Stranica 12 od 13 PrviPrvi ... 210111213 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 614

Tema: zdravi snackovi za stariju djecu

  1. #551

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Super hvala probat cu

  2. #552
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Ja radim s dva jaja, 120-150 gr sira koje pjenasto umutim
    Dodam oko 100 gr posija, 50 gr suncokreta ili sezama ili badema
    Na pek papir, 180 C 20 min
    Oko 10- tak komada ispadne

  3. #553
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    flopi, super, barem si konkretnija. Mogu se raditi varijacije na temu. I slatke s kokosom.

    Lily, da samo znaš koliko moje dijete malo jede.

  4. #554
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    flopi, super, barem si konkretnija. Mogu se raditi varijacije na temu. I slatke s kokosom.

    Lily, da samo znaš koliko moje dijete malo jede.
    Pa ako želiš da dijete jede više, dodaj brašna u pogačice - ovo je dugo na Rodi bila klasika: http://forum.roda.hr/threads/16133-P...ice-bez-kvasca

    Ja to ljeti ne pečem, ali sad će uskoro sezona, moji bi se udavili u tome (recimo uz varivo od leće), ali ja za svoju djecu ne mogu reći da ne jedu puno....a i nisu više mala djeca, hehehe...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.08.2019. at 08:53

  5. #555
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Nesto slicno ovim pogacicama radim klincu ali s mjesavinom heljdino rizino proseno kikutuznim brasnom.radim u protvanu i rezem na kvadrate.to mi zovemo ljetni kruh mada pecem cijele godine
    Na to si moj stavi pekmez ili med

  6. #556
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Da, te pogačice podnose svaku vrstu brašna. Jelena, gdje kupuješ heljdino brašno?

  7. #557
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Heljdu vrlo lako mozes samljeti u blenderu do konzistencije brasna.

  8. #558
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Heljdu vrlo lako mozes samljeti u blenderu do konzistencije brasna.
    Hvala, imam ja svoje izvore (i to ne meljem ukrajinsku heljdu iz veletrgovina, nego nabavljam na provincijskom placu) ali me zanimalo gdje ona nabavlja, jer jako pazi na izvore namirnica.

  9. #559
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da, te pogačice podnose svaku vrstu brašna. Jelena, gdje kupuješ heljdino brašno?
    Vecinom meljem sama ili nabavim od kuraza ili siladija domacu

  10. #560
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da, te pogačice podnose svaku vrstu brašna. Jelena, gdje kupuješ heljdino brašno?
    A da ja radim s vodom.stavim lana.chie.losticino basno.....
    I nabavljam proso i heljdu iproso
    od tete medimurke s dolca iznad bureka
    Perem zrna i susim pa onda miksiram

  11. #561
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Peterlin, hvala. Ne pravim te pogačice trenutno sinu već sebi jer čekamo nalaze na intoleranciju. Prošli tjedan smo prolazili kaos, a u obitelji puno ne podnosi gluten i još toga. Imaju mi uvijek prednost pogačice od tapioke i parmezana. Usto mi je uvijek draže da umjesto brašna jede meso, ribu, povrće. Genetika mu ne ide u prilog za debljanje i jelo.

  12. #562
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, hvala. Ne pravim te pogačice trenutno sinu već sebi jer čekamo nalaze na intoleranciju. Prošli tjedan smo prolazili kaos, a u obitelji puno ne podnosi gluten i još toga. Imaju mi uvijek prednost pogačice od tapioke i parmezana. Usto mi je uvijek draže da umjesto brašna jede meso, ribu, povrće. Genetika mu ne ide u prilog za debljanje i jelo.
    Ako ima intoleranciju na gluten, možeš mu dati drugu vrstu škroba. Slažem se da je bolje da jede ribu, meso i povrće, ali treba dobiti i određeni udio ugljikohidrata u prehrani, ne nužno iz brašna.

  13. #563
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Super ideja za snack su mi i razne varijante keksića od zobenih ili pirovih pahuljica. Moja mama isto improvizira, sada je vilenjaku pravila s orasima. Svi oni su danima mekani. Uz neko bademovo, kozje, kojegod mlijeko u malom tetrapaku - dobar međuobrok i lako prenosiv.

  14. #564
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Super ideja za snack su mi i razne varijante keksića od zobenih ili pirovih pahuljica. Moja mama isto improvizira, sada je vilenjaku pravila s orasima. Svi oni su danima mekani. Uz neko bademovo, kozje, kojegod mlijeko u malom tetrapaku - dobar međuobrok i lako prenosiv.
    Joj, sad si me sjetila - zobeni keksi s bananom.... mljac...

  15. #565
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ili muffini od zobenih s orasima. Prefino.

  16. #566
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Moze recept za kekse i muffine.

  17. #567
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kekse imas na rodi
    Keksi s zobenim

  18. #568
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Radim ih odokativno i bez šećera, ali fitness portali nude hrpu recepata koji će ti možda pasati. Zobene obično povežem jajima i onda dodajem po želji kokos, kakao, komadiće tamne čokolade, grubo mljevene orašide....

  19. #569
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ovaj recept, ali bez kiselog mlijeka, umjesto ulja maslac, i umjesto bobičastog voća mljeveni orah.
    http://forum.roda.hr/threads/52247-M...=1#post1530880

  20. #570
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Hvala

  21. #571
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Snackovi mi kompliciraju zivot. Zasitile smo se keksica, muffina, mini pizza, sendvica, susenog voca, povrca i sira na stapice, vocnih jogurata i sokova. Sada kada ce vise vremena provoditi u skoli, morat cu se baciti u pripremu cega konkretnijeg... npr. neke salate od tjestenine ili sl... a nije to fino kad prenoci, znaci ustaj majko kad zora zabijeli, jao si ga meni.

  22. #572
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ma daj tjesto se kuha max 10 min
    A ono kaj mislis ubaciti unutra mozes vecer prije nareckati ili jos bolje das tom nekom ko ce jest nek reze

  23. #573
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    To mene čeka, za moje obroke koje nosim. Dio možeš navečer izrezati, za vrijeme pripreme večere. Kockice feta ili sličnog sira, mini rajčice, naribati mrkvu, krastavce, što već voli. Salatu dodaš ujutro i tjesteninu ili tunu, meni se kuha ili peciva peku dok se bacim pod tuš. Ili joj ispeći improvizirane pite od jaja i povrća pa pakirati kocke, omlet s bazom od jaja i puno parmezana (odlično je!) pa ga nečim ispuniti i preklopiti ili zarolati, možda i nešto u tortilji, piletina, tuna, losos, šunka i povrće po želji,...

  24. #574
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Palcice, na kakve improvizirane pite mislis? Nekako ne asociram improvizaciju uz pite.
    Omlet s parmezanom bi prosao, punjene tortilje isto, ali tu me brine koliko ti mesni nadjevi mogu stajati na sobnoj temperaturi?
    I jos nesto... Koliko suhomesnatog bi se moglo tolerirati tjedno? Sto je s dimljenim lososom, kada ga je sigurno davati djeci?

  25. #575
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Slani muffini vrsta raznih - ima cijeli topic na Rodi (ja imam kalup s 12 rupa, ali postoje i manji, sa 6 rupa - ako nema dovoljno jelaca)

    Španjolska pita - isto ima recept na Rodi - evo tu negdje http://forum.roda.hr/threads/43416-hrana-za-put?

    Kukuruzna zlevenka - i to ima recept na Rodi, možda na istom topicu ili na ovom: http://forum.roda.hr/threads/66540-L...panjolska+pita

    Najbolje su jednostavne stvari. Moj stariji voli sir na kockice (ponekad feta, ponekad tilziter, ponekad neki drugi... ponekad tofu), uz to cherry rajčice i crne masline i šnita integralnog kruha ili neko pecivo. Za malo dijete ne treba velika količina hrane, ali ni premala - ipak su oni u rastu. Snackove treba prilagoditi uobičajenoj prehrani doma + voditi računa da se to ne kvari, pa su ove slane pite i muffini dobar odabir, ali ne treba to raditi svaki dan.

    Moji su voljeli i zobene kekse, ali to je bio više desert, a manje hrana za cijeli dan. Dugo ih nisam radila, jer su prehrambene potrebe moje djece prerasle ovakvu hranu

    Nikakva mudrost nije to napraviti - zdrobe se zrele (ili prezrele) 2 banane, doda se štajaznam nekoliko žlica zobenih pahuljica (100 g otprilike - ovisi to o veličini i zrelosti banana) i po želji šaka brusnica / grožđica / bilo čega. Ja sam notorna lijenčina, pa koristim mikser za ovo (ako su banane mekane) i to bude brzo gotovo. Treba paziti da se ne doda previše zobenih pahuljica, jer one povuku vlagu iz banana. Bolje malo manje, a kad se pahuljice napuhnu, smjesa će biti taman za oblikovanje. Oblikuju se rukom kuglice, pa se spljošte (na veličinu granola keksa) i poredaju na pleh obložen pek papirom. Peče se štajaznam 10 do 15 minuta na 180, ako je pećnica s ventilatorom, može i na 150, samo se zadnje 2-3 minute podigne temperatura da se mrvicu zarumene. Treba malo iskustva, ali to je stvarno jednostavno.

  26. #576
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Palcice, na kakve improvizirane pite mislis? Nekako ne asociram improvizaciju uz pite.
    Omlet s parmezanom bi prosao, punjene tortilje isto, ali tu me brine koliko ti mesni nadjevi mogu stajati na sobnoj temperaturi?
    I jos nesto... Koliko suhomesnatog bi se moglo tolerirati tjedno? Sto je s dimljenim lososom, kada ga je sigurno davati djeci?
    Slažem se. Ako radim pitu, potrudim se da bude kako treba - recimo quiche lorraine s porilukom. Nema tu improvizacije, to je zahtjevno jelo, ali vrijedi truda. Ne da mi se pisati, pa koristim tuđu pamet: https://gastro.24sata.hr/kolumne/qui...bozavamo-23158

  27. #577
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Pa bas su pite improvizacija. Prhko tijesto, a gore sto imas, sto nadjes u frizideru. Kao i pizza.

  28. #578
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kladim se da palčica misli na ono što ja zovem "fritata", a to je smjesa jaja u koju možeš ili ne moraš dodati ricottu, parmezan, malo brašna, začina i naravno povrće i onda ispeći u pećnici.
    Dakle, nikakvo tijesto, sve se izmiješa u istom loncu i peče.

    Na primjer, ovo mi je bio hit ovog ljeta:

    https://slobodnadalmacija.hr/mozaik/...tople-i-hladne

    premda ne stavljam špek jer mi to nije fino.

  29. #579
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Meni je cak pizza zahtjevnija od quichea, ne znam zasto, ne mogu argumentirati ali quiche mi je bas jelo na brzinu, uvijek ukusno i dobrodoslo uz puno salate i bas se s nadjevom moze jako puno improvizirati.

  30. #580
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa bas su pite improvizacija. Prhko tijesto, a gore sto imas, sto nadjes u frizideru. Kao i pizza.
    Hm, ne bih se slozila. I pite i pizze lako postanu gnjecave, tijesto se moze razmociti ako stavis previse povrca, ne ocijedis tikvice ili sl. Znaju biti i bezukusne ako ne potrefis pravu kombinaciju, recimo s neutralnim povrcem volim pikantniji sir.. lako je improvizirati ako imas iskustva i pun frizider.

    Ja sam pomislila na biskvitno tijesto, tipa spanjolske pite, one su vise forgiving, ali je raspon dodataka ogranicen, uglavnom se svodi na krastavcice, sir, masline, paprike, sunke i tako.

    Kakvi su zapravo omleti i fritate kad se ohlade?

  31. #581
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Mogu se pojesti
    Moses ih peci odmah i u protvanu pa porezqti na kocke ali to je onda klopa za cijelu obitelj
    Inace ideja kolegove zene
    Krajem tjedna uzme sve ostanjke iz frizidera, nwpravi dizano i zarola nasjeckamo te ostatke.moze se staviti i povrca

  32. #582
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni su fritate koje pečem još bolje hladne, iz frižidera, nego tople, ali to je, naravno, stvar ukusa.

    Ali je činjenica da nisu baš takve čvrstoće i gustoće da su idealan izbor za jesti iz ruke. Doduše, ako se doda više brašna, onda je vjerojatno i gustoća veća.

  33. #583
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ili se foda samo kukuruzno onda je to zljevavka s primjeson

  34. #584
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Palcice de ti nama pojasni na sto.si tocno mislila? Cisto sumnjam da dodajes brasno.

  35. #585
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kladim se da palčica misli na ono što ja zovem "fritata", a to je smjesa jaja u koju možeš ili ne moraš dodati ricottu, parmezan, malo brašna, začina i naravno povrće i onda ispeći u pećnici.
    Dakle, nikakvo tijesto, sve se izmiješa u istom loncu i peče.

    Na primjer, ovo mi je bio hit ovog ljeta:

    https://slobodnadalmacija.hr/mozaik/...tople-i-hladne

    premda ne stavljam špek jer mi to nije fino.
    Mislila sam na ovo. Brašno minimalno, npr. kopriva, jaja, svježi sir,....ispečeš i režeš na kocke za nošenje u posudama.

  36. #586
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Mi smo za sada ok s pecivima od tapioke i npr. mozzarellom, šunkom i nekim sirnim namazom za marendu ili mu dodam i male mozzarelle kraj sendviča u kutijicu, pločice od sjemenki s medom, slane pločice i bademovo mlijeko ponekad, češće uzme samo vodu. Ili napravim pecivo sa zobenima. Čak ih i pojede iako je to za mnogu djecu mini sendvič. Ujutro ne može jesti pa eventualno napravim još jedno mini pecivo s tapiokom koje mu ako je raspoložen dam na putu do škole ili popije malo smoothija, jogurta prije škole, čaj.

    Ja sam si često nosila omlet s varijacijama na temu, od suhih rajčica, gorgonzole, parmezana, .... Iako ga sada bez dobrog parmezana i ne radim više. Meni je fin i hladan uz neku salatu, nije svima, ali mi je svakako bolji izbor od pekare. Pogotovo ako se zarola i stavi neki fin sir kao feta i slično, šunka. Plus salata.
    Sada ne nosim ništa, prebacila sam se na stari režim prehrane pa jedem kada dođem kući ručkovečeru. Čak mi je i lakše.

  37. #587
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Nisam još pravila brazilske kuglice, ali mi mama kaže da u Kauflandu postoje i smrznute. Ja ću ih ipak praviti, a sada bih probala raditi i kruh od kiselog tijesta.

  38. #588
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Bez psenice?
    Nikako to ne ide

  39. #589
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Obožavam tvoje doskočice.
    Ovaj se radi od pirovog brašna cjelovitog zrna. Inače od njega radim i palačinke.

    http://istineilaziohrani.blogspot.co...g-tijesta.html

  40. #590
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Mislila sam prvenstveno na gluten
    Ja svojem ne bi to radila a tvoj je intolerantan

  41. #591
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Praktične su nam se pokazale i polpete od tune. Radim male i dva dana su mekane i ukusne. Tuna, sitno mljevenije zobene ili pahuljice od pira, jaje, začini.

  42. #592
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    palčice kako parkirate mlijeko?
    Ima za kupiti u malom pakiranju ili mu uliješ u nešto?

  43. #593
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Imas kupiti tetrapak sa slamkom od 0.2L. Vindija sigurno. A ima i dukat ali u mojoj okolini teze nadjem.
    Ja svojim to znam kupiti za skolu.

  44. #594
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    On ne pije kravlje, ne voli ga, voli ili bademovo ili sojino od vanilije (oko 6 kn) pa kupujem u dm-u mali tetrapak. Inače mi dm ima divne kutijice za marendu, kao i male salvetice za umatanje sendviča (44 kn su tri kutijice pa je najmanja idealna za suho voće, naravno ima i jeftinijih, nama su ove bile taman za torbu i svemirske). U boci nosi vodu, još ga ne mogu nagovoriti da nosi čaj iako ga doma pije, onako kao buržuj, iz čajane i pomno odabrane.
    Posljednje uređivanje od palčica : 16.10.2019. at 20:21

  45. #595
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Inače još jedna ideja za sendvič s domaćim kruščićima je zlatni namaz: pomiješati med, maslac i nekoliko kapi soka limuna. Uz čaj prefino ako dijete voli med.

  46. #596
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Meni zapravo treba ideja u što preliti npr.domaći kakao ili jogurt koji može na slamku. Neke male bočice a da si praktične...

  47. #597
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    staklenka od juicy?
    Ali da joj kazes da odmah ispre flasicu kad popijegili ima onih makih jogurta od 2 deci z
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.10.2019. at 21:14

  48. #598
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Pa imas onih baby sa sirokom slamkom silikonskom. Koje imaju poklopac.
    Kao jeftiniju varijantu http://eljekarna24.hr/proizvodi/bebe...a-260ml-22043/
    Ili thermos kao skuplju al koja drzi temperaturu
    https://www.thermos.com/genuine-ther...ttle-12oz.html

  49. #599
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Male staklene bočice (ako su ti opcija) imaš udm-u i Lidlu (sok od mrkve). Ili pogledati malo u Mulleru. Nemam neki pametan prijedlog...

  50. #600
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Osobno ne bi za mlijeko ovo sto je spajalica predlozila.imala sam to za velikog dok je bio mali.em kaj se odmah mora oprati em kaj se slazu bakterije dok se okrenes.
    Mislim da je varihacija malog jogurta ok. Moze se i oprati i ponovo pakirati.ali jos bolje flasica od juicy to cesto znam uzeti kad nekud idemo,flasku ne sadrzaj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •