Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 313

Tema: London

  1. #101
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    A od Gatwicka cete morat busem, vlakom, taxi, neka ti netko drugi napise sto je najpovoljnije. Taxi je skup.

  2. #102
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Gledala sam ovo:

    https://www.londonpass.com/how-it-wo...PIYZI0,EOOZN,1

    i ovo: https://tfl.gov.uk/

    moj mozak u ove sate valjda više ne funkcionira.
    London Pass ti je karta sa popustom na ulaznice, uz njega ti nude optional Oyster Card za transport.

    TFL je bas travel card (the Tube, autobusi, DLR, itd), preko njih mozes birati Travel Card ili Oyster Card.


    Pogledaj si the London Pass, vidi sto si planirala vidjeti, koliki ti je popust na ulaznice, znaci ono - stavis na papir kartu za transport + ulaznice vs. the London Pass + Oyster Card preko njih + ulaznice uz popust - jedino tako mozes vidjeti sto ti se vise isplati (s obzirom da si u Greenwichu, pa ionako za transport dosta placas - isplanirat ces si /ili mozda vec jesi - neke rute za svaki dan, gdje ces uci, gdje ti je ulaz besplatan a gdje nije, itd.).

  3. #103
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Oyster je odličan ako si u Londonu. Mozda za Gatwick ne preporučuju oyster, jer moraš drukčije do Londona. Neki vlak ili po meni najbolji Gatwick express. Do Heathrowa mozeš i sa piccadily line (dakle oyster), mada je Heathrow express komotniji i brži.
    meni se tu cini najvažnije vidjeti, kako ćeš organizirati svakodnevno amo tamo greenwich london.

  4. #104
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    joj hvala vam puno cure. izgleda da je ipak kompliciranije nego mi se na prvu ućinilo.

    spajka obilazit ćemo većinu toga što je besplatno (kopirala sam si onaj tvoj mail )
    Dakle što se tiče plaćanaj ulaznica, vjerujem da tu nećemo puno trošiti pored svih ostalih troškova a puno toga zanimljivoga za djecu i nas se može vidjet besplatno.


    dakle ako ne računam da trebam nešto puno štedjeti na ulaznicama, majko mila šta sve od te ponude za putovanja da odaberem? eto na kraju kad je prevelik izbor čovjeku se teško odlučit. iako puno ste mi pomogle s objašnjavanjem ovih nekih razlika između cards. thanx Elly in Love seni i cure, zlatne ste !!!

    ja sam sinoć slagala taj neki popis znamenitosti koej želimo obići, složit ću nam tailored-made brošuru. poslala sam upit i vlasnicima stana u Greenwichu kako da dođemo s Gatwicka do njih. izgleda ad je dosta komplicirano s javnim prijevozom al shvatit ćemo to kao avanturu, klinci pogotovo

    jakoooo se veselimo!!! pozdrav iz Crne Gore gje se svugdje dođe s taxijem za euro i po
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.05.2017. at 09:54

  5. #105
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Lili uživaj! Sretan put! Kad se vratiš, napiši nam izvještaj i svoje iskustvo.

  6. #106
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Lili, dobar provod vam zelim!
    Moje dijete je bilo odusevljeno mjuziklom Lion King u Lyceum Theatre. Karte su skupe ali se isplati, predobar je. Ja sam bila dvaput, ne zalim ni lipe. Jedino, sjecam se da sam dosta ranije kupovala ulaznice preko neta. Ostalo joj je bio fora Natural History i Science Museum, London Eye, i ostala klasika.
    Na Greenwichu sam bas imala konferenciju u O2 zgradi, tako nekako se zove, i za to vrijeme su mm i ona lunjali okolo, ima dosta zanimljivosti, nekakva simulacija aviona, letenja, samo ne znam jel to
    bilo trenutno ili je stalno tamo.
    Posljednje uređivanje od ivana s : 04.05.2017. at 10:16

  7. #107
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Lili, ja mislim da s Oyster karticom ne možeš puno izgubiti. Platiš kauciju i napuniš, kad ju vratiš, dobiješ natrag što nisi potrošila. Ali možda ti ni ne treba. U svakom slučaju, mislim da ne možeš puno fulati. Kauciju dobiješ natrag. Ne moraš misliti po gradu koja ti je povoljnija opcija, ona ti sama izračuna optimum (tipa je l bolje plaćati pojedinačne vožnje ili dnevnu kartu za taj dan).
    Mislim da sam već pisala - sve galerije i muzeji koji su National su besplatni (i imaju dobre WC-e ).

    Al vjerojatno će ti domaćini dati najbolju informaciju.

    Pretpostavljam da ti je pun kufer linkova, al meni se ovaj čini preglednim i informativnim:
    http://www.visitlondon.com/traveller...-london/oyster
    Posljednje uređivanje od Jelena : 04.05.2017. at 11:34

  8. #108
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    hvala cure, svakako se povratno javim.

    ma jelena baš na stranici oystera piše da se ne preporuča uzimati onima koi dolaze preko Gatwicka zato i pitam. nije mi nikako jasan taj koncept oystera a problem je što tu predajem cijeli dan, čim dođem u sub mi dijete ima rođendan a u ned se pakiramo za put u pon. i moram kako god znam raspitat se što prije šta mi je najisplativije za uzeti jer nema šanse da tamo kad dođem dumam. hoću odmah do stana i u akciju

  9. #109
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mi smo bili u Londonu prosle godine. Koliko smo mi shvatili i nema drugog nacina za koristenje busa, podzemne i sl. osim Oystera. Individualne karte ne postoje. Ili, ako postoje, prodaju se ko zna di A na Oyster uplatis 10 funti pa kad potrosis uplatis jos. A ako ces ic podzemnom svaki dan u centar, brzo ces potrosit. Podzemna je skupa i cijena se mijenja u ovisnosti o tome kolilo je sati. Ako ti sta ostane, to na kraju dobijes natrag. Postoje aparati na kojem radis refund. Isto tako, ako sam dobro zapamtila, ako dnevno potrosis vise od pet funti, sve kasnije voznje su ti besplatne. Mozda ti je Oyster ne treba od Gatwicka do Londona, al u Londonu ti treba.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi smo jedan dan iz centra Londona išli do Greenwicha. Ne sjećam se jel smo direktno išli podzemnom ili smo imali presjedanje. No ako je onda nije bilo komplicirano čm se ne sjećam .
    A s Gatwicka smo išli vlakom do Victoria station. Ima taj express a ima i običnih. Ja sam uzela neku kombinaciju expressa i one karte 2for1 za ulaz u neke znamenitosti. No vjerojatno to nije najpogodnija varijanta jer sam se pogubila u svemu tome . Smješteni smo bili u Kensigtonu i koristili Oyster za po gradu.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Zapravo sad sam se sjetila da smo iz centra do Greenwicha išli brodom a natrag kopnom.

  12. #112
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Razmišljam da Smjehuljica i ja skoknemo do Londona... pa malo brojim troškove...
    Ima negdje popis besplatnih muzeja i zanimljivosti?

    Natural history je besplatan (kad sam ja bila, bio je...)?

    Do koliko godina djeca je plaćaju podzemnu?

  13. #113
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Evo da si sama odgovorim na pitanje o NH.
    http://www.visitlondon.com/things-to...RdfVdZsVOw1.97
    Posljednje uređivanje od Mojca : 04.05.2017. at 12:57

  14. #114
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    pitaj vlasnike možda postoji način da oni dođu po vas, vidim da mnogi naši tako nude, pa zašto nebi englezi.

    jel tvoj klinac u zabicama, ak je možda da muž pita tetu za malo informacija?

  15. #115
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Lili, obzirom na zanimanja tvog muža, koje podrazumjeva dobro snalaženje u prostoru, te organizaciju obilazaka, exkurzija i slično, ja bi na tvom mjestu, to sve lijepo predala njemu u ruke.
    (kod mene to sve rade mm i kći, oni to vole, pa vrte po internetu... ja onako ko kofer s njima , samo kažem sto ćemo gledati, a oni neka slažu rute. I super mi je)
    Doduše kako mi se ovako preko foruma čini, a ne poznajem te, ti rođena organizatorica, efikasna i strukturirana, pa sve te stvari leže na tebi.

    No da se vratim na temu. Oyster u Londonu je po meni nužan. Pogotovo uz dvoje manje djece, koja mozda neće moći toliko hodati. Mm i ja ( a i kćer jer mora kad je s nama) smo rođeni hodači. Mi prohodavamo sve gradove koje posjećujemo onako kvart po kvart, strukturirano. I svejedno u Londonu uvijek uzmemo Oyster. Ionako sve sto ne potrošiš dobiš natrag, mozeš nadoplaćivati...imaš je za sljedeći put kad budeš išla do Londona, mozeš je dati prijateljima ako oni idu, pa ti vrate...

    Osim toga svaki dan navečer i moraš doći do te stanice s koje ideš za Greenwich. A nećeš se svaki put naći u njenoj blizini, ako ćeš svaki dan razgledavati neki drugi dio grada. A London je, pa ia ako gledaš samo centralne djelove ogroman.Kao sto Jadranka kaže, drugačije ne mozeš ni koristiti podzemnu.

    Jedino što meni pada na pamet, vezano na to preporuku - ne Oyster ako je Gatwick, je to da nema direktne linije u oyster sistemu koja uđe do grada. No to ti je ionako svejedno, jer vi idete do Greenwich-a, a ne do centra Londona.

  16. #116
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ja bih i mailom pitala vlasnike tog stane, gdje ćete biti, sto bi oni preporučili.

  17. #117
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, obzirom na zanimanja tvog muža, koje podrazumjeva dobro snalaženje u prostoru, te organizaciju obilazaka, exkurzija i slično, ja bi na tvom mjestu, to sve lijepo predala njemu u ruke.
    (kod mene to sve rade mm i kći, oni to vole, pa vrte po internetu... ja onako ko kofer s njima , samo kažem sto ćemo gledati, a oni neka slažu rute. I super mi je)
    Doduše kako mi se ovako preko foruma čini, a ne poznajem te, ti rođena organizatorica, efikasna i strukturirana, pa sve te stvari leže na tebi.
    apsolutno dobro si snimila situaciju ja sam tip "organisation and efficiency" kod nas i volim to radit jedino mi sad malo stiska zadnja 2 tjedna.
    da njemu pustim ne bi išlo jer onda i sama znaš šta bi mi obilazili to bi bila zdanja suvremene arhitekture, neke special kuće/zgrade fora projekti, ovaj put će se morat on malo više prilagodit nama iako uopće ne sumnjam da će imat u rukavu neka svoja čuda koja želi vidjet, makar na drugom kraju grada. a bio je priej 2 tjedna sa svojom ekipkm s faxa u Barceloni a razgledali su prema nekom arh.vodiču na stotine stranica, mo'š mislit kako je to izgledalo i tako 5 dana. Dosta mu.

    svakako cure uzimamo podzemnu samo sam se pitala koju kartu, očito ćemo Oyster uzeti za po gradu a od Gatwicka ćemo nešto drugo smislit.

    jelena O nisam skužila, misliš da naša teta zna nešto više o prijevozu nego vi ovdje? nisam ni znala da je tamo živjela.
    ma vi ste mi ovdje već dali toliko puno info da ne znam kako da vam svima punooo zahvalim. najbolje ste

  18. #118
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    kakvo je to pitanje pa teta tam je možda bila u Londonu ( ko recimo naše tete), a možda vam može teta koja nudi smještaj ponuditi dolazak /odlazak do stana.

    mada jedna adegnotica kad sam bila mlađa, i bila u Rimu kod jedne tete koja je već dugo tamo živjela ali nije jedno vrijeme smjela iz stana radi nekih zdrastvenih problema, i tako ja bauljam Rimom, i sva umorna hoću navečer što hitnije doći doma, sjednem na neki bus i gle čudo taj bus iz Vatikana direkt došo skoro do stana, istina da mu je trebalo neko vrijeme, ali došo, pa ne bu diljena nagovorim ja tetu i tetu koju sam ja pratila u Rim, da jdena dan skupa otiđemo do stana, tad će meni Rimljanka kak je to njoj komplicirano, ulazit, izlazit, presjedat, ma velim mi se ukrcamo i tam smo za pol sata, malo protegnemo noge, i za 2-3 sata smo doma, one pristale i ja postala zvanićni vodić po Rimu.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.05.2017. at 14:12

  19. #119
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Lili, na Gatwicku ti blizu izlaza za vlak za London ima štand London Transporta i tamo su ti super ljubazni djelatnici što će ti sve objasniti i prodati ti oyster ako želiš, i to na karticu. Mislim da se oyster uvijek isplati jer možeš dobiti nazad sve što ne iskoristiš. Jedino vlak do Londona nećeš platiti oysterom, nego karticom ili gotovinom.

    Sad tek vidim da ima još cijela stranica postova
    Posljednje uređivanje od Jurana : 04.05.2017. at 15:02

  20. #120
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Razmišljam da Smjehuljica i ja skoknemo do Londona... pa malo brojim troškove...
    Ima negdje popis besplatnih muzeja i zanimljivosti?

    Natural history je besplatan (kad sam ja bila, bio je...)?

    Do koliko godina djeca je plaćaju podzemnu?
    Do 11.
    Besplatni su oba Tatea, Science, Victoria and Albert, British Museum, National Gallery i National Portrait Gallery i Museum of London

    I svi imaju i wifi mukte
    Posljednje uređivanje od Jurana : 04.05.2017. at 15:06

  21. #121
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kul, dakle, sve je ostalo isto.

    Još samo da se odlučim krenuti.

  22. #122
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    MM-u i meni je normalno prohodati 10tak km dnevno pa smo po Londonu koristili buseve. Ako mogu biram bus, jer u podzemnoj, ako nije neka posebna, nemaš što za vidjeti, a iz busa si gledaš okolo i malo odmoriš noge. Mogu zamisliti da je dejci fora u podzemnu ući, ali ja sam se bome navozala po Berlinu, a i ostalim metropolama, nije mi nikakva fora i ne volim onaj miris "metalne prašine" od kočenja.

  23. #123
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Al i za bus to treba oyster, zar ne?

  24. #124
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Lili, ako ti se bude dalo, skini si Trip Advisor Cityguide koji radi offline. Imaš mogućnost napraviti fotoalbum u okviru mape, odnosno kuda si se kretao i odgovarajuće fotke pa si doma malo gledaš poslije. Ne moraš ni fotkat, samo staviš kvačicu. Meni je super i opcija s "point me there" gdje te strelica na smartphoneu navigava do restorana ili galerije ili....

  25. #125
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Al i za bus to treba oyster, zar ne?
    Da! Imali smo Oyster. I vratili na aerodromu, dobili natrag nepotrošeno i kauciju.

  26. #126
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, dobar provod vam zelim!Moje dijete je bilo odusevljeno mjuziklom Lion King u Lyceum Theatre. Karte su skupe ali se isplati, predobar je. Ostalo joj je bio fora Natural History i Science Museum, London Eye, i ostala klasika.
    X. Lion King - svi smo se oduševili, wow experience. Natural History... mene se nije nekako toliko dojmio, jedino onaj dio gdje su potresi. Science je mojoj bio fora. London Eye isto. Lijepi su parkovi. Savjetujem smještaj u centru, vrijedi svake pare. Doduše, mi smo imali posebnu situaciju, temperatura čim smo takli tlo pa je dodatno truckanje od hotela izvan linije metroa do centra bilo izazov. Nasred puta smo se, unatoč budget hotelu koji je bio u potpunosti plaćen, selili u novi bliže centru, ali ful centru. Nama se dogodio shit da je imala teški bronhitis s temperaturom pa je bio London Calling ZG doktor, antibiotik, uz posjet NHS-u, tj. doktorima (muž me zezao da je to znamenitost za mene bila, ljubazni vrlo i ništa nismo platili). London Zoo joj je bio fora, bila je beba orangutan, a i inače volimo ZOO-e (oboje, znam da nije politički korektno), ali naš ZG-ovski je bolji od londonskog, da nema tih orangutana i da nema lemura (mislim) koji slobodno šeću uz tebe, i žirafe imaju.Nakon toga, moj neki "lesson learned" (bili smo s njom starom tada 7 godina, ali bronhijalnom astmatičarkom - u prijevodu, touch-down aviona i aerodroma u doba još uvijek proljetnih viroza i gripa je njoj uvijek "izazov") za putovanja s djetetom je bio rađe bliže centru, a manje dana, nego kao jeftino, a daleko od centra.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.05.2017. at 18:43

  27. #127
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    to ti je sreća ina

  28. #128
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Cure hvala puno zlatne ste

  29. #129
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo bili u Londonu prosle godine. Koliko smo mi shvatili i nema drugog nacina za koristenje busa, podzemne i sl. osim Oystera. Individualne karte ne postoje. Ili, ako postoje, prodaju se ko zna di A na Oyster uplatis 10 funti pa kad potrosis uplatis jos.
    Pa imas Travel Card, mozes izabrati koliko dana ti treba, eto u travnju smo uzeli Travel Card 7 dana.

    Od Gatwicka si gledaj direktnu vlak vezu za Greenwich.

    Inace od Greenwicha ides Themes Foot Tunnel pa izadjes van u Docklands, pa onda imas Docklands Light Railway kao vezu sa Tower Hill Tube stanicom (izadjes van kod Tower of London).


    Lili, koristi bus sto vise, steta je potrosenog vremena u podzemnoj, a pogotovo ju izbjegavaj u satima guzve (ujutro izmedju 8-9:30, popodne poslije 17:00, jednostavno se ne isplati potrosenog vremena. Tube se samo na duze rute isplati jer je brzi, ali kad god imas vremena, bus je bolja opcija jer jos uvijek razgledas.
    Posljednje uređivanje od Elly : 04.05.2017. at 22:55

  30. #130
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Elly ma znaš šta ja radim, kopiram ove postove u jedan word dokument i boldam bitne dijelove, a sutra ću po aerodromima dok idem doma rezimirat. ove info mi zlata vrijede

  31. #131

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    U Greenwichu imaš dobar restorančić s hamburgerima i krumpirićima od obicnog krumpira i slatkog krumpira i posutih čilijem. U imenu su ako se dobro sjećam tri slova. Još na dva mjesta u Londonu sam ga vidjela, jedan je bio kod naseg smjestaja.

  32. #132
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    larmama hvala na tips al hrana će nam bit poseban issue, o tome ću na licu mjesta.

    Mi ti jedemo i volimo "zdraviju" i laganiju hranu, nitko od nas 4 ne jede/ne voli ni hamburgere ni pomfri, ni mesa u raznoraznim umacima slatko-kiselkastih okusa, ni ljute okuse, muž je vadio žuč pa ne smije ljuto ni masno/teško, mala je "blitva" tip.

    bit će veselo, morat ćemo naći nešto tipa talijanske, grčke il ineke druge mediteranske kuhinje. koliko poznajem englesku kuhinju iz filmova i knjiga to defintiivno nije moj tip prehrane
    a pizzu mogu pojest jednom al ne više, slijepi mi se za želudac. Variva na koja smo naviknuti zasigurno nema...

    al nećemo sad cjepidlačit, idemo uživat a naći će se već nešto za ubacit u kljun.

  33. #133
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    zato brate volim kad putujem po regionu ili na istok, tamo se najedem ko čovjek, em domaće, em fino, ukusno...mljac.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    A jel jedete sladoled U Covent Gardenu ima jedna mrak slasticarna s prefinim sorbetima. Jeste da je kugla skupa ali jako je fina.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Bus je super, ali bezbroj linija... teško je skužiti na onim kartama koju liniju izabrati...

    Nama je s djecom bio zanimljiv Transport Museum. Mislim da je na Covent Gardenu.
    Karte za London Eye smo rezervirali dva dana prije preko weba, u kombinaciji s Mme Tussauds... bill je jeftinije. Pozitivno i negativno u takvoj rezervaciji je što se mora izabrati točno vrijeme dolaska na blagajnu, što je uz velike gužve malo teže organizirati, ali se zato ne mora čekati 2 sata u redu, nego samo pola... Inače te dvije atrakcije - obiteljska ulaznica - 1500kuna...

  36. #136
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Kao što rekoh, svi besplatni muzeji imaju besplatan wifi, i onda samo u Transport for London upišeš kamo želiš i on ti daje sve varijante: najbržu, s najmanje hodanja, s najviše autobusa.
    Slažem se da su autobusi odlični. Redovito ima mjesta na gornjem katu i onda se vozite kao u turističkom busu - s odličnim pogledom.

  37. #137
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    pogledaj možda ima kakvih badava radionica po muzejima, ako vam je to ok , možda i kod njih postoje muzeji skoro za badava izuzev ovoga kaj je uistinu badava slično kao sad kod nas do 18.5 http://hrmud.hr/wp-content/uploads/2...MA-brosura.pdf

  38. #138
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    jest Jelena, poznato je da hrvati idu u London na besplatne radionice.

  39. #139
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    spajka lool

    Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

  40. #140
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    jest Jelena, poznato je da hrvati idu u London na besplatne radionice.
    Pa to je bas super za djecu, a i za odrasle! Da ih okupira na sat-dva dok odrasli popiju kavu na miru :kavopija:

    A i djeci daje priliku da malo stoje na miru na jednom mjestu umjesto da stalno nesto obilaze.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 05.05.2017. at 09:57

  41. #141
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    pogotovo kad im netko objasnjava na engleskom koji nema veze s onim sto uce u skoli

  42. #142
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ma lako za jezik. Oni tamo nesto prckaju i diraju i imitiraju. Skuze to djeca. Moj je u Sloveniji sasvim dobro skuzio sto su radili.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 05.05.2017. at 10:30

  43. #143
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    a gle, moj bi se i snasao, ali meni nikad na pamet ne bi palo rjesavat se djece na zajednickom putovanju. ako je umoran, sjednemo i idemo dalje kad se odmori
    lani smo po parizu dnevno prelazili 15-20km.

  44. #144
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Pa ne bi ja to gledala kao rjesavanje od djece nego kao win-win situaciju, svima super Al ja to sve pisem iz perspektive porodiljnog + stariji koji trenutno ne moze u vrtic :D

  45. #145
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Jadranka, ne znam, ako odem u London s klincima onda cu radje sjediti u Hyde park, nego da su oni na nekoj radionici. London nudi toliko stvari da jednostavno sad proucavati koji muzej ima koje radionice mi je suludo. osim toga svi ti muzeji toliko nude i bez radionica. pa draze mi je s klincima sjediti u muzejskom restoranu i piti sokic razgovarati.
    no moze biti da sam ja cudna.

  46. #146
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    nisi čudna, tak i mi radimo. svi idemo skupa. s tim da znamo napraviti da svatko može izabrati baš ono što želi vidjeti raditi, a onda se ostali moraju složiti bez prigovora. i onda se tak svi izredamo sa željama.

    malac ima brojač koraka, prvog dana našeg ovogodišnjeg putovanja imali smo ih 30.000

  47. #147
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    i ja sam cudna kao i spajka i nano.
    nikad. ali bas nikad na zajednickom putovanju ne bih dijete slala ca. i da, meni je to rjesavanje djece. ako je putovanje zajednicko onda smo zajedno.

  48. #148
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    nisi čudna, tak i mi radimo. svi idemo skupa. s tim da znamo napraviti da svatko može izabrati baš ono što želi vidjeti raditi, a onda se ostali moraju složiti bez prigovora. i onda se tak svi izredamo sa željama.

    malac ima brojač koraka, prvog dana našeg ovogodišnjeg putovanja imali smo ih 30.000
    I mi smo u Barceloni imali dan s više od 30 tisuća koraka.
    A sve skupa u 5 dana prehodanih 115 km.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 05.05.2017. at 11:09

  49. #149
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ma vi mene krivo kuzite. Ne bi ga ja slala ca, niti bi posebno isla u muzej s ciljem da ode na radionicu. Nego, ako bi dosla u muzej i tamo je radionica koja se njemu svidja, onda bi mu ponudila da ostane. A u tim stranjskim muzejima, te radionice znaju bit super, i prilagodjene tome da djeca ne znaju engleski, i ostavila bi ga da se zabavi ako bi htio.

    Al uopce ne nagovaram na radionice. Samo kazem da bi to moglo bit nesto sto ce se djeci jako svidit. Btw. mi kad putujemo s djecom, ne idemo svukud zajedno. Npr. navecer cesto djeca i jedan roditelj spavaju, a drugi svrlja, pije pivce u pubu i sl. Taj drugi je cesce md, al doc ce i moje vrijeme
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 05.05.2017. at 11:19

  50. #150
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Jadranka, ne znam, ako odem u London s klincima onda cu radje sjediti u Hyde park, nego da su oni na nekoj radionici. London nudi toliko stvari da jednostavno sad proucavati koji muzej ima koje radionice mi je suludo. osim toga svi ti muzeji toliko nude i bez radionica. pa draze mi je s klincima sjediti u muzejskom restoranu i piti sokic razgovarati.
    no moze biti da sam ja cudna.
    Ma da, ne treba se opterećivati... Odeš i vidiš što se trenutno može uvrebati. Ali ako je to neka zanimljiva radionica - zašto zaboga ne?

    Offt. Kako vam zavidim... nisam bila u Londonu od prije udaje, šmrc... Doduše, kad sam bila - ostala sam dva mjeseca ili šest mjeseci, pa se ne mogu žaliti. I obišla puno toga što se u ono vrijeme nudilo, a opet je previše toga ostalo. Uostalom, tak mi je sad i u Zagrebu, puno vrijednih kulturnih događaja prođe mimo nas pa nikom ništa.

    Ont. da sam opet tamo i da uvrebam subotu, svakako bih otišla na Portobello. To bi vjerojatno zanimalo i muški dio obitelji - samo da ih podsjetim na Trotter Family.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.05.2017. at 11:23

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •