Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 237

Tema: premrsava-pothranjena djeca(veca)

  1. #101
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    L. Je na 30 kg, az na 36.

  2. #102
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    a jerl su one uvijek bile u takvom raskoraku?

  3. #103
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    dajte link na taj izracun koji govori da su i mrasava djeca s kilima viska, tenkju

  4. #104
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Jesu jesu

  5. #105

  6. #106
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    moj D. je 7 god. i 4 mj.

    ima oko 120 cm i oko 20 kg

    kad smo bili na pregledu za skolu rekli su da mu fali kila

    meni su to gluposti, ajde da mu fali 5 kg, to bi razumijela, ali kila vise ili manje nije neka stvar oko koje bi se uzrujavala

    od deckiju u razredu je najmanji, ima jedna curica manja od njega, skoro za glavu

    i inace je sitniji od vecine djece

  7. #107
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Ima prosjecno kg za jednog prvasica. Mi smo bili na 19.

  8. #108
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Samo da se javimo, z je na 38 a l. Stoji na 30 . Podigla joj je na dva kakaa na dan al i dalje stoji

  9. #109
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Nas je začudila pulmologica sa Srebrnjaka u 12. mj. lani kad je rekla da je Z. sa 3.5 g. i 106 cm premalo 14.8 kg... Dapače, rekla je da je dijete na rubu pothranjenosti (a ja sva sretna kaj je mršava, a dobro i obilno jede)... Za moj pojam joj ništa ne fali.

  10. #110
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Winnerice, moj je mali na potpuno istim brojevima kao tvoja i isto ima astmu, ali je naša pulmologinja rekla da je to u redu (ja sam izričito pitala smeta li mu mršavost). I moj dobro i raznoliko jede.
    Ja se više ne brinem.

  11. #111
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Ne brinem niti ja, zapravo sam sretna da je mršava i da je se kile ne "ljepe" kao stariju curku. A zamisli da sam dovela npr. dijete koje je bucmasto, onda bi bilo: Joooj mama, znate li vi koje bolesti sve može dobiti, ovo ono - nek je mršava, ona niti jednog trenutka ne miruje, totalno je aktivna, a za stol tj. jelo dolazi prva i odlazi zadnja od stola. Papa stalno i puno i sve voli papati kuhano i voće i baš sam zadovoljna s njenom ishranom.

  12. #112
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    Joj, računam sad bmi za moju curku i ispada da je pothranjena. Ima 6 i pol godina, 122 cm i 19 kg. BMI je 12.8
    Inače je zdrava, vesela, sportski tip al fakat mršava. Iskusne mame, da je vodimo doktoru? Jel se to što pijete za debljanje može kupit? Ona jako dobro jede i nemamo nikad problema s jelom. Jednostavno je takva od rođenja.

  13. #113
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj milamaja prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, računam sad bmi za moju curku i ispada da je pothranjena. Ima 6 i pol godina, 122 cm i 19 kg. BMI je 12.8
    Inače je zdrava, vesela, sportski tip al fakat mršava. Iskusne mame, da je vodimo doktoru? Jel se to što pijete za debljanje može kupit? Ona jako dobro jede i nemamo nikad problema s jelom. Jednostavno je takva od rođenja.
    takva je i moja. stavi 20 kg i onda ti ispadne da je healthy.
    neš je valjda radi jedne kile vodit doktoru i davati joj suplemente za debljanje.

  14. #114
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Cure ne trebate vodit nikam ak dijete nema problena. Ja zbog tog ne bi nikad ne bi i nisam vodila dr. Mi smo isli zbog gastritisa i astme i usput dobili i ovo. Ni sad ne bi davala nis da nije u pitanju nedobivanje menge i rasta grudi tj puberteta koji fizicki kasni zbog mrsavosti u odnosu na druge cure iz razreda i to sad i njima smeta.

  15. #115
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Bez obzira kaj gastro smatra da su potranjene ja ne bi davala da mojim curama to ne smeta a ovoj manjoj to jako smeta i sva je u kompleksu.. Al njoj ni to ne pomaze i kile stoje... Veca vise ni ne pije a kile idu..

  16. #116

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ajme lunahor, kak misliš da pubertet kasni, pa ni mojoj ne rastu još grudi niti ima menstruaciju, pa nije to kod svih već krenulo. Na početku godine su bile na sistematskom i rekla mi je da ih je doktorica pitala za menstruaciju i da u njenoj grupici nitko još nije dobio.

  17. #117
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Ma opcenito.. Samo je njima dr rekla da ni blizu puberteta nisu.. Jedino manjoj grudi ne rastu a rekla je dr da ni nece na tu kilazu. Imala je 26 kg ljetos . Uz iznimno sopanje smo do 30 dosli i sad kad je sopanje prestalo kile stoje. A ak ostane na toj kilazi a sigurna sam da hoce jer samo u visinu ide nece ni u 8 r imat kila za mengu i grudi.

  18. #118
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Al menga ovisi o kilima? Ja sam dobila u drugom srednje kad sam imala 44kg.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  19. #119
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Pa da. To je ta kilaza otprilike oko 45 kg i grudi neki postotak masnog tkiva moras imat . Mislim nebi ja nist proti imala da dobiju u 2 srednje al ova moja bi, aj jos mengu nekako bi pregrmila da nema al grudi ..

  20. #120

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ja sam dobila mengu s nekih 11. godina, nemam pojma koliko sam imala kila, ali sam isto spadala u pothranjene. Mislim da sam bila tu negdje kao i moja. Morala bi po slikama u badiću vidjeti kad su mi grudi počele rasti, no nikada ih nisam imala manjka čak su bila iznad prosječno velike.
    Posljednje uređivanje od larmama : 04.02.2014. at 23:07

  21. #121
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    i ja sam dobila relativno mršava mengu s 13godina, do 17 bila dosta mršava, ali nakon operacije mandula u 17-toj,kilese samo lijepe.

    nego gledam cure iz klinčevog razreda ( klinke godinu -godinu i pol starije od tvojih), i samo jedna ima grudi i to nekih 2-3godine ( sjećam se da mi je na ročkasu bila puno različitija od drugih), sve su relativno različiti i visina i težina, dvije relativno s viškom kilama, isto nemaju cice.....

  22. #122
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Jelena vi ste koristili maltodekstrin6? Kud si sve stavljala i jel bilo pomaka?

  23. #123
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    moj (najmanji) baš nije to ktio jesti, a posle se ja nisam ni trudila, moram priznati.

    kažu pošto je neutralno, može i u običnu vodu, samo kaj moj nije to htio pit. teoretski možeš u sve i svašta, inače kad ga kupuješ u apoteci moraš imati papir sa sobom da to specijalista traži, jer ti inače ne budu dali ( to inače služi za bodybildere da postanu mišićavi). kod mojeg je bilo pomaka tek kad smo uveli ulje kima u prehranu, inače taj najmanji alergičar je s 3.5 imal tolko kila kolko najstariji koji je jede sve s 4 i mjesec dana. S godinu dana je najmanji imal 200 gr višeod prvorođenca.


    ovo kaj sam prije napisala, da sam bila mršava, nisam mislila baš nezdravo mršava već više nabita jer imam teške kosti
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.02.2014. at 11:26

  24. #124
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Narucila sam jos i mel6 pa semozda sto pokrene. Mislim da je jos u vis otisla a kile se jedva drze 29-30.

  25. #125
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    149/31., i dalje pothranjena..

  26. #126
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    moj na hrpu mišića (bavi se sportom) ima nekoliko cm manje i kilu više. bojim se da masnog tkiva tu nema nigdje, al ajde njega ne brinu grudi i menga.

    a jel se ok osjeća? bolesti, prehlade i one stvari zbog kojih ste inicijalno išle na pregled?

  27. #127
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Hdb bolje i astma miruje skroz. Danas bili kod gastra i dalje resource kao dodatak prehrani, zadovoljna je s kilama , jer ipak dobiva a i raste. U 11 je bila kilu laksa i 3 cm niza.

  28. #128
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Nas je začudila pulmologica sa Srebrnjaka u 12. mj. lani kad je rekla da je Z. sa 3.5 g. i 106 cm premalo 14.8 kg... Dapače, rekla je da je dijete na rubu pothranjenosti
    Gotovo iste mjere ima i moja srednja
    I prema ovom gore linku ne pothranjena, 2.percentila
    Ja bih rado da se ona malo zdeblja, al ne ide...

  29. #129
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    lunahor čini mi se da vam super ide

  30. #130
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Dobro je, samo moram stalno paziti kao i kad sam ja na dijeti jer cim se opustim ona padne na kilazi. Ali raste u visinu, no da ne pazim i da nije na enteralnim dodacima jos bi pothranjenija bila. Druga je izasla iz pothrNjenosti, cice rastu i pubertet ide, ova manja ni naznaka puberteta.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  31. #131
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    I dalje smo na 31 kg dosli do 32 prije kraja skolske godine i napravila sam pauzu dok smo na moru od 14.6 do sad i vagnem ju i ona pala dve kile . Vratila ju na resource .

  32. #132
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    bemu miša a pretpostavljam narasla je? veća ide svojim tempom?

  33. #133
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Da narasla je . Da ova druga je izasla iz pothranjenosti ima 40 kg i 160 i razvija se , a l. Mi je opet bas jako jako mrsava ko kosturu joj se samo kosti vide
    Sad kad krene skola opet ce bit zlostavljanja i ruganja

  34. #134

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Moj je isto akd smo se prvi put skinuli s dodatka uizgubio dvije kile, pa smos e opet vratili pa za 3 mjeseca opet skinuli pa je stagnirao par mjeseci, pa počeo rasti. To je normalan dio bolesti, i mislim da ja sad bar jasno da se radi o kroničnoj bolesti, a ne o stavljanju u tablice. Rast će kile, sigurno, i bez dodatka za par mjeseci, a za par godina možda i bez truda. Ja još čekam taj dan kad će se udebljat a da ni on ni ja ne uložimo svjesni trud, nego onako da on jede koliko je gladan i da za mjesec dana bude deblji pola kile. Stvarno, to je nešto s čime treba naučiti živjeti. To nije gripa koju dijete ima 10 dana i gotovo. Pisala sam ti već da ne padnete u napast slavit kile koje dobije, isto tako nemoj sad ni očajavat nad gubitkom kila. Bit će još i dobitaka i gubitaka kila, samo je bitno da se o kilima vodi računa, da se ne predate.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Jeste bili kod psihologa? MIi smo išli na moj zahtjev i pomoglo nam je, i da se nauči nosit s ruganjima ali malo i oko kila.

  36. #136
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Jesmo, ide svaki mjesec. Ne zbog toga direktno nego zbog strahova asad i ruganja

  37. #137

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Možda da pokuša psihologinja vidjeti ima li neki problem iza problema s prehranom? Mislim da se isplati pokušati i s te strane.

  38. #138
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Budem joj rekla . Iako ona jede , u najmanju ruku ko druga kcer. Al ju se ne prima.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Da narasla je . Da ova druga je izasla iz pothranjenosti ima 40 kg i 160 i razvija se , a l. Mi je opet bas jako jako mrsava ko kosturu joj se samo kosti vide
    Sad kad krene skola opet ce bit zlostavljanja i ruganja
    baš mi je žao :hug

    A svaki put me nešto štrecne jer je i moja jako mršava. Još nije prešla 30kg.

  40. #140
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Larmama a koliko je stara i visoka? Moja je 12 g navrsila, 150/31.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    vršnjakinje su , 145cm/29,5 kg

  42. #142
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Jeste bili kod gastra ?

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ne, nema zdravstvenih problema.

  44. #144
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Onda super! Al lakse mi je kad vidim da ima jos manekenki

  45. #145
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    31,8 krenulo je kuc kuc. Uz velike napore i dva resourca na dan . ( 600 kcl)
    Uf. Mrzim to natjerivanje da popije. Doslovno joj za vratom sjedim da popije,

  46. #146

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    još jedna , 11 g, 145/30

  47. #147
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Da mi se dočepati mojih mjera kod npr. upisa u školu, mislim da bih bila solidna konkurencija vašoj dječici, a možda bih ih i premašila .

    Razumijem i ruganja, i nadimke, i, iz ove perspektive, brigu da li je sve ok s djetetom, ali nikako nisam za debljanje djece na silu ako nemaju zdravstvenih problema. Prije ili kasnije, projest će sami (koliko odraslih osoba znate da ne vole jesti i koliko onih koji se NE bore s viškom kilograma?), a od tjeranja da jedu više ne vidim da može izaći išta dobro osim isfrustriranog djeteta kojem će hranjenje iz djetinjstva ostati u ružnom sjećanju. Iz osobnog iskustva, kad sam se s 10 godina počela baviti sportom, projela sam i jela zaista velike količine hrane (tipa ručak i još par puta repete), ali do 18, 19 godina bila sam jednako mršava kao i do desete, jedina promjena je da sam od sitne i mršave postala visoka i mršava (po dr. sportske medicine pothranjena, upisano mi u karton, majke mi ).

  48. #148
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    32 kg. 23.8. Joj da nam je doci do 35 kg. Uzasno me umara to stalno nutkanje i nakuhavanje .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    moja stigla na 31 kg, unazad mjesec dana dobila 1,5 kg
    I meni se ko klinki slično desilo, u 5. razredu otišla u kamp i počela jesti. Eto i ona tako
    Posljednje uređivanje od larmama : 28.08.2014. at 21:48

  50. #150
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Evo nas 153/33 nakon duple doze resourca dobila dve kg . Huh. Druga 162,5/41,5.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •