Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: bolne dojke

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    19

    Početno bolne dojke

    dobar dan!moj problem je da sam se jutros probudila sa bolnim dojkama i kvrgama.uspješno dojim već 4mjeseca bez ikakve dohrane.izdajala sam se ručno da razbijem te kvrge i uspjela sam.mlijeko toliko šprica u mlazovima da mala ne stigne gutat.neki su mi rekli da ak mi je sad tako naglo krenulo da postoji mogućnost da ću ostat bez mlijeka pa me zanima dal je to istina?

  2. #2
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    nećeš zbog toga ostati bez mlijeka

    dapače, imaš puno mlijeka

    nego, da te pitam - je li bilo kakvih promjena u zadnje vrijeme, jesi li se možda dulje odvajala od djeteta? je li dijete možda sisalo više nego inače zadnjih par dana? imaš li temperaturu i/ili se općenito loše osjećaš?

    sad bi bilo dobro da imate češće podoje. prije podoja možeš stavljati tople obloge (mokre) ili uroniti dojke u visoku posudu s toplom vodom, a nakon podoja je dobro stavljati hladne obloge ili list kupusa (samo ne na područje bradavice).

    između podoja - ako osjetiš neugodnu prepunjenost ili pritisak u dojkama - možeš se malo (ali skroz malo) izdojiti, tek toliko da pritisak popusti. obilnijim izdajanjem bi navukla samo još više mlijeka.


    pišeš da dijete ima problema sa jakim otpuštanjem mlijeka - tu se preporuča dojenje u zavaljenom položaju ili položaju u kojem dijete potrbuške leži na majci, tako da samo može upravljati količinom mlijeka koja mu ulazi u usta.
    možeš i mrvicu izdojiti prije podoja i pustiti tih prvih nekoliko mlazova mlijeka da isteče u ručnik ili pelenu, tako da djetetu mlijeko ide polaganije kad krene sisati.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    19

    Početno

    ona meni od rođenja često sisa.tek sad je počela izdrzavat po sat vremena bez jela.tako i po noći.ja se ne osjećam loše jedino šta smo oba dvije prehladene pa joj nosic bude zastopan pa je i to možda muči kod podoja.imam još jedno pitanje.sinoć i danas tokom dana mi se malo ispovracala pa me zanima jel to može biti od prehlade ili du je počeli mucit zubici?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    19

    Početno

    zaboravila sam napisat da nemam temperaturu i da se uopće od nje ne odvajam

  5. #5
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    da, može biti da zbog začepljenog nosića siše manje učinkovito pa se desi zastoj mlijeka. čisti djetetu nosić fiziološkom i pazi da je prohodan.

    povraćanje - ja bih prije rekla da je od šlajma nego zbog zubića.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •