Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Dojenje i virozno dijete koje nece jest

  1. #1
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno Dojenje i virozno dijete koje nece jest

    Postavljam i ovdje jer ne stignem trazit
    Uglavnom dijete mi je bolesno, neka jaka viroza s visokom temperaturom.
    Nista nece jest, eventualno popije malo vode.
    Koliko dojenje zadovoljava njegove potrebe za svime sto treba?!dijete je staro 15 mjeseci!
    Hvala!

  2. #2
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Super stvar kod dojenja je što kad ništa neće jesti, bar doje! Evo nekih postotaka:

    majcino mlijeko i nakon godine dana vrijedan je izvor hranjivih sastojaka a posebno proteina, masti i vecine vitamina. Tijekom druge godine majcino mlijeko osigurava (448 ml):
    o 29% potrebe za energijom
    o 43% potrebe za proteinima
    o 36% potrebe za kalcijem
    o 75% potrebe za vitaminom A
    o 76% potrebe za folatima
    o 94% potrebe za vitaminom B12
    o 60% potrebe za vitaminom C

    Najest će se drugoga kad ozdravi, sad neka jede što mu najviše odgovara i pomaže- tvoje mlijeko.

  3. #3
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ok! Hvala puno!
    Sjecam se ovih brojki, ali nisam bila sigurna! Super!!

  4. #4
    cuba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    34

    Početno

    Da li je istina, kao sto mi sugerira pedijatrica, da dojena djeca imaju slabije zeljezo? Posto znaju da uvijek mogu racunat na cicu, brljave s jelom, tu mislim na meso, jaja, sir.
    Ne znam koliko mu je zeljezo, nikad nije vadio krv, ima godinu i 10 mj. Velik je, skoro 16 kg i 93 cm, a rodjen je sa 3200 g. Puno je cicao, kao i sada. Inace fino jede, zna zezat, ali voli jesti i pored cicanja. Sada je virozan vec tjedan dana i nece jesti meso, kajganu, svjezi sir i vrhnje, sto je uredno jeo do sad. Ja sam to pripisala prehladi. Sada mu kamufliram sastojke, npr. puno ribanih jabuka, maslaca, nekoliko jaja, nesto brasna i ispecem tanki kolac.
    Ja se raspisala, pardon.
    Dakle, da li dojena djeca vise brljave sa hranom i imaju li slabije zeljezo? Zar u majcinom mlijeku nema znacajne kolicine zeljeza?
    St to znaci, da su formula bebe zdravije? Glupost.

  5. #5
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Mislim da nema tu baš nekog pravila, moja mala 1,1god. isto doji i nekad brljavi s hranom,kad je prehlađena više doji nego inače i to mi super dođe jer nemam pojma šta bi jela. Do sad je bila prehlađena 2 puta,niti jednom bolesna. S druge strane dijete moje prijateljice je jako anemično, vuče e.coli, svaki mjesec je prehlađena itd. a isključivo je dojena i na zahtjev.

    Obje su jako velike ( moja ima 12,5kg i 85cm je visoka a njezina,11mj. 12kg i 80cm).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •