Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 237 od 237

Tema: premrsava-pothranjena djeca(veca)

  1. #201

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Citiraj Mia and me prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo ove zime izvadili doduše samo treću mandulu radi učestalih upala uha. Osim što su upale prestale drugo se ništa nije promijenilo
    Ja ne kažem da mora to biti, samo što je nama puno pomoglo, s tim da treća mandula je ipak u nosu, a ove dvije u grlu. Njoj su očigledno bile toliko velike da nije mogla hrana proć i dizalo joj je želudac, mi smo se stvarno preporodili od kad smo ih izvadili, em što se bolesti tiče, em što se jela tiče.

  2. #202
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Mi sve dodatno suzavamo pa i tajice .. Mandule su operirale i jedino sto smo time dobili da vise nemaju laringitise vec bronhitise ..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #203
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    kakvo je sad stanje sa curkama?

  4. #204
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Eee ni jedna vise nije na resourcu,z. Vise ne pije resource jer ima 47 kg/165 cm, l. 41/163, tak da sam im prestala davat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #205
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    bravo baš mi je drago. moj je skočio ljetos dvije kile pa je 152/35. jede, ali se i troši... no isto izgleda ko i sa 150/33 )

  6. #206
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Dižem prastaru temu, al trebam utjehu il savjete ili što već

    Malac ima 4 god i 4mj. Danas vagao malo ispod 15 kila. Visok oko 107cm.
    Oduvijek je mršav, s god dana 9 kila, s 2 godine malo ispod 12kg, s tri godine 13 kg. S četiri je imao 15kg. U međuvremenu imao crijevnu virozu pa je izgubio i sad nikako vratiti.

    Inače je ekstra aktivan, stvarno nema mira nikad. Jede, uf... težak bio na dohrani. Do 2 god super jeo, onda postao izbirljiv. Tek sad opet širi jelovnik, ali nove stvari obvezno da ga mi hranimo jer sam odustane za čas.
    Već sam očajna oko te mršavosti, ne mogu mu nigdje trenirke kupiti jer mu sve padaju.

    Bili smo i kod pedice prije par mjeseci. Kaže zdrav je, dobrog izgleda i imuniteta, nije baš na granici pothranjenosti. Ali ako će mi biti lakše, ako do pet godina ne bude neke promjene, možemo vidjeti ako ima neki problem.

    I muž i ja smo bili mršavi ko klinci. Tako da tu možda i genetika ima utjecaja.

    Razmišljam kupiti mu neke vitamine, B skupinu ili što već. Iako i inače voće voli jako jesti. Voće, meso, tjestenina i kruh mu uvijek idu.

    Uglavnom malo se jadam, kao i sve vi tu prije mene.

  7. #207
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Vrci trazi dokicu resoruce da mu prepise. Moje ga vise ne piju , jedna je 172/47, a druga 172/55 kg.

  8. #208
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    A ona bi jos do rodendana da ga pustimo. Njoj nije jos do toga da bi bila toliko zabrinuta

    Jer nije da ne jede. Al se ne prima. Od 15h do 21h je danas pojeo piletinu, rizu i papriku. Uzeo je par kiki bombona i malo cokolade. Pojeo 3 sljive, grickao smokice. Jeo sendvic u pecivu (puterica). I jos pojeo 2 snite kruha,sredine, sa sirnim namazom.

  9. #209
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Jel ide na kakav sport? Mome je plivanje dosta popravilo apetit. Makar je i dalje mrsav... makar, vecina hlaca mu vise ne spada A i puno je cvrsci i zdraviji. Tako da, uz to sto ti pises, da ok jede, da je aktivan i da je zdrav, preporucam ti sto vise svjezeg zraka i sporta za malca.

  10. #210
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ide na sportice za sad. Nismo u zg i nemam velik izbor sporta za njegs

  11. #211
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moj sin je isto bio godinama mršav (npr s 5g je imao nakon jednog mršavljenja 16.5kg - iako čak i nije bio najgori od prijatelja) no ono sto nam je pomoglo je sport sport i još sporta. Kad je krenuo s 5g na sport (i to 6x tjedno - ne jedan sport nego razne) dobio je apetit i počeo jesti, a dobio je i misice. Godinu i pol nakon tog mjerenja ima 21kg i napokon nije kost i koza, s tim da i dalje uopce nema masnog tkiva ali bar ima misice i malo mase, pa kad je dobio gripu i izgubio kilu nadoknadio je nazad u par dana... I vise ne cvokoće zubima na najmanji povjetarac
    Ako nemate sport u blizini onda probajte vi s njim, pogotovo sad kad je toplo i dugi dani, na bicikl i vožnja sat vremena u komadu, pa u parkić, pa opet bicikl, ili s tatom nogomet sat vremena (ali uz puno trčanja), plivanje da pliva a ne brckanje itd.

  12. #212
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Moj je odradio pune dvije godine plivanja pa je i dalje kost i koža

    Na pregledu za upis u školu je doktorica rekla da joj kompjuter izbacuje da je pothranjen, ali da se njoj čini u redu, a i nama se čini u redu. On inače dobro i raznovrsno jede pa mi uopće ne mislimo više o tome.

    A da ne može većinu hlača nositi - ne može - i super skinny traperice mu padaju. Imamo kući pojaseva i tregera pa se snalazimo.

  13. #213
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Glavno da su oni zdravi a kile ce im, prije ili kasnije, dostic visnu Moj ima, sa 6.5 godina, 24.5 kile, al ima i 135 cm... tako da je bas mrsavko... posebno kad se skine u kupace... al sto kaze Vrci, i ja i md smo bili takvi... Al vise nismo...

  14. #214
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ne mora to biti organizirani sport,jel takav je većinom u zatvorenom,nek skakanje,nogomet, bicikl je dosta sporta

  15. #215
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ma stalno skace. Bicikl ne zeli voziti jos. Al trampolin, romobil, trci uvijek. Zato imam osjecaj da sve i potrosi :D

    Sad kad bas jede ispada da ima isto kila i manje dobiva nego kad nije jeo.

  16. #216
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    I bolje da se potroši
    Ali možeš uvesti maslinovo ulje,ili recimo moj uzme bučino,žličicu preko jela

  17. #217
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Dižem prastaru temu, al trebam utjehu il savjete ili što već

    Malac ima 4 god i 4mj. Danas vagao malo ispod 15 kila. Visok oko 107cm.
    Oduvijek je mršav, s god dana 9 kila, s 2 godine malo ispod 12kg, s tri godine 13 kg. S četiri je imao 15kg. U međuvremenu imao crijevnu virozu pa je izgubio i sad nikako vratiti.

    Inače je ekstra aktivan, stvarno nema mira nikad. Jede, uf... težak bio na dohrani. Do 2 god super jeo, onda postao izbirljiv. Tek sad opet širi jelovnik, ali nove stvari obvezno da ga mi hranimo jer sam odustane za čas.
    Već sam očajna oko te mršavosti, ne mogu mu nigdje trenirke kupiti jer mu sve padaju.

    Bili smo i kod pedice prije par mjeseci. Kaže zdrav je, dobrog izgleda i imuniteta, nije baš na granici pothranjenosti. Ali ako će mi biti lakše, ako do pet godina ne bude neke promjene, možemo vidjeti ako ima neki problem.

    I muž i ja smo bili mršavi ko klinci. Tako da tu možda i genetika ima utjecaja.

    Razmišljam kupiti mu neke vitamine, B skupinu ili što već. Iako i inače voće voli jako jesti. Voće, meso, tjestenina i kruh mu uvijek idu.

    Uglavnom malo se jadam, kao i sve vi tu prije mene.
    Znači apsolutno kao da sam ja pisala post.
    Cura 4,5 godine, 15 kg i 112 cm. Žgoljo žgoljavi. Sve cure nose tajice, ja uzmem ili trenerke s vezicama ili ih kupujem 3 broja manje (pa su kratke), samo da su u struku donekle ok.

    Jede sve, nije neki izjelica i općenito fan hrane i sjedenja za stolom (uvijek ima važnijeg posla), ali jede ok. Jučer je pojela i za ručak i večeru po jednu punjenu papriku s pireom, juhu, salatu, između dosta voća, ok doručkovala.
    Meni je bitno da jede sve, riba, meso, voće, povrće. Isto tako nije fan kruha i pekarskih proizvoda, možda 5 puta u životu pojela čokolino i takve stvari (nažalost u vrtiću su nam pod normalno ). Turbo aktivna, dakle turbo, i noge i jezik rade sto na sat od jutra do mraka.

    Nikada nije bila bolesna dalje od šmrkavog nosa i viroze, nikada na atb, zadnjih godinu dana jednom izostala iz vrtića zbog viroze.
    I muž i ja smo bili žgoljavci, a nismo ni sad neke mrge, vjerojatno je do genetike.

    Ustvari sam više-manje prihvatila to, ne mogu promijenit. Draže bi mi bilo da ima kilo i pol više, čisto da se ne ocijedi do kraja u slučaju viroze.

  18. #218
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A manja kakva je ona sad s godinu dana

  19. #219
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Moj najstariji je dugo bio mršav, bavio se sportom od 4,5 godine ali nikako nije napredovao . Dugo je imao npr. 28 kg, u trećem razredu oš, nikako iznad toga....čim bi došao blizu 30 kg razbolio bi se. Tada su mu otkrili brisom učahureni streptokok u mandulama - laički rečeno i čim smo sve povadili počeo se oporavljati i dobivati na kilazi. Prije toga imao je dosta visok AST titar, pa ga se injekcijama (koje su bolne ) spustalo prije operacije. To je bilo prije nekih 7-8 godina, toliko se sjećam...
    Posljednje uređivanje od tanja37 : 02.07.2018. at 06:27

  20. #220
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Inače klinci nakon vađenja mandula većinom počnu napredovati

  21. #221
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A manja kakva je ona sad s godinu dana
    Sad ima oko 9 kg, što je za oko pola kile više nego je starija imala s godinu dana.
    Nije neka razlika mada mlađa djeluje jača nego je starija bila.
    I apetit joj je malo bolji, ali je hranim po blw metodi, ne želi ni žlicu ni kašice već se isključivo sama hrani, plus što je 100 puta dnevno na cici. Isključivo dojena 7 mjeseci, a ni sad ta kruta hrana nije količinski bogzna što.

  22. #222

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Kod nas isto problem mršavosti.
    Blizanci, 6,5 godina. Stariji jede manje, ali raznovrsnije, ima 128 cm visine i 25 kg - super, razvijen, mišićav, aktivan. Mlađi ima 122 visine i jedva 20 kg. Više jede od blizanca, ali ograničen na nekoliko jela. Malac je u autističnom spektru. Tek smo prebolili virozu koja ga je jako pogodila, bio je na rubu dehidracije. Tad mi je zazvonilo zvono za uzbunu - što da je viroza dulje potrajala (trajala je dva dana)?
    Obzirom da malac jede zaista puno (količinski) a jako je mršav - što bih mogla poduzeti?
    Danas idemo dat uzorak stolice na analizu da nema parazite. Osim toga, imate li ideju što bi moglo biti?
    Čime ga mogu udebljati?
    Inače bavi se sportom (karate), svaki dan je ili u šetnji, na moru, trampolinu, dobro spava i dovoljno pije.

  23. #223
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ali odnos visine i kilaže, uopće nije sporan, čak je odličan rekla bih. Pa koliko bi trebao imati kila na 122?

  24. #224
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    U svakom slučaju Boško klinac je puno veći za dob,manji cca ok za dob

  25. #225
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam razmišljala...znači malac čak i jede, ali ne prima se. OK aktivan je - ali da li bi možda bilo dobro provjeriti štitnjaču? Jel hoće to i kod malenih biti problem?
    Ja imam Hashimoto, znam da štitnjača može zezati, pa ono...ne znam, tražim objašnjenje

  26. #226
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Sumskovoce pa to je izvrsna visina i težina. 122 i 20 kg je moja imala na pregledu za upis u školu.

  27. #227
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    ali odnos visine i kilaže, uopće nije sporan, čak je odličan rekla bih. Pa koliko bi trebao imati kila na 122?
    A nije to kao kod nas odraslih. On je sa 20 kg na 122 cm mrsav... moj je isto 6.5 godina, 134 cm i 25 kg. Isto mrsav... al bavi se sportom, jede ne bas najbolje, al jede... i poprilicno je zdrav zadnje dvi godine... tako da ja cekam da zapravo projede i da mu kile dostignu visinu... al, ako je genetski, nacekat cu se.

    Vrci, koliko jede? Mozda je to sto se tebi cini odlicno, zapravo malo? Ja nekad mislim da ovaj moj jede bas ok, al, kad vidim koliko mi necak (koji je ok tezine) moze pojest, onda skuzim da i ne jede bas. Necak, kad bas ogladni, smaze tri tanjura za rucak, bez po muke. Rucak jede i u vrticu i doma... doma isto nekad dva tanjura... i bas je optimalne tezine po meni.

  28. #228
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Iskreno dijete od 6.5 godina je cca 122,Jadranka tvoj je definitivno velik,toliko imaju deca na kraju drugog razreda
    Ali kakav takav je

  29. #229
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Jelena, vjeruj mi, u Dalmaciji ima i vecih i to dosta

  30. #230
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ma ima i u ZG,svugdje ima i velikih i malo većih
    Meni je najveća fora mi je za pričest,ima različitih haljina,a nekoj djeci do koljena,nekoj do gležnja,a nekima na pol puta

  31. #231
    anavi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, Trnje
    Postovi
    87

    Početno

    I moj A je izrazito sitno dijete. Sad ima 13,5 godina, i otprilike mislim 154 cm i 36 kg. Najmanji je u razredu (sad je završio 7.) Na upisu u osnovnu, sa 6,5 godina je imao malo manje od 17 kg.
    Slično sam i ja izgledala, do svoje 25. sam bila kost i koža, 172 cm i 50 kg, svi su mi samo govorilo jedi, jedi... i izluđivali me. Jedino što sam ja do kraja osnovne ipak narasla u visinu i od druge najniže curice u prvom razredu došla među višlje u 8.
    Ono što mene tješi je, išli smo neko vrijeme s A. na preglede kod endokrinologa, te mu je tako mjerena koštana dob (to se mjeri po rentgenu zapešća). Utvrđeno je da njemu koštana dob zaostaje oko 2,5 godine za kronološkom dobi, to znači da će cca te 2,5 godine rasti dulje od ostalih i tako nadoknaditi svoj trenutni zaostatak. Isto tako, ta koštana dob govori i da će kasniti s pubertetom.
    (Suprotno je kad je koštana dob veća od stvarne, to znači uranjeni pubertet i raniji prestanak rasta.)
    Sad si mislim, nismo već par godina bili kod endokrinologa, možda bi ipak trebali na kontrolu ...?

  32. #232
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    samo da te utješim... prije točno godinu dana, moj klinac je imao 13g i 8mj - 157cm i 37-38kg

    u pubertet je lagano tek ušao s 14,5 i danas ima 169cm i 48kg, a još kažem ti nije u najrastu ni u žešćem pubertetu

  33. #233
    anavi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, Trnje
    Postovi
    87

    Početno

    Hvala ti ninochka, pretpostavljam da će tako biti i kod nas. Teško mi ga je više gledati tako sitnog, bojim se njegove nesigurnosti ili kompleksa zbog toga.
    Mi smo smo mu sve to objasnili, ali nije mu lako kad su ostali za glavu veći od njega.

    Mada sve je to relativno, za neke cure iz razreda, koje su u vrtićkoj dobi i nižim razredima bile baš visoke i vitke, sad je jasno da će ostati dosta niske, ful su u pubertetu, a grudi i bokovi su im već na granici prevelikog. Nije ni njima lako.

  34. #234
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    moj ti je prerastao sad krajem osmog većinu cura koje su bile više od njega, ali su ostale na 162-165. ne brini to ti je tak s ovim koji uđu u pubertet s 14,5, a ne s 12

  35. #235
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moj sad s 6.5g ima 118cm. Tak da mi je 122 sasvim solidna visina
    S kilama je Ok, 21kg iako to ne bi čovjek pomislio dok ga vidi u kupaćim jer mu se sva rebra vide, kile su mu u nogama

    Ja se ne opterećujem više, znam da je u 2 godine izostao iz vrtića par dana sve skupa jer je pokupio gripu (bili i u Klaićevoj koliko je kurio) a inače zdrav ko dren... Ima inače na pliva zdravlje VIM kalkulator baš za djecu od 5g naviše ako nekog zanima što misli medicina o težini djeteta.

  36. #236
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    BMI kalkulator

  37. #237
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    BMI baš i nije za klince manje od 16

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •