Stranica 12 od 29 PrviPrvi ... 2101112131422 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 1433

Tema: Brak je OUT? Nije, nije...

  1. #551
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Znas sto? Dosadna si. Ako tebi jesu potpuno isti sinonimi i nakon pokusaja objasnjenja, neka ti bude. Sa tobom se o nicemu ne moze razgovarati da se ne pravis super pametna.
    Potpis pod ovo

  2. #552
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nemam otpor.
    Jednostavno mi to nije napeto.
    Nije trebbalo i sl.
    Nikad nisam sanjala o kič haljini i 300 gostiju, barjaktaru i sličnom folkkloru koji to prati.
    Da nam je kojim slučajem trebalo, napravili bi ko kli-kli.
    Ali nam nije trebalo.
    Dijete smo krstili jer nam je to bilo važno.
    Vjenčanje u Crkvi ne.
    Ne želim raditi ništa samo zato jer to svi rade.
    Pa 90% mladih se ženi tek kad mlada neplanirano zatrudni.
    Dakle samo, isključivo i jedino zato jer što će susjedi reć.
    Gdje je tu romantika?
    Ljubav?
    Koliko ih ne opstane ni tri godine?
    Ali, oni su u braku.
    To je fakat veeelika stvar.
    A zapravo je institucija braka srozana nisko da nemre bit niže.
    Ja svog muža volim.
    I on mene.
    25 godina.
    I stalno smo zajedno, a ne da je on na drugom kraju svijeta, a doma dođe na tjedan- dva.
    Mi smo stalno zajedno.
    U dobru i zlu.
    Doslovno.
    I to zato jer tako želimo, a ne zato jer nas papir sili.
    Ti stvarno ne čitaš što drugi pišu, samo drviš svoje.

    I, bilo bi pristojno da mi se ispričaš zbog uvrede koju si mi nanijela u ovom postu. Raspravljaš o nečemu o čemu pojma nemaš. Mom životu.

    Zašto si tako ogorčena i zlobna u svojim postovima?

  3. #553

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Povod, uzrok, motiv, sve su to sinonimi.
    s ovim si me sjetila na moga profesora iz povijesti koji je hrpu jedinica podijelio jer škvadra nije znala razlikovati povod i uzrok

  4. #554
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    s ovim si me sjetila na moga profesora iz povijesti koji je hrpu jedinica podijelio jer škvadra nije znala razlikovati povod i uzrok
    Kladim se da je tema bila I. svjetski rat.

  5. #555
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Meni nije jasno da je nekome vazno da krsti djecu a nije mu važno crkveno vjenčanje. Meni to nema smisla.

    Jedino ako su različite vjere ili jedno nije uopće vjernik (itd) Jedino tada bi mi bilo logično takvo razmišljanje. I tada mi je to skroz ok.

    Sve drugo mi apsolutno nema nikakvoga smisla. Stvarno ne kužim. Sorry

  6. #556

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    sirius :sjedi5
    Posljednje uređivanje od larmama : 10.02.2016. at 16:20

  7. #557
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ali to uopce nije tema. Niti je tema crkveno vjencanje.
    Ovo je bilo za Carminu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 10.02.2016. at 16:20

  8. #558
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    isto se tako moze reci da vanbracna zajednica postoji dok fizicki traje i to je to. dovoljna je samo jedna osoba da prestane trajati.
    meda, imaš "point". Upravo tako. Jedan samo ode. I nema ničega više. I dalje ostaje: "bračno stanje:neudata-neoženjen" Ako nema djece, ni imovine, nestane u trenu. Za razvrgnuti brak, ipak treba malo vremena, pa možda i više promišljanja. A bračno stanje ubuduće "rastavljen-rastavljena"...

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Možda je kod tebe razlog bio isključivo ljubav, ali kod velike većine je ipak što će selo reći. Duri se koliko hoćeš, tako je.
    Nije tako!! Mogu te demantirati mnogim primjerima, ali neću, naravno. Eventualno može se razmišljati što će mama reći, ali kakvo ni selo ni grad. Koga briga o tome. Nisam bila trudna kada sam se udala. Mi jednostavno nismo mogli biti jedan bez drugoga, ma nismo skidali ruke jedno s drugoga, tako da je brak bio sasvim logičan nastavak. Čista ljubav. Mogu reći da je nakon par desetljeća i sve sreće i tuge koju smo zajedno preživjeli i dalje tu, drugačija, ali je tu. ps, a ruke i dalje ne skidamo jedno s drugoga, a i zašto bi.

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ako su iste, onda zašto ne bih zahtevala ista prava pred zajednicom, ako ništa drugo, makar pravo da muža predstavim kao muža, ili makar kao "supruga"-ako već "tegli" život uz mene, zar nema pravu da mu makar zajednica to prizna, bez obzira na to šta se događa u naša 4 zida?


    Što se tiče toga da je život jedan i kratak, baš zato nemam želju da protraćim ni jedan jedini dan na bezličnu proceduru potpisivanja venčanog lista, ako ne moram. Ako budem videla da je to lakši način za rešavanje administrativnih prepreka, naravno da ću se venčati. Ali, za dokazivanje vanbračne zajednice su mi do sada trebala jednom dva svedoka sa svojim ličnim kartama, procedura je trajala oko 10 min. računajući i čekanje u redu. To mi je stvarno prihvatljiva opcija.
    Prvo, ima li u službenim papirima oznaka bračnog stanja: "izvanbračni partner"? Mislim da je u popisu stanovništva bila. No, nakon prestanka izvanbračne zajednice, nema nikakve oznake, opet ste po bračnom stanju kao da i niste bili zajedno, no prednost oznake "neudana/neoženjen" možda ipak prevladava nad onom "rastavljen/rastavljena".

    Drugo, ta procedura nikako nije bezlična. Onakva je kakvu ju sama napraviš. I ne kažeš svome voljenome "DA" radi administrativnih prepreka, nego radi ljubavi.

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    i predobodro smo se zabavili, pleasali smo cijelu noć a ja obožavam plesat i družit se s meni dragim ljudima.
    Vrijednost dobre zabave, lijepe frizure i šminke, krasne haljine, nikako nije za zanemariti. A ni ono da si jednu večer glavna Znam, reći ćete, može se biti glavna kad hoćete, ali, ako niste probale, možda i ne znate kakav je taj osjećaj. Možda stvarno vrijedi tih novaca i vremena, ha?

    Znam da zagovaram brak i znam da mi je čudno da neki smatraju da nije potrebno službeno objaviti "urbi i orbi" da se vole, u dobru i zlu, ali običaji su lijepa stavka u ljudskom životu, pa neka ih. Pogotovo kad taj običaj nikome ne smeta.

  9. #559
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    I da...kad sam bila djevojčica sve su prijateljice svoje barbike pripremale za vjenčanje samo se moja uvijek spremala za provod. Nikada nisam sebe zamišljala u vjenčanici niti svadbu od 300 ljudi s barjaktarom i sl. Međutim mm je o tome sanjao. A meni je bilo svejedno. Jedino sam znala da želim njemu reći DA i imati to napismeno i u crkvi. Odlucila sam da ce vjencanje biti bas kako on zeli sa svim popratnim folklorom i bilo mi je odlicno. Uopce nisam pozalila. Dapače

    Za ovo što sam baš njemu rekla sudbonosno da ponekad se pitam jesam li bila trijezna,al češće ipak ne sumnam u svoju odluku

  10. #560
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ali to uopce nije tema. Niti je tema crkveno vjencanje.
    Ovo je bilo za Carminu.


    Da znam,ali je meni to suludo i kontradiktorno i zato mi je baš uletilo u oko.

    Šta se tiče braka na papiru ili bez papira neznam ima li kakvih razlika pa se ne mogu u to upuštati.

  11. #561
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Nismo registrirani.
    Živimo zajedno, evo, sedmu godinu. Dvoje djece. Imamo zajednički kredit za stan. Do sada nam vjenčani list nije trebao. Imamo averziju prema svadbama, posebno tradicionalnima, pa o tome nismo ni razmišljali.
    Što se tiče matičara, možda jednom ako nam stvarno neimanje vjenčanog lista poremeti život, nismo za, ni protiv, više onako indiferentni.
    Oko nas su izvanbračne i bračne zajednice tu negdje po brojnosti. Ljudima je sve manje stalo do papira, postajemo ko Slovenci

    Jedino....kad pogledam opreljenost naše kuhinje...bude mi žao. Sama nikad neću dati pare za suđe


    Lol na zadnji pasus!
    Potpis na sve ono prije. Osim broj godinai djece.

  12. #562

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nije jasno da je nekome vazno da krsti djecu a nije mu važno crkveno vjenčanje. Meni to nema smisla.

    Jedino ako su različite vjere ili jedno nije uopće vjernik (itd) Jedino tada bi mi bilo logično takvo razmišljanje. I tada mi je to skroz ok.

    Sve drugo mi apsolutno nema nikakvoga smisla. Stvarno ne kužim. Sorry
    Ne mora biti sasvim besmisleno, ljudi (pod pretpostavkom da su vjernici i da im je fakat stalo) možda nisu spremni za vječne zavjete, a dijete je već tu.

    Pričao mi je frend svećenik da nikada ne inzistira na crkvenom vjenčanju para koji bi došao krstiti dijete, jer smatra da je to vrsta pritiska. A brak, bilo koji - a crkveni naročito jer ga je nemoguće razvesti, može se eventualno poništiti - treba se sklopiti bez pritisaka sa strane.

    Sry ako je off topic.

  13. #563
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Raspravljaš o nečemu o čemu pojma nemaš. Mom životu.
    Ona je napisala 90 %. Ako si ti u onih 10 % zašto se osjećaš prozvanom?
    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    s ovim si me sjetila na moga profesora iz povijesti koji je hrpu jedinica podijelio jer škvadra nije znala razlikovati povod i uzrok
    Čini se da je on trebao dobiti jedinicu.
    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nije jasno da je nekome vazno da krsti djecu a nije mu važno crkveno vjenčanje. Meni to nema smisla.
    Hej, nemoj sada i ti vrijeđati!
    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    No, nakon prestanka izvanbračne zajednice, nema nikakve oznake, opet ste po bračnom stanju kao da i niste bili zajedno, no prednost oznake "neudana/neoženjen" možda ipak prevladava nad onom "rastavljen/rastavljena".
    A zašto bi se ljude etiketiralo? Eto, i upravo to čega si se dotakla. Vanbračni se raziđu i to je to, a unutarbračni idu okolo i ljudi im iza leđa govore "ma on/a ti je rastavljen".

  14. #564

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ti, zuta, namjerno flejmaš ili ti dođe spontano?

  15. #565
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Vidiš, dobro da si se ovoga dotakla. Nemogućnost rastave nakon crkvenog sklapanja braka. Znači da je brak sklipljen u crkvi "vredniji" od ovoga koji je sklopljen "samo" kod matičara? Mislim , vredniji po jakosti obaveze.

    Ne znam baš puno o tome, ali ipak poznajem ljude koji su se crkveno vjenčali, a sada više nisu u tom braku. Nego u drugom Kako se taj status u zakonu rješava?
    Da li se drugi put vjenčaju samo kod matičara? Poništenjem braka se postaje opet "neudana"? Idu me danas ti nazivi

  16. #566
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ona je napisala 90 %. Ako si ti u onih 10 % zašto se osjećaš prozvanom?
    Ne radi toga, naravno. Nego radi sprdnje sa životom na dvije strana svijeta. O tome nema pojma.

  17. #567
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nije jasno da je nekome vazno da krsti djecu a nije mu važno crkveno vjenčanje. Meni to nema smisla.

    Jedino ako su različite vjere ili jedno nije uopće vjernik (itd) Jedino tada bi mi bilo logično takvo razmišljanje. I tada mi je to skroz ok.

    Sve drugo mi apsolutno nema nikakvoga smisla. Stvarno ne kužim. Sorry
    ja sam htjela radi moje none
    koja nije mogla spavati radi toga što j nije kršten.
    al nije htio svećenik krstiti jer nismo crkveno vjenčani. to sam već pisala, žalila se valjda do vatikana i pisala pisma.
    kad sam rodila m, više nije inzistirala i normalno je spavala. navikla se :D

  18. #568

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Vidiš, dobro da si se ovoga dotakla. Nemogućnost rastave nakon crkvenog sklapanja braka. Znači da je brak sklipljen u crkvi "vredniji" od ovoga koji je sklopljen "samo" kod matičara? Mislim , vredniji po jakosti obaveze.
    Možda je za vjernika "vrjedniji". Ali vjernik se prije ili kasnije vjenča sa svojim životnim partnerom, inače ne može pristupati sakramentima. Ili se ne vjenča ako zaključe da zapravo ne žele biti životni partneri, nego se razdvoje.


    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam baš puno o tome, ali ipak poznajem ljude koji su se crkveno vjenčali, a sada više nisu u tom braku. Nego u drugom Kako se taj status u zakonu rješava?
    Da li se drugi put vjenčaju samo kod matičara? Poništenjem braka se postaje opet "neudana"? Idu me danas ti nazivi
    Pred zakonom je jednako kao i kad je brak sklopljen samo kod matičara. Razvedeni su slobodni za sklapanje novog braka pred matičarem. U crkvi to mogu jedino ako se utvrdi da je brak ništavan. Dakle, nije ga ni bilo. Ne znam detalje, kako se sve skupa izvodi u praksi.

  19. #569
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne radi toga, naravno. Nego radi sprdnje sa životom na dvije strana svijeta. O tome nema pojma.
    X

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  20. #570
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Nije mi ni na kraj pameti bilo vrijeđati. Samo kazem da mi nije jasno. Ovo sto Danka pise,ja se slazem 100% ali ovdje nema pritiska jer se oni vole. Al dobro neću dalje jer nije tema. Svatko ima svoje razloge zasto nesto radi ovako ili onako. Uostalom nista nije u kamenu uklesano

  21. #571

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Prvo, ima li u službenim papirima oznaka bračnog stanja: "izvanbračni partner"? Mislim da je u popisu stanovništva bila. No, nakon prestanka izvanbračne zajednice, nema nikakve oznake, opet ste po bračnom stanju kao da i niste bili zajedno, no prednost oznake "neudana/neoženjen" možda ipak prevladava nad onom "rastavljen/rastavljena".
    Drugo, ta procedura nikako nije bezlična. Onakva je kakvu ju sama napraviš. I ne kažeš svome voljenome "DA" radi administrativnih prepreka, nego radi ljubavi.
    Vrijednost dobre zabave, lijepe frizure i šminke, krasne haljine, nikako nije za zanemariti. A ni ono da si jednu večer glavna Znam, reći ćete, može se biti glavna kad hoćete, ali, ako niste probale, možda i ne znate kakav je taj osjećaj. Možda stvarno vrijedi tih novaca i vremena, ha?

    Znam da zagovaram brak i znam da mi je čudno da neki smatraju da nije potrebno službeno objaviti "urbi i orbi" da se vole, u dobru i zlu, ali običaji su lijepa stavka u ljudskom životu, pa neka ih. Pogotovo kad taj običaj nikome ne smeta.
    Nadovezaću se prvo na komentar od Lili- u pravu si, na venčanju se zaradi, ako se odaberu prave zvanice i mnogo takvih. Ali ja sam htela da pozovem malo odabranih ljudi ne baš sjajnog materijalnog stanja iz prostog razloga što sam baš njih i samo njih htela da vidim na svom venčanju. A nisam htela da posle mislim da li su otišli u minus zbog mog venčanja.
    Sličan je odgovor i za Beti. Može se sve. Ako se može. Otprilike toliko bih rekla o mojim ličnim prilikama i ne bih nastavljala dalje o tome, ako nemate ništa protiv.

    Ali pomalo ne razumem toliko cepidlačenje oko termina nakon braka. Ako mi se brak raspadne, nisam sigurna zašto bi trebalo da me bude briga da li mi je status neudata ili rastavljena? Mislim, dece svakako imam, ne mogu ih baš sakriti u džep?

    Mislim da kod nas ne postoji više taj izraz "vanbračni partner" u nekim službenim dokumentima, mada nisam sigurna. Osim toga, procedura kod matičara jeste bezlična ovde kod nas, dodavanje lične note povlači dodatnu cenu, ako je matičar uopšte voljan i sposoban. Postoji određen tekst koji se čita, kao što u crkvi isto postoji određen, meni nezanimljiv tekst iz Jevanđelja, tj. odlomak o svadbi u Kani (ograničavam se samo na pravoslavni obred, prijatelji katolici su pravili mahom opštinske ceremonije, tako da ne znam dovoljno o tome. )
    Što se tiče rečenice koju sam podebljala, ona je meni jednako generalizacija kao i neke koje su tebe uvredile.
    Ne znam zašto misliš da sam ja protiv institucije braka, kad nisam.
    To što sam ja "neudata", je moja lična stvar. Ali reći da sam zbog toga protiv braka, to je opet samo tvoja generalizacija.

  22. #572
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku

    A zašto bi se ljude etiketiralo? Eto, i upravo to čega si se dotakla. Vanbračni se raziđu i to je to, a unutarbračni idu okolo i ljudi im iza leđa govore "ma on/a ti je rastavljen".
    Aha, tu sam te čekala! Ovo što si napisala znači da smatraš da izvanbračna zajednica i nije neka zajednica, jer ljudi, nakon prekida iste, ne smatraju da je prekinuto išta bitno, ni ne osvrću se, čak ni podrugljivo, na taj prekid

  23. #573
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi ni na kraj pameti bilo vrijeđati. Samo kazem da mi nije jasno. Ovo sto Danka pise,ja se slazem 100% ali ovdje nema pritiska jer se oni vole. Al dobro neću dalje jer nije tema. Svatko ima svoje razloge zasto nesto radi ovako ili onako. Uostalom nista nije u kamenu uklesano
    Bila sam ironična. Ali me neće čuditi da se i ovaj put netko nađe uvrijeđen.
    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, tu sam te čekala! Ovo što si napisala znači da smatraš da izvanbračna zajednica i nije neka zajednica, jer ljudi, nakon prekida iste, ne smatraju da je prekinuto išta bitno, ni ne osvrću se, čak ni podrugljivo, na taj prekid
    Hm, i dočekala si sebe? Ti si prva primijetila da nakon vanbračnog odu i ništa, a unutarbračni odu i nazivaju ih rastavljenim.
    Pa pitam zainteresiranu javnost: jesu li etikete u redu?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 10.02.2016. at 17:40

  24. #574
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Mislim da su etikete u ovoj prici najmanje bitne. Koga briga za etikete koje selo daje?!
    Puno je vaznije zasto netko zeli biti u izvanbracnoj zajednici , a glavni mu je motiv npr. drzanje odstupnice.
    i zasto u takvoj zajednici ima dijete , a u isto vrijeme drzi figu u dzepu.

  25. #575
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Da se razumijemo nije ovo gore rezervirano samo za izvanbracnu zajednicu. I neki registrirani takoder mogu imati takav stav.

  26. #576
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da su etikete u ovoj prici najmanje bitne. Koga briga za etikete koje selo daje?!
    Puno je vaznije zasto netko zeli biti u izvanbracnoj zajednici , a glavni mu je motiv npr. drzanje odstupnice.
    i zasto u takvoj zajednici ima dijete , a u isto vrijeme drzi figu u dzepu.
    Na što misliš?

  27. #577
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Na što misliš?
    Sinonimi: odstupanje
    odstupanje, devijacija, polazak, odlazak, bjekstvo, udaljavanje, aberacija, nenormalnost, povlačenje, odstupnica, uzmicanje, sklonište, spuštanje zastave, deklinacija, izuzetak
    Prijevodi: odstupanje
    engleski
    evasion, aberration, divergence, variance, departure, ...
    odstupanje na engleskom

  28. #578
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Uglavnom, mislila sam na nacin odrzavanja odredene distance, zadnje linije obrane prije nekakvog zamisljenog potpunog prepustanja partneru.

  29. #579
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam ironična. Ali me neće čuditi da se i ovaj put netko nađe uvrijeđen.

    Hm, i dočekala si sebe? Ti si prva primijetila da nakon vanbračnog odu i ništa, a unutarbračni odu i nazivaju ih rastavljenim.
    Pa pitam zainteresiranu javnost: jesu li etikete u redu?
    Ti si stvarno mlada, kad još nisi nikad morala ispuniti službeni papir u kojem ti traže bračno stanje

    Nisu to etikete, nego moraš staviti kvačicu kraj točnog odgovora u npr. obrascu za traženje vize. I u mnogim drugim službenim obrascima koji se, hoćeš-nećeš moraju ispunjavati tokom života.
    Kao što ponekad moraš označiti da li si M ili F. Uglavnom nema kockica u kojoj piše: neodređeno

  30. #580
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Pa dobro, malo cavrljamo.
    Nakon raspada vanbracne zajednice, isto su rastavljeni kao i nakon raspada bracne. A sta ne? Jos ako je sud bio ukljucen u pricu...a ako imaju djecu, sigurno je. Jel moraju prolaziti i onaj idiotski postupak mirenja? To ne znam, pretpostavljam ako imaju djecu da moraju

  31. #581
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da su etikete u ovoj prici najmanje bitne. Koga briga za etikete koje selo daje?!
    Puno je vaznije zasto netko zeli biti u izvanbracnoj zajednici , a glavni mu je motiv npr. drzanje odstupnice.
    i zasto u takvoj zajednici ima dijete , a u isto vrijeme drzi figu u dzepu.
    X . Da, to.

  32. #582
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dobro, malo cavrljamo.
    Nakon raspada vanbracne zajednice, isto su rastavljeni kao i nakon raspada bracne. A sta ne? Jos ako je sud bio ukljucen u pricu...a ako imaju djecu, sigurno je. Jel moraju prolaziti i onaj idiotski postupak mirenja? To ne znam, pretpostavljam ako imaju djecu da moraju
    Mislim da ne moraju. Ali ako se ne mogu dogovoriti oko vidanja djece i alimentacije tada su u banani , tako da je mirenje nebitno.

  33. #583
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dobro, malo cavrljamo.
    Nakon raspada vanbracne zajednice, isto su rastavljeni kao i nakon raspada bracne. A sta ne? Jos ako je sud bio ukljucen u pricu...a ako imaju djecu, sigurno je. Jel moraju prolaziti i onaj idiotski postupak mirenja? To ne znam, pretpostavljam ako imaju djecu da moraju
    U obrascu za američku vizu smo trebali napisati bračno stanje, u svakom application-u pitaju bračno stanje. I treba biti točan, jer dati podaci su podložni provjeri. Ako nisi u službenim braku, ti si "single", bez obzira živiš i/ili si živio s nekim u bilo kom obliku zajednice. Naravno da i kod nas ima takvih pitanja, u životopisu treba navesti bračno stanje. Ili, više ne?

    To nisu etikete, to je službeno stanje. Zašto to "oni koji odlučuju" žele znati, nije mi bitno, samo znam da žele.

  34. #584
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kladim se da je tema bila I. svjetski rat.
    a ja mislila trojanski

    al sve ti to dode na kraju na isto :D

  35. #585
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Beti, na faksu ima jedna takva kućica. Uredno stavim crticu. I tako će biti i ubuduće. A ne vidim kakve to veze ima s ovim što sam pitala.
    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Uglavnom, mislila sam na nacin odrzavanja odredene distance, zadnje linije obrane prije nekakvog zamisljenog potpunog prepustanja partneru.
    Prepustila sam mu se potpuno prvi tjedan kad smo se dobro po***ali. Hahaha.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 10.02.2016. at 18:17

  36. #586
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Prepustila sam mu se potpuno prvi tjedan kad smo se dobro po***ali. Hahaha.
    Da se tako lako prepustiti i srcem i dusom svi bi bili turbo -prepusteni.

  37. #587
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ako budem videla da je to lakši način za rešavanje administrativnih prepreka, naravno da ću se venčati.
    [QUOTE]
    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    znam zašto misliš da sam ja protiv institucije braka, kad nisam.

    Uopće nigdje nisam napisala da si ti protiv braka. krivo si me shvatila. Referirala sam se samo na tvoju rečenicu koju sam gore podebljala, jer mislim da brak nikako nije samo lakši način za rješavanje administrativnih prepreka. Brak je puno više.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 10.02.2016. at 18:22

  38. #588
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Beti, na faksu ima jedna takva kućica. Uredno stavim crticu. I tako će biti i ubuduće. A ne vidim kakve to veze ima s ovim što sam pitala.

    Prepustila sam mu se potpuno prvi tjedan kad smo se dobro po***ali. Hahaha.
    Samo prvi tjedan? Kod mene to traje u valjda, peterocifrenom broju tjedana. :D

    Na faksu možeš staviti crticu, na formularu za vizu, ne možeš. Ustvari, možeš, ali tada nećeš imati vizu. Pa....
    Kako bi bilo lijepo da je život tako jednostavan, i samo staviš crticu na ono što ne želiš.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 10.02.2016. at 18:26

  39. #589
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Da se tako lako prepustiti i srcem i dusom svi bi bili turbo -prepusteni.
    Meni to nije potrebno. Dovoljno mi je da se poštujemo i surađujemo.
    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Brak je puno više.
    Točno što?

    Edit: formular za vizu ne priznaje nepostojanje bračnog odnosa? Putovati mogu samo oženjeni/udane?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 10.02.2016. at 18:28

  40. #590
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni to nije potrebno. Dovoljno mi je da se poštujemo i surađujemo.

    Točno što?

    Edit: formular za vizu ne priznaje nepostojanje bračnog odnosa? Putovati mogu samo oženjeni/udane?
    Ma daj, pa ne moram baš svaku stvar objašnjavati korak po korak. Kao u osnovnoj školi. NE možeš staviti crticu. MORAŠ upisati bračno stanje. Da li je ono single, married, widow ili što već, mora biti upisano i mora biti točno. Napisala sam da ne znam zašto im to treba, ali traže.

    Pitaš što je točno brak više od " lakši način za rešavanje administrativnih prepreka"
    ​Svatko zna odgovor na to.

  41. #591
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni to nije potrebno. Dovoljno mi je da se poštujemo i surađujemo.

    e?
    Ok, ako je to tebi dovoljno, a tvoj partner djeli isto misljenje ( pa je i njemu dovoljno) , tada je i meni dovoljno.
    Ali ja tu nisam bitna. Samo vas dvoje.

  42. #592
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma daj, pa ne moram baš svaku stvar objašnjavati korak po korak. Kao u osnovnoj školi. NE možeš staviti crticu. MORAŠ upisati bračno stanje. Da li je ono single, married, widow ili što već, mora biti upisano i mora biti točno. Napisala sam da ne znam zašto im to treba, ali traže.

    Pitaš što je točno brak više od " lakši način za rešavanje administrativnih prepreka"
    ​Svatko zna odgovor na to.
    Mislim, ja to ne mogu znati kako izgleda formular kada ga nikada nisam ispunjavala. Ovaj naš na faksu je idiotski napravljen tako da možeš napisati da, postojeće, ili ne, nepostojeće - bračno stanje. Tu prolazi crtica.

    Ako svatko zna odgovor zašto je problem napisati?
    Za sirius je to predavanje srcem i dušom.
    Za tebe je to isto ili još nešto?

  43. #593
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Hahaha , sad kad to tako napises zvuci kao iz jeftinih ljubavnih romana.

  44. #594
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Trebala sam upotrijebiti riječ "predanje", ovako zvuči kao da traje i traje, svaki dan iznova, sve do sudnjeg dana.

  45. #595
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Trebala sam upotrijebiti riječ "predanje", ovako zvuči kao da traje i traje, svaki dan iznova, sve do sudnjeg dana.
    Ne, ne ...ovako je bas dobro. Traje li ga traje, sve do sudnjeg dana.

  46. #596
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam ironična. Ali me neće čuditi da se i ovaj put netko nađe uvrijeđen.
    :?


    Ja sigurno neću biti taj netko samo mi i dalje nema smisla ono sta mi ni maloprije nije imalo smisao..al eto,nekome valjda ima.

    Meni etikete ne znače ništa. Izasao ti iz veze s etiketom razveden ili single ili kakogod vjerujem da je osjećaj isti. Samo su mi neke "bitke" nejasne. Netko se bori za pravo na bračnu zajednicu ili da barem ima prava ista kao i ljudi u braku. Dok se netko tko ima ta prava bori da nema papir koji "dokazuje" da je u bračnoj zajednici ali da zadrzi sva prava kao da ima papir. I tako. Al ok. Nemoram ja u svemu vidit smisao

  47. #597
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja tek sada vidim smisao u braku. Nisam uvijek tako gledala, vise sam bila sklona tome da sta ce mi taj papir. I borila se sa ft1p.
    Sada shvacam ovako: za mene je brak ideal, partnerstvo, obecanje koje dajem pred obitelji i zakonom da cu dati sve od sebe i biti uz njega bas onako u dobru i zlu.I snositi posljedice svoje odluke. Mozda je to do njega. Nikada nisam imala zelju da se udam. Svi su bili prolazni a svaki se htio zeniti.Ocito su mi fige bile u dzepu. Nikakve beneficije ne dobivam(djecu vec imamo) osim skromne proslave i naseg dana. Sve gdje su me mogli etiketirati, vec jesu. Necu napisati da bi to trebali biti jedini razlozi za brak vec da su to jedini razlozi iz kojih bih ga ja sklapala.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  48. #598

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    [QUOTE=Beti3;2851315]
    Uopće nigdje nisam napisala da si ti protiv braka. krivo si me shvatila. Referirala sam se samo na tvoju rečenicu koju sam gore podebljala, jer mislim da brak nikako nije samo lakši način za rješavanje administrativnih prepreka. Brak je puno više.
    Naravno da je brak puno više. I naravno da nije SAMO lakši način protiv administracije. I nigde nisam spomenula da je BRAK samo to.
    Ali VENČANJE, tj. ta kratka ceremonija bi MENI bila samo lakši način rešavanja administracije- sada, nakon što nisam mogla da tu ceremoniju održim kada i kako sam htela.
    I ZATO ŠTO je sama ta ceremonija, tj. sklapanje venčanja, za mene izgubila smisao koji je nekada imala, ne vidim veliku potrebu da je obavim, osim kao vid rešavanja administrativnih prepreka.
    BRAK je nešto drugo, bar za mene. Ali ako se držimo strogo pravne terminologije, onda naravno da živim kao slobodna žena.

    Ipak, s obzirom da mi po običaju ponešto nije dovoljno jasno, pitaću neuvijeno: da li smatrate da je odnos dvoje ljudi koji nisu zakonski venčani nužno uvek manje kvalitetan nego odnos ljudi koji to jesu?
    Tj. da li su nevenčane zajednice sa decom na bilo koji način- moralni, emotivni, zakonski itd, itd., manje vredne od onih ozakonjenih?

  49. #599
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Moram biti iskrena da sam se nedavno na nekoj zenskoj veceri iznenadila kad sam saznala da neke moje prijateljice nisu sluzbeno registrirane. Dakle to bi znacilo - NE , na tvoje pitanje. Jer kao sto vidis pojma nisam imala da li su ista potpisali ili nisu. Ali totalno je nebitno sto ja mislim o necijoj vezi, ono sto misle partneri u toj vezi je bitno. Tocka.

  50. #600
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sigurno neću biti taj netko samo mi i dalje nema smisla ono sta mi ni maloprije nije imalo smisao..al eto,nekome valjda ima.

    Meni etikete ne znače ništa. Izasao ti iz veze s etiketom razveden ili single ili kakogod vjerujem da je osjećaj isti. Samo su mi neke "bitke" nejasne. Netko se bori za pravo na bračnu zajednicu ili da barem ima prava ista kao i ljudi u braku. Dok se netko tko ima ta prava bori da nema papir koji "dokazuje" da je u bračnoj zajednici ali da zadrzi sva prava kao da ima papir. I tako. Al ok. Nemoram ja u svemu vidit smisao
    Meni su tvoja pitanja na mjestu.

    Prvo, sva tri tipa zajednice (reg partnerstvo, vbz, bz), meni su tek registrirane zajednice. Neki činovnik tamo negdje, drži u ruci fascikl s brojkama koliko je parova ovih, onih i trećih. Je li u redu da mi vanbračni ostvarujemo prava, a nismo imali strpljenja za jedan dan papirologije? Treba pogledati suštinski. Zbog čega se točno daju prava? Zbog prirode odnosa ili zbog vrijednog obavljanja formalnosti? Ima li par poreznu olakšicu zato jer odgajaju dijete, koje je ljudski resurs za društvo u širem smislu, ili zbog toga što su papire potpisivali? Zbog čega samci nemaju pravo na, ne znam, kredit? Jer je veća vjerojatnost da će u slučaju poteškoća par uspjeti otplatiti, dok samac već nešto teže. Nije potpis razlog kreditiranja.

    Drugo pitanje, da sam katolik (a bila sam nekad), onda bi mi svaki sakrament jednako vrijedio. Govorim za sebe.
    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ipak, s obzirom da mi po običaju ponešto nije dovoljno jasno, pitaću neuvijeno: da li smatrate da je odnos dvoje ljudi koji nisu zakonski venčani nužno uvek manje kvalitetan nego odnos ljudi koji to jesu?
    Tj. da li su nevenčane zajednice sa decom na bilo koji način- moralni, emotivni, zakonski itd, itd., manje vredne od onih ozakonjenih?
    A, eto vidiš, mi se ne predajemo, osim seksualno.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 10.02.2016. at 20:09

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •