Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 55

Tema: nedoumice :-/

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno nedoumice :-/

    meni se ovo čine vječita pitanja i nikad nisam 100% sigurna što učiniti

    buđenje bebe za podoj, konkretno moja rođena je sa 2760 skoro vratila porođajnu težinu pri izlasku iz rodilišta, znači sitnija je beba rođena u 40+2
    zna zategnuti kao sinoć i jedva jedvice smo je probudili presvlačenjem nakon 4 sata, a noć prije ja sam zaspala, a muž ju je pustio punih 5 sati da spava, muče je i grčiči
    pa kad popuste ona odrapi jer je izmrcvare..... što da radim, budim ili ne?



    mijenjanje pelena po noći ?

  2. #2
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Blekonja čestitam, prije svega! đ

    Na brzinu ću ti odgovoriti jer ne stignem ovog trena detaljnije - dijete bi trebalo imati od 8-12 podoja u danu, isto tako i dovoljno popišanih i pokanih pelena.

    Ovdje možeš naći dodatne informacije za prvu ruku:

    http://www.roda.hr/article/readlink/2051

    Mijenjanje pelena; osobno - ja nisam mijenjala pelene po noći osim ako je bila pokakana.

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Pitaj patronažnu sestru ili pedijatricu. Da budeš sigurna.

    No, bebu tako male kilaže moraš buditi svaka tri sata, računajući od početka prethodnog podoja, ne od kraja. Navij si sat. I drži se toga prvi njesec. Ne moraš bebu razbuditi, možda će sisati i u polusnu, glavno da si ti budna

    Jako je bitno da dobivaju mlijeko redovno, bez tih velikih pauza.

  4. #4
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Nisam savetnica, ali bih obavezno budila. Moja ćerka je bila otprilike tolika, rođena sa 2900g pala na 2800g. Sećam se da nam je ritam bio u 20h sikenje za uspavljivanje, onda ako se ne probudi oko 23h ja je budim u ponoć i opet ako se ne probudi do 3h ja obavezno budim u 4h. Bila je velika spavalica. Meni sa njom nikako nije uspevalo da uspostavim podoje na svaka tri sata, pa je uglavnom preko dana jela na tri, a noću na četiri sata. Uspela da dobije 1250g za prvi mesec. Beti je u pravu, ako beba lepo hvata dojku, možeš je dojiti i u polu snu.
    Što se pelena tiče, moja je baš obilno kakila i danju i noću. Noću je nisam presvlačila osim prvih par dana dok nisam sanirala ojed iz porodilišta.

  5. #5
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    I naravno ČESTITAM!

  6. #6
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Sad s "odmakom" ću ti reći našu priču. Bebica rođena s 2810, po izlasku iz bolnice 2690.
    Prvu i drugu noć doma nije htjela papati ali nikako. Ako ju pokušam razbuditi rasplače se i ne možeš ju smiriti. Ako joj pokušam dati nježno - ona spava. Nije postojala nikakva šansa nahraniti ju. Neće pa neće. Živcirala sam se sve u 16. Al kog da zovem u pomoć usred noći. Odrapila je prvu noć 12 sati u komadu, a drugu 10 sati u komadu. Valjda joj je trebao odmor, doživjela je veliku avanturu tih dana - izlazak iz buše, pa bolnica, maltretiranja tamo s pikicama, pregledima, nespretnom mamom, plačom druge djece, promjenom sestara koje su je nosile i prematale...

    Kasnije je "unormalila" san/dojenja ali nije jela noću na svaka 3 sata nego kad ona hoće. Mislim da znaju kad su gladni
    To je znalo biti razmak od 2 sata, ali i od 6.
    Prvih mjesec dana je dobila 1300 grama, drugih mjesec dana 2000 g, evo je s 3 mjeseca na 7050 grama
    Sve ti je to individualno. Budi smirena, daj joj cikati na zahtjev, ali ako odspava sat-dva duže između dva dojenja nema mjesta panici. I sama ćeš primjetiti da napreduje i raste.

    Što se tiče promjene pelena u početku sam prije svakog hranjenja, a sada noću samo ako je ukakana.

  7. #7
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Uf blago tebi Moe kad ti tako dobro napreduje, ovaj moj vrlo slabo dobiva pa se ne usudim pustit ga noću više od 3 sata bez podoja iako se on i počne budit tj. bude malo nemiran pa mu dam dojku.
    I ja imam par nedoumica vezanih uz dojenje- dali mlijeko može biti nedovoljno kalorično ili je to samo mit (jer sam već više puta čula komentire tog tipa da mi mlijeko nije dovoljno dobro) i dali ima veze što jedemo s eventualnim grčićima?
    I dali obavezno mora podrignuti iza svakog podoja?
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 19.09.2013. at 11:42

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Uf blago tebi Moe kad ti tako dobro napreduje, ovaj moj vrlo slabo dobiva pa se ne usudim pustit ga noću više od 3 sata bez podoja iako se on i počne budit tj. bude malo nemiran pa mu dam dojku.
    I ja imam par nedoumica vezanih uz dojenje- dali mlijeko može biti nedovoljno kalorično ili je to samo mit (jer sam već više puta čula komentire tog tipa da mi mlijeko nije dovoljno dobro) i dali ima veze što jedemo s eventualnim grčićima?
    I dali obavezno mora podrignuti iza svakog podoja?
    To je mit. Ali možda ima stvari koje treba popraviti u tehnici dojenja pa bi dijete više dobivalo (koliko je to "vrlo slabo" dobivanje)?

    Javi se savjetnicama, tu ili na SOS, pa vidi što se može poboljšati (a sigurno može, ponekad mali detalji puno znače).

  9. #9
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ja po noći ne mijenjam pelene, osim ako je pokakana. Gurnem cicu na prvo meškoljenje tako da se on ne razbudi do kraja ali je svjestan cice i hvata ju iako u prvim danima nije hvatao ako nije bio baš budan,a znao je spavati i duže od 3 sata i dobio je prvi mjesec 1750g.Po noći ga ne podrigujem samo nastavi spavati,samo kad je budan nakon hranjenja ga podignem da podrigne.

  10. #10
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    To je mit. Ali možda ima stvari koje treba popraviti u tehnici dojenja pa bi dijete više dobivalo (koliko je to "vrlo slabo" dobivanje)?

    Javi se savjetnicama, tu ili na SOS, pa vidi što se može poboljšati (a sigurno može, ponekad mali detalji puno znače).
    Već sam ih kontaktirala i primjenjujem te savjete pa ćemo vidjeti, zanimalo me samo ovo drugo

  11. #11
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Grčići i podrigivanje mogu biti povezani. Ako ne izbaci zrak kroz usta, podrigivanjem, on nastavi svoj put kroz probavni trakt što zna malenima jako smetati. Njima to uzrokuje nelagodu, vjerojatno ih i boli pa plaču. Pokušaj da pogrigne iza svakog podoja, pa i nekoliko puta tijekom podoja.

  12. #12
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Mali Mimi, i mi smo na početku dobivali premalo na kilaži, patronažna nas je tjerala na hranjenje svaka 2 sata, što zbog žutice, što zbog kilaže, ali sve je to u teoriji super, no kad dijete ne možeš probuditi ili neće jesti, sve pada u vodu. Super je da se on sam budi i traži cicu. Bitno je da ti jednu cicu isprazni što više da dođe i do stražnjeg mlijeka koje je masno (za razliku od prednjeg koje sadrži šećere i proteine). Od frendice patronažna je imala spiku da je prvi mjesec bitno jedino da dijete ne padne ispod kilaže s kojom je izašlo iz rodilišta. Znači, nije bitno koliko dobija, nego da ne gubi. E, pa sad ti vidi...Jesi probala s izdajanjem, da vidiš koliko popije?

    Mi u početku nismo podrigivali (ja sam zabrijala da je to precijenjeno ), no kad su krenuli grčići, uveli smo podrigivanje i dobrobit je bila dvostruka: manje grčeva i manje štucanja, inače bi štucala nakon svakog hranjenja. Podrigujemo 2 puta, nakon prvog poluvremena (M. izbaci cicu kad joj je u prvoj turi dosta) i na kraju podoja.

  13. #13
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Jesi probala s izdajanjem, da vidiš koliko popije?
    Količina izdojenog nije količina koju dijete popije. Ovo samo može obeshrabriti mame kojima izdajanje ne ide.
    Posljednje uređivanje od Mimah : 19.09.2013. at 14:26

  14. #14
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    meni se ovo čine vječita pitanja i nikad nisam 100% sigurna što učiniti

    buđenje bebe za podoj, konkretno moja rođena je sa 2760 skoro vratila porođajnu težinu pri izlasku iz rodilišta, znači sitnija je beba rođena u 40+2
    zna zategnuti kao sinoć i jedva jedvice smo je probudili presvlačenjem nakon 4 sata, a noć prije ja sam zaspala, a muž ju je pustio punih 5 sati da spava, muče je i grčiči
    pa kad popuste ona odrapi jer je izmrcvare..... što da radim, budim ili ne?



    mijenjanje pelena po noći ?
    I dalje nećeš biti sigurna . Trebaš napraviti kako misliš da je najbolje za vas, a da je u granicama prihvatljivog za bebicu. Naša cura od prvog dana odlično spava po noći, bez obzira na žuticu bila je živahna (po procjeni patronažne) pa mi je nekako spontano i instinktivno došlo da se ne budimo po noći na silu. Po danu smo se trudili da podoji budu što češći (na 2 sata ih nikad nismo uspjeli dovesti), a po noći smo jeli na zahtjev. I dobro smo. Sad sam provjerila 'dokumentaciju' - na kilaži smo počeli dobivati 'po tablicama' tek nakon 15 dana, a žuticu smo riješili nakon 6, 7 tjedana (očito je bila laktacijska, produžena).

    Mi mijenjamo. Krenulo je tako da nam je mijenjanje pelena pomagalo razbuditi je tokom dana za hranjenje pa smo istu proceduru primjenili i po noći. Ukakana je bila uvijek . Sad manje puta dnevno kaka pa pokoja noćna pelena ne bude pokakana, ali je popišana, a u platnenim smo pa mi ju je žao pustiti mokru. A ona već kuži da nakon presvlačenja ide cica pa bude jako dobra dok se presvlačimo .

  15. #15
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku
    Količina izdojenog nije količina koju dijete popije. Ovo samo može obeshrabriti mame kojima izdajanje ne ide.
    Kako misliš nije?

  16. #16
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Mislila sam izdojiti i pojesti na bočicu i tako vidjeti koliko jede, a ne samo izdojiti.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    uh evo da updejtam naše stanje

    mi smo od 7 dana s grčevima, a doslovno svaki podoj je kao da sam joj umjesto cice i mlijeka dala 100 kg kamenja da pojede,
    tako da meni kad treba doći podoj, dolaze i suze na oči od muke,
    dižemo mi nju da podrigne, ali kao i prva cura i ova jako teško podriguje,
    letdown mi je jak, ponekad i izdojim prije podoja malo, ali to mi se čini ništa ne pomaže
    znači i po danu i po noći nakon podoja slijedi najmanje dvosatno nosanje da je okrenuta prema nama uspravno, jer spustiti je u krevetić to je nemoguće
    noćas je podoj bio u 00 sati, trebalo se dignuti oko 03 navila sam sat i toliko sam umorna da ga nisam ni čula,
    ona se probudila u 05 tražeći jesti,
    jer je jučer cijeli dan jaaaako malo spavala zbog tih cjelodnevnih grčića,
    toliko sam se izjela živa zbog toga da vam ne mogu opisati,
    ni muž se nije uspio probuditi valjda jer je dosta kasno legao, ne uspjeva ništa preko dana raditi, pa neke stvari mora obavljati noću.

    danas je jela u 8 i 30, 9:30 i 11:10 i evo sad spava jadnica jer je nakon ovog zadnje podoja zaspala tek oko 12:50 da si je mogao staviti u krevetić
    sad dok ovo pišem je 14:00 prošlo i ja bih je trebala buditi, a ne znam što da radim?

    e i da ono što nisam napisala uglavnom cijelo vrijeme koje ona odspava u krevetiću uglavnom radi ili usisavač ili fen
    Posljednje uređivanje od Blekonja : 19.09.2013. at 15:08

  18. #18
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam izdojiti i pojesti na bočicu i tako vidjeti koliko jede, a ne samo izdojiti.
    Jesam na inzistiranje patronažne i pojeo 90ml evo sad mi je bio na cici valjda 1,5 sat i tek je sad malo zaspao, tako je bilo i prijepodne i spavao je oko pola sata, stvarno jede ko gremlin a ne dobiva skoro pa niš (dobio je samo 200 g u 2 tjedna tj. jučer je još i pao malo na težini). Znam da kasnije ide to masnije mlijeko i stvarno pokušavam da sve posiše prije druge dojke ali njemu ni kad dokrajči drugu nije izgleda dosta

  19. #19
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Hm...u jednoj fazi je i M. visila na cici sat i pol do dva i patronažna mi je rekla da to nije dobro, tj. da joj ne dam da na cici bude preko pola sata . S druge strane, čitaš da im treba dati jesti koliko traže (ima na netu i to da podoj ne bi trebao biti duži od pola sata)...pa budi pametan . No taj put sam je poslušala, umjesto pola sata produžila sam na 45 minuta (jer, navodno, cure sporije jedu) i nakon toga je kilaža krenula. Ne zanosim se da je to zbog toga što sam joj skratila podoje, a to smo mogli isfurati jer nije izgledalo kao da joj to smeta, nego je valjda tada nastupila prekretnica pa se poklopilo. Držim fige da kilaža krene, 90 ml mi se čini odlično!

  20. #20
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Blekonja, bi li ti odspavala na rukama, jesi li razmišljala o nosiljci? Spava li noću pokraj tebe?

    I moja malena je imala problema s podrigivanjem, jako joj je smetalo, a dugo bi trajalo da uspije podrignuti. Ali to prođe. Ne znam ti tu pomoći, ja sam je tapšala po leđima ili bih palcem prelazila čvsto po leđima prema gore, kao da istiskujem daj zrak. Nekad bi pomoglo, nekad ne. To što joj treba bijela buka je ok. To biće je 9 mjeseci bilo stalno okruženo toplinom, bukom i normalno je da joj to fali. Pa ona nema ni mjesec dana! Treba joj vremena da se navikne na vanjski svijet.

    Jesi li probala mijenjati položaj kako bi joj olakšala jaki let down? Bilo koji, ali tako da je ona iznad tebe, da joj sila teže odmaže. I pokušaj nuditi istu dojku unutar 3 sata, ali pritom pazi da se druga ne prepuni. Ako se prepuni, izdoji samo da popusti napetost. Često se nagutaju zraka baš zbog jakog let downa. Kad uspori sisanje, digni je da podrigne pa opet ponudi istu dojku.

    Što se tiče duljine podoja. Ne treba ga ograničavati, dijete jedino zna kad se najelo i zadovoljilo ostale potrebe (blizina, sigurnost itd.), ali nema smisla da je dijete po cijele dane na dojci ako pri tome ne guta. Dijete treba čuti da aktivno guta bar 2-3 minute da možemo biti relativno sigurni da je došlo do let downa i mlijeka koje mu je potrebno. Kad se dijete odmakne od dojke, može ga dići da podrigne pa opet vratiti na istu dojku jer im nekad taj zrak smeta. Kad podrignu, često jedu još. I jako su važne kompresije, osobito ako dijete ne dobija dovoljno na kilaži, time mu se pomogne da dođe do masnijeg mlijeka.

    Davanje na bočicu može dovesti do konfuzije bradavice pa počnu odbijati dojku ili je počnu krivo hvatati.

    Cure, sad sam tu napisala svega. Možda da otvorite svaka svoju temu ili zvrcnete cure na SOS-u.

  21. #21
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Blekonja, nije quick fix, ali, što jedeš? Intolerancija na određene namirnice manifestira se (i) grčevima. Mi smo drastično smanjili grčeve kad sam izbacila mlječne proizvode (i nisam jela ono što se ne preporuča, mahunarke, citruse...i ništa sirovo od voća i povrća). Probaj eliminacijom doći do uzroka, ako ga ima (s time da npr. mlječnim proteinima treba oko 2 tj. da se izbace iz tvig i bebinog organizma).

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    postavit ću prvo ovdje pitanje da ne otvaram novu temu

    imam opet nedoumicu (a koliko ih je )

    cura PO DANU sisa uglavnom svaka 1,5 do 2 sata (nekad i kraće od 1,5 sat)

    kako mijenjati dojke?
    vrijedi li tu ona ako je sljedeći podoj u razmaku od 2-3 ide uvijek ista dojka?

    malo mi je to čudno, jer bi onda po tome ja uvijek davala samo jednu (ako nisam šta zbucala)

    dobila sam savjet od jedne savjetnice za dojenje ....u tom slučaju davati jedan podoj jedna dojka, drugi podoj, druga, točno??
    do sad sam davala ovako po principu da ako od podoja do podoja prođe 2-3 sata dajem istu dojku, al sad me ona zbunila, što je točno?

    PO NOĆI zna odrapiti i 5-6 sati onda dajem normalno jednu dojku pa drugu, ali ovo na mali razmak me zbunjuje.

    e i da danas joj je mjesec i tjedan dana i imala je samo tri pokakane pelene i 5-6 popiškenih pelena?
    imala je prije više kakica, da to nije zbog ove nove taktike jedna sisa, jedan podoj?
    jeli to malo za ovo doba?
    Posljednje uređivanje od Blekonja : 16.10.2013. at 23:51

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    napominjem da je sa mjesec dana dobila oko 1200 grama!

  24. #24
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Koliko ti beba pojede po danu, tj. da li misliš da ti isprazni cicu koju joj daš? Ja radim tako da se vodim pojedenom količinom - ako mi se čini da je cura ispraznila ponuđenu cicu i za sat i pol opet traži papati, dam joj drugu. Ako mislim da prvi put nije sve pocicala, ponudim joj istu, s time da onda sljedeće dojenje sigurno ide druga cica bez obzira na razmak jer nema šansi da je u ovoj prvoj cici išta ostalo (ok, napravit će se novo mlijeko, ali kao što kažeš, onda druga cica nikad ne bi došla na red).

  25. #25
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Po prirastu i pokakanim pelenama čini se da ide sve super.

    Ako dijete jede oko 12, i hoće ubrzo jesti još, do 14- 15 daješ istu, a kasnije drugu. Ako redovito jede svaka 2 sata, daš svaki put drugu, ovoj drugoj bi razmak od 4 sata mogao biti previše. Nije to matematika da sve mora biti točno (iako nam nekima ni u matematici nije sve bilo točno ), vidi, isprobavaj. Prati što bebi najbolje odgovara.

    Nakon 6. tjedna uobičajeno je da bebe danima ne kakaju, da se ne uplašiš.

  26. #26
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon 6. tjedna uobičajeno je da bebe danima ne kakaju, da se ne uplašiš.
    Moja četveromjesečna beba ima ovaj trend zadnjih 2 mjeseca... prolazi kako kada 5 dana, 8, nekad i 11 dana bez stolice.
    Pa jel stvarno to normalno 11 dana bez stolice? Što učiniti? Kad će se to normalizirati?
    Isključivo je dojena.
    Pazim na svoju prehranu, ne jedem ništa što zatvara i ekstra trošim hranu koja otvara. Već ja krenem trčati na wc od svega toga, al ona ništa.

  27. #27
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Normalno je. Pocet ce opet redovito kakati kad pocnete s dohranom, ako ne pocne prije. Gledaj samo da se normalno ponasa, da joj ne smeta i to je to.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    danas smo imali u peleni jedan dio normalne žute kakice, drugi dio zelen kao trava sa onim zelenim točkicama, baš sam se prepala, što bi mogli biti, da nije možda ovo što sam mijenjala dojke svaki podoj svoja?
    a mislim da ona nikad ne uspije iščućati je cijelu,
    možda je samo pokupila puno vodenastijeg mlijeka,
    navodono zbog toga može biti zelena (i zbog brojnih drugih razloga)!
    e i da dosta je nervozna cijeli da, plače nedugo nakon što podoji i jako loše spava,
    očito ju dosta muči!
    taman kad sam promislila kako nam dobro ide!

  29. #29
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    danas smo imali u peleni jedan dio normalne žute kakice, drugi dio zelen kao trava sa onim zelenim točkicama, baš sam se prepala, što bi mogli biti, da nije možda ovo što sam mijenjala dojke svaki podoj svoja?
    a mislim da ona nikad ne uspije iščućati je cijelu,
    možda je samo pokupila puno vodenastijeg mlijeka,
    navodono zbog toga može biti zelena (i zbog brojnih drugih razloga)!
    e i da dosta je nervozna cijeli da, plače nedugo nakon što podoji i jako loše spava,
    očito ju dosta muči!
    taman kad sam promislila kako nam dobro ide!
    mozda od zraka u crijevima je zelenkasta stolica,tako je mojoj bilo kad je imala mjesec dana (a dobila je u tih mjesec dana 1300g),podoji su nam isto bili na 2
    recimo 2 dnevno stolice bi bile zelenkaste i onda sam joj pocela davati sab simplex i vise nikad zelena stolica
    ali ima tu iskusnijih koji ce ti se javiti
    Posljednje uređivanje od ki ki : 18.10.2013. at 08:21

  30. #30
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Blekonja, sve znaš. Za zelenu stolicu znaš razloge, i ona je normalna kod beba. Sjeti se, da li si pojela nešto što do tad nisi? Da li radiš kompresije dojke tijekom podoja? Podrigujete li?

  31. #31
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    A za nervozu i loše spavanje ima tisuću razloga. Bit će još takvih dana. Samo bez panike.

  32. #32
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    I ja sam imala prva tri tjedna problema s buđenjem bebe za podoj, spavao je tako čvrsto da ga ništa nije moglo natjerati na sisu i trebalo mi je i po sat vremena da ga probudim. Nakon što je patronažna zaključila da odlično dobiva na kilaži i da ga ne trebam više buditi, počeo se buditi sam, svaka dva, eventualno tri sata. Uglavnom, sad imam suprotan problem, rado bih da malo duže spava noću jer sam potpuno iscrpljena (užasno puno kaka pa nakon dojenja ide mijenjanje pelene, onda se razbudi, pa još malo sisa, ispadne da smo više budni nego što spavamo noću).
    Danju dojim otprilike svaka dva sata, nekad manje, nekad više, i čini mi se da više nema potrebe za jednako čestim noćnim obrocima ili se varam? Noćas sam prvi put ignorirala meškoljenje i cuclanje prstića dva sata nakon podoja koji je bio oko jedan u noći, pa je opet utonuo u san, tako u dva navrata. Prošlo je na kraju četiri i pol sata dok je zaplakao pa sam ga nahranila.
    Recite mi da nisam nemajka i da smijem prorijediti te noćne obroke, već posrćem po kući od umora i nespavanja

  33. #33
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Nisi nemajka. Mislim da si odlično procijenila da meškoljenje i cuclanje prsta nije želja za hranom, već za malo druženja i vjerojatno cicanja u prazno . U nekoj knjizi sam čitala da se baš na taj način produljuju razmaci kod noćnog hranjenja. S vremenom bi ti beba trebala manje često kakati pa bi i problem razbuđivanja trebao biti manji.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    vikki, meni je to ok. Ako se dijete samo meškoklji, čak i ako malo kmeči (razlika je između kmečanja i plakanja), čekaj da vidiš hoće li zaspati.

  35. #35
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ja isto tako pustim da vidim hoće li zaspati, a dok je bio manji gurnula bi mu cicu pa bi se odmah umirio bez obzira kaj nije jeo. Malo cucla i smiri se

  36. #36
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    vikki čestitam! Nisam nigdje pročitala da si rodila, a što se tiče ovog cuclanja i meškoljanja ja se uvijek po tome ravnam da je gladan jer sam tako negdje pročitala možda i tu na rodi i onda mu dam sisu, kako onda to tumačiti, što je na kraju ispravno čekati da se rasplače? Nama su se dosta prorijedila noćna dojenja za razliku od ranije premda mu ja nisam ništa uskraćivala, jedino se noćas češće budio ali je jako kratko jeo i onda je začas opet bio gladan

  37. #37
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Hvala, cure, bebica od mjesec i pol mi se čini premala da bih joj uskraćivala jedino što je može utješiti, a opet stvarno puno sisa preko dana i isti ritam noću je potpuno iscrpljujući. I noćas smo imali dobru noć, buđenje svaka tri i pol sata, nadam se da će se naviknuti na dulje spavanje u komadu.

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    vikki čestitam! Nisam nigdje pročitala da si rodila, a što se tiče ovog cuclanja i meškoljanja ja se uvijek po tome ravnam da je gladan jer sam tako negdje pročitala možda i tu na rodi i onda mu dam sisu, kako onda to tumačiti, što je na kraju ispravno čekati da se rasplače? Nama su se dosta prorijedila noćna dojenja za razliku od ranije premda mu ja nisam ništa uskraćivala, jedino se noćas češće budio ali je jako kratko jeo i onda je začas opet bio gladan
    Hvala, Mimi, po tom sam se i ja ravnala, ali sam nedavno skužila da on zapravo u snu kmeči i cucla, nije budan. I to nakon što sam par puta na kmečanje upalila noćnu lampu, otišla u wc malo izdojiti prepunu sisu, a kad sam se vratila niti je kmečao niti cuclao prstiće, nego spavao. Onda mi je tek palo na pamet da nije gladan, nego ga muče grčevi i vjetrovi pa stenje i odmah stavlja ruku u usta, a kad uspije prducnuti, umiri se I cijelo se to vrijeme zapravo ne budi.

  38. #38
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    vikki, divno je vidjeti tvoga sina. Po svemu što pišeš, ide vama to dojenje baš dobro.

  39. #39
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Dojenje super ide od samog početka . Iako su me plašili da nakon CR, pogotovo pod općom anestezijom, to baš neće ići, krenulo je već sljedeći dan. Nakon navale mlijeka, začepljenih kanalića i cjelodnevnog truda dviju sestara u rodilištu da mi razbiju kvrge (e, to je boljelo više od trudova i reza), više nismo imali većih problema, maleni je brzo ulovio tehniku. Malo se mučimo s prejakim otpuštanjem mlijeka, gutanjem zraka i soorom ovih dana, ali super napreduje pa je sve ostalo sada manje bitno.

    I da, moji pokušaji da mu prorijedim noćne podoje su bili uspješni svega dvije noći, opet smo na starom. Nije zapravo problem glad, nego grčevi nakon podoja, zbog čega ne zaspi odmah, pa u vremenu između podoja umjesto da spavamo nosamo se po kući ili masiramo trbuščić.

  40. #40
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    vikki, da te utješim-mi idemo u rikverc s jednom curom, umjesto da se manje budi, ona sve češće

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    ovdje ću postaviti pitanje da za sad ne otvaram novu temu

    duda varalica?
    zanima me konkretan odgovor ako je tko imao i kakav problem oko dojenja kada je djetetu dao dudu varalicu?
    znači, please ne bih da se povede rasprava oko toga je li duda dobra ili ne!
    moguće probleme koji se mogu pojaviti znam,
    ali me baš zanima konkretno iskustvo!
    Posljednje uređivanje od Blekonja : 05.11.2013. at 14:37

  42. #42
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    pelene-tek sad s 4 mjeseca ih ne mijenjam, i bolje zaspu kad ih s im ne razbuđujem, popaju i odmah zaspu
    što se tiče duda-moje su 4 mjeseca na bočici i na cici, uredno cicaju, duda na bočici ih ne zbunjuje, a duda varalica-uopće ih nije briga za nju, ponudili jednom, dvaput i ništa, al sad kad idu kao zubići-žnjaraju je, al i to rijetko
    Posljednje uređivanje od mare41 : 05.11.2013. at 14:51

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Moj P.zna popapati moje mlijeko na bocicu kad me nema doma i uredno cica..
    Dudu nece..
    Ali od prijateljice mali je bio lud i za dudom i za cicom..dojen 10 mjeseci,sam odlucio prestat..

    Iskustvo druge prijateljice- nakon par puta hranjena bocicom,dijete joj nije vise htjelo cicu..nikako..
    Malena bila stara 2 mjeseca..

  44. #44
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    vikki, da te utješim-mi idemo u rikverc s jednom curom, umjesto da se manje budi, ona sve češće
    Ajoj, znači i to mogu očekivati

    Dudu sam probala dati dvaput, u nuždi, kad je počeo vrištati u kolicima, a nisam imala gdje sjesti da ga stavim na prsa. Drago mi je da je nije htio, više nisam ni pokušavala.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    ma ne znam ni sama više što bi, jučer ju je prihvatila, moja mama ju je nosila i ona jaaako forsira to da joj dam dudu, ja sam uspješno odoljevala tome do jučer
    dosta je zahtjevna, nosi se non stop i sad spava na rukama, uspavljivanje je ili na sisi ili na ruke kako koji put joj odgovara pa ti moraš odgonetnuti,
    grčeve je imala (izgleda da smo ih se riješili), ali ostaju ti neki "grčići" nakon podoja, pa kad se probudi udri u plač i nakon toga slijedi kakica
    doduše zadnja 2-3 dana je podnošljivije, ali... na dane bi joj je dala, ali me je strah da se ne dogodi da ne bude htjela sisati više
    Posljednje uređivanje od Blekonja : 05.11.2013. at 16:46

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    prva cura je isto pila moje mlijeko, ali ja sam se izdajala do njenog 9. mjeseca i ne bih se na to sad vratila, ako ne moram, ipak je koliko god je i naporno i teško, dojenje 100% lakše nego izdajanje"

    vidim ustvari puno više slučajeva da su djeca i dudala dudu i sisala, a manje ovih "negativnih" iskustava s dudom i dojenjem, pa ne znam muči me u koju bi mi skupinu upali
    Posljednje uređivanje od Blekonja : 05.11.2013. at 16:49

  47. #47
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    i moji su nudili dud, ja ne, i drago mi da nisu htjele, al blekonja, mislim da ima još blizanaca koji su paralelno gurali bočicu i cicu, ne sugeriram ništa, samo velim kako je kod nas

  48. #48
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    ja sam čula da se dijete možete naviknuti na bocu kod hranjenja i time odbiti sisu ali nisam konkretnu za dudu i ja svom dajem od nekih 2 tjedna ne svaki dan ali ponekad ništa to nije omelo dojenje, a nekad mu duda dobro dođe za uspavljivanje a ponekad mu napravi gore

  49. #49
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Moj je na dudi, pokleknula sam već 9.dan. On naprosto mora neprestano nešto imati u ustima osim kad je u dubokom snu. Ako to nije cica ili duda, onda je rukav, dekica, ruka...pa kako je imao dobar hvat i usis, procijenila sam da nam to neće uništiti dojenje. Srećom, dobro sam procijenila...

  50. #50
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    Blekonja, moj stariji je uredno cicao i cijelo vrijeme imao i dudu. Mislim da najvise zbog nje nismo imali cjelonocna nacicavanja. Teze se odvikao od dude nego od cice. I da mogu sve ponovit i opet bih tako, stoput smo znali reci da je duda blazena

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •