Stranica 11 od 13 PrviPrvi ... 910111213 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 614

Tema: zdravi snackovi za stariju djecu

  1. #501
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Ako je sin od Peterlin upisao ono što je htio ima u blizini 3 studentske kantine i fakat teško da ga nijedna ne bi zadovoljila (FER, FF i Strojarstvo).
    A na FF bi mogao vidjet i šta god zgodnih ženskih za razliku od FER-a gdje je ipak više dečkih

  2. #502
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Na mom faksu najprodavaniji su bili jaja na oko
    Lili ima i strojarka zgodnih
    A i na fer ima puno cura.

  3. #503
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ma ne brinem ja da moj sin neće naći kantinu...ali onne voli gužve i način hranjenja ovisit će o rasporedu. Zbog gužvi i relativno visokih cijena (po njegovom mišljenju) zaobilazio je i kantinu u školi. Uostalom, nek se snađe... Doma ionako uvijek ima kuhane hrane.

  4. #504
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Slažem se jelena.O

    Peterlin ma neka ga više među studentarijom, doma će ionako uvijek doć, nek ne leti doma starcima radi hrane
    A imat će iksicu pa će mu sve bit povoljnije.Valjda će to procijenit kao ok value-for-money.

    Osobno najbolja kantina mi je bila i ostala u S.D. Cvjetno mljaaac

  5. #505
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je sin od Peterlin upisao ono što je htio ima u blizini 3 studentske kantine i fakat teško da ga nijedna ne bi zadovoljila (FER, FF i Strojarstvo).
    A na FF bi mogao vidjet i šta god zgodnih ženskih za razliku od FER-a gdje je ipak više dečkih
    i SC

  6. #506
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    je tang i to sam htjela dodat samo nisam znala jel studentima tlaka ići tih par stanica tramvajem. Nije današnja mladež kao nekad mi

  7. #507
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Na jutubu ima vegetarijanskih ćufti koje liče na falafel, ali ima ih od gljiva, patlidžana, crnog graha. Meni sam radila od slanutka i bile su ok.

  8. #508
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    je tang i to sam htjela dodat samo nisam znala jel studentima tlaka ići tih par stanica tramvajem. Nije današnja mladež kao nekad mi
    Do cega par stanica cvjetno pa i stud centar ako ima vremena je na par sto metara hoda od tih fakseva
    Samo treba naci vremena
    U moje doba imali smo nekog dosadnog profu iz matke ii ali toje ljetni semestar svaku pauzu smo bili na sladoledu bar ja da se rekuperam .u to doba je bio neki polu kioskispred otvorenog sveucilista
    I

  9. #509
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Da fakat jelena,pa to se pređe pješke za čas.

  10. #510
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se jelena.O

    Peterlin ma neka ga više među studentarijom, doma će ionako uvijek doć, nek ne leti doma starcima radi hrane
    A imat će iksicu pa će mu sve bit povoljnije.Valjda će to procijenit kao ok value-for-money.

    Osobno najbolja kantina mi je bila i ostala u S.D. Cvjetno mljaaac
    Znam da na FER-u ima zgodnih cura, a bit će ih i više... Moj stariji nije se upisao sam, nego devetoro iz istog razreda (samo dva dečka). Sedmoro ih je u istoj grupi na faksu. Valjda sam dobro zapamtila, ne da mi ga se sad zivkati i provjeravati.

    Glede u svezi klope - Lili, ništa ja svojim sinovima ne naturam kao obrazac, oni sami biraju u skladu s okolnostima. Igrom slučaja moj stariji je cijelu srednju progurao s kutijom za hranu jer u slavnom mioc-u nije bilo kantine u prve tri godine njegovog školovanja (a meni je to važno, pogotovo za djecu koja nemaju doma skuhano svaki dan). Eto, tako je ispalo. On će sam odlučiti. Bome je nosio tu kutiju (a i mlađi mu brat) i tijekom ovogodišnjeg ljetnog rada. Ne moraju, a ja se ne trgam to slagati - sami trpaju u kutiju ono što žele jesti (da ne nabrajam, već sam to previše puta napravila).

    Nemam ništa protiv studentskih restorana. Ja sam dijete provincije koje nikad nije imalo iksicu (u moje vrijeme to su mogli samo studenti koji su dobili dom, ili se ja nisam znala snaći) ali išli smo čoporativno u SC i slična mjesta (Cvjetno). I na etf-u je u moje vrijeme bila pristojna kantina koja nije bila u okviru SC-a, pa se tamo za običnu lovu moglo relativno jeftino jesti (jaja na oko kako Jelena kaže, pesje drekece (tj. male tanke pečenice), blitvu s krumpirom, pržene ribice i slično. Tja, svaki dan nešto drugo, ali ja sam znala kuhati otkad sam znala rukovati štednjakom, pa mi nije bilo strano kuhati doma za sebe i druge još u studentskim danima... Pred kraj mjeseca prehrana je bila krumpir na 100 načina (imala sam kolegicu Ličanku s kojom sam učila, ona i njena rođakinja imale su vreću krumpira i staklenku masti, a moj doprinos bio je termička obrada, hehehe), palačinke na vodi, cibori i drugo voće pokradeno po trešnjevačkim vrtovima i iz dućana četvrt kruha i jogurt... pa smo preživjeli. I bilo nam je zabavno. Bilo je i fešti, odlazaka u riblje restorane, graha na Sljemenu, pečenog jegera na istoj lokaciji (da ne nabrajam) pa nek se moji sinovi isto tako snalaze. Bez para nisu, ali to su moja djeca - ne bi potrošili kunu ako ono što dobiju ne smatraju vrijednim tih para. No, vidjet ćemo uskoro... Prije nego počne škg (da ne kažem akademska godina) treba iskeširati autođškolu x 1,5 (mlađi je već krenuo, platili dvije rate od ukupno četiri, a stariji planira u rujnu) tak da mi se čini da će društvo jesti doma i dalje. Tu ne moraju platiti ni lipu. A ja samo očekujem da kažu "jedem doma" ili "ne jedem doma" što će moći kad dobiju raspored.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 21.08.2019. at 17:55

  11. #511
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Ne sumnjam ni sekundu da se neće snaći.

    Mi u stud.domovima baš i nismo imali uvjete za kuhat,a ni para za kupovat namirnice. Bilo je puno povoljnije jest na iksicu u menzi za sitnu lovu misim 4,40kn cijeli obrok. Nije se isplatilo ni financijski ni vremenski drugačije,a starci su ionako bili daleko kao i tebi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.08.2019. at 18:02

  12. #512
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Baš me zanima koliko je danas u menzi meni na iksicu oko 6-7kn. Jel netko zna?

  13. #513
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Meni je pak drago da danas u studentskoj menzi mogu jesti i studenti iz Zagreba. U moje vrijeme mi nismo mogli

  14. #514
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mogu li danas svi studenti dobiti tu iksicu i povoljno ručati?

  15. #515
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa baš to! Mi nismo mogli dobiti bonove za menzu, ponekad smo ih znali kupiti od nekoga.

  16. #516
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je pak drago da danas u studentskoj menzi mogu jesti i studenti iz Zagreba. U moje vrijeme mi nismo mogli
    Da, ne samo da nisu mogli studenti iz Zagreba nego je to bilo rezervirano za studente iz domova. Ostali su se snalazili kako su znali. Naravno, imali smo bonove i mi koji nismo mogli dobiti iskaznicu, kupili od onih koji su imali i slično. Ali dosta nas je stanovalo privatno, neki provincijalci su i u ono vrijeme (kao i danas) imali i vlastite stanove u kojima su bili sami, pa se uvijek negdje našao neki štednjak i frižider...

  17. #517
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Koliko se sjećam, kad sam ja studirala su svi studenti izvan Zg kupovali bonove.

  18. #518
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Mima, tak je bilo i kod mene. Koja nepravda

  19. #519

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Kak? Ja sam 92 upisivala, mi smo mogli kupovati bonove ali recimo trećinu novaca od ovih vanjskih ili tako nesto?!
    Kladila bih se da je tako nešto bilo. Ili sam umislila?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #520
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam 92 počela raditi, tak

  21. #521
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Tako je Angelina, u moje doba su iksicu mogli imat svi, samo su ljudi iz Zg imali drugačije ograničenje što je i logično jer možeš doma doručkovat i večerat, a ovi u domovima su imali toliko da mogu imat ta 3 obroka u danu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.08.2019. at 19:08

  22. #522

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno zdravi snackovi za stariju djecu

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam 92 počela raditi, tak
    Ajoj, ahahaha. Al staračke pjege imam, iako sam 74’, ne zavaravam se ko Lili :lool


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od angelina1505 : 21.08.2019. at 19:24

  23. #523
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja sam ostala radit na faksu i tek tada sam mogla kupit bonove. starija sam od mime

  24. #524
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    I ja sam. Mogla kupovqti bonove
    Sjecam se kad je veliki bio malisa jednom sam zicala neke studose na cvjetnom iksicu da mu uzmem slatkac

  25. #525
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Upisala sam studij '86. i ne sjećam se da smo mi van domova mogli tek tako doći u SC na ručak. Možda se kasnije moglo jer me netko vodio par puta.
    Tata mi je 2x mjesečno poslom dolazio u ZG pa bi me ponekad prošvercao na ručak u današnji HEP na Vukovarskoj (ne znam kako se to u Jugi zvalo). Sjećam se da su cijene bile smiješne čak i za moj mršavi studentski budžet, a klopa fenomenalna .
    Posljednje uređivanje od čokolada : 21.08.2019. at 20:03

  26. #526
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja stvarno ne mogu tvrditi, jer sam iz Zg, ali imala sam prijatelje koji nisu bili iz Zg i bili su podstanari, i s njima sam najviše puta išla u menzu, tj. oni bi me vodili.
    Ne znam gdje bi se oni inače hranili, nisu imali stan, nego su iznajmljivali sobu?!

  27. #527
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    No, bilo kako bilo, u svakom slučaju je odlično da svi studenti danas mogu pojesti jeftin ručak. Jer kad čujem kakve su cijene po tim kantinama u srednjim školama, nije niti čudno da djeca tamo baš i ne jedu.

  28. #528
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Upisala sam 89 i imali smo neku kvotu bonova koje smo mi zg mogli kupiti
    Znali amo povremena na savu ili cvjetno na slatkac ili strukle
    Na faksu pecena jaja
    Ili u studentskom pizu ili nekaj konkretno.ali ne svaki dan
    Tad su i ferovci i ffovci dolazili k nama u kantinu i vjecno je bila guzva

  29. #529
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Upisala sam faks 92. Imal sam prebibaliste u zgb. Imala.sam.pravo na tzv. 1/3 ili ti ga na jednu dekadu.
    Cimeri su bili izbjeglice i imali su pravo na tri dekade besplatno, kao i prognanici.
    Ostali s prebivalistem van zgb su kupovali i imali su pravo kupiti tri dekade.

  30. #530
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ne samo da nisu mogli studenti iz Zagreba nego je to bilo rezervirano za studente iz domova. Ostali su se snalazili kako su znali. Naravno, imali smo bonove i mi koji nismo mogli dobiti iskaznicu, kupili od onih koji su imali i slično. Ali dosta nas je stanovalo privatno, neki provincijalci su i u ono vrijeme (kao i danas) imali i vlastite stanove u kojima su bili sami, pa se uvijek negdje našao neki štednjak i frižider...
    ma kad? moj brat je studirao osamdesetih, bio je podstanar i normalno je legalno kupovao bonove. isto tako i ja 10godina kasnije.
    Posljednje uređivanje od magriz : 21.08.2019. at 21:22

  31. #531
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Upisala sam studij '86. i ne sjećam se da smo mi van domova mogli tek tako doći u SC na ručak. Možda se kasnije moglo jer me netko vodio par puta.
    Tata mi je 2x mjesečno poslom dolazio u ZG pa bi me ponekad prošvercao na ručak u današnji HEP na Vukovarskoj (ne znam kako se to u Jugi zvalo). Sjećam se da su cijene bile smiješne čak i za moj mršavi studentski budžet, a klopa fenomenalna .
    Sjećam se i ja te kantine u HEP.u, ja sam 1985 radila diplomski rad u ondašnjem Institutu za elektroprivredu (ista zgrada). Sjećanje na SC je isto, nije se moglo baš upasti s ceste svaki dan ako nisi imao smještaj u domu. Ali 1986 sam se već dočepala posla (čekala čak 3 mjeseca i našla oglas u novinama) ali to je jedna sasvim druga tema. Danas se studentima lakše najesti, a puno teže zaposliti. Da se mene pita, ne bih svoje iskustvo mijenjala s onim što po svoj prilici čeka moju djecu. Ali nadamo se najboljem.

  32. #532
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I ja sam jela u HEP kantini, jedno vrijeme su tamo držali tečajeve, pa sam imala priliku jesti tamo tjednima. Kantina k'o kantina, no svakako bolja od studentske menze. Peterlin, ne bih rekla da će ferovac u današnje vrijeme imati problema s nalaženjem posla.

  33. #533
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Da se vratim na topic...moj mlađi se sprema na maturalno putovanje idući tjedan. Ne znam što da mu spakiram osim puter štangica i paštete od lososa koju obožava, pa će slistiti tubu u jednom danu. Za prvi dan imat će pohance ili faširance, kako bude htio, a uz to sendvič s pršutom. Ne znam što još...da ne bude preteško za nositi. Ne radi se o tome da mu trebaju zalihe za tjedan dana, jer imaju oni osigurane obroke, ali ne znam hoće li mu to biti dovoljno. Stariji je lani uglavnom visio u McD i rekao da mu se ogadilo za idućih godinu do dvije. Moj mlađi sin je jako osjetljiv na pad šećera u krvi i trebalo bi mu nešto suho za u torbu, ako ogladni u 2 ujutro. Što? Medenjaci, keksi, 7 days kroasani? Svakako će si kupovati hranu, ali rado bih da ima nešto i u torbi.

  34. #534
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam jela u HEP kantini, jedno vrijeme su tamo držali tečajeve, pa sam imala priliku jesti tamo tjednima. Kantina k'o kantina, no svakako bolja od studentske menze. Peterlin, ne bih rekla da će ferovac u današnje vrijeme imati problema s nalaženjem posla.
    Nadam se da si u pravu...većina ih nađe posao i prije diplome, ali tako je bilo i u moje vrijeme. Ja sam otišla iz Instituta jer sam se nadala poslu u rodnom gradu, koji na sreću nisam dobila. I danas se pitam kako bi mi izgledao radni vijek da sam ostala tamo odmah nakon diplome, ali ni ovako nisam loše prošla.

  35. #535
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Što? Medenjaci, keksi, 7 days kroasani? Svakako će si kupovati hranu, ali rado bih da ima nešto i u torbi.
    Meni su super Grancereale keksi. Onako, nisu samo margarin i šećer.

  36. #536
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su super Grancereale keksi. Onako, nisu samo margarin i šećer.
    Vidiš, to je dobra ideja. Smetnula sam ih totalno s uma, jer su dečki imali fiksni aparat za zube, ali sad su oba na retainerima.

  37. #537
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Jel možda vole popečke od tikvica ili povrća? Ja to volim i hladno i fino mi je.
    Ne mogu jest tešku hranu dok se vozim.

  38. #538
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel možda vole popečke od tikvica ili povrća? Ja to volim i hladno i fino mi je.
    Ne mogu jest tešku hranu dok se vozim.

    Ne voli popečke, jede varivo od tikvica i tjesteninu s istima i vegetarijanske lasagne, ali popečci =0 bodova, do te mjere da već nekoliko sezona prepričava radioamatersku anegdotu: Tikvice naroštilju? A ti to tako radiš? Ja ne, ja ih odmah bacim u smeće...

  39. #539
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Mi se davimo u pohanim tikvicama. Možda ih samo još nije probao u drugačijem izdanju. Samo, ovako napravljene baš i nisu za nositi ikam već za pojest vruće. Idu normalno tikvice, ali ako imate onih malih bućica zelenih koje izgledaju kao patuljaste ove obične onda još bolje. I u smjesu za pohanje dodati prehrambeni kvasac koji nevjerojatno podiže okus. I onda to peći na maslacu. To je tako dobro.

  40. #540
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Možda vic krekere pa onako premazat ih s abc sirom ili umakat u njega

  41. #541
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Možda vic krekere pa onako premazat ih s abc sirom ili umakat u njega
    Da, krekere svakako. Mazivi sir neće nositi, a stvar smo riješili tako da ima pohano pileće bijelo meso i nekakvo lisnato tijesto sa sirom, uz to crne masline. Od suhoga osim krekera nosi pakirane kroasane i speculaas kekse. Od pića voda, ledeni čaj i neko energetsko piće. To je sve. Snaći će se, kao i drugi.

  42. #542
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mi se davimo u pohanim tikvicama. Možda ih samo još nije probao u drugačijem izdanju. Samo, ovako napravljene baš i nisu za nositi ikam već za pojest vruće. Idu normalno tikvice, ali ako imate onih malih bućica zelenih koje izgledaju kao patuljaste ove obične onda još bolje. I u smjesu za pohanje dodati prehrambeni kvasac koji nevjerojatno podiže okus. I onda to peći na maslacu. To je tako dobro.
    Je,probao je i jede sve što ide žlicom, ali pohane i pržene ne voli. Odustala sam. Jede punjene (mljevenim mesom). Jede i sirove. To je dosta.

  43. #543
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mi se davimo u pohanim tikvicama. Možda ih samo još nije probao u drugačijem izdanju. Samo, ovako napravljene baš i nisu za nositi ikam već za pojest vruće. Idu normalno tikvice, ali ako imate onih malih bućica zelenih koje izgledaju kao patuljaste ove obične onda još bolje. I u smjesu za pohanje dodati prehrambeni kvasac koji nevjerojatno podiže okus. I onda to peći na maslacu. To je tako dobro.
    Je,probao je i jede sve što ide žlicom, ali pohane i pržene ne voli. Odustala sam. Jede punjene (mljevenim mesom). Jede i sirove. To je dosta.

  44. #544
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Želim mu dobru zabavu!

  45. #545

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je Angelina, u moje doba su iksicu mogli imat svi, samo su ljudi iz Zg imali drugačije ograničenje što je i logično jer možeš doma doručkovat i večerat, a ovi u domovima su imali toliko da mogu imat ta 3 obroka u danu.
    Ovako je bilo kad sam ja studirala. Svi smo imali iksice, al mi iz ZG s manje novaca gore.

  46. #546
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Pogačice koje radim odokativno sa sitnije mljevenim zobenim, svježim sirom i jajima, začinima, stavim ih na papir za pečenje, pospem suncokretovim sjemenkama, 200 stušnjeva 15 minuta. Još su treći dan ok.

  47. #547

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Pogačice koje radim odokativno sa sitnije mljevenim zobenim, svježim sirom i jajima, začinima, stavim ih na papir za pečenje, pospem suncokretovim sjemenkama, 200 stušnjeva 15 minuta. Još su treći dan ok.
    moze otprilike omjer jaja i sira? koliko jaja na recimo pola kila sira?

  48. #548
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Hm, recimo uzmem šalicu sira, toliko zobenih, jaje. Nisam pravila cijelo ljeto, sutra ću ili večeras pa javim omjer. Vilenjak i ja malo jedemo, pa napravim po nekoliko pogačica.

  49. #549
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Išla ih raditi, haha.

    1 šalica (1,5 dcl) zobenih, toliko punomasnog sira i dva jaja. 4 veće pogačice.

  50. #550
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Palčice moja, ti si zaista palčica. Pa te 4 pogačice smažeš dok si rekao keks ako mogu duže stajat, kako kažeš, što odmah ne napraviš duplu dozu?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.08.2019. at 17:23

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •