko nociju zaredom nosila po cijelu noc. Od toga sam bila toliko umorna (a ujutro posao) da sam odustala i nastavila ga dojit po noci.

  13. #263
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    E da, kod mojih je definitivno palilo i ono, obilniji/zasitniji obrok prije spavanja = manje budjenja po noci.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 30.01.2021. at 21:46

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •