Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 313

Tema: London

  1. #1
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno London

    eto, karte bile jeftine pa nas dvoje idemo u London. Dijete ćemo ostavit babi. Imate li neku preporuku za hotel?
    Već smo nešto našli na booking.com ali se premišljamo jer nema neke briljantne ocjene, ali je usred centra.
    Trenutna vizija na prvu je London Eye, vožnja Temzom do Greenwicha, Tate Modern, British Museum, Westminster, Camden i naravno lutanje po centru.
    Još moramo malo sve proučiti, imamo još mjesec dana.
    Da čujem vaše preporuke

  2. #2
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Doklands museum.
    Nova Emirates žičara.
    London transport museum.

  3. #3
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Ako još igra, obavezno pogledati mjuzikl Kralj lavova.
    Posljednje uređivanje od Maruška : 18.09.2013. at 10:03

  4. #4
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    A hotel. Ne sjećam se kako se naš zvao ali bio je blizu Paddington stanice. To je dosta zgodna lokacija jer možeš doći direktno s aerodroma a opet je jako blizu centra. Do Oxford Streeta nam je trebalo 10-15 minuta pješke. Ako se ne varam, radilo se o W2 "zoni".

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    je l bio netko nedavno s djecom?
    što im se svidjelo (po mogućnosti da je za male pare ili besplatno) ?

    kad su najmanje gužve u science i natural hostory museum?

  6. #6
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    ja idem za mjesec dana, s djecom, čini se da imamo sličan plan

    namjeravamo vidjeti, uz natural history, i london aquarium (to se plaća, jeftinije je unaprijed kupiti karte preko neta), i razne atrakcije izvana. doduše, bit ćemo samo dva i pol dana. primamo sugestije (mjuzikle ćemo preskočiti jer su karte jako skupe)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Nisam bila ali kolegica je bila prije dvije godine i vodila klince na razgledavanje "dvorca harry pottera" - valjda tamo gdje se snimao, bili svi oduševljeni

  8. #8
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam bila ali kolegica je bila prije dvije godine i vodila klince na razgledavanje "dvorca harry pottera" - valjda tamo gdje se snimao, bili svi oduševljeni
    To je ovo: http://www.wbstudiotour.co.uk/ (osim u ovim studijima, HP se snimao i na razlicitim lokacijama sirom UK, za to treba odvojiti vise vremena za putovanje).
    Isplati se kupiti karta unaprijed.

  9. #9
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Mi smo bili u studenom prošle godine.
    Lijepo nam je bilo u Science Museum i Natural History Museum. Oba besplatna i zanimljiva i nama i curki. Bio je poseban doživljaj jer je ispred bilo postavljeno klizalište...
    Meni je bilo dovoljno šetati Londonom, prekrasano je, pogotovo Leicester square.
    London Eye mi je nije nešto, šteta novaca, ali ako kupujete karte, obavezno preko neta, jeftinije je, gledajte obiteljske ulaznice ako ima.
    I otiđite na Greenwich, obavezno, popnite se do zvjezdarnice, prekrasan pogled.
    Tube je odličan, jednostavno za snalaziti i mora se probati.
    Ponovila bi sve, rado.

  10. #10
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    A ak se nadjete na Greenwichu, usput vam je Canary Wharf sa svojim sarmantnim Museum of London Docklands. Govori o povijesti Londona, ali njegovih manje nobl kvartova, mahom onih u južnom Londonu i oko dokova.

  11. #11
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Ima neto preporuku za hotel?


    Sent from my iPad using Tapatalk

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    pišem si

  13. #13
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    jel isao tko preko agencije?
    iskustva, preporuke?
    cijena?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Pratim to nam je željena destinacija.

  15. #15
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Da li je netko bio u WB studiju di se snimao H Potter? Trebam savjet kako doći do tamo vlakom?


    Sent from my iPad using Tapatalk

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa Vidi poruku
    Ako još igra, obavezno pogledati mjuzikl Kralj lavova.
    mi bi neki mjuzikl
    ima li tko tips&tricks za jeftinije ulaznice?

    možda neki lastminute?

    i kako se vidi s balkona i gornjih krugova - te karte i nisu preskupe?
    Se isplati to uzeti ili je to ipak predaleko?

  17. #17
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Mi smo gledali našu Zrinku. Bili smo parket naprijed. Kupili smo karte u ZG online. Sjedili smo skroz naprijed.

    Poslije smo spontano otisli pogledati Misolovku i za to smo kupili relativno jeftine karte na balkonu neposredno prije predstave. To su mala kazalista i nije to tako daleko, ali je gore jako strmo. Glava gospodje ispred mene bila je u visini mog koljena. Tko ima malo problema s visinom, nije bas ugodno.

  18. #18
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Scena se vidi s balkona, al iz pticje perspektive. Za Misolovku dovoljno dobro.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    putujem iduci vikend poslovno i imati cu nekoliko (malo) vremena pa cu pogledati glavne znamenitosti a i u soping bi posla
    sta nikako nebi smjela propustiti? imate neke preporuke?
    Jel imate kakvu preporuku za soping? mislila sam mozda westfield shopping centar, on mi je nedaleko od hotela

  20. #20
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Camden Town

  21. #21
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Camden Town



    Za klasični šoping Lakeside, ako imaš vremena i ako voliš šoping centre.
    Haha, ja po vuku, da mi ne uleti kršitelj koda.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 28.10.2016. at 07:05

  22. #22
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ja ne bih u Londonu ni 5 minuta potrošila na šoping.

  23. #23
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Harrods.
    CamdenTown Market.
    Westfield ti je dobar izbor, sve na jednom mjestu.
    Nekada davno sam isla u Brent Cross, no sada kad dodjem mi je van ruke.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    hvala vam na preporukama

    harrods sam isto planirala
    nesto specijalno u Camdenu?

  25. #25
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hemp store, ako ti je blizak taj stil.

  26. #26
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ako si u nedjelju prijepodne u Londonu, možeš u Columbia Rd na Flower Market. Tu ima niz "alternativnih" dućana, ako ti leži Mojcin đir

    Inače moj osobni hit je National Gallery. Mi smo bili jedan dan obići cijeli, a onda bismo svaki dan došli malo sjesti pred jednu sliku.

    Ne volim shopping.

  27. #27
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    A, čuj, u Londonu valja vidjeti i Tate

    A o Natural History Museum-u da ne govorim...

    Ima toliko divnih stvari za vidjeti, tako da je šteta trošiti vrijeme, kojeg nemaš puno, na šoping

  28. #28
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Meni je za suvremenu umjetnost bila super Barbican Gallery.

    (Tate i Globe sam samo izvana pogledala i predvorje po preporuci iskusnih londonskih kulturnjaka )

    Mislim da nas je previše bilo u Londonu i da ćemo se teško složiti oko toga što treba vidjeti u 2 dana
    Čini mi se da je to bolje na osobnim kontaktima odlučiti kad znaš bolje kakav je ukus onoga koji piše. Meni Natural History nije bio ni blizu na popisu, a zbilja je impresivan "s televizije", ne mogu poreći i tko ima afiniteta obavezan za pogledati.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    posto je kod nas soping nikakav moram iskoristiti priliku, al to cu odradit na brzaka
    Jelena na zalost stizem u nedjelju popodne pa nista od flower marketa
    nemam vremena razgledavati cijeli dan, imam ned popodne i jos koji sat ako uspijem sljedeca dva dana

    namjeravam razgledavati iz vanka glavne znamenitosti, za muzeje necu imati vremena

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ako nisi nikad bila, a ne bi u muzeje i galerije, mislim da je šetnja po glavnom centru s turističkim znamenitiostima već doživljaj. Big Ben, Westminster, Buckingham palace, malo uz Tezmu prošetati, do Tate galerije, do Tower bridga, otići u koji park.
    Za šoping baš i ne znam, mi smo bili tjedan dana no nismo šoping tipovi. No šetajući naišli smo na Sportsdirect dućan u centru, ima par katova i MM si je tamo kupio par stvari, a i kćer sprinterice za atletiku.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    sportsdirect ima u westfieldu to cu ugurati negdje

    setnja centrom obavezno, hide park mi je blizu

    s cime se voziti, tube-om ili busom? kontam da cu busom sto god i vidjeti, a pretpostavljam da je tube brzi

  32. #32
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Prvi put ideš?
    Zaboravi šoping, hodaj i diši grad.
    Tebe je super za centar, bus za širi centar, jer tamo nije gužva. Da ti se ne desi da stojiš u busu pola sata u istoj ulici.

  33. #33
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Tube je najbrži način doći s kraja na kraj grada, plus, ful je jednostavan, skuziti ćeš ga u trenu. Nabavi Oyster card još dok si tu.

  34. #34
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa Vidi poruku
    posto je kod nas soping nikakav moram iskoristiti priliku, al to cu odradit na brzaka
    Jelena na zalost stizem u nedjelju popodne pa nista od flower marketa
    nemam vremena razgledavati cijeli dan, imam ned popodne i jos koji sat ako uspijem sljedeca dva dana

    namjeravam razgledavati iz vanka glavne znamenitosti, za muzeje necu imati vremena
    I ja bih tako vjerojatno. Možda bih si ipak neki favorit odabrala da jedan sat u njemu provedem.
    Al u muzeje možeš ako će biti baš loše vrijeme (ili ako moraš na WC ). Pretpostavljam da znaš da je sve što ima prefiks National u Londonu besplatno.

    Za vrstu prijevoza mislim da ti više određuje lokacija kamo želiš. Mi smo većinom pješačili, bili smo smješteni kod Russel Squarea. Na aerodrom i natrag podzemnom, ostalo pješice ili busom koju stanicu.

    Eh da, ja volim donijeti sir s puta. London je dobro odredište za to. Preporučam Neal's Yard Dairy jer mi je bio super, al ja sam išla po preporuci i nisam druge probavala.

  35. #35
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ajme, sad bih i ja opet malo u London...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    mi smo koristili i tube i bus. Bus nam je bio dobar kad je trebalo odmoriti noge a usput malo razgledati

  37. #37
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Meni je TK Maxx bio za šoping .
    Čitam (na Tripadvisoru) da imaju dućan odmah blizu Westfield centra (izvan centra, u ulici gdje je M&S i Samsung).

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Da prvi put idem tako da je svaka info dobro dosla
    I ja bih najradije sve pjeske al mislim da mi vrijeme nece dozvolit...
    Tkmaxx - ako je kao u njem onda i za njega treba dosta vremena
    Hvala za info o national, nisam znala
    Do nedavno nisam znala nit imala namjeru da putujem, tako da sad na brzaka istrazujem

    Oyster card - moze kratki opis? Naisla sam na to al nisam pohvatala sta sve stime mogu

  39. #39
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    S national mislim galeriju i muzeje, a ne kazaliste. Al imas zbilja puno odlicnih besplatnih muzeja koji se ni ne zovu national - British, Science... Proguglaj malo novije popise.

    Mislim da ti je Oystercard must have. Ako se ne varam mi smo na aerodromu platili kauciju za Oyster c. Kad smo se vracali, vratili smo ju i dobili natrag novac sto nismo potrosili.

    Bazicno je voznja na cash dvostruko skuplja i cekas dok kupis. Vozis se i s busom i podzemnom. Ako se neki dan vise vozis, ima razumni dnevni limit cijene tako da kad ga dosegnes nakon 3. voznje, dalje ti se ne naplacuje.

    Ne znam sto mozes jos, imas li kakav popust za nesto drugo.

  40. #40
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa Vidi poruku
    Da prvi put idem tako da je svaka info dobro dosla
    I ja bih najradije sve pjeske al mislim da mi vrijeme nece dozvolit...
    Tkmaxx - ako je kao u njem onda i za njega treba dosta vremena
    Hvala za info o national, nisam znala
    Do nedavno nisam znala nit imala namjeru da putujem, tako da sad na brzaka istrazujem

    Oyster card - moze kratki opis? Naisla sam na to al nisam pohvatala sta sve stime mogu
    Na Forum.hr, pod Turizam imaš temu London i ljudi zbilja ozbiljno odgovaraju na pitanja, a ako imaš vremena pročitati ima hrpa informacija i o kartama, prijevozu, transferu sa aerodroma, dućanima, ma svemu.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Jelena hvala za objasnjenje za oyster dobro zvuci
    Cathy i tebi hvala prolistat cu temu koliko budem stigla

  42. #42
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Nadam se da nije neumjesno pitanje, cak je vise retoricko, no... kako si uspijevate priustiti London? Imam dojam da je otic u London postalo kao prije otic u Trst... Ono, piece of cake, odosmo malo koji dan u London...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Nebi si priustila, idem s poslom i placeno mi je

  44. #44
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da nije neumjesno pitanje, cak je vise retoricko, no... kako si uspijevate priustiti London? Imam dojam da je otic u London postalo kao prije otic u Trst... Ono, piece of cake, odosmo malo koji dan u London...


    Zadnji put sam bila prije 5 godina.

    Prije toga, svako malo.
    Jednostavno; low cost prijevoznik, spavam kod frendice koja je u Londonu ili kod brata koji je malo izvan. Vremena su bila znatno bolja, što se financija tiče, nisam imala dijete, imala sam veću plaću, md-ov posao je išao bolje.
    Kad sam prvi put išla Ryanairom platila sam povratnu kartu iz Graza 30 eura.
    Smještaj nisam plaćala, transport po Londonu je bio znatno jeftiniji pred nekih 15 godina kad je počelo moje često odlazenje u London.
    Kad si tamo, puno toga je besplatno, istina neke stvari su mi uvijek bile nerazumno preskupe pa si ih nismo nikad priustiti. S druge, priustiti smo si neke nerazumno skupe jer su md-u važne, poput ulaznice na avio sajam i platili ju 45gbp, ali to je jednom u dvije godine. I to je njemu baš wow.
    Danas si to ne možemo priuštiti.
    Druga su bila vremena.
    Eto, moja priča... Ali morati ćemo opet tamo, zbog Smjehuljice. Stalno govori da želi u London.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 30.10.2016. at 08:17

  45. #45
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ako dobro planiras mozes ici ne samo u London vec i u druge dijelove europe. Sve ovisi o prioritetima. Ja u Londonu nisam bila nikad i sad imam priliku i idem.
    No sva putovanja su se kod nas samnijila od kad imamo djecu. Jer se promijio i stil putovanja. Ali kako su klinci veci i to postaje jednostavnije. Za pocetak ne treba toliko robe. Sto je bitna stvar ako lides s low cost aviokompanijama. Ako zelis na neko putovanje onda gledas povoljnije karte. Potom preko neta kupujes ulaznice za znamenitosti koje zelis vidjeti, jer su cesto jeftinije. Ne ides u hotel vec u jeftiniji smjestaj jer ionako samo tamo prespavas.

  46. #46
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Spajalica, nemoj se zaribati s Italijom. Za tamo su sve ulazbice skuplje prek neta, ali se izbjegnu guzve. Lukavi talijani sve naplate

  47. #47
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    E da, i moji klinci zicaju posjet Londonu, ali sam ih otkantala zbog skupoce. Mi nemamo tamo ni frendove ni familiju i nakon obiteljskog izleta u Pariz, biramo ipak nesto jeftinije destinacije.
    Iako mi putujemo sa skromnim zahtjevima vezano uz prijevoz i smjestaj, ali u skupim gradovima stvarno puno novca ode na ulaznice.

  48. #48
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, moja priča... Ali morati ćemo opet tamo, zbog Smjehuljice. Stalno govori da želi u London.
    Mi smo bili ovo proljece s malim. On je bio odusevljen, prije svega kolicinom prometala u kojima se vozio. Autobus na kat i London Eye su mu apsolutni favoriti

  49. #49
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma da, kad sam joj pokazala London Eye, raspametila se.
    A još tamo ima i dvije prijateljice...

  50. #50
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da nije neumjesno pitanje, cak je vise retoricko, no... kako si uspijevate priustiti London? Imam dojam da je otic u London postalo kao prije otic u Trst... Ono, piece of cake, odosmo malo koji dan u London...


    Masa ljudi koje znam ima tamo nekog pa spavaju kod njih, a karte kupe jeftinije sa niskotarifnim kompanijama iz Pule, Zadra...
    Niti imam koga u Londonu, niti me zanima uz ovakve cijene.
    Priča moj direktor, koji je prošli tjedan bio u Londonu poslovno da je sendvić 100 kn.
    O ostalom što je pričao bolje ne pisati.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •