Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 237

Tema: premrsava-pothranjena djeca(veca)

  1. #51
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moj definitivno nije za medicinski dodatak prehrani, ali za "podebljati" je, samo i dalje ne znam čime.

  2. #52
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    probaj uvesti frape s punomasnim mlijekom, medom bananom jabukom, zobene il keks unutra, to ti je oko 400 kcl sigurno. al nama je bilo nedovoljno. mozes i zlicu maslaca od kikirikija il nutele , to sam nasla u recptima za debljanje. moje to nisu htjele, ni nutelu ni kikiriki maslac, a mozes i zaprsku uvest u cuspajze ak ne stavljas inace kao ja , ja miksam povrce za zgusnut. tesko je jako nabit ak dijete ne voli jesti kao moje.

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Moji isto nisu za medicinski dodatak prehrani, ali su u fazi izrazito brzog rasta, pa se snalazimo kako znamo.

    Donijela mi je kolegica jučer bočicu domaće masti koju je sama otopila od špeka iz poznatog izvora. Moji dečki su se raspametili. Integralni kruh i mast, raspašoj! Stariji voli i kajmak (Veronikin, s placa), mlađi punomasno mlijeko i sl. Kad pečem složenac od povrća i riže, radim u 2 posude - jedna je za mm i mene (s jogurtom) a druga za dečke, s jajcima i masnim vrhnjem.

    Njima poham meso (teletina, svinjetina) recimo 1x u 2 tjedna, u juhu stavljam gris knedle koje obožavaju (a mm i ja ih izbjegavamo - on ima povišene masnoće, ja lagani višak kila).

    Vole i spomenuti frape u koji znam zafrljiti piškote ili integralne kekse, kaj se već nađe.

    Pečem im kolače koje vole - smazali su cijeli pleh čupavaca prošli vikend, mm je pojeo jednog ili dva, ja ni probala, a klinci su si dali vjetra... Da sad još napišem što sve jedu, čovjek bi se zapitao kak to da su mršavi... Nisu premršavi, ali bi im dobro došla još koja kila, a jedu ko freze - sve. Tako da mi je jasno koliko je teško ako djeca ne vole jesti. Ja im podilazim (čupavci su na tom tragu) jer mi je jasno da im treba drugačija prehrana nego nama odraslima.

    Osim redovne hrane (doručak-ručak-večera, mliječni obrok u školi) jedu voće za međuobroke, jedu sve moguće stvari od tijesta s germom (kruh, klipiće, orehnjače, makovnjače i druge kombinacije, jučer za večeru pizza s mojim domaćim paradajzom, nekim bezveznim sirom, šunkom i špekom), jedu medenjake (to je lako ispeći u većoj količini), jedu vanili kifle, jedu sendviče, čak ponekad jedu lisnato tijesto iz pekare ili hot dog (kad popodne imaju aktivnosti pa ne stignu pojesti međuobrok), od slatkiša jedu crnu čokoladu iz Lidla, jedu cvebe u čokoladi, mlađi jede enormne količine suhog voća (cvebe, brusnice, suhe šljive) ali dok brzo rastu, teško ih je udebljati.

  4. #54
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moj jede na redovnoj bazi od ovih kaloričnijih stvari: vrhnje (ne voli jogurt), punomasno mlijeko, špek, piletinu, tijesto, bananu (svaki dan), jaja, maslac, pire krumpir (u koji uvalim maslac i punomasno mlijeko), svaki dan pojede komad čokolade, jede mafine, ili neki drugi doma pečen kolač,... gaudu,...

    Znači nabrojala sam samo kaloričnije stvari, uz to normalno jede svaki dan zdjelicu salate, jabuke, mandarine, neka variva,...

  5. #55
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Frape ili tako nešto ne voli, ali ako pojede voće, pojede mlijeko, ne vidim ni potrebu za tim.

    Jede i često veliku porciju žganca s sirom (nekoliko puta tjedno).

  6. #56
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    da to smo sve mi uveli al nije nam nikako bilo dosta. na takvoj pojacanoj prehrani su bile 8 i 9 mj i nista na kazaljci. sve dok nismo uveli uz takvu prehranu i enteralne dodatke . tek tada uz takvu prehranu idu gore. al moje su izuzetno pothranjene i izuzetno malo su jele i uz to nekaloricnu hranu tako da je ovo nama velika promjena nacina ishrane pa onda i kile idu gore, plus nisu tipovi od sjedenja pred tvom i kompom ( to smiju samo vikendom ) vec pokreta.

  7. #57
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    moje mrze jesti al pit mogu na silu, pa zato frape . cesto ga dobe i za dorucak jer ne vole zvakat i jest a popit mogu sve. da sam bar ja takva.
    Posljednje uređivanje od lunahor : 15.10.2013. at 09:53

  8. #58
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    da, dobro ti jede anemona, i kaloricno i dovoljno, a zasto ga futras , kaj je isto pothranjen il bolezljiv. ja moje ne bi futrala da nisu bolezljive.

  9. #59
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    baš se pitam zašto futrat dijete ako je vaše osobno mišljenje da mu fali "kila ili dvije"? Ne kužim...

  10. #60
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    baš se pitam zašto futrat dijete ako je vaše osobno mišljenje da mu fali "kila ili dvije"? Ne kužim...
    Ako to ne radimo (a ne futram kao lunahor, ne moram) djeca uslijed rasta u samo tjedan-dva vidljivo smršave. Moj stariji je od rujna prošle do rujna ove godine narastao uvis 20 cm, pa si ti sad misli... Treba to namiriti.

  11. #61
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ako to ne radimo (a ne futram kao lunahor, ne moram) djeca uslijed rasta u samo tjedan-dva vidljivo smršave. Moj stariji je od rujna prošle do rujna ove godine narastao uvis 20 cm, pa si ti sad misli... Treba to namiriti.
    X
    Moje dijete je visinom uvijek na gornjoj granici ili preko, a težinom oko sredine ili mrvicu niže i onda kad to staviš u BMI rezultati su očajni. Iskreno i izgleda očajno mršavo.
    Kad dodaš tome koju virozu,...

  12. #62
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    jel postoji negdje kalkulator bmi za djecu?
    sin mi jest premrsav ali sam se sad, potaknuta vama koje ovdje izracunavate SMRZLA kad sam vidjela da je njegov tek nesto oko 15 (a min je 18)
    onda sam srecom posla na stranice hzjz u krivulje rasta pa vidjela da je tezinom samo malo ispod 50 percentile

  13. #63

  14. #64
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Evo to je za moju , samo pobrisi podatke i upisi svoje

  15. #65
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    jel postoji negdje kalkulator bmi za djecu?
    sin mi jest premrsav ali sam se sad, potaknuta vama koje ovdje izracunavate SMRZLA kad sam vidjela da je njegov tek nesto oko 15 (a min je 18)
    onda sam srecom posla na stranice hzjz u krivulje rasta pa vidjela da je tezinom samo malo ispod 50 percentile
    A što vrijedi ako je težinom malo ispod 50, kao i moj, ako je visinom iznad gornje granice?

  16. #66
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ivka, meni je cijeli zivot bilo ispod 18 i uvijek mi je pokazivalo da sam pothranjena, pa i onda kad sam bila 10kg u plusu

    idem bas izracunati za stariju, cim pretvorm cm u ince :D

  17. #67
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Samo klikni cm sa strane na linku, biras oces ince il cm.

  18. #68
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nakon sto sam se izhebala s razlomcima, otkrila sam i cm
    ovo sto mi govori je...glupost.

    Based on the height and weight entered, the BMI is 13.2 , placing the BMI-for-age at the 2nd percentile for girls aged 7 years 6 months. This child is underweight and should be seen by a healthcare provider for further assessment to determine possible causes of underweight.


  19. #69
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Koliko ima kg/cm?

  20. #70
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    22-23kg i 129cm

  21. #71
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno


    uh, po ovom je na trecoj percentili
    odma me glava zaboljela

  22. #72
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    A što vrijedi ako je težinom malo ispod 50, kao i moj, ako je visinom iznad gornje granice?
    zato jer je od rodjenja bio na 50 percentili po tezini, a 75 po visini na tim tablicama
    vidim da od malena dosad nema odstupanja

  23. #73

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    136 cm, 24 kg
    sad vidim da je BDM 12,8 i da je underweight
    a meni izgleda skroz normalno

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    136 cm, 24 kg
    sad vidim da je BDM 12,8 i da je underweight
    a meni izgleda skroz normalno
    druga ima 15,7 i pise ideal weight, a za nju mi često kažu da je buca

  25. #75
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    žene dajte se prestanite opterećivati tablicama. ljudi nisu za tablice. meni sin izgleda mršavije nego mala, a njegov BMI je po ovome 16, dok je njen samo 14. Oboje su normalna zdrava djeca koja idu maloo u visinu pa malo s težinom

    zabrijale ste jako moram vam reć... :D i tu isključujem autoricu topika i nekolicinu koja ima problema zdravstvenih zbog hrane

  26. #76
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    cure ako su vam djeca zdrava ne zamarajte se. meni moje izgledaju savrsene i ne premrsave. ali su bolezljive, imaju astmu i sve se lijepi na njih. no ni to mi nije bio signal koji bi povezala sa debljinom. no nakon upute gastroenterologa sam odlucila poslusat i krenut u debljanje.

  27. #77
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    cure ako su vam djeca zdrava ne zamarajte se. meni moje izgledaju savrsene i ne premrsave. ali su bolezljive, imaju astmu i sve se lijepi na njih. no ni to mi nije bio signal koji bi povezala sa debljinom. no nakon upute gastroenterologa sam odlucila poslusat i krenut u debljanje.
    Ako ti moje iskustvo što znači - s mojim mlađim isto je bilo tako. Problemi s astmom sve dok nije počeo jesti kako treba (prije 2 godine,kad je prošao 10, od tada nije trebao ventolin niti smo bili na hitnoj). Ove godine je stariji jako jako narastao i on ima smetnje (bronhitis), daklem moram i njega dobro hraniti.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 15.10.2013. at 22:18

  28. #78

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    skićem se
    Postovi
    210

    Početno

    Moj najstariji je i dan danas po izgledu pothranjeno djete.Znači ovako .Ima skoro 12 godina i jedva 25 kg .Svaka kost mu strši van i to je očajno za vidjeti.Neću ni pisati koliko suza je proliveno i koliko doktora smo obišli.Koliko se hrane pripremalo na 101 način i da on pojede količinu veću nego mu brat i sestra zajedno.Mlijeka pije oko 1l na dan ,o voću i povrću da ne pišem.Ali ipak kad je došao na testiranje za školu imao je malo ispod 16 kg i nisu ga htjeli priiti.Do godine kad je već imao 7 i pol godina i morao ići u školu i dalje je imao 16 kg .danas je 5 razred ,veseo dječak koji nikad ne ide doktoru i nikad nije prehlađen.Za usporedbu najmlađi sin ima 8 god i 30 kg a jede manje nego stariji.Nisu izbirljivi u hrani i s tim nemam problema.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    koliko si ti visoka, koliko je otac visok i kako ste gradjeni

    neces pothranjenost rijesiti gnojeci ih nezdravom hranom (masno, majoneza pastete, kruh, przeno)

    moj je 150 cm i 32 kg. apetit mu se popravio uz sport. radije mu uvalim 3 jabuke nego snitu kruha sa nekim smecem. vikendom ili kad je na praznicima obavezno trazi za dorucak svjeze krastavce i vodu. tek nakon toga krece dalje jesti

    tovljenje djece nezdravom hranom je put u dijabetes, karcinome i bolesti krvnih zila i srca. koje ces to zdravlje dobiti od case "punomasnog mlijeka"? zivotinje sopane hormonima i antibioticima, ne vide sunca i plus prepune stresa jer su im maknuli te telce. onda mlijeko vrste koja ni po cemu ne podsjeca na ljude kemiski preurede do neprepoznatljivosti, strpaju u otrovno-kancerogenu ambalazu i da li jos uvijek ntko ima ideju da je to zdravo za bilo koga? pa ja svojeg klinca volim, ne pada mi na pamet usuti takvo smece u njega. sisao je dok mu se dalo jedino mlijeko koje je priroda namjenila ljudskoj djeci.

    svi vi koji se mucite sa bronhitisima i astmma (vjerovatno su vam i ekcemi pratnja) zagooglajte o povezanosti konzumiranja kravljeg mlijeka, astme i bronhitisa

    zbog cega svi intenzivno dajete kuhano sa idejom da ce to nabiti djeci kile?

  30. #80
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    zato jer je od rodjenja bio na 50 percentili po tezini, a 75 po visini na tim tablicama
    vidim da od malena dosad nema odstupanja
    I moj je od rođenja u raskoraku.
    Kilaža je bila sigurno oko 30 ili 40 percentile (moram provjeriti), a visina oko 70 percentile (minimalno).

    On se ustvari drži svoje krivulje uz neka sitnija odstupanja i to je ok.

  31. #81
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    koliko si ti visoka, koliko je otac visok i kako ste gradjeni

    neces pothranjenost rijesiti gnojeci ih nezdravom hranom (masno, majoneza pastete, kruh, przeno)

    moj je 150 cm i 32 kg. apetit mu se popravio uz sport. radije mu uvalim 3 jabuke nego snitu kruha sa nekim smecem. vikendom ili kad je na praznicima obavezno trazi za dorucak svjeze krastavce i vodu. tek nakon toga krece dalje jesti

    tovljenje djece nezdravom hranom je put u dijabetes, karcinome i bolesti krvnih zila i srca. koje ces to zdravlje dobiti od case "punomasnog mlijeka"? zivotinje sopane hormonima i antibioticima, ne vide sunca i plus prepune stresa jer su im maknuli te telce. onda mlijeko vrste koja ni po cemu ne podsjeca na ljude kemiski preurede do neprepoznatljivosti, strpaju u otrovno-kancerogenu ambalazu i da li jos uvijek ntko ima ideju da je to zdravo za bilo koga? pa ja svojeg klinca volim, ne pada mi na pamet usuti takvo smece u njega. sisao je dok mu se dalo jedino mlijeko koje je priroda namjenila ljudskoj djeci.

    svi vi koji se mucite sa bronhitisima i astmma (vjerovatno su vam i ekcemi pratnja) zagooglajte o povezanosti konzumiranja kravljeg mlijeka, astme i bronhitisa

    zbog cega svi intenzivno dajete kuhano sa idejom da ce to nabiti djeci kile?
    Ma razumijemo mi tebe, ali brate mili, lunahor je primjer kako djecu zdravo hraniti, ali jele su jednostavno premalo svega. Punktum.

  32. #82
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ma ove tablice su lude. Nisu iste kao one svjetske zd.org?
    Po ovima BMI od mog je 13, i kazu da je ispod 1.percentile.
    A mi nedavno na pregledu bili i gledali u tablice i doktorka nas pohvalila kako se malac popeo u normalne percentile.

    Nego, mene uvijek zanima to neprimanje u skolu i kg... Sve i da se to desi, on ce moci u vrtic sa 6-7-ipo godina il sto?

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    što se tiče kila nema ograničenja za upis u školu osim ako nema nekih zdravstvenih poteškoća pa se traži odgoda

  34. #84
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Po našem iskustvu porihtaju vagu da doda kilu-dve

  35. #85
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ni meni nije jasno to s tablicama jer je L. po visini 1 vise od srednje (to je koja percentila, 75?), a po tezini 1 ispod srednje (25?).

  36. #86
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    leonisa ili Mima, kako je u stvarnom životu, u školi?
    Kolike su cure naspram vršnjaka?
    Moje dijete je u realnim uvjetima (na sportu, mala škola,...) najviše i i izgledom najmršavije od sve djece njegove dobi s kojima dolazimo u kontakt, a MM i ja bome nismo najviši roditelji.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    leonisa ili Mima, kako je u stvarnom životu, u školi?
    Kolike su cure naspram vršnjaka?
    Moje dijete je u realnim uvjetima (na sportu, mala škola,...) najviše i i izgledom najmršavije od sve djece njegove dobi s kojima dolazimo u kontakt, a MM i ja bome nismo najviši roditelji.
    Nisam leonisa ni Mima, ali mogu ti odgovoriti - vrlo varijabilno, ovisi o sastavu razreda.
    Moj sin je po percentilama točno na sredini za svoju dob, i po visini i po težini, sve kao po knjigama. Ipak, u svom razredu spada među nižu i lakšu djecu, dakle, ispod "razrednog" prosjeka.
    S druge strane, u paralelnom razredu (ista generacija, isti hodnik) su uglavnom sitnija djeca, pa mi moj sin prema njima izgleda kao da je godinu stariji.
    Uglavnom - nema pravila.

  38. #88
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nije mrsava. da pace. ona nije bucmasta, nema trunke sala, ali ima misice. ima prsne misice, ledjne, 6pack, sve ono sto joj mater nema

    ozbiljno, ona i kad je imala 3 podbratka po kilama je bila laksa od ostalih. istina, kad se legne, naziru se rebra, al ona je takve konstitucije, sitnog i lakog skeleta. i ja sam. opseg mog zapesca je 14cm, koliko god kila imala. tako i ona, a bome i S. S. ima zglobove novorodjenceta

    ima puno mrsavije djece od nje koje su kilazom teze, tako da...ne brinem se.

  39. #89
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moja je predzadnja po visini jer u razred ide jedna curica koja je dosta niska.
    Premda se meni i za neke druge curice ne čini da su više od moje, podjednake su.
    Kila sigurno ima najmanje jer se ova manja curica vagala kod nas i ima više kila od moje. (i to dosta)

  40. #90
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    oni su se na tjelesnom mjerili i vagali, ali zapamtila je samo svoje mjere, tako da ja pisem iz onog sto vidim (a vecinu cura znam jos iz vrtica)

  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja je među najmanjima u razredu, ima još tri curice koje su tu negdje visine kao ona. A težinom je uvijek najlakša.
    Danas su na sistematskom pa ću znati trenutni poredak u visini, po kilaži znam jer od njih 4 i izgleda najtanje.
    Fora mi je bilo kad je u prvom razredu došla s tjelesnog i rekla mama ja sam najlakša u razredu, a odmah iza toga mama ja sam najbrža u razredu.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Moj je i sad kad je u tablici najmršaviji u razdredu, i među nižima. Ali nisam ni ja ni tata mu neki veliki ljudi. I stvarno mislim da je velika razlika između običnog mršavog djeteta i pothranjenog. Apsolutno sam uvjerena da je bolje pothranjeno dijete udebljati nezdravom hranom nego ga ne udebljati. I na kraju krajeva, koliko nezdrave hrane pothranjeno dijete može pojesti?? Ne znam, ali stvarno vjerujem da su te količine daleko od dijabetesa...

  43. #93
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mislim da je jako bitno kakve su gradje.
    sad sam na zdravoj kravi racunala idealnu tezinu. naime, prvo se racuna gradja prema opsegu zapesca i ovisno o gradji idealna tezina. za sitnu gradju ne vrijedi idealna tezina, odnosno, oduzima joj se 10%.
    i zaista, racunala sam bmi, pa idealnu tezinu i ispada da mi je to trenutna, a nije, tocno znam koja je, i zaista kad se oduzme 10% to je to- kila gore dole.
    tak je i kod djece i zato je nemoguce usporedjivati tako djecu.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 16.10.2013. at 10:29

  44. #94

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ma, naravno da je bitno kakve je dijete građe. Ali nekako, ako mi možemo u pola sata guglanja naći način da izračunamo idealnu težinu za pojedinu građu, vjerujem da je liječnik specijalist koji postavlja dijagnozu pothranjenosti obučen za to isto. Stvarno, ako dijete ima zdravstvene probleme i specijalist mu prepiše na recept neke dodatke, onda to dijete jest pothranjeno... Za sve one koje imaju mršavu zdravu dobro funkcionirajuću djecu, stvari stoje drugačije nego za one koje imaju pothranjenu djecu...

  45. #95
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    a bome je L. po tome u plusu 2 kile :D
    bmi joj je i tu izbacio 13.2 i da je pothranjena, al kad sam stavila bmi, visinu i dob, dobila sam da joj je idealna kilaza 27, s obzirom na vrstu gradje, minus 10%, trebala bi dobiti jos 1kg za idealnu, al mislim da je to to.

  46. #96
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ma, naravno da je bitno kakve je dijete građe. Ali nekako, ako mi možemo u pola sata guglanja naći način da izračunamo idealnu težinu za pojedinu građu, vjerujem da je liječnik specijalist koji postavlja dijagnozu pothranjenosti obučen za to isto. Stvarno, ako dijete ima zdravstvene probleme i specijalist mu prepiše na recept neke dodatke, onda to dijete jest pothranjeno... Za sve one koje imaju mršavu zdravu dobro funkcionirajuću djecu, stvari stoje drugačije nego za one koje imaju pothranjenu djecu...
    slazem se.
    samo sto se malo dijeli sakom ova pothranjenost (ovako na netu, jelte)

  47. #97
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    covjece, po toj formuli mi je i S. idealna.
    ok, ima bmi 14,2, ali za dob bi trebala imati 9kg minus 10% je upravo onoliko koliko ima.
    a dobili smo uputnicu prosli tjedan za gastroenterologa.
    dijete zdravo, nikad bolesno, obilnih stolica, izgledom skladno gradjeno...samo sitno. i van tablica.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa, odeš i vidiš šta će on reći... I to je bolje nego da ti je dijete pothranjeno i neliječeno..

  49. #99
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Leonisa bolje otici pa da je sve ok nek da te ne posalju ko nas a uvijek su takve bile.

  50. #100
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    L. Je na 30 kg, az na 36.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •