Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 237

Tema: premrsava-pothranjena djeca(veca)

  1. #1
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno premrsava-pothranjena djeca(veca)

    dakle ima li jos netko u ovom klubu.
    moje su rodene ko sitne i uvijek su slabo dobivale na tezini i bile mrsavice. nisam se posebno zabrinjavala do nedavno dok nismo dosli do gastroenterologa nedavno pa je ispalo da su ispod 5 centile po tezini i dobile (kršitelj koda) junior resource za debljanje. imaju jedanaest godina i l. ima 146 cm i 27 kg, bmi 12,7 - z. ima 155 i 33 kg i 13,7 bmi. premalo za visinu i godine i spadaju u potrhanjenu djecu.
    sad me to pocelo opterecivat jer od 1.8. ih pokusavam udebljat i stalno nakuhavam masno, kaloricno , uvela sam frape, vocne sokove i svasta i nema pomaka ni grama.
    nije da one ne jedu , al jedu cesto i pomalo.
    Posljednje uređivanje od lunahor : 22.09.2013. at 20:45

  2. #2
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    prilično malo...moj je visok 140 i sa svojih 30 kila izgleda prilično mršavo...iskreno, ja ih ne bi debljala na silu ako nisu anemične, boležljive...samo da se utrpaju u tablice

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    moja z ima 10 godina, 137 cm i 29 kg, nitko mi još nije spomenuo da je pothranjena.

    ja ne mislim da je pothranjena, ne izgleda tako, niti je boležlljiva

    a nogu ima broj 32, sve njene frendice imaju 39-40 hahahaah

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    dakle ima li jos netko u ovom klubu.
    moje su rodene ko sitne i uvijek su slabo dobivale na tezini i bile mrsavice. nisam se posebno zabrinjavala do nedavno dok nismo dosli do gastroenterologa nedavno pa je ispalo da su ispod 5 centile po tezini i dobile (kršitelj koda) junior resource za debljanje. imaju jedanaest godina i l. ima 146 cm i 27 kg, bmi 12,7 - z. ima 155 i 33 kg i 13,7 bmi. premalo za visinu i godine i spadaju u potrhanjenu djecu.
    sad me to pocelo opterecivat jer od 1.8. ih pokusavam udebljat i stalno nakuhavam masno, kaloricno , uvela sam frape, vocne sokove i svasta i nema pomaka ni grama.
    nije da one ne jedu , al jedu cesto i pomalo.
    Ne brini, ovo ti se događa preko ljeta kad djeci naglo (ali naglo onak) narastu ruke i noge. Znači, nije svejedno u kojem trenutku se obavlja mjerenje. Stari ljudi su govorili da djeca rastu u visinu, pa onda u širinu. Prema mojem iskustvu to je zaista tako - preko ljeta sve hlače i rukavi se naglo skrate, a preko zime se guzice od hlača i ramena polako popune. Kod manje djece ti ciklusi su i češći (valjda).

    Ako mjerenje ponoviš za štajaznam 2 mjeseca, situacija će biti povoljnija.

    Nastavi samo hraniti djecu kao i do sada. Slijedi zima, kaloričnija hrana i bit će to sve dobro.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    A ja kao mama fječaka koji je s punih 7 godina krenuo u školu s 17 kg, i koji je sad s 12 na 40 kg na 157cm mislim da imaš problem koji se uistinu zove pothranjenost. Cure ovdje navode svoje primjere, ali njihova djeca su jednostavno deblja od tvoje. One imaju običnu mršavu djecu, a ti ( kao ja prije) pothranjenu. To je bolest koja se liječi ne radi tablica već radi toga što je to bolest( kao što dijee s povišenim leukocitima treba liječiti ne da bi se vratilo u tablicu nego da bi bilo zdravo). Meni je uz propisanu terapiju, jaaako pomoglo shvatiti da je činjenica da dijete jede tako malo djetetov način da kaže da nije dobro, da nešto nije kako treba biti. Želim ti svu sreću u nastojanju da ih nadebljaš i mnogo strpljenja i nemoj nasjedat na ove priče: Ma samo su malo mršavije, svako dijete ima svoj tempo... već to tretiraj kao da imaju bronhitis, bolest s kojim trebaju naučit živjet...

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    dakle ima li jos netko u ovom klubu.
    moje su rodene ko sitne i uvijek su slabo dobivale na tezini i bile mrsavice. nisam se posebno zabrinjavala do nedavno dok nismo dosli do gastroenterologa nedavno pa je ispalo da su ispod 5 centile po tezini i dobile (kršitelj koda) junior resource za debljanje. imaju jedanaest godina i l. ima 146 cm i 27 kg, bmi 12,7 - z. ima 155 i 33 kg i 13,7 bmi. premalo za visinu i godine i spadaju u potrhanjenu djecu.
    sad me to pocelo opterecivat jer od 1.8. ih pokusavam udebljat i stalno nakuhavam masno, kaloricno , uvela sam frape, vocne sokove i svasta i nema pomaka ni grama.
    nije da one ne jedu , al jedu cesto i pomalo.
    Vjerojatno i genetika igra ulogu. Kakve ste visine ti i otac djece ? Kakvi ste bili u njihovoj dobi?

  7. #7
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Cure ovdje navode svoje primjere, ali njihova djeca su jednostavno deblja od tvoje.
    Ne znam ništa o pothranjenosti, ali ovo mi isto je upalo u oko.
    Lutonjica navodi 137 cm i 29 kg, a primjeri iz prvog posta su kao da dijete ima još 10-12 kg manje!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    V ima 9 godina, 130 cm i 25 kg muško. I tako već devet godina, nije u pitanju nagli rast nego skoro ništa ne jede. To je problem. Koliko vidim lunahor curke jedu i ona je zadovoljna koliko pojedu. Ovaj moj jedva nešto pojede. I da jako je često bolestan i umoran i opet to ne mogu sama nikako riješiti - jedino da vjerujem onima koji kažu da će to kad tad "kliknuti u glavi" ali to su redovito oni koji nisu imali takvih problema ali eto imaju savjet.

  9. #9
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    da, mojima je svima bmi 15, sad sam išla računati
    tako da su i po brojkama ok
    ali onak na prvi pogled mi je izgledalo da je to sve tu negdje....
    žao mi je što nemam neki savjet

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ma i da ste vi, kao roditelji, u njihovoj dobi bili tako mršavi, to ti ne pomaže. One su i dalje bolesne, a jedino što možeš time postići je da zamjeriš svojim i muževim roditeljima što vas dvoje dok ste bili mali nisu liječili. A ako ste vi bili deblji, opet se vraćamo na ona da su ti djevojčice bolesne. I ovo kad je roditelj zadovoljan količino koju dijete pojede ne znači ama baš ništa. Ono ja sam zadovoljna kad danas moj 12 godišnjak nakon što smo prestali s terapijom i što je došao u tablicu nakon godina borbe pojede pola šnicla i žlice riže uz 5,6 listova salate jer ja znam da je to naša pobjeda da on toliko jede, dok moj srednji sin ima 4 godine i pojede dvaput više, pa je moja svekrva opet nezadovoljna. I ovakva uvjeravanja na formu da će sve biti u redu kod tako pothranjene djece su uistinu opasna. Moj je u pothranjenoj fazi dobio najobičniju upalu pluća i jedva preživio jer je pod temperaturom skroz prestao jesti pa je tako s 6 godina imao 14 kg i upalu pluća.

  11. #11
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ok, nitko ju ne tapša da bi se ona osjećala bolje...jednostavno je rekla da njene cure JEDU. znači postoje i mršava djeca...nije baš sve ni za dijagnozu pobogu

    a primjer koji ti navodiš je zaista ekstreman. tvoje dijete nije jelo i imalo je sa 6 godina 14 kila...

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    dakle ima li jos netko u ovom klubu.
    moje su rodene ko sitne i uvijek su slabo dobivale na tezini i bile mrsavice. nisam se posebno zabrinjavala do nedavno dok nismo dosli do gastroenterologa nedavno pa je ispalo da su ispod 5 centile po tezini i dobile (kršitelj koda) junior resource za debljanje. imaju jedanaest godina i l. ima 146 cm i 27 kg, bmi 12,7 - z. ima 155 i 33 kg i 13,7 bmi. premalo za visinu i godine i spadaju u potrhanjenu djecu.
    sad me to pocelo opterecivat jer od 1.8. ih pokusavam udebljat i stalno nakuhavam masno, kaloricno , uvela sam frape, vocne sokove i svasta i nema pomaka ni grama.
    nije da one ne jedu , al jedu cesto i pomalo.
    Sto kaze gastroenterolog?
    Da li su ih testirali na nutritivne alergije i celijakiju ( obzirom da znam da imate respiratornih problema)? Da li je gastroenterolog napravio osnovnu obradu ( stolica na probavljivost hrane, uzv itd)?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ako cure jedu, a tako su mršave, ne vjerujem da će ti Resource nešto pomoći. Dobit će koju dodatnu kaloriju, ali opet ti napici su jako zasitni (ja probala) pa će dulje i biti sita nakon toga.

    I ja bih, kao što sirius spominje, tražila pomoć dalje u vidu ispitivanja alergija/intolerancija.

  14. #14
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    J ima tek 7, ali mu je bmi 13,4, na prvoj percentili za njegovu dob. Još uvijek pedijatrica to ne smatra alarmantnim jer raste u visinu, čekamo proljeće. Ovi dodaci prehrani mu apsolutno ništa nisu pomogli tako da smo ih izbacili.
    Obzirom da smo često u bolnici radi drugih stvari, nefrolog je otkrio da mu mlijeko jako smeta, iako nije niti alergičan, niti ima intoleranciju.
    Jednostavno uz preveliku količinu popijenog mlijeka (više od dcl dnevno) ne može dobro preraditi ostalu hranu. Sad se nadam da je samo to i ništa opasnije i da će krenuti s kilažom na više.
    Ne znam jel ti to pomaže, možda je i kod njih problem u tome da jedna namirnica koči razgradnju ostalih.
    Bolje otići na ispitivanja da se ne bi razvilo nešto opasnije.

  15. #15
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Vjerojatno i genetika igra ulogu. Kakve ste visine ti i otac djece ? Kakvi ste bili u njihovoj dobi?
    ja sam bila takva u toj dobi sve do srednje.
    sad sam debela. mm isto.
    gastro se cekaju jos nalazi na celijakiju , uzv i sve ostalo uredno, nutricionist pogledao dnevnik prehrane i dodao resource .
    alergicne nisu, bolezljive jesu , imaju astmu, zato smo i isli kod gastra jer su sumnjali na gerb al ga nemaju. probat cu na kontroli trazit kad idemo za dva mjeseca tu intoleranciju da se napravi.
    jel se ta intolerancija radi u bolnici na uputnicu ?

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam bila takva u toj dobi sve do srednje.
    sad sam debela. mm isto.
    gastro se cekaju jos nalazi na celijakiju , uzv i sve ostalo uredno, nutricionist pogledao dnevnik prehrane i dodao resource .
    alergicne nisu, bolezljive jesu , imaju astmu, zato smo i isli kod gastra jer su sumnjali na gerb al ga nemaju. probat cu na kontroli trazit kad idemo za dva mjeseca tu intoleranciju da se napravi.
    jel se ta intolerancija radi u bolnici na uputnicu ?
    Da. Na Srebrnjaku:
    http://www.bolnica-srebrnjak.hr/hr/g...ko-testiranje/

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Moj je isto malenirođen, jeo pomalo i često. baš sam se zbog istog takvog opisa ovih cura javila. I nama je u bolnici baš kad je imao upalu pluća ( a tad je u upali pluća izbugio kile u 2 tjedna i pao na 14kg) napravljena obrada i zaključak je bio da je sve uredno, osim što je dijete pothranjeno. Dakle, nije pronađena nikakva alergija ni intolerancija već je samo dan taj resource koji nam nije pomogao. Moj osobni zaključak kojim nikome ništa ne imputiram je da ako dijete jede toliko malo da usprkos svim urednim nalazima, ne dobiva dovoljna na težini, odnosno da spada u pothranjenost, postoji problem koji neće proći sam od sebe. U našem slučaju problem je bio u obiteljskoj situaciji i dijete je nejelom( jelom često i pomalo) signaliziralo da nije emocionalno dobro. Kad je problem razriješen, dijete se s istim tim resourcom u 6 mjeseci udebljalo 8 kila. Mislim, da je potrebno prihvatiti da je potreba za jelom nagon za život i dakad te potrebe nema, ako problem nije fiziološki, ne znači da problem ne postoji.

  18. #18
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    To je obicno testiranje to smo radili i sve ok. Mislila sam dal postoji bas intolerancija?


    Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

  19. #19
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    jesi sigurna da je to isto.? ja sam svojoj K. napravila test intolerancije na hranu - na onoj nekoj kolektivnoj kupnji, jer je inače dosta skupo. I kao i većina ljudi ona je npr intolerantna na brašno. I još puno toga, što joj nisam u stanju izbaciti jer mi njenu astmu držimo pod kontrolom lijekovima (kuc!kuc).
    Ali zato slobodno mogu napisati da sam se i sama uvjerila da je pšenično bijelo brašno veće zlo nego smo mi svjesni. Već sam na drugoj temi napisala kako ga ne jedem (odnosno jedem u puno manjim količinama) zadnjih dva, tri mjeseca i kako su se moji ovogodišnji simptomi alergije na ambroziju jako jako smanjili - toliko da se MM, dugogodišnji astmatičar odlučio odreći kruha.

    Lunahor, ti testovi su skupi, ali možda stvarno ne bi bilo loše napraviti ih je to nije isto što i alergijski test

  20. #20
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja ne znam točno svoje dimenzije tijekom djetinjstva ali sam uvijek bila pothranjena. Čitav život su me šopali svačime, milijun tabletica za otvaranje apetita, sirupa, mučkalica..ništa nije pomoglo. Jela sam malo i često, kao i tvoja djeca. Nikad nisam uživala u hrani, to je bila čista obaveza koju moram ispuniti. Sad sam ista takva i i dalje pijem vitamine i gluposti da mi se apetit otvori ali ne ide. Ne mogu ti ja dati savjet jer nisam doktor, ne znam kako njihova pothranjenost utječe na njihovo zdravlje ali ja sam bila savršeno zdrava i nisam nikad nikakvih problema imala. Uz sve to sam se osjećala jako poletno i dobro. Pa kad obavite sve testove koje trebate( a to morate da isključite bilo kakav problem) i kad dođete do zaključka da je sve OK, samo se sjeti da ima djece koja su kržljava i to je tako.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ma, Trina to sve stoji, i ja sam bila mršavica i danas sam, ali kad je dijete pothranjeno to je baš jaaaako mršavo. Ne daju oni te nadomjstke samo tako da udijele. I ako cure već imaju astmu, ne daj Bože , da se gadnije razbole i završe u bolnici, vjerojatno bi brzo izgubile još koju kilu. Ono, koliko kila iamju 11 godišnjaci koje poznajete? Ja ne poznajem ni jednog s 27 kila. Moj ima 12 godina, visok je 155 i ima 40 kg i sve na njemu visi.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja ima 11 godina, 141cm i 28,5 kg .
    Oduvijek je bila sitna no sad se brže izdužuje nego što dobiva na kilaži i zadnjih godina i izgleda mršavo. Što se tiče zdravlja tu mogu pokucati jer doktoricu opće prakse nije upoznala,a prije 4 godine sam ju prebacila.

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    intolerancije se rade u privatnim labosima, ali se mogu napraviti i pomoću bicoma

  24. #24
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    a bolnice ne rade ?

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    nema toga po bolnicama, tam možeš samo raditi alergije

  26. #26
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ako ne nadoknade težinu vrlo vjerojatno će dr dati uputnicu za gastroenterologa i endokrinologa. Gastro bi trebao naći uzroke tipa celijakije, prehrambenih intolerancija medicnski temeljenim metodama. Ja se kod pothranjene djece ne bih lako odlučila na eliminacijske dijete koje prozilaze iz nedovoljno stručno protumačenih testova intolerancije po privat.labosima.

  27. #27
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Tako su nama rekli kad je moja curka pala na težini jedne zime, a inače je bila dosta nisko po percentilama. No kod nas je jednostavno bila iscrpljenost od infekcija i antibiotika,tak oda na kraju nismo išli nikamo.

  28. #28
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    mi jesmo kod gastroenterologa u obradi, i kod nutricioniste, tako smo i dobili ovu "hranu ". (neznam kaj smijem napisat a kaj nesmijem da ne prekrsim kod
    vidim da je u prvom postu nekaj pisalo a ne sjecam se kaj i zbog cega je kod prekrsen pa nebum onda nis napisala , valjda ime proizvoda koji smo dobili na recept ) ne kuzim cime krsim kod ako napisem ime lijeka koji pijemo na recept ako je to u pitanju al dobro.

  29. #29
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ma, Trina to sve stoji, i ja sam bila mršavica i danas sam, ali kad je dijete pothranjeno to je baš jaaaako mršavo. Ne daju oni te nadomjstke samo tako da udijele. I ako cure već imaju astmu, ne daj Bože , da se gadnije razbole i završe u bolnici, vjerojatno bi brzo izgubile još koju kilu. Ono, koliko kila iamju 11 godišnjaci koje poznajete? Ja ne poznajem ni jednog s 27 kila. Moj ima 12 godina, visok je 155 i ima 40 kg i sve na njemu visi.
    ma sve znam, nije se za igrati kod djece i to svakako treba provjeriti kod dr, obaviti sve pretrage i biti siguran da je sve OK. Ali ako ispadne OK, onda mama treba posložiti u glavi da su djeca jednostavno takva. Moj BMI je 17,1, isto sam pothranjena (a nisam baš kostur). Gledam dimenzije njene 11-godišnjakinje, točno je 20 cm manja i 20 kg lakša a dijete je, nije to možda baš toliko strašno. Ali iopet ponavljam, na njenom mjestu ja bi obavile baš sve što treba, da isključim ikakvu mogućnost nekakvog poremećaja. Pa onda skupljala dojmove i bacila se na debljanje

  30. #30
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Cini se da polako idemo u plus
    Vaga pokazuje 28 kg , nakon 8 dana "dohrane" , kupila sam osim ovog sto su dobile slican proizvod pa i to dajem s mlijekom jer smo od nase obit lijecnice dobili slabiji pripravak od preporucenog u klaicevoj tak da dobijaju onda na taj nacin 400-500 kcl na prehranu . Bas sam sretna. A drugoj vaga pokazuje isto kilu vise.


    Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Čestitam, i iz iskustva nemojte sad past u napast slavit te kile kao čudo...

  32. #32
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    ma necemo, varira i to , al ipak je otislo gore, varira od 27,8 do 28,2. imamo 3 glavna obroka, plus visokokalorijski frape smoothi od banane, kruske jabuke i mlijeka meda, obrok u skoli, i veceru smo pojacali. sad ju kuham obavezno, prije nisam.i sjedim kraj njih dok ne pojedu.i tak. plus navece ide opet taj kalorijski i ocito cemo krenut u plus. iako ja po njima nis ne vidim, al vaga pokazuje ipak pomak.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Vjeruj mi, vidjet ćeš, samo ti treba jaaako puno strpljenja, ali lakše čovjeku bit strpljiv kad vidi da se miče na bolje. I stvarno ti želim od srca , da za par mjeseci javiš da se debljaju i bez preparata.

  34. #34
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    28,6 do 28,8 kg variramo a z. 36 kg.


    Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    a kakva si ti bila u njihovoj dobi?

    i kaj im radiš za večeru

  36. #36
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Jos mrsavija jelena a gle me sad jedino je problem sto su bolesne


    Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    a kaj delaš za večeru?

  38. #38
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Slicno ko rucak. Lazanje, tjesto s necim, pomfri hrenovke i sl . Prije silu eventualno kuglice s mlijekom pojele.


    Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

  39. #39
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno premrsava-pothranjena djeca(veca)

    Krivo
    Posljednje uređivanje od lunahor : 13.10.2013. at 18:55

  40. #40
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    l.29kg a z. 36,2.

  41. #41
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Zar su stvarno u manje od mjesec dana dobile jedna 2 kg, a druga 3?
    To mi zvuči nemoguće.

  42. #42
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Zasto ? Tak vaga pokazuje? Drasticno smo povecali kalorijsku vrijednost i kolicinu hrane + dodaci prehrani enteralni dodaci od 500 kcl na dan. Citala sam da bi 1 kg tjedno bilo zdravo debljanje. Iako ja na njima ne vidim te kg jos uvijek.


    Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

  43. #43
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Vjerujem ja tebi, ali meni stvarno zvuči nemoguće. Ne mogu zamisliti što bi moje dijete moralo pojesti da dobije 2 kg u 20 dana.

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    mislila sam da ne jedu hrenovke pisala si da to nije hrana za gerb i kiselinu, pa zakaj onda to dobe.

    Zašto ne skuhati neku juhu, meso ( ne prerađevinu) povrće s malinovim uljem , krumpir ili rižu ili tjesto?

  45. #45
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Dobe i to kaj si navela , samo sada jedu sve. I zdravo i nezdravo. I slatkise. Sve.


    Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

  46. #46
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mene muči taj dio - kako udebljati na zdrav način dijete?

    Realno mojem bi vrlo dobro došla barem 1 kg više, ali ne vidim način kako tu kilu nabaciti.

  47. #47
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Dakle, zanima me koja bi bila kaloričnija zdrava hrana prikladna za predškolca?
    Ne jede salame, paštete i slične mesne prerađevine, to je potpuno izbačeno.

  48. #48
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    mozes sa zdravom. moje jedu zdravo za moj pojam. ali bez dodatka kalorijskog od 500 kcl na dan nisu isle kile gore. dakle dorucak klipic domaci pola, i kakao od punomasnog mlijeka, palacinke, musffin domaci, kuglice zitne , vafli, u skoli jedu oko 10, u 13 rucak, normalan, meso pohano, snicli na naglo, bolonjez, krumpir, cuspajz svaki dan i tak. uvela sam meduobrok od 2 dc mlijeka punomasnog, 1 banana i jabuka il kruska, jagode smrznute zlica meda pa frape smiksam, il radim sok od voca s medom iz sokovnika, vecera kuhana, bolonjez, il tjesto sa pelatom, lazanje, americke palacinek, cesto pecem kiflice, krafne, slance, palacinke sa sirom, griz, hrenovke 1 x mjesecno,kuglof,u sve stavim med il pekmez, zobene klice integrqalno brasno , sama pecem kruh al njega ni ne jedu skoro nikad i tak. njima je to velika razlika jer su dorucak jedva takle , nije bilo meduobroka frapea a vecere isto skoro nikad, il su promrljale zitne kuglice nekad. no bez kalorijskog dodatka enteralne prehrane kojismo dobili od gastrologa i onog koji sam sama jos pride kupila nisu se kile micale. dakle kalorijski dodatak + prehrana pojacana drasticno.

    slatkise im ne ogranicavam, no to znaci 1 smoki tjedno, dve cokolade tjedno i keksi recimo, to je za obje tjedna kolicina. tak da smatram da jedu zdravo. do tada nisu jelu gotovo uopce slatkise nisu jelu jer sam ogranicavala .

  49. #49
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    ni moje ne jedu salame, pastete, i sl. puno toga ne vole jesti, sirnenamaze, i sl. to nis ne zele. s kruhom nista.salamu samo na pizzi al jako rijetko. one imaju problem da recimo ne vole istu vrstu hrane jesti cesto. npr ak im dam pomfri koji obozavaju, on prolazi samo 1 x mjesecno, isto i s pizzom il bilo cim drugim.sve prolazi 1x mj.

  50. #50
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    citalasam da za debljanje moras dici 500 kcl na dan , a to ja hranom nisam nikako mogla. tek kad sam im dala ovo od gastricke + ono sto sam sama kupila slicno , mogu ti na pp detalje jer se krsi kod, kile su krenule. iako ovoj manjoj ne vidim osim na vagi te kile.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •