Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: IVF anestezija - lokalna/opca/koktel

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno IVF anestezija - lokalna/opca/koktel

    zanima me praksa po privatnim i drzavnim klinikama pa bih ovo formirala kao svojevrsnu anketu.

    1. klinika?
    2. broj folikula?
    3. ponudjena anestezija/koktel (da/ne)?
    4. ponudjeni razliciti tipovi anestezije (da/ne)?
    5. tip "anestezije" - koktel analgetika/sedativa (intravenozno ili intramuskularno), opca, lokalna?
    6. ako netko mozda raspolaze podatkom - koji anestetik/analgetik je bio u pitanju.
    7. osjecaj boli/neugode prilikom aspiracije oocita.

    hvala!

  2. #2
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    1. klinika? Vv
    2. broj folikula? 8/6
    3. ponudjena anestezija/koktel (da/ne)? Anestezija ne, koktel nije ponudjen, samo ti ljubazno kazu daj guzu!
    4. ponudjeni razliciti tipovi anestezije (da/ne)? Ne
    5. tip "anestezije" - koktel analgetika/sedativa (intravenozno ili intramuskularno), opca, lokalna?
    6. ako netko mozda raspolaze podatkom - koji anestetik/analgetik je bio u pitanju. Intramuskularno nazalost ne znam imena, nesto za opustanje maternice i jos nes..
    7. osjecaj boli/neugode prilikom aspiracije oocita. Izgleda da imam niski prag tolerancije, pa cu reci boli i jakooo boli..

    hvala![/QUOTE]

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    Bubi, svaka tvoja otvorena tema veseli

    ja idem privatno u postupke, i probala sam sve kombinacije. jedina je stvar što u privatnoj poliklinici se opća anestezija dodatno plaća po cjeniku klinike.

    1.) Vili i Beta plus
    2.) 4-9
    3.) da
    4.) da
    5.) i lokalno i opća intravenski
    6.) lokalno premazivanje lidokainom, opća ne znam
    7.) u lokalnoj je bilo neugodno, ali ne neizdrživo. u općoj totalna milina (apsolutno ništa nisam osjetila)
    Posljednje uređivanje od tetadoktor : 22.09.2013. at 22:06

  4. #4
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    1. klinika? Betaplus
    2. broj folikula? 7
    3. ponudjena anestezija/koktel (da/ne)? da
    4. ponudjeni razliciti tipovi anestezije (da/ne)? ne
    5. tip "anestezije" - koktel analgetika/sedativa (intravenozno ili intramuskularno), opca, lokalna? opća intravenozno
    6. ako netko mozda raspolaze podatkom - koji anestetik/analgetik je bio u pitanju. ne znam
    7. osjecaj boli/neugode prilikom aspiracije oocita. nema boli ni prilikom aspiracije ni kasnije

  5. #5
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Ja sam probala i u državnoj i u privatnoj.

    1. Državna je Vinogradska
    2. broj folikula-3
    3. ponuđena anestezija/koktel-da
    4. ponuđeni različiti tipovi anestezije-ne
    5. tip anestezije-opća
    6. ne znam točno, ali po sjećanju je bilo i propofola, nisam sigurna
    7. ne

    1. privatna poliklinika je Vili
    2. folikula tri...
    3. ponuđena anestezija koktel-da
    4.ponuđeni različiti tipovi anestezije-da
    5. tip anestezije probala i lokalnu i opću
    6. koji anestetik u pitanju-ne znam
    7.osjećaj boli-prilikom lokalne samo malo pikanje, ali ništa strašno

  6. #6
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    1. klinika? VG
    2. broj folikula? 2
    3. ponudjena anestezija/koktel (da/ne)? Da
    4. ponudjeni razliciti tipovi anestezije (da/ne)? Da
    5. tip "anestezije" - koktel analgetika/sedativa (intravenozno ili intramuskularno), opca, lokalna? intravenozno dolantin
    6. ako netko mozda raspolaze podatkom - koji anestetik/analgetik je bio u pitanju. dolantin
    7. osjecaj boli/neugode prilikom aspiracije oocita. Ne.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 22.09.2013. at 23:30

  7. #7
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    1. klinika? Petrova
    2. broj folikula? zadnje 5
    3. ponudjena anestezija/koktel (da/ne)? da
    4. ponudjeni razliciti tipovi anestezije (da/ne)? ne
    5. tip "anestezije" - koktel analgetika/sedativa (intravenozno ili intramuskularno), opca, lokalna? koktel analgetika/sedativa (intravenozno )
    6. ako netko mozda raspolaze podatkom - koji anestetik/analgetik je bio u pitanju.
    7. osjecaj boli/neugode prilikom aspiracije oocita. [B]nisam osjecala nista, ali imam lose reakcije na anetezije i koktele ljekova , kako mi bi bude zlo i povracam, bez [/B]obzira kaj sam sve radila na prazni zeludac i jako mi se vri u glavi!

  8. #8
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    1. klinika? Betaplus
    2. broj folikula? 2
    3. ponudjena anestezija/koktel (da/ne)? da
    4. ponudjeni razliciti tipovi anestezije (da/ne)? u ponudi je opća ili koktel intravenozno, čak i za 1 folikul možeš platiti opću, ali kažu da nije potrebno
    5. tip "anestezije" - koktel analgetika/sedativa (intravenozno ili intramuskularno), opca, lokalna? koktel intravenozno
    6. ako netko mozda raspolaze podatkom - koji anestetik/analgetik je bio u pitanju. Ne znam
    7. osjecaj boli/neugode prilikom aspiracije oocita. Nikakva neugoda, samo sam osjetila kratak ubod za svaki folikul, ali to me nije boljelo. Osjetljiva sam na bol, a ovo mi je bilo super. Malo mi se vrtilo nakon što su mi to dali, poslije nikakva bol niti problemi

  9. #9
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    1. klinika? VV
    2. broj folikula? Preko 10 svaki put.
    3. ponudjena anestezija/koktel (da/ne)? Koktel
    4. ponudjeni razliciti tipovi anestezije (da/ne)? Ne
    5. tip "anestezije" - koktel analgetika/sedativa (intravenozno ili intramuskularno), opca, lokalna? -
    6. ako netko mozda raspolaze podatkom - koji anestetik/analgetik je bio u pitanju. Lumidol + normabel
    7. osjecaj boli/neugode prilikom aspiracije oocita. Boli ali stisnem zube, nokte u šake ako zatreba i šutim. Moj opći dojam - nije prestrašno.

    hvala![/QUOTE]

  10. #10
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    1. klinika? - KBC RI
    2. broj folikula? - 10
    3. ponudjena anestezija/koktel (da/ne)? - pa nije baš ponuđena...ajmo reći "na upit"
    4. ponudjeni razliciti tipovi anestezije (da/ne)? - ne, ali može se dobiti i injekcija voltarena
    5. tip "anestezije" - koktel analgetika/sedativa (intravenozno ili intramuskularno), opca, lokalna? - opća, intravenozno
    6. ako netko mozda raspolaze podatkom - koji anestetik/analgetik je bio u pitanju. - ne znam
    7. osjecaj boli/neugode prilikom aspiracije oocita. - nula tijekom, gadno poslije

  11. #11
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    prvi postupak
    1. klinika? - KBC RI
    2. broj folikula? - 6
    3. ponudjena anestezija/koktel (da/ne)? - ne
    4. ponudjeni razliciti tipovi anestezije (da/ne)? - ne
    5. tip "anestezije" - koktel analgetika/sedativa (intravenozno ili intramuskularno), opca, lokalna? - voltaren intramuskularno
    6. ako netko mozda raspolaze podatkom - koji anestetik/analgetik je bio u pitanju. - gore navedeno-voltaren
    7. osjecaj boli/neugode prilikom aspiracije oocita. - poprilicno bolna aspiracija,ali izdrzljiva

    drugi postupak
    1. klinika? - KBC RI
    2. broj folikula? - 15-ak (12js)
    3. ponudjena anestezija/koktel (da/ne)? - da,predlozena na zadnjoj folikulometriji
    4. ponudjeni razliciti tipovi anestezije (da/ne)? - da,opca/voltaren/nista pa na izbor
    5. tip "anestezije" - koktel analgetika/sedativa (intravenozno ili intramuskularno), opca, lokalna? - opca, intravenozno
    6. ako netko mozda raspolaze podatkom - koji anestetik/analgetik je bio u pitanju. - nisam pitala
    7. osjecaj boli/neugode prilikom aspiracije oocita. - nista prilikom, kasnije su bili poprilicni bolovi mozda dva dana

  12. #12
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    1. klinika? Petrova
    2. broj folikula? prvi put 7,drugi put 9
    3. ponudjena anestezija/koktel (da/ne)? da
    4. ponudjeni razliciti tipovi anestezije (da/ne)? ne
    5. tip "anestezije" - koktel analgetika/sedativa (intravenozno ili intramuskularno), opca, lokalna? koktel (intravenozno)
    6. ako netko mozda raspolaze podatkom - koji anestetik/analgetik je bio u pitanju. "nešto" protiv bolova i za smirenje
    7. osjecaj boli/neugode prilikom aspiracije oocita. poprilično boljelo,pogotovo drugi puta..a tako si ošamučen da se jedva mičeš,oči nisam imala snage otvoriti..ali sve osjetiš.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    53

    Početno

    1. Vili i Betaplus
    2. Broj folikula: 1.put 4./ 2.put 6./ 3.put 9.
    3. Anestezija: da
    4. Izbor anestezije: da
    5. Tip anestezije: opća
    6. Opća anestezija u venu
    7. Bol pri punkciji: nikakva tada ali zato kada sam došla k sebi jaaaaaooo, bolilo dosta ali brzo prođe, uvijek mi jos daju nesto protiv bolova da mogu stići doma, 3 h vožnje imam do kreveta

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    492

    Početno

    Zadnja dva postupka ista oba dva postupka anestezija na zahtjev doktora
    1. klinika? -
    KBC RI
    2. broj folikula? - 15
    3. ponudjena anestezija/koktel (da/ne)? - da
    4. ponudjeni razliciti tipovi anestezije (da/ne)? - ne
    5. tip "anestezije" - koktel analgetika/sedativa (intravenozno ili intramuskularno), opca, lokalna? - opća,intravenozno
    6. ako netko mozda raspolaze podatkom - koji anestetik/analgetik je bio u pitanju. - neznam
    7. osjecaj boli/neugode prilikom aspiracije oocita. - bol nakon buđenja veća nego nakon punkcija bez anestezije

  15. #15
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    1. klinika? - Repromed
    2. broj folikula? - 9/12
    3. ponudjena anestezija/koktel (da/ne)? - podrazumijevala se lokalna (u rodnicu), uključena u cijenu
    4. ponudjeni razliciti tipovi anestezije (da/ne)? - ne, ali sam ja pitala za opću i dr je rekao da nema potrebe i zaista nije bilo
    5. tip "anestezije" - koktel analgetika/sedativa (intravenozno ili intramuskularno), opca, lokalna? - nemam pojma
    6. ako netko mozda raspolaze podatkom - koji anestetik/analgetik je bio u pitanju. - ne znam
    7. osjecaj boli/neugode prilikom aspiracije oocita. - samo mala neugoda dok se premještao u drugi jajnik.

  16. #16
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Vecer... mi cemo sad za 2 tjedna cca krenut u postupak, do sada sam bila u opcoj svaki put. A sada opet mogu izabrati da li opca ili lokalna.. s time da ako bude padala punkcija u nedjelju onda nece moc biti opca ako sam dobro shvatila dr.kad mi je objasnjavao. I vec mi sad pocinje paranoja lagano jer kad zaspis pa te bas briga sta rade jer nista ne osjetis...a ta lokalna... bojim se da cu osjetiti i da ce me boljeti

  17. #17
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    ...podižem

  18. #18
    Iva86 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Prvi postupak
    1. klinika? - Beta plus
    2. broj folikula? - 3
    3. ponudjena anestezija/koktel (da/ne)? - da
    4. ponudjeni razliciti tipovi anestezije (da/ne)? - koktel ili opća uz nadoplatu 1000kn
    5. tip "anestezije" - koktel analgetika/sedativa (intravenozno ili intramuskularno), opca, lokalna? - koktel intravenozno
    6. ako netko mozda raspolaze podatkom - koji anestetik/analgetik je bio u pitanju. - dolatin i još nešto
    7. osjecaj boli/neugode prilikom aspiracije oocita. - Osjećala sam bol prilikom aspiracije ali podnošljivo

    Postupak od 2-4
    1. klinika? - Poliklinika Škvorc
    2. broj folikula? - cca od 7-10 po postupku
    3. ponudjena anestezija/koktel (da/ne)? - da
    4. ponudjeni razliciti tipovi anestezije (da/ne)? - ne, samo opća uz nadoplatu 1000kn ili ništa
    5. tip "anestezije" - koktel analgetika/sedativa (intravenozno ili intramuskularno), opca, lokalna? - opća,intravenozno
    6. ako netko mozda raspolaze podatkom - koji anestetik/analgetik je bio u pitanju. - neznam
    7. osjecaj boli/neugode prilikom aspiracije oocita. - ne

    Peti postupak
    1. klinika? - Repromed
    2. broj folikula? - 10
    3. ponudjena anestezija/koktel (da/ne)? - da
    4. ponudjeni razliciti tipovi anestezije (da/ne)? - da, opća uz nadoplatu 1000kn ili lokalna koja je u cijeni i koju je doktor predložio
    5. tip "anestezije" - koktel analgetika/sedativa (intravenozno ili intramuskularno), opca, lokalna? - lokalna
    6. ako netko mozda raspolaze podatkom - koji anestetik/analgetik je bio u pitanju. - neznam
    7. osjecaj boli/neugode prilikom aspiracije oocita. - lagana neugoda, nije bolilo..

    Nako pet postupaka meni najviše odgovara lokalna anastezija, nema potrebe za općom, a koktel koji sam dobila u Beti je preslab, eventualno za par folikula kad sve brzo prođe.. srećom nisam nikad bez anstezije imala aspiraciju neznam kako bi to preživila, iako znam da i toga nažalost ima..

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    6

    Početno

    5.postupak, 6.transfer

    1. klinika? - Repromed (1.postupak kod njih)
    2. broj folikula? - 14
    3. ponudjena anestezija/koktel (da/ne)? - da
    4. ponudjeni razliciti tipovi anestezije (da/ne)? - da, opća uz nadoplatu 1000kn ili lokalna koja je u cijeni i koju je doktor predložio
    5. tip "anestezije" - koktel analgetika/sedativa (intravenozno ili intramuskularno), opca, lokalna? - opća
    6. ako netko mozda raspolaze podatkom - koji anestetik/analgetik je bio u pitanju. - neznam
    7. osjecaj boli/neugode prilikom aspiracije oocita. - nista nisam osjetila

    5.puta sam imala aspiraciju sa opcom. Imam veliki strah od igle, ne i od boli, pa mi je to olakšalo cijeli proces.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    1. klinika?
    - KBC Split
    2. broj folikula?
    - 10
    3. ponudjena anestezija/koktel (da/ne)?
    -Da
    4. ponudjeni razliciti tipovi anestezije (da/ne)?
    - Ne
    5. tip "anestezije" - koktel analgetika/sedativa (intravenozno ili intramuskularno), opca, lokalna?
    -Koktel/ intravenozno
    6. ako netko mozda raspolaze podatkom - koji anestetik/analgetik je bio u pitanju.
    - Ne
    7. osjecaj boli/neugode prilikom aspiracije oocita
    - Osjetila sam samo na djelic sekunde, sljedece cega se sjecam da su rekli da je gotovo

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    20

    Početno

    1. klinika? - Sv. Duh
    2. broj folikula? - 15
    3. ponudjena anestezija/koktel (da/ne)? da
    4. ponudjeni razliciti tipovi anestezije (da/ne)? da, ali savjetovano opća zbog velikog broja folikula
    5. tip "anestezije" - koktel analgetika/sedativa (intravenozno ili intramuskularno), opca, lokalna? intravenozno, opća
    6. ako netko mozda raspolaze podatkom - koji anestetik/analgetik je bio u pitanju. - ne znam
    7. osjecaj boli/neugode prilikom aspiracije oocita. - nema nikakve boli, oporavak od anestezije je bio brz i jednostavan, prošla sam ga 2x

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    4

    Početno

    1. klinika?
    Ivf poliklinika
    2. broj folikula? 4
    3. ponudjena anestezija/koktel (da/ne)?
    Da, u cijeni postupka
    4. ponudjeni razliciti tipovi anestezije (da/ne)? Ne
    5. tip "anestezije" - koktel analgetika/sedativa (intravenozno ili intramuskularno), opca, lokalna?
    Analgosedacija, intravenozno
    6. ako netko mozda raspolaze podatkom - koji anestetik/analgetik je bio u pitanju.
    Normabel i dolantin
    7. osjecaj boli/neugode prilikom aspiracije oocita.
    Nista se ne osjeti prilikom aspiracije a kasnije nije bilo ni boli vjerojatno jer se radi o malom broju folikula

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    1. poliklinika IVF
    2. broj folikula: 4
    3. ponuđena anestezija/koktel
    4. nisu ponuđeni različiti tipovi anestezije
    5. tip anestezije: analgosedacija intravenozno
    6. dolantin+ normabel
    7. Nisam osjetila nikakvu bol tijekom aspiracije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •