Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Ukidanje nocnog obroka

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6

    Početno Ukidanje nocnog obroka

    Molim vas dajte mi neki savjet kako ukinuti nocno hranjenje.
    Moja beba ima 6 mjeseci jako dobro napreduje, ne dojim jer sam imala problema s bradavicama, tako da papa formule, i zadnjih mjesec dana kasice.
    Uglavnom ide spavati u 8 navecer i budi se oko 2 i oko 5 da bi jela. Svi mi kazu da bi trebala to poceti ukidati, a neznam kako na koji nacin to smanjiti te kasnije ukinuti. Molim vas pomozite mi...

  2. #2
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Gle, ja stvarno ne znam kako funkcionira s djecom koja nisu dojena, ali mi smo noćne podoje imali sigurno do nekih 10 mjeseci...
    Koji je razlog/argument za ukidanje noćnog obroka?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ja sam se budila da bih ih hranila sve donjihove pune godine dana. Imala bih sve spremno, samo bih umutila bočicu na prvi kme.
    Polaku su počeli preskakati taj obrok dok nisam skužila da se više ne dižem.
    Nemoj ukidati, mali su, to brzo prođe, nema smisla mučiti i sebe i njih, jer ako navale da su gladni (gladan) nema šanse da neće dobit jesti. Bar je s mojim tako bilo.

  4. #4
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Dijete ima 6 mjeseci, ako se budi 2x noću jer je gladno to jest ako pojede to što joj napraviš znači da je stvarno gladna, zašto bi joj to ukidala? Moja mlađa nije bila na formuli nego je sisala, to jest nasisavala se par puta po noći do 15-16miseci..ok, znam da je lakše izvaditi sisu, nego se dizat i pravit bočiću, ali ako je dijete gladno, nemoj joj to ukidati..pa ima tek 6 miseci...

  5. #5
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Citiraj anabeg prvotno napisa Vidi poruku
    Dijete ima 6 mjeseci, ako se budi 2x noću jer je gladno to jest ako pojede to što joj napraviš znači da je stvarno gladna, zašto bi joj to ukidala? Moja mlađa nije bila na formuli nego je sisala, to jest nasisavala se par puta po noći do 15-16miseci..ok, znam da je lakše izvaditi sisu, nego se dizat i pravit bočiću, ali ako je dijete gladno, nemoj joj to ukidati..pa ima tek 6 miseci...
    X

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    6 mjeseci je prerano za ukidanje noćnoga obroka, osim ako dijete spontano ne prestane tražiti

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ja sam davala nocni obrok ( AD) dok god je dijete trazilo. Bilo je to cc do 1,5 godinu.

  8. #8
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    U mene obrnuto,ja sam ju budila za hranjenje do 5og mj,onda mi je pedica rekla da ju vise ne gnjavim nego pustim da spava....i otada bez iznimke spava po 12h u komadu bez budjenja...rijetko se budila i u prvim mjesecima dok sam ju jos dojila pa sam to pripisivala iscrpljenosti od slabog napredovanja no to se nastavilo i s dobrim prirastom na formuli....

    A ima djece koja se jednostavno bude po noci,ne nuzno od gladi,prijateljicina cura je s 4mj zavrsila na AD-u,sada ima 5god i jos uvijek ne spava po noci u komadu...

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kod djeteta od šest mjeseci ne možemo znati budi li se od gladi ili iz nekog drugog razloga
    tako da tvoj primjer nije referentan

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6

    Početno

    hvala vam puno
    razlog sto sam to pitala je sto me tlace svi u obitelji, bake, tetke, strine svi se cude da nisam normala jer moja curica ne spava cijelu noc i da se to treba riješit sto prije jer ce biti bucka.

  11. #11
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    6 mjeseci je prerano za ukidanje noćnoga obroka, osim ako dijete spontano ne prestane tražiti
    X

    Ja sam dijete dojila do 11 i pol mjeseci pa smo do tada imali i jedan noćni obrok jer se budila i tražila. Onda nije više htjela cicu i samim tim je prestalo i noćno buđenje/hranjenje. Sada spava cijelu noć.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    Meni je pedica, kad sam joj se potužila da mi bake govore da joj trebam ukinuti noćni obrok, rekla da im svima slobodno kažem da one same sebi ukinu obrok, a dijete neka puste na miru

    beba će sama sebi izregulirati obroke...

  13. #13
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Da se ja nadovežem...a što da se radi sa 2godišnjakom koji još uvijek jednom po noci traži mlijeko/ bočicu?? Dojili smo do 10 mj. i iz medicinskih razloga mame prestali. Od tada papa/ po noci/ mlijeko. Probala bih to ukinuti a ne znam kako, jer nam uskoro stiže braco

  14. #14
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    tako, lijepo
    ne daš i gotovo

  15. #15
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj maja1904 prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas dajte mi neki savjet kako ukinuti nocno hranjenje.
    Moja beba ima 6 mjeseci jako dobro napreduje, ne dojim jer sam imala problema s bradavicama, tako da papa formule, i zadnjih mjesec dana kasice.
    Uglavnom ide spavati u 8 navecer i budi se oko 2 i oko 5 da bi jela. Svi mi kazu da bi trebala to poceti ukidati, a neznam kako na koji nacin to smanjiti te kasnije ukinuti. Molim vas pomozite mi...
    Neka svi gledaju svoja posla a ti se brini za potrebe svoga dijeteta.
    Sve će ti to i prebrzo proći

  16. #16
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj duma prvotno napisa Vidi poruku
    Da se ja nadovežem...a što da se radi sa 2godišnjakom koji još uvijek jednom po noci traži mlijeko/ bočicu?? Dojili smo do 10 mj. i iz medicinskih razloga mame prestali. Od tada papa/ po noci/ mlijeko. Probala bih to ukinuti a ne znam kako, jer nam uskoro stiže braco
    Mi smo ukinuli s dvije godine. Vec ranije sam to htjela, ali znala sam da ce plakati pa sam odgađala. Prekretnica je bio odlazak pedodontu. Rekao je da ima lijepe i zdrave zubiće, ali da bi vrlo lako mogao razviti karijes bočice nastavimo li tako i da radim loše vlastitom djetetu. Mislim, znala sam to i prije, ali valjda mi je trebao neki autoritet. Isto popodne bacili smo sve bočice u smeće. Plakao je par noći, tješili smo ga i nosili. I onda je prestalo i bočicu više nikad spomenuo nije

  17. #17
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    a jedino možeš ukinuti tako da nedaš
    isto kao kod noćnog dojenja
    ili - ili
    sad kako će tvoje dijete to prihvatiti to je druga stvar

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    joj, ovo je meni bolna tema. moje dijete se nije budilo, pa se počelo jednom, pa smo dogurali do 3-4-5 puta po noći. sad ima skoro 7ipo mj. ja se svaku noć pitam da li se budi radi mlijeka svaki put ili zato što voli cicu...
    a voli je nenormalno!
    ja bi rekla pola-pola.
    pedijatrica na pregledu sa 7mj rekla da mu definitivno ne treba više od 1 buđenja, jer ima već 3 obroka po danu.
    e sad odredit koju polovicu tih noćnih podoja ukinuti?
    i kad? kad će imati npr. 5 obroka po danu? ili čekat do 2 godine? :ne zna:

    koliko on voli cicu, ja mislim da ću po noći dojiti do osnovne škole.

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj littletunafish prvotno napisa Vidi poruku
    joj, ovo je meni bolna tema. moje dijete se nije budilo, pa se počelo jednom, pa smo dogurali do 3-4-5 puta po noći. sad ima skoro 7ipo mj. ja se svaku noć pitam da li se budi radi mlijeka svaki put ili zato što voli cicu...
    a voli je nenormalno!
    ja bi rekla pola-pola.
    pedijatrica na pregledu sa 7mj rekla da mu definitivno ne treba više od 1 buđenja, jer ima već 3 obroka po danu.
    e sad odredit koju polovicu tih noćnih podoja ukinuti?
    i kad? kad će imati npr. 5 obroka po danu? ili čekat do 2 godine? :ne zna:

    koliko on voli cicu, ja mislim da ću po noći dojiti do osnovne škole.
    ako maknes uspavljivanje od dojenja , tada ce traziti dojenje samo kad je gladan , a ne svaki put kad upadne u plitki san. U teoriji.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    ako maknes uspavljivanje od dojenja , tada ce traziti dojenje samo kad je gladan , a ne svaki put kad upadne u plitki san. U teoriji.
    sto me vraća na moju temu od prije par mjeseci http://forum.roda.hr/threads/80872-s...ebe?highlight=

  21. #21
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    ako maknes uspavljivanje od dojenja , tada ce traziti dojenje samo kad je gladan , a ne svaki put kad upadne u plitki san. U teoriji.
    ovo je moj plan s drugim djetetom. U teoriji
    s tim naravno i sredit samostalno uspavljivanje... opet u teoriji

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    ovo je moj plan s drugim djetetom. U teoriji
    s tim naravno i sredit samostalno uspavljivanje... opet u teoriji
    x

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    ako maknes uspavljivanje od dojenja , tada ce traziti dojenje samo kad je gladan , a ne svaki put kad upadne u plitki san. U teoriji.
    U teoriji .

    Ja sam to i uspjela napraviti s drugim djetetom. A postigla sam - ništa. Budila se i tražila cicu, dudu nije htjela .

  24. #24

    Početno

    Moja beba ima 3 mj i nedojim ju od prvog dana radi mojih zdrastvenih problema zadnju bocicu popije oko 21 sati do 6 sati je mirna tako je od mj i pol sama ga je ukinula budila se oko 3 sata i prestala sama sada se zna tu i tamo probudit i dam joj malo caja ili dudu tako sam radila i sa prvom curicom koja ima 2 godine mislim da je nocni obrok nepotreban ako beba napreduje

  25. #25

    Početno

    Zasto joj nebi probala dati bocu oko 23sata iako spava ja to napravim mojoj curici koja ima 3 mjeseca jede oko 20 i u 21 vec spava naveliko budila se do mj i pol oko 3 i prestala trazit sama ako se slucajno probudi dam joj. Malo caja ili dudu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •