Stranica 14 od 29 PrviPrvi ... 4121314151624 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 651 do 700 od 1433

Tema: Brak je OUT? Nije, nije...

  1. #651
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne kažem da je otvorena veza loša. To je primjer gdje se oboje doživljavaju "slobodnima", a mogu čak biti u braku. Pa je s te strane relativno gdje će tko, u kakvoj zajednici, biti slobodan ili neće. Kada jedan partner sebe vidi slobodnim, a drugi ne zna da je ovaj na "tržištu" onda taj odnos nije fer jer se podrazumijeva da obje strane imaju uvid u karakter svoje zajednice. Jesam li pojasnila?

  2. #652
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Znači, smatrate da treba pustiti vlastitu djecu da vanbračno žive sa partnerom u vašoj kući, dok se još školuju i dok materijalno ovise o vama? Naravno, ako su pri tome odgovorni
    Pa ovo gore nije odgovorno ponasanje, tako da to ovaj gore slucaj ne bih dozvolila jer prije svega ne bih dozvolila da mi dijete dovede nekoga da zivi o mom trosku.
    Vjerujem da ce odgoj uciniti svoje i da mi dijete nece imati takve ideje ni u peti...

  3. #653
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Znači, smatrate da treba pustiti vlastitu djecu da vanbračno žive sa partnerom u vašoj kući, dok se još školuju i dok materijalno ovise o vama? Naravno, ako su pri tome odgovorni .
    ovako je moja sestra živila kod svog tadašnjeg dečka, kasnije muža, a ja sa mojim mužem isto jedno vrijeme, takav je bio splet okolnosti i to je bio njihov prijedlog
    tako da bih bila dosta licemjerna kad bi mi tako nešto predstavljalo problem

  4. #654
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Beti, ne mozes usporedjivati varanje u vezi i vanbracnu zajednicu. Danas jednostavno vanbracna zajednica, samo zato sto nema maticara, nije nekonvencionalno ponasanje. I to je tako, navikni se. Nema nista nekonvencionalno ako se nekome neda otici do maticara. A ne mora. Jer danas jednostavno ne mora.

  5. #655
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    A bas tang. Zasto im ne pomoc? Ne razumijem. A sta, da se ozene, i isto tako se skoluju i ne rade, onda moze? To je jos i gore po meni, ono - a sta cete se zenit dok jos studirate

  6. #656
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Beti, ne mozes usporedjivati varanje u vezi i vanbracnu zajednicu. Danas jednostavno vanbracna zajednica, samo zato sto nema maticara, nije nekonvencionalno ponasanje. I to je tako, navikni se. Nema nista nekonvencionalno ako se nekome neda otici do maticara. A ne mora. Jer danas jednostavno ne mora.
    Pa ti si moje riječi posve suprotno shvatila
    Naravno da se ne može uspoređivati. To sam jasno napisala. Varanje je varanje bez obzira bilo papira ili ne. To sam i tamo napisala

  7. #657
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Varanje?
    Kakvo varanje?
    Koga i zašto?
    To se potpisuje kod sklapanja braka?

  8. #658

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Znači, smatrate da treba pustiti vlastitu djecu da vanbračno žive sa partnerom u vašoj kući, dok se još školuju i dok materijalno ovise o vama? Naravno, ako su pri tome odgovorni . Aha, ne ide to tako kod mene!.
    Postavljam im granice od kad su se rodili, pa ću je postaviti i tu. Bila ja zaostala ili ne. Granica je minimum završena srednja škola, minimum 18 godina i minimum pola godine službenog hodanja. Ajoj, jadna ja!
    A gdje si ti pročitala da je ovo itko napisao?? Tebi je sama činjenica da cura prespava kod dečka ili obrnuto dovoljna da takvu vezu proglasiš izvanbračnom zajednicom??? Oprosti, ali meni je potpuno normalno da kćer od skoro 19 dovede doma dečka od skoro 21 godinu s kojim je 3 godine u vezi i da on ostane kod nas. Jednako kao što mi je normalno da na spavanju ostane njena prijateljica. Ni s jedno od to dvoje nije u izvanbračnoj vezi. A takvi stavovi s točno definiranim smjernicama su mi rigidni i potpuno nepotrebni. Da ne velim kako opterećuju mlado biće. Ne postavljam ih jer ih ni meni nitko nije postavio i hoću da mi dijete ima slobodu odlučivanja kakvu sam i sama imala. Sve ostalo je jedna vrsta prisile. Nametati svoj stav gotovo odrasloj osobi nije potrebno: ako se zakazalo u odgoju onda ni više godina hodanja, a ni više godina života neće biti dovoljno da dvoje budu odgovorni prema vezi u koju se ušlo. Svoju kćer smatram potpuno odgovornom: samo je trenutno financijski ovisna o meni jer se redovno školuje, ali to ne umanjuje njeno pravo izbora.
    Posljednje uređivanje od mim : 11.02.2016. at 21:17

  9. #659
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Meni nebi napamet palo da sa 18-19god dovedem kuci decka da prespava. A sa svojima oduvijek imam odlican odnos. Jednostavno mi je to bilo previše. Mislim da nikome to nebi bilo ugodno. I nadam se da mojima također to neće pasti na pamet. Ja nevidim potrebu za tim pa mozda zato tako razmisljam. Nemoraju bas sve karte biti otvorene, mislim da je i mojima tako bilo ugodnije. Nije da su konzervativni i da im nije palo na pamet sta bi se moglo odvijat izmedu dvoje mladih samo nije moralo bit kod njih kući ispred nosa :konzervainekasam:

  10. #660
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    A di bi oni trebali prespavat? U grmlju? Sta nije bolje djecu pustiti u kucu nego ih prosiljavat da se drpaju ko zna gdje? Ja to nis ne kuzim.

  11. #661

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nebi napamet palo da sa 18-19god dovedem kuci decka da prespava. A sa svojima oduvijek imam odlican odnos. Jednostavno mi je to bilo previše. Mislim da nikome to nebi bilo ugodno. I nadam se da mojima također to neće pasti na pamet. Ja nevidim potrebu za tim pa mozda zato tako razmisljam. Nemoraju bas sve karte biti otvorene, mislim da je i mojima tako bilo ugodnije. Nije da su konzervativni i da im nije palo na pamet sta bi se moglo odvijat izmedu dvoje mladih samo nije moralo bit kod njih kući ispred nosa :konzervainekasam:
    Razumijem te, ali smo različito odgajane pa je i ta sadašnja razlika razumljiva. S roditeljima sam imala jako otvoren odnos kao što sad imam s kćeri. Ne moraju sve karte kod svih biti otvorene, i moja kćerka, sigurna sam, ima svoje tajne, ali je nama puno ugodnije ako ih nema puno.

  12. #662
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Nitko nikoga ne prisiljava na nista. Ja samo govorim kako sam ja razmisljala kad sam imala 17-18..23god. Zasto bi ti uopce to morala kuzit. Eto srecom ja imam nekakvu kucicu na selu pa moji mogu imati kljuc. Pa imam opciju da nemoraju biti u sobi do mene. A mogu se i ne drpat Lol

  13. #663
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Mene bi bilo strah da mi vani neka pijana budala ne premlati dijete, jer ga provocira činjenica da su ljudi mladi i zabavljaju se. Ne želim zaklopiti oči i djecu tjerati da se žnjaraju u kojekakvim napuštenim zgradama, hladnim parkovskim klupama, zapišanim zadnjim sicevima autobusa, neudobnim zadnjim sjedalima trošnih vozila, mračnim zakutcima nečijeg stana na rođendanskoj proslavi nekoga kog ne pozna. Sve je to sigurno uzbudljivo, ali nosi i prilične rizike. Za žensko dijete od svega toga je ipak najsigurnije pozvati dečka doma.

    Carmina, koliko je realno očekivati da se ne drpaju?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 11.02.2016. at 23:24

  14. #664

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    Nitko nikoga ne prisiljava na nista. Ja samo govorim kako sam ja razmisljala kad sam imala 17-18..23god. Zasto bi ti uopce to morala kuzit. Eto srecom ja imam nekakvu kucicu na selu pa moji mogu imati kljuc. Pa imam opciju da nemoraju biti u sobi do mene. A mogu se i ne drpat Lol
    Zatvaranje očiju nad činjenicom da mi dijete ima seksualne odnose nije moj stil. Opravdavam da tebi je. Možda ćeš drugačije razmišljati kad ti djeca odrastu pa ti bude stalo da ti kćer ne prehladi jajnike po kojekakvim parkinzima ili hladnim kućama na selu do kojeg treba npr. autom, a više se bojim za nju kad se vozi nekamo po noći nego kad je doma u toplom. Ni mene moji nisu prisiljavali svojim konzervativnim stavom na sakrivanje pa tako ni meni takav odgoj ne pada na pamet. I, btw, kod nas su dijelovi stana odvojeni pa "djeca" imaju priliku na intimu kao i mi, odrasli. I svi sretni i zadovoljni. Tako je kod nas. Kod tebe ne mora biti, ali se, lijepo te molim, nemoj gotovo zgražavati zato jer netko drugi njeguje drugačiji stil odgoja.

  15. #665
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Razumijem te, ali smo različito odgajane pa je i ta sadašnja razlika razumljiva. S roditeljima sam imala jako otvoren odnos kao što sad imam s kćeri. Ne moraju sve karte kod svih biti otvorene, i moja kćerka, sigurna sam, ima svoje tajne, ali je nama puno ugodnije ako ih nema puno.


    Vjeruj mi kad ti kazem da cisto sumnjam da smo mnogo razlicito odgajane. Slazem se s tobom da je bolje biti sto otvoreniji i sa sto manje tajni ali nekako je meni bilo cudno i cinilo mi se da mojima bas nebi bilo ugodno koliko god da su otvoreni i koliku god da sam slobodu imala,a nebi ni meni. Mislim da bi mi to na neki nacin cak bio i teret. Ja sam cak tada vec bila i zaposlena. Valjda sam ja kruska koja je pala sa stabla jabuke.

    Moji su jos premali,o tome cu kad bude vrijeme

  16. #666
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Uopce se nisam zgražala. Ni u jednom trenutku. Neznam otkud tebi takva ideja. Samo sam izrazila svoje misljenje koje se tebi ocito ne sviđa. Tu ti ja mim nemogu pomoći. Ovde se cak ne radi o odgoju moje djece vec o tome da sam ja kod svojih roditelja imala slobodu ali je nisam htjela iskoristiti barem ne do kraja. Imas nesto protiv toga.

  17. #667

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    Vjeruj mi kad ti kazem da cisto sumnjam da smo mnogo razlicito odgajane. Slazem se s tobom da je bolje biti sto otvoreniji i sa sto manje tajni ali nekako je meni bilo cudno i cinilo mi se da mojima bas nebi bilo ugodno koliko god da su otvoreni i koliku god da sam slobodu imala,a nebi ni meni. Mislim da bi mi to na neki nacin cak bio i teret. Ja sam cak tada vec bila i zaposlena. Valjda sam ja kruska koja je pala sa stabla jabuke.

    Moji su jos premali,o tome cu kad bude vrijeme
    Sigurna sam da jesmo. No, tema je nešto drugo pa ne bih više o tome raspravljala.

  18. #668
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Zutaminuta ovo o nedrpanju je bila sala.

  19. #669
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Dajmo im da se drpaju !

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  20. #670
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Dajmo im da se drpaju !


    Dobre djevojke idu u krevet u 9, da bi do ponoći bile doma.

    Mislim da maloljetnom seksu pod roditeljskim krovom nema mjesta. A sigurno ne ako je jedno od učesnika punoljetno, za razliku od drugog. Ali, to je samo moj stav.

  21. #671
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Dobro, Beti, koje je odgovarajuće mjesto za drpanje tinejdžera, po tvom mišljenju? Za ovu priliku uzmimo da su oboje maloljetni, onako 17-18 g.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 12.02.2016. at 00:29

  22. #672
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    U moje doba, nalazila sam ta mjesta bez problema i bez pomoći roditelja. Sigurna sam da će ih i oni naći. Nije moje da razmišljam o tome.
    Neka se malo i potrpe, ako nisu dovoljno pametni za snaći se. Tko je rekao da to mora biti redovna aktivnost, čar je i u očekivanju.

  23. #673
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    U moje doba, nalazila sam ta mjesta bez problema i bez pomoći roditelja. Sigurna sam da će ih i oni naći. Nije moje da razmišljam o tome.
    Neka se malo i potrpe, ako nisu dovoljno pametni za snaći se. Tko je rekao da to mora biti redovna aktivnost, čar je i u očekivanju.


    X

    bas sam to jos i maloprije htjela napisat al nesto me skrenulo

  24. #674
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Koja ta mjesta?

  25. #675
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku


    Dobre djevojke idu u krevet u 9, da bi do ponoći bile doma.

    Mislim da maloljetnom seksu pod roditeljskim krovom nema mjesta. A sigurno ne ako je jedno od učesnika punoljetno, za razliku od drugog. Ali, to je samo moj stav.
    Pretpostavljam da je seks pod roditeljskim krovom onda ok kad se navrsi 18 godina?
    Posljednje uređivanje od sirius : 12.02.2016. at 06:34

  26. #676

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku


    Dobre djevojke idu u krevet u 9, da bi do ponoći bile doma.

    Mislim da maloljetnom seksu pod roditeljskim krovom nema mjesta. A sigurno ne ako je jedno od učesnika punoljetno, za razliku od drugog. Ali, to je samo moj stav.
    Ne, mladim ljudima od 17 godina mjesto je na klupi u parkiću?? Jer stan nemaju, vozačku nemaju.... Ili za seks trebaju čekati da roditelji odu iz stana i da se poslije svi prave da se to nije dogodilo? Iz tog nepovjerenja može se samo izroditi maloljetnička trudnoća i/ili spolno prenosiva bolest. Ne pada mi na pamet da zbog mog eventualno konzervativnog stava nastrada moje dijete. Smatram da je zatvaranje očiju pred činjenicom da se mladi seksaju samo način roditelja da tu činjenicu potrpaju pod tepih. Ne, hvala, ja ne bih tako. Nisu ni moji roditelji i zahvala sam im do groba na tome.

  27. #677
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    A di bi oni trebali prespavat? U grmlju? Sta nije bolje djecu pustiti u kucu nego ih prosiljavat da se drpaju ko zna gdje? Ja to nis ne kuzim.
    X

    A isto je bilo i meni. Prvog dečka dovela sam doma negdje s 19 godina, kad sam otišla na studij u drugi grad. Nije to bilo baš nešto često, mislim da su tako samo dvojica prespavali u mom roditeljskom domu, ali bilo je ok i meni i mojim roditeljima. Isto sam tako znala prespavati i kod dečka, ne nešto često - par puta. Uostalom, bili smo studenti sa smještajem izvan roditeljskog doma. Tko je koga pitao gdje smo prespavali kad su me moji doma vidjeli jednom u 3 tjedna? Baš sam to jednom prilikom tumačila kolegi koji je živio u Zagrebu - kaže on "lako tebi, tebe ne pitaju kad si došla doma", a ja kažem "ali me ne pitaju ni jesam li gladna, umorna, bolesna, da li mi što treba - tako da često poželim da me netko to pita, a nema nikoga..."

    I tako - do 18. godine nekako nisam ni sama imala potrebe za tim (a da jesam, ne bih se nešto posebno ustručavala dovesti dečka doma) a kasnije sam s jedne strane bila punoljetna, a s druge prisiljena veći dio vremena brinuti sama o sebi. I što bi onda moji roditelji trebali? Braniti "čast kuće" zabranjujući osobi xy da prespava sa mnom kod nas doma? Bzvz.

    Nadam se da će i moji sinovi danas-sutra imati istu slobodu u komunikaciji s nama. Prostora će biti, čak više nego sam ja imala u mladosti kod svojih roditelja, a lekcije o odgovornom (ne samo spolnom, ali to je uključeno) ponašanju odrađujem otkad su se rodili.

  28. #678
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Moji roditelji i ja smo se uspješno pravili ludi. Oni su znali da kad za vikend nisu kod kuće, moj dečko je. Nisam im to govorila, ali se znalo.
    Samo sam jednom pogriješila spomenuvši da smo prespavali u njihovom krevetu, i tad je bilo govora o oskvrnuću njihove bračne ložnice i moram reći da mi je iskreno bilo neugodno i žao i da to nisam ponovila.

    Inače se slažem da nema smisla zatvarati oči pred činjenicama, ali neki srednji put, poput ovog mog, čini mi se najzgodniji.
    Iako pojma nemam što ću misliti za 7, 8, 9 godina kad i meni kao roditelju ta problematika postane aktualna.
    Posljednje uređivanje od Svimbalo : 12.02.2016. at 09:12

  29. #679
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Moji roditelji i ja smo se uspješno pravili ludi. Oni su znali da kad za vikend nisu kod kuće, moj dečko je. Nisam im to govorila, ali se znalo.
    ovako ni mi nismo ništa govorili, nego bi moji nazvali par sati prije nego se vraćaju i naglasili da dolaze tad i tad i da ne bude iznenađenja
    tad sam imala cca 20 godina

  30. #680
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    tctc, vaši roditelji zvali... ja zovem

  31. #681
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Isto i kod mene. Ali od 17.-te nadalje otprilike

  32. #682
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Živjela sam u manjem gradu.

    Meni su parkići i klupe bili super fora, kao i priroda u proljeće/ljeto, rođendani po stanovima, tulumi po vikendicama, pa čak i naš haustor Nekako puno uzbudljivije, to iščekivanje

    Ne mogu ni zamislit da sam s dečkom dolazila spavat kod mojih jer sam tad bila premlada (kad sam živjela s roditeljima do 16. god.), a kasnije sam bila u đačkom pa studentskom domu tako da sam imala potpunu slobodu ali nisam je koristila u potpunosti.

  33. #683
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    joj, ja kad čitam postove od mim, slagala se il se ne slagala, nekako me strah, ne volem ja te preispravne i toliko sigurne u svoj stav
    vjerojatno je do dojma čitanja, al i da sam ti dijete, mene bi bilo strah reć ti da imam dečka, majke mi moje i da preferiram parkić od roditeljskog doma jer mi se, eto baš neda dovest dečka il se njemu neda il nam je neugodno il sto i jedan razlog može biti.
    a ti odmah na spolno prenosive bolesti i maloljetničku trudnoću.

  34. #684
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Moj tata je govorio dovedi mi ga doma ako je stvarno ozbiljna veza (inače je bio strožijeg kova, profa), a mama je manje-više dečke poznavala,al ja sam bila neozbiljna nije tu bilo puno emocionalnog (a ni drugog) davanja dok nije stigao pravi.

    Mogu zamislit da mi djeca dovode dečke/cure ovako po danu al da spavaju po noći to ne, barem ne još , još su mi mali.

  35. #685
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    svimbam svimbalo

    moji su konzerve i nema sanse da bi bili dozvolili da jedan, drugi, treci decko dolaze doma na spavanje
    mama je meksa, ali otac bi da ih ne mora gledati uopce
    ja mislim da ni ja necu sirom otvoriti vrata da je to uobicajena praksa i nek ste u toplom
    ali imam jos par godina za tesanje stava

  36. #686
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    joj, ja kad čitam postove od mim, slagala se il se ne slagala, nekako me strah, ne volem ja te preispravne i toliko sigurne u svoj stav
    vjerojatno je do dojma čitanja, al i da sam ti dijete, mene bi bilo strah reć ti da imam dečka, majke mi moje i da preferiram parkić od roditeljskog doma jer mi se, eto baš neda dovest dečka il se njemu neda il nam je neugodno il sto i jedan razlog može biti.
    a ti odmah na spolno prenosive bolesti i maloljetničku trudnoću.
    cvijeta

    ja isto ne bih baš da su mi starci full upoznati s mojim intimnim djelovanjem, fala lipa. Par puta mi je mama pričala (sad kad sam starija) o njoj i tati u toj sferi pa sam joj rekla: Ajd molim te radije nemoj! ono ne da mi se zamišljat starce u akciji

  37. #687
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    svimbam svimbalo

    moji su konzerve i nema sanse da bi bili dozvolili da jedan, drugi, treci decko dolaze doma na spavanje
    mama je meksa, ali otac bi da ih ne mora gledati uopce
    ja mislim da ni ja necu sirom otvoriti vrata da je to uobicajena praksa i nek ste u toplom
    ali imam jos par godina za tesanje stava
    i ja baš nekako ovako.

  38. #688
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    joj, ja kad čitam postove od mim, slagala se il se ne slagala, nekako me strah, ne volem ja te preispravne i toliko sigurne u svoj stav
    vjerojatno je do dojma čitanja, al i da sam ti dijete, mene bi bilo strah reć ti da imam dečka, majke mi moje i da preferiram parkić od roditeljskog doma jer mi se, eto baš neda dovest dečka il se njemu neda il nam je neugodno il sto i jedan razlog može biti.
    a ti odmah na spolno prenosive bolesti i maloljetničku trudnoću.


    I ja sam slično pomislila, ali dobro, to je valjda isto prevencija neželjene trudnoće- ono, prođe te volja nakon što odslušaj mamino predavanje. Još da ti nabaci- ako vam još treba koji savjet pri akciji, tu sam, u susjednoj sobi, slobodno zovite..


  39. #689
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    sad smo došli do tinejdžera, a krenuli smo od vanbračne zajednice, to nije skroz ista stvar

    ali mislim da se takve odluke donose u kontekstu, ovako teoretski je skroz druga stvar.

  40. #690
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Za zastitu nije potreban krevet. Kondom se stavi bilo gdje, antibejbi pilula je pogodna za popiti na svakom mjestu. Kvalitetan spolni odgoj zapocinje puno ranije od prvog seksulanog iskustva. Njihovog.Ne naseg. Nije nesto sto bi mi trebali drzati pod kontrolom koliko god mi bi htjeli. Iskreno nadam se da necu u konacnici odgojiti dijete kojem ce biti prihvatljivo da se sexa dok smo mi u kuci ili u sobi pored a jako sam otvorenih stavova. Mladost nosi svoju dozu romantike, zelja da imaju svoje mjesto za sex ih i na neki nacin potice na samostalnost. Nije moje da se petljam u to, moje je da im usadim odgovornost i imam povjerenja a ne da im omogucim mjesto za drpanje. Meni se maloljetnicka trudnoca nije dogodila na klupi u parku vec u finom stanu na lijepom krevetu.
    Spolni odgoj je bio ono kaj mi je falilo.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  41. #691
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa spolni odgoj uključuje i nezatvaranje očiju na činjenicu da ti se dijete seksa.

  42. #692
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    najveći problem koji se može izroditi iz svega (osim maloljetničke trudnoće, naravno, a to ipak smatram da je riješeno edukacijom i kontracepcijom) je da zavoliš to tuđe dijete.
    to je jedina zamka "dovođenja" u kuću, iz mog iskustva.

    u svakom slučaju, meni ne bi bilo drago da se cure/dečki mijenjaju ko čarape :konzerva: pa budući da mi dijete nema tih sklonosti, kuća nam nije kolodvor.
    a ovo što kaže lili, da joj je bilo draže po rođendanima u tuđim stanovima i vikendicama, čuj, trebaju se nečiji starci spakirati i isprazniti stan da bi prijateljima njihove djece to bilo omogućeno
    kaže moj sin da valjda u životu nema gorega od staraca koji nikad nigdje ne idu

  43. #693
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne govorim ni ja o kolodvoru, niti o situaciji da ti dijete svaki vikend dovede doma novu curu/decka, nego o tome da zna da ih moze dovesti. Mijenjanje cura i deckiju je za neke ozbiljnije razgovore, po meni ozbiljnije i od samog spolnog odgoja.

  44. #694
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Za zastitu nije potreban krevet. Kondom se stavi bilo gdje, antibejbi pilula je pogodna za popiti na svakom mjestu. Kvalitetan spolni odgoj zapocinje puno ranije od prvog seksulanog iskustva. Njihovog.Ne naseg. Nije nesto sto bi mi trebali drzati pod kontrolom koliko god mi bi htjeli. Iskreno nadam se da necu u konacnici odgojiti dijete kojem ce biti prihvatljivo da se sexa dok smo mi u kuci ili u sobi pored a jako sam otvorenih stavova. Mladost nosi svoju dozu romantike, zelja da imaju svoje mjesto za sex ih i na neki nacin potice na samostalnost. Nije moje da se petljam u to, moje je da im usadim odgovornost i imam povjerenja a ne da im omogucim mjesto za drpanje. Meni se maloljetnicka trudnoca nije dogodila na klupi u parku vec u finom stanu na lijepom krevetu.
    Spolni odgoj je bio ono kaj mi je falilo.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
    Mogu se seksati u sobi do tvoje kad/ako budu u braku? Tada ti to nece biti nezgodno?
    inace moj spolni odgoj je ukljucivao samo cinjenicu da mogu dovesti decka doma kad cu htjeti se seksati. Jer moja mama nije zeljela da budem po klupicama u parku. Taj satav je bila odlicna kontracepcija, niti sam vodila decke doma, niti sam se seksala ( bilo gdje) dok nisam postala punoljetna.
    Posljednje uređivanje od sirius : 12.02.2016. at 10:34

  45. #695
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Pa spolni odgoj uključuje i nezatvaranje očiju na činjenicu da ti se dijete seksa.
    Pa ne radi se o tome, naravno da imaju odnose, to je i njihovo pravo, govorim o tome da djeci sigurno nije drago da ih se i pri tome drži za ruku. Treba poštovati i njihovo pravo na privatnost i samostalnost a ne biti control freak njihovog seksualnog života. Mislim, ok, ako dijete želi razgovor, ali zar nije razumljivo da žele imati odnose sami, na miru, bez da ih roditelji gledaju? Ubi mama romatniku…

  46. #696
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne radi se o tome, naravno da imaju odnose, to je i njihovo pravo, govorim o tome da djeci sigurno nije drago da ih se i pri tome drži za ruku. Treba poštovati i njihovo pravo na privatnost i samostalnost a ne biti control freak njihovog seksualnog života. Mislim, ok, ako dijete želi razgovor, ali zar nije razumljivo da žele imati odnose sami, na miru, bez da ih roditelji gledaju? Ubi mama romatniku…
    Ne kuzim. Roditelji uzmu dijete za jednu ruku , a njegovog partnera za drugu. Odvedu ih u sobu , pokazu na krevet i kazu :" samo vi ispunite svoje potrebe djeco. Mi cemo biti pred vratima."
    I prije izlaska im tutnu kutiju sa kondomima u ruku.

    ?

  47. #697
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Koji to roditelji gledaju?
    O čemu vi pričate? Mi izgleda ne razgovaramo o istim stvarima.

  48. #698
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu se seksati u sobi do tvoje kad/ako budu u braku? Tada ti to nece biti nezgodno?
    inace moj spolni odgoj je ukljucivao samo cinjenicu da mogu dovesti decka doma kad cu htjeti se seksati. Jer moja mama nije zeljela da budem po klupicama u parku. Taj satav je bila odlicna kontracepcija, niti sam vodila decke doma, niti sam se seksala ( bilo gdje) dok nisam postala punoljetna.
    Ja uopce ne planiram zivjeti sa svojom djecom i njihovim partnerima. I u svom postu sam pricala o maloljetnicima. Naravno da ako nas nema kuci da bi dovodili. Necemo si mazati oci. Ako su punoljetni i u duzoj vezi, da.Ma cak nije bitna duza veza vec se nadam da mi nece svaku kombinaciju dovesti da ga/ju upoznam. Ajmo realno koliko je vama bilo ugodno se sexati dok su vam roditelji u susjednoj sobi????Meni nije bilo, cak niti kada sam bila punoljetna. To je moj problem

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  49. #699
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kuzim. Roditelji uzmu dijete za jednu ruku , a njegovog partnera za drugu. Odvedu ih u sobu , pokazu na krevet i kazu :" samo vi ispunite svoje potrebe djeco. Mi cemo biti pred vratima."
    I prije izlaska im tutnu kutiju sa kondomima u ruku.

    ?
    Da, karikirano, ali tako nekako shvaćam neke postove ovdje kada se stavim u kožu 18-godišnjaka. Mama kaže- nemoj sine po svuda, za ispunjavanje potrebe- evo ti krevet. Daj mama pusti me da živim. Sorry, MOJE OSOBNO poimanje.

  50. #700
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Definitivno ne razgovaramo o istim stvarima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •