Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 313

Tema: London

  1. #51
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa Vidi poruku
    nemam vremena razgledavati cijeli dan, imam ned popodne i jos koji sat ako uspijem sljedeca dva dana

    namjeravam razgledavati iz vanka glavne znamenitosti, za muzeje necu imati vremena
    Ako si knap sa vremenom, imas hop on-hop off buseve, mozes turu koja te zanima kupiti i online.
    Ili si uzmi kartu za "regularni" bus i hopni na bus broj 9 ili 15, oni ti voze kraj vaznijih znamenitosti (npr. 15 ti ide od ulice Regent Street do Tower Hill (Tower of London), pa nakon razgleda mozes npr. pjeske prijeci Tower Bridge i vratiti se drugom obalom Temze do mosta Westminster Bridge, to je prekrasna setnja.

    Ako je vrijeme lijepo a voznje su ti relativno kratke, izbjegavala bih Tube radi toga da sto vise vidis.

    Ako je vrijeme bas jako ruzno, imas puno besplatnih muzeja.
    British Museum, National Gallery, National History Museum, Science Museum, Victoria & Albert Museum nemaju ulaznice ali primaju donacije (ubacis funtu-dvije i uzivas)...

  2. #52
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Masa ljudi koje znam ima tamo nekog pa spavaju kod njih, a karte kupe jeftinije sa niskotarifnim kompanijama iz Pule, Zadra...
    Niti imam koga u Londonu, niti me zanima uz ovakve cijene.
    Priča moj direktor, koji je prošli tjedan bio u Londonu poslovno da je sendvić 100 kn.
    O ostalom što je pričao bolje ne pisati.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Je, cijene hrane su bolno visoke... ali ako ne sad uz Brxit tečaj funte, onda ne znam kad, je dobro vrijeme za London.

    Može se i visokim cijenama hrane doskočiti... M&S food ima na svakom kolodvoru, niže su cijene sendviča nego u Starbucks-u npr.

  3. #53
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja se kao spremam s klincima, ali nam je uletilo neko drugo putovanje pa za sada London odgadjamo. Ali u zadnje vrijeme mi se putovanja ne cine tako skupim. Low tariff aviokompanija, trebamo uz rucnu jos max jedan ekstra kofer (ako i to - obicno jako malo pakiramo), neki aparthotel ili rnb stancic, hrana iz supermarketa, javni prijevoz i razgledavanje. Ok javni prijevoz im je skup, ali za par dana cu pretrpit...

    Veci dio atrakcija smo vidjeli vec prije a klincima su nezanimljive, pa bi vjerojatno isli gledat dinosaure i smjena straze pred palacom, tower bridge, koji stvarno dobar parkic sa zanimljivim spravama... U stvari nama je najbolja atrakcija kad sjednemo u auto i krenemo na put, kakavgod bio, a ako je jos avion odmah je uspjeh zagarantiran

  4. #54
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Re: opcenito placanje za velike kofere za putovanje avionom - npr. kad smo par puta isli na duze ljetovanje na Siciliju, isli smo Ryanair low cost letom + uzeli tada Hertz rental car (popust uz Ryanairovu kartu), samo rucna prtljaga - let je kostao jako malo.
    Umjesto velikih kofera - a kad ides na ljetovanje na takvu lokaciju treba ti i puno velikih rucnika za plazu, peraje, maske, E. je prvi puta bila manja pa je imala i one igracke za plazu, itd. - i tako smo slozili veliki paket i poslali da nas ceka u dolaznom postanskom uredu.
    Predzadnji dan sve natrag u kofer, pakiraj, odvezi na postu (koja je bila blizu), za 5 minuta cekanja u redu poslano natrag...
    Slanje tamo/natrag smo platili cca 120 Kn.
    Kofer bi nas kostao vise a pitanje je da li bi sve u njega stalo.

    Pa smo to ponovili kad bi isli na Sardiniju avionom... Funkcionira odlicno ako se ide na neko duze ljetovanje u vlastitoj organizaciji.


    Ne predlazem ovo za London, nego s obzirom da pisete i o drugim putovanjima i kako ustedjeti, evo npr. to je jedna moguca mjera.
    A i za London funkcionira ako npr. napravite tamo veliki shopping. Pa si posaljes paket doma.
    Posljednje uređivanje od Elly : 03.11.2016. at 09:55

  5. #55
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    pokušavam se sjetiti nečeg iz londona od prije dvadesetak godina - možda se netko od vas sjeća bolje nego ja.
    sjedila sam u vlakiću i prolazila kroz london iz prošlosti, bilo je jezivo, mračno i čudno mirisalo. mislim da je to bio muzej voštanih figura, ali čini mi se da to tamo ne postoji (bar nisam pronašla na internetu). jel još nekom poznata slična turistička atrakcija?

  6. #56
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ima muzej voštanih figura u Londonu, bar je bio, odmah pored je planetarij, ako se ja dobro sjećam. Ima tome i malo više od 20 godina kad sam se onuda smucala. Sad idem tražiti po internetu.

  7. #57

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    pokušavam se sjetiti nečeg iz londona od prije dvadesetak godina - možda se netko od vas sjeća bolje nego ja.
    sjedila sam u vlakiću i prolazila kroz london iz prošlosti, bilo je jezivo, mračno i čudno mirisalo. mislim da je to bio muzej voštanih figura, ali čini mi se da to tamo ne postoji (bar nisam pronašla na internetu). jel još nekom poznata slična turistička atrakcija?
    Da to ti je u muzeju voštanih figura .

  9. #59
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Je.
    Ima i slična pješačka tura u Docklands museum. Puno manja, ali impresivnija.

  10. #60
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Imas London Dungeon (u Southwarku), ali se ne sjecam vlakica...

    Ja planiram E, voditi u Clink Prison Museum

  11. #61
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Curke,imam puno pitanja a malo vremena pa pls molim za pomoć.

    Vezano uz cijene za javni prijevoz (bus i sl. ono što je povoljnije) s Gatwicka odnosno Heathrowa do centra, zanima me koliko je skuplja karta (ima nas 4) za doći s Gatwicka do grada, radi li se o par eura razilke ili je razlika znatna.

    Naime, gledamo karte pa je razlika u ukupnoj cijeni nekih 50 eura u slučaju da idemo tim povoljnijim letom ali on je preko Gatwicka (jedan smjer). Hvala.

    za oba leta nam je ok schedule, pa sam mislila da mi to bude kriterij za odlučit se. trebamo karte uzeti što prije.

  12. #62
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    S oyster cardom off the pik s H. Placas 3.10 funti. Klinci ne znam, ali mislim da su besplatni uz odrasle. S G. ne znam.

  13. #63
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke,imam puno pitanja a malo vremena pa pls molim za pomoć.

    Vezano uz cijene za javni prijevoz (bus i sl. ono što je povoljnije) s Gatwicka odnosno Heathrowa do centra, zanima me koliko je skuplja karta (ima nas 4) za doći s Gatwicka do grada, radi li se o par eura razilke ili je razlika znatna.

    Naime, gledamo karte pa je razlika u ukupnoj cijeni nekih 50 eura u slučaju da idemo tim povoljnijim letom ali on je preko Gatwicka (jedan smjer). Hvala.

    za oba leta nam je ok schedule, pa sam mislila da mi to bude kriterij za odlučit se. trebamo karte uzeti što prije.
    Obiteljska (grupna) karta za 4 s Gatwicka iznosi 24 funte. S Heathrowa bi vas došlo oko 18 funti.

    Zapravo, tebi su oboje djece ispod 11, tako da je sve još jeftinije. Ali Gatwick je puno ugodniji od Heathrowa, manje stresa.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 12.12.2016. at 09:10

  14. #64
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Joj hvala cure zlatne ste

  15. #65
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ovo za Gatwick se odnosilo na vlak, super povezan i za pola sata u centru.

  16. #66
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Evo pogledah. tvoji klinci jesu u ovoj kategoriji, pa ne placaju prijevoz.
    https://www.londontoolkit.com/briefi...card.htm#child
    Under-11s can travel free at any time on buses and trams without the need for a Oyster ID Card*. You do not need a ticket for free travel.
    They can also travel free at any time on the Tube, DLR , Overground and any TFL train service when they are travelling with an adult who has a valid ticket. Up to 4 children under 11 years old accompanied by a paying adult travel free.
    Travel on the national railways which operate suburban commuter trains in London only have free travel for those under 5. In the last year or so many train routes in London have switched from the railways to TFL Rail. Confusingly a few national railways routes where both rail and TFL rail operate on the same tracks children under 11 can travel free on the railways trains - this includes the popular route for visitors between Euston and Watford Junction (for Harry Potter Studio Tour).
    Unaccompanied children between 5 and 10 must have a valid Oyster ID Card*.

  17. #67
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    joj spajalice hvala ti puno, puno.

  18. #68
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Lili, imaš i Gatwick i Heathrow express. Kod njih imaš rezervirano mjesto. Ne znam cijene na pamet. Ali skuplje su nego normalni vlak. No manji je problem iz zračne luke za London. Veći je problem let natrag, dakle iz Londona do zračne luke.
    Ako ideš recimo u kasno popodne kad svi idu podzemnom (tube - mislim da je piccadily line) može ti se dogoditi, da ne uspiješ ući (prije puno godina skoro nam se to dogodilo), jer je užasna gužva. I recimo propustiš let.
    Ili da stojiš na nogama cijelo vrijeme s koferima i ljudima koji te guraju, sto s dvoje male djece i nije neka sreća.
    Drugo što se meni čini važnim za odluku je gdje ste smješteni. Iz nekih djelova je lakše ici do gatwicka, od drugih recimo - paddington je Heathrow bliži i jednostavnije za doći.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Mi smo na povratku imali vrlo rani let (mislim da je bio u 8 ujutro ili čak ranije) pa samo večer prije naručili taxi za fiksnu cijenu - 45 funti iz grada do Heathrowa.
    Na dolasku smo išli metroom. Odmah na izlasku iz zone za prtljagu je metro i šalter koji prodaje Oyster card. Djeca su se sva vozila besplatno metroom i autobusima po gradu (najstarije tada 11; mislim da do 14 godina idu na roditeljsku kartu... na nekom od gornjih linkova piše...), osim kad smo išli vlakom u Windsor - nas pet cca 21 funta.

    Birali smo letove preko Heathrowa baš zbog metroa i povezanosti s dijelom grada gdje smo mi išli.

  20. #70
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Hvala cure puno. Mi prvo uzimamo kartu pa cemo onda trazit smjestaj.
    iz jednostavnog razloga da nam cijene karata ne odu previsoko.

  21. #71
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Vrijeska, kako ste našli tako jeftin taxi? Može tip?
    mi smo prošli put pred mjesec dana prvi put išli preko gatwicka. Bili smo smješteni blizu Sloan square i išli smo Gatwick Expressom. Isto je bio rani let, negdje oko 8. Taxi bi bio za nas dvoje, ako se dobro sjecam 4puta skuplji.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Vrijeska, kako ste našli tako jeftin taxi? Može tip?
    mi smo prošli put pred mjesec dana prvi put išli preko gatwicka. Bili smo smješteni blizu Sloan square i išli smo Gatwick Expressom. Isto je bio rani let, negdje oko 8. Taxi bi bio za nas dvoje, ako se dobro sjecam 4puta skuplji.
    Ne sjećam se kako se zove firma, ali sigurno se nađe na netu... Morali smo reći koliko ljudi, djece, koje dobi. Poslali su veći, povišeni auto, sa 6 sjedala, s autosjedalicom za najmlađu od 4 godine.

    (Kad sam prvi put išla službeno u London, nepripremljena, onda sam platila 80+ funti - aerodrom grad (crni cab, koji uloviš na stajalištu na izlasku s aerodroma). Tijekom tog boravka smo saznali da hotel nudi taxi prijevoz 40-45 funti od hotela do aerodroma, ali to su "obični" auti (s oznakom taxi, ali nisu crni cabovi).

    Drugi put sam pak išla od aerodroma do hotela s uslugom dot-to-dot (shuttle vlak+kombi - 20 funti po osobi), sad je to neka druga firma... vraćala se isto tim taxijem za 45 funti. (Hotel isti, 2 minute od Trafalgar Squarea)

  23. #73
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    puno hvala, vrijeska! odlicne informacije!

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    eh, da .. i prvi put sam bila nakon napada u metrou, bilo me strah silaziti pod zemlju pa sam hotel pronašla u samom centru - Strand Palace. Uglavnom od tamo sam sve pješice - cijeli South Bank do Tower Bridgea (cca 1 h) i nazad, pa onda drugi dan preko Sohoa do Mme Tussauds (cca 2h, s razgledavanjem malo i više), i nazad peko Hyde Parka, Buckingamske palače i Big Bena.
    Covent Garden je na 5 minuta.

    U taj hotel sam se opet vraćala zbog lokacije. O smradu Londona, hotela, soba... ne bih... ali to je do mog nosa i tih janjećih saftova koje ne podnosim.. mojim kolegama nije smrdilo, i oni su se kasnije opet vraćali u taj hotel jer im je bilo pravo otkriće. Prije su boravili u drugim hotelima, skupljim rupama (!), na lošijim lokacijama. Ja se nisam više vraćala u toj poslovnoj kombinaciji jer sam bila trudna i sve što ide poslije toga ... kasnije, s djecom, imali smo osiguran smještaj.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 14.12.2016. at 23:28

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    sad bih i ja opet u London ...

    St. Katharine Docks, Victoria&Albert Museum

    S djecom sve one must see muzeje bih opet razgledavala ... (osim Mme Tussauds - preskupo, i nisu baš bili oduševljeni, a gužva prevelika)

    Inače, nas 5 je platilo avio karte 6000kn (djeca bez popusta; British airways; jedna karta s prtljagom, ostale sve samo s cabin luggage; 3 mjeseca unaprijed, bez povrata), a isto to preko Croatia Airlinesa je bilo 12000kn (sve karte s prtljagom; ali s 4 cabin lagguage torbe i jednim velikim koferom, nije nam stvarno trebalo dodatno plaćati)... Naravno, rizik je otkazivanje i gubitak novca s tim nepovratnim kartama, no bila sam spremnija izgubiti 6000kn nego 12000kn...

  26. #76
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, imaš i Gatwick i Heathrow express. Kod njih imaš rezervirano mjesto. Ne znam cijene na pamet. Ali skuplje su nego normalni vlak. No manji je problem iz zračne luke za London. Veći je problem let natrag, dakle iz Londona do zračne luke.
    Ako ideš recimo u kasno popodne kad svi idu podzemnom (tube - mislim da je piccadily line) može ti se dogoditi, da ne uspiješ ući (prije puno godina skoro nam se to dogodilo), jer je užasna gužva. I recimo propustiš let.
    Ili da stojiš na nogama cijelo vrijeme s koferima i ljudima koji te guraju, sto s dvoje male djece i nije neka sreća.
    Drugo što se meni čini važnim za odluku je gdje ste smješteni. Iz nekih djelova je lakše ici do gatwicka, od drugih recimo - paddington je Heathrow bliži i jednostavnije za doći.
    Sa Victoria Station imas i shuttle bus za Gatwick, ako hoces izbjeci guzvu.

    Ja ovo sto seni prica nisam nikad dozivjela u Tube-u, takvu nesnosnu guzvu (a zivjela sam u Londonu i redovito ga koristila), no naravno kad putujes uvijek je dobro krenuti dosta ranije natrag, za slucaj da negdje zapne.

    Heathrow je jednostavniji utoliko sto je zaista odlicno organiziran prelazak iz metroa na terminale, karta je jeftinija, ne presjedas, itd.

  27. #77
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Heathrow je jednostavniji utoliko sto je zaista odlicno organiziran prelazak iz metroa na terminale, karta je jeftinija, ne presjedas, itd.
    Isto tako je i s Gatwickom i vlakom. Iz terminala na peron.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Da i s Gatwicka je sve jednostavno, mi smo imali kombinaciju jeftinih avionskih karata s easyjetom do Gatwicka pa smo sve uskladili s tim
    Posljednje uređivanje od larmama : 15.12.2016. at 15:22

  29. #79
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Isto tako je i s Gatwickom i vlakom. Iz terminala na peron.
    Ako se ne varam, karta je jeftinija Heathrow-centar metroom.

  30. #80
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Metrom van špice guzve je 3.10 funti iz centra do Heathrow s Oyster c.

  31. #81
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Ola cure
    karte kupljene za svibanj, vezani smo za Gatwick aerodrom.

    eh sad jel ima neki site koji preporicate za trazenje smjestaja?,booking.com ili neki drugi?
    Rado bismo zapravo rentali stan tako da svatko ima svoj krevet i da se mozemo lijepo naspavat.

    i naravno ako znate za neki konkretan ok smjestaj nikakav luksuz nam ne treba.samo da je cisto i ne predaleko od centra a opet da nije turbo skupo.
    znam da ce nas stavka smjestaja doci mozda i skuplje nego karte jer smo ih jako povoljno kupili preko Monarcha koji pocinje vozit od travnja direktno iz Zg.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    smještaj smo rezervirali preko bookinga, moglo se otkazati netom prije dolaska. Hotel se zvao Ibis Style Kensigton. Za djecu ispod 13 godina u postojećem krevetu je besplatno. Jedino me bilo frka jel bračni krevet dovoljno velik. Bio je, nije nam uopće bilo tijesno, a krevet je bio udoban. Doručak je uključen u cijenu i bio je dobar tako da smo imali snage za obilazak
    A nakon nekog vremena što smo rezervirali smještaj su snizili cijenu pa sam rezevirala po toj sniženoj cijeni, a otkazala prehodni. Iako ako sam dobro skužila mogla sam poslati mail bookingu pa bi to oni napravili. No nisam bila sto posto sigurna pa sam u par klikova riješila sama.

  33. #83
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Fora al nama ne dolazi u obzir da se 5 noci guzvamo nas 3 ili 4 na jednom bracnom krevetu ili opcija s pomocnim. Fakat bi htjela bit odmorna i uzivat tih 5 dana. Zato bi radije neki stancic.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Da, nas je troje pa nije bilo nimalo gužva . Nisam ni mislila dal je za vas taj hotel ili nije, nego reko kad već pišem da sam rezervirala preko bookinga napisat ću i što pa možda nekome koristi, makar za usporedbu. Ja volim pročitati razne informacije, lakše mi je onda složiti cijelu sliku i odlučiti se za neku varijantu .
    Vjerojatno će ti se javiti i netko tko je uzimao stanove preko airbnb

  35. #85
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Hvala larmama u svakom slucaju

  36. #86
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Nisam bila u Londonu, ali meni je Airbn puno bolji za rezervaciju stana/apartma od bookinga.
    Mozes pretrazivati smjestaje. Ja se obicno raspitam za ok dio grada i stavim cijenu do koje mogu ici. S time da stavim i nizu cijenu koja nije nula, jer ak je preniska dobijem i stanove dalje od centra.
    Odaberem stan s ok cijenom, dovoljnim brojem lezaja a sve prema fotkama i nekom svom osjecaju

  37. #87

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Je nano, ali tu nema te slobode preklikavanja kad naidje jeftinije, ili promjene plana. Na bookingu je dosta toga otkazivo do zadnjeg trena, a na airbnbu klikneš i odmah pa-pa novcima i povrata nema.
    Tako da ja kombiniram, ovisno o stilu putovanja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  38. #88
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Ibis koliko sam čitala po drugim gradovima je zapravo hostel ima i soba bar u drugim gradovima sa po šest kreveta, treba vidjeti i tu opciju
    I na bookingu možeš staviti limitatore
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 18.12.2016. at 08:08

  39. #89
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Sa Victoria Station imas i shuttle bus za Gatwick, ako hoces izbjeci guzvu.

    Ja ovo sto seni prica nisam nikad dozivjela u Tube-u, takvu nesnosnu guzvu (a zivjela sam u Londonu i redovito ga koristila), no naravno kad putujes uvijek je dobro krenuti dosta ranije natrag, za slucaj da negdje zapne.

    Heathrow je jednostavniji utoliko sto je zaista odlicno organiziran prelazak iz metroa na terminale, karta je jeftinija, ne presjedas, itd.
    elly, bijaše to davno. Mislim da smo bili smješteni negdje u south kensingtonu i negdje oko pola pet se onako lagano uputili tubeom ... kad ono jedva smo ušli u trećem pokušaju, curka je bila jos mala, unutra milijarda ljudi, koferi, stojiš...
    no smiješna epizoda je bila, da je jedan simpatičan muškarac ničim izazvan meni ponudio mjesto za sjesti. Mm vrtio očima , a ja kao prava majka posjela curku...

    elem, otada smo uvijek išli sa Heathrow Expressom, jer on vozi direktno, točno po voznom redu i imaš rezervirano mjesto. (Ovo s taksijem od vrijeske

  40. #90
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Bi bila super opcija, ali sve sto smo tražili nije bilo tako povoljno.

    gatwick express je ista prica i odličan, samo mislim da nas easy jet vise neće vidjeti.

  41. #91
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Lili, možeš probati i jedno i drugo. Mi smo jednom preko airbn-a uzeli mali stančić na notting hillu i bili smo zadovoljni.
    uvijek treba gledati ocjene skroz do kraja, jer one lošije budu uvijek na dnu.
    prosli put smo imali sreću preko booking.com, te dobili jedan odličan hotel u kojem je ta jedna soba bila iz nekog nejasnog razloga u duplo snižena.
    kompliciranije je to sto ste vi u troje ili četvoro - obično nema tako velikih soba sa 4 normalna ležaja, a dvije povezane sobe ili suite je obično preskupo.
    ali imas dovoljno vremena...

  42. #92
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Lili, pogledaj lanac Premiere Inn i to na njihovoj stranici, jeftnijije je od bookinga. Imaju puno hotela po Londonu i za djecu je besplatno i svatko ima svoj krevet. Također je i doručak besplatan za djecu.
    Kad se namjesti 4. krevet, nema više tako puno slobodnog prostora u sobi, ali to za spavanje i nije bitno.

  43. #93
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    samo mislim da nas easy jet vise neće vidjeti.
    Zasto, sto ti se s njima dogodilo?

  44. #94
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    lili, gledaj airbnb za smjestaj. ako nemas vec profil posaljem ti poziv pa dobijes neki popustic (nekih 27-29 €, tako nesto, tako sam sad MM-u kad smo putovali poslala )

  45. #95
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    MB moja ja ti tek sad vidim ovo za popust svejedno hvala ti punoo. Puno si mi pomogla već i s avio-kartom.

    Cure pomažite, trenutno nisam u RH, a već u pon putujemo za London. Čitam i čitam te linkove za Oyster i London Pass i ništa ja to ne kužim. ima li neka dobra duša da me prištedi vremena i kaže mi koja mi je najbolja opcija za uzeti?

    idemo s dvoje djece 6 i 8 god, slijećemo na Gatwick, smješteni smo u Greenwichu, planiramo obilazit glavne znamenitosti Londona,al i dosta hodati, tamo smo od pon do pet (u petak se vraćamo u 13:00h).

    Oyster mi piše na siteu da se ne preporuča ako se stiže na Gatwick, zašto? pojma nemam.
    jel ima neka druga opcija osim tog London Passa? ajme u groznoj sam gužvi jer tu predajem po cijele dane i ne stignem se bavit ovom tematikom ni blizu koliko bi htjela, nisam mislila da će mi bit toliko time-consuming.

    hvala unaprijed.

  46. #96
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Gledala sam ovo:

    https://www.londonpass.com/how-it-wo...PIYZI0,EOOZN,1

    i ovo: https://tfl.gov.uk/

    moj mozak u ove sate valjda više ne funkcionira.

  47. #97
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Drage moje ovo sam sinoc objavila.please help!

  48. #98
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    http://www.velikabritanija.net/2009/...i-oyster-card/

    Koliko ti imaju djeca? Mislim da je do 10-11g besplatno uz roditelje ako imate oyster card.

    Kupis oyster card i onda mozes koristit payasyougo ili travelcard ( taj se isplati ako idete za cca 5 ili vise dana). Malo si preracunaj.

  49. #99
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Vidim sada, klinci ti imaju besplatno a vas dvoje uzmete oyster i napunite koliko zelite. Na kraju mozete karticu vratiti i dobit cete povrat kaucije. Barem je tako bilo.

  50. #100
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja ga nisam koristila. moja sestra je. kaze da je usparala dosta s njim, ali da je hodala i po muzejima koje mozda ne bi ni isla vidjeti. no oni su bili 7 ili 10 dana ne sjecam se.
    pravo je pianje koliko ti mislis s djecom vidjeti stvari. muzeji kao sto su museum of natural history i British museum su koliko ja znam besplatni, a klincima su super.
    dakle pravo je pitanje koliko cete vi atrakcija posjetiti koje su besplatne.

    smjesteni ste u Greenwich koji je predivan, ali nije par stanica. ja sam tamo isla samo brodom jer nam je to bilo zabavno. vlak ne znam koliko dodje.

    dakle tesko ti itko moze pomoci. moras staviti sve na papir i sama izracunati. i znas da imas dvoje djece. znamo da su tvoji klinci super truper za putovanja, ali recimo moja frajla bi rado jedan dan potrosila u shoppingu sto ne znam da li bi i tvoja.

    dakle papir u ruke, zelje na papir i izracunaj. jer nisu mali novci u igri.

    edit na In Love: oyster je super, ali oni su u
    Greenwichu ne znam da li klinci i od tamo do londona imaju besplatno, za brod znam da nemaju.

    evo sad sam iz radoznalosti pogeldala za aerodrom, na samoj stranici pise:
    Please note, if you are making a return journey, it may be cheaper to buy a paper return ticket.
    dakle ne isplati se putovati s oysterom ako se vracas na isti. skupo ti je.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 04.05.2017. at 09:15

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •