Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 93

Tema: **** smoki 10-mjesečnoj bebi?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno **** smoki 10-mjesečnoj bebi?

    Moja prijateljica svojoj 10-mjesečnoj bebi daje **** smoki. na moj komentar se uvrijedila, ali mislim da je to stvarno loše.
    Inače nisam sklona njihovim proizvodima (što je u tom voću da stoji na polici na sobnoj temperaturi i ne pokvari se ), a ni smokićima bilo kakve vrste.
    Kad ste počeli djeci davati takvu hranu, ako im je uopće dajete?
    Posljednje uređivanje od annvilli : 23.09.2013. at 19:59

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Moje je mišljenje da od napuhanog kukuruza ništa loše ne može biti. Deset mjeseci je vjerojatno prerano, ali smokić-dva ne smeta. No, ako se djeci do dvije godine ne daju gluposti, ono ni ne pita. Jedino ako vidi od starije braće. Meni su puno gori bomboni, koje nikako ne volim davati djeci, bebama pogotovo.

  3. #3
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Prvome s dvije godine, stidljivo.
    Drugog sam uspjela sačuvati do godinu i par mjeseci.
    Treća je dohranu počela s mušicom, nastavila s tikvicom, pa bi uletio koji komad čokolade s poda, smokić iz smeća... Valjda će bit dobro

  4. #4
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Nikad. Ne jede smoki. Probao je na nekom ročkasu i pljunuo. Jede štapiće tu i tamo, počeli smo s cca godinu i pol

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Ja cu svoju pokusat drzat podalje od tih stvari barem jos neko vrijeme. Sad ce 1god. Ja joj dam s vremena na vrijeme malu koricu kruha da to gricka. Ima vremena kad ce jesti ta sva s...., jedem ih ja svaki dan doslovice (van kuce)

  6. #6
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Moje je mišljenje da od napuhanog kukuruza ništa loše ne može biti. Deset mjeseci je vjerojatno prerano, ali smokić-dva ne smeta. No, ako se djeci do dvije godine ne daju gluposti, ono ni ne pita. Jedino ako vidi od starije braće. Meni su puno gori bomboni, koje nikako ne volim davati djeci, bebama pogotovo.
    a zar nisu tu smokiji puni mononatrijevog gluminta??
    L je jednom probla malo prije 4 rodjenda kasljala je danima. tako da joj ruka ne ide za takvom "hranom" kod nas je vrhunas junka povremena kesica stapica.
    ja se bas smokija grozim jer sam nasulula prica evo dam joj/mu smoki pa makar znam da je nesto pojela/o....a vozi bebce od jedva godinu i pol u kolicima

  7. #7
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Uffff,kako su stariji sve je teze....ja i MM danas u gostima,a pred N. stave zdjelicu smokija,zdjelicu cokoladica i 3cu sa topsom...ajme majko...ja i MM smo se pogledali,uzdahnuli i zamolili ljude ako mogu to sve dignuti....pa nude sok a mi,ne dajte joj vodu...tako me zalosti sto ispadamo freakovi sto joj to sve ne davamo jer nas pitaju;pa zasto joj ne davate,ono ko da je to nesto strasno....pa objasnjavaj da ne zelimo da to jede,ahaaa,pa to je super samo dokad cete tako itd itd...

    I skuzimo zdjelu voca iza na sanku i lijepo pred nju narezali jabuku,grozdje pa je to pokusala...eto,mislim se,sta to odma niste posluzili!

  8. #8
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Nedavno mi je L. poslije nekog rođendana sva uzbuđena objavila:"Mama, ja sam jela one grančice!" Ja u čudu, nemam pojma o čemu govori, kad li me dijete odvede do - štapića. Mislim da to dovoljno ilustrira njezino poznavanje junk fooda.

    MM i ja ne kupujemo i ne jedemo smokije i slično pa ih ne nudimo ni djeci, ali svejedno imamo dovoljno muke da se obranimo od svih znanih i neznanih koji im na svakom koraku pokušavaju uvaliti smeće.

  9. #9
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ja svojem uzmem taj smoki, tj. nije to klasik smoki, vec kukuruzna krupica bez soli.
    Cisto zato jer vidi po parku da svi klinci nesto zvacu, pa rade mu dam to nego pravi smoki ili bombon. A ne dati mu nista dok svi oko njega nesto zvacu jer uf... i ne pali voce, tocno zna sta hoce.
    Dala sam mu sa nekih 14 mj.

  10. #10
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Moje jedu smoki kad nam dođu gosti (odustala sam od nuđenja zdrave hrane pa da su tuđa djeca gladna kod nas) i kad smo mi u gostima. I pojednu ga puuno jer ga obožavaju. Ne jedu ga na dvevnoj bazi, ali od to malo im ništa neće biti. Biram bitke, smoki nije nešto oko čega imam energije ratovati.

  11. #11
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    od 4. godine ih puštam da jedu po rođendanima
    u svojoj odrasloj dobi ga nikad nisam kupila

  12. #12
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj MoMo prvotno napisa Vidi poruku
    L je jednom probla malo prije 4 rodjenda kasljala je danima.
    a za 10 godina ćete tvrditi djeci da ako popuše joint postanu odmah ovisnici i narkomani

    ako je alergija u pitanju, povlačim rečeno.

    ot, kupujem samo kad imamo doma rođendan, ne branim jesti vani smoki od godine dana.

  13. #13
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja svojem uzmem taj smoki, tj. nije to klasik smoki, vec kukuruzna krupica bez soli.
    Cisto zato jer vidi po parku da svi klinci nesto zvacu, pa rade mu dam to nego pravi smoki ili bombon. A ne dati mu nista dok svi oko njega nesto zvacu jer uf... i ne pali voce, tocno zna sta hoce.
    Dala sam mu sa nekih 14 mj.
    Ovako sam i ja radila.

  14. #14
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja ne kupujem grickalice (jer se meni ne svidjaju), al, ako mu ih vani neko ponudi, ne branim mu da jede... neki dan je pojeo nekom klincu skoro cijelu vrecicu stapica, a i smoki mu je drag.

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Evo ja stvarno ne držim puno do zdrave hrane i daje djetetu sve što hoće, ali nikad joj nisam davala smoki i čips, pa ih ona i ne voli - kad ju netko ponudi malo proba, ali nikad toga ne jede puno (za razliku od ostalih grickalica tipa štapića koje ne prestaje jesti dok god ima).
    Smoki i čips su mi baš vrh vrhova nezdravih grickalica jer su tako slani i masni.
    Problem sa malom djecom i smokijem je da inhaliraju komadić ili da inhaliraju one sitne mrvice kojih ima po nekim vrstama smokija - zato je vjerojatno ona curica gore kašljala.
    No, ovo što se spominje u početnom postu očito nije "pravi" smoki nego onaj veliki neslani i to je skroz druga stvar.

  16. #16
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Dopuštam samo štapiće i to teška srca.

    Bila sam jako sretna kad je neki dan na rođendanu rekla da će jesti tortu, probala ju i ostavila.
    Do sad nije pojela ništa slatkog osim domaće marmelade (s minimalno šećera), suhog voća i domaćih kolača.
    Ima 23 mjeseca... i namjeravam ju što dulje držati podalje od slatkog... a i razne ne-hrane poput smokija. Čokoladu je probala i ispljunula.
    Pije samo vodu ili ponekad čaj... a ljetos je nekoliko puta popila malo Pago soka od mene.

  17. #17
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    To su stvarno potpuno bezokusni komadici kukuruzne krupice i osim sto podsjecaju izgledom nemaju veze sa smokicima kao takvim. To je grickalica u rangu rizinih krekera. Moja nista od toga nece. Ali ne mislim da je to neka velika steta. A bome ni korist- nutritivna. Ona druga korist ( mirno dijete par minuta) je neprocijenjiva!

  18. #18
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Vani i kod drugih također ne branim..samo kaj on neće..tu, valjda, imam malo sreće..on jednostavno nije hranoljubac..čim se nekaj jede, on bježi LOL
    Posljednje uređivanje od LolaMo : 24.09.2013. at 09:36

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Nebih davala tako rano (a ni kasnije) ne zato jer sam fanatik što se tiće zdrave hrane,
    već zbog stvaranja navike da se nešto uvijek treba žvakati između obroka: u parkiću, u kolicima, u autu i sl.
    Ta se navika stiće vrlo rano, a teško je se je riješiti i definitivno vodi do pretilosti.

    I nisam za neke vojničke mjere, ja jednostavno svojima to nisam nudila i oni jednostavno nemaju
    naviku to jesti. naravno da će uzeti ako im netko ponudi ali nemaju naviku da se u svako slobodno vrijeme
    nešto mora trpati u usta. ako se igramo onda se igramo, a jedemo za stolom.
    ne vjerujem da će imati traume jer ih niti ja nemam a isto sam tako odgajana. a nemam niti problema s kilažom.

  20. #20
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a za 10 godina ćete tvrditi djeci da ako popuše joint postanu odmah ovisnici i narkomani

    ako je alergija u pitanju, povlačim rečeno.

    ot, kupujem samo kad imamo doma rođendan, ne branim jesti vani smoki od godine dana.
    ??? stvarno ne kontam....da moje dijete je alergicno i na kukuruz i na kikiriki...a ja sam freak koj mononatrijev gluminat zaobilazi u velikom luku i u svojoj a kamoli ne u djetetovj hrani. i necu tvrditi nist u naoj kuci nema somkija, cipsa ...jer mi to ne jedemo a ljestvicu smo digli nakon sto su L utvrdjene alergije.
    No hard feelings ali mi je zaista zasemtao tvoj prenpuhan i nadmen komentar....

  21. #21
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    pravi smoki (onaj s kikirikijem) je probao kad je imao preko godinu dana od susjeda iste dobi kojem su to pod normalno davali (i daju dan danas) svakodnevno od kad je imao 8-9 mjeseci... ovaj napuhani umjetni je par puta stavio u usta (isto je imao valjda vec godinu i pol) ali nije ga se dojmio...

    voli ali doma nema... kupila sam za proslavu rođendana i ostalo nam - na kraju sam bacila jer nitko od nas nema naviku jesti grickalice doma... čak i da mu to doma otvorim pojede možda par komada i ostatak bacim... ali vani u društvu može pojest puno i pustim mu...

  22. #22
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pa jesam li odmah rekla da povlačim ako je dijete alergično.
    sori što sam te uzrujala

  23. #23
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    cvijeto, jesi ali kad bolje razmislimmozda je to moja osobna frustracije jer mi je dijete alergicar

    sorry ako sam ja bila ostra u svom kemntaru

  24. #24
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Zla ja neću mu to davati. Mi držimo do prehrane, nema u kući nikad ni grickalica ni čokolade, hrane iz vrećica i kutija. Nema ni kruha. Jedemo čokoladu od 85% i više kakaa, gricka se suho i orašasto voće, mrkva, jabuka. U parkić nosim narezano voće i povrće. Na kraju sva djeca sve pojedu iz našeg tapervera. A roditelji u čudu. Mislim da je i stvar navike. No, općenito svi jedu jako loše i nezdravo pa mi nije ni čudno to nuđenje smokija desetomjesečnom djetetu. Vjerujem da ni roditelji ne paze na prehranu. Nije mi čak stvar u pretretiranom kukuruzu koliko u dodatcima. I ne mogu preboliti činjenicu kako ljudi nasjedaju na fore pa zaneseno djeci nude barny, pago sok, plazma kekse i sl. u uvjerenju da daju najbolje, a kažnjavaju dijete nekom tamo mrkvom i korabom.

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a za 10 godina ćete tvrditi djeci da ako popuše joint postanu odmah ovisnici i narkomani

    ako je alergija u pitanju, povlačim rečeno.

    ot, kupujem samo kad imamo doma rođendan, ne branim jesti vani smoki od godine dana.
    Isto je i kod nas. Doma to ne kupujemo, ali vani ne branimo. Ako dijete doma ima stečene dobre prehrambene navike, ta ga hrana ne zanima. Provjereno! Mi smo povremeno dobivali takve stvari kad su nam došli gosti koji rijetko svraćaju i ne znaju običaje u našoj kući - nije se pojelo. Jednostavno im nije fino. Moj mlađi je smoki zvao "prevara" - staviš u usta, zagrizeš i on se pretvori u ništa!

  26. #26
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    I mi ne jedemo doma... pa mali obozava... jedva doceka da mu neko nesto uvali

  27. #27
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Doduše, naše dijete obožava kruh kojeg nema doma. Kompromisno dam mali komad kod bake ako pojede sve što treba pojesti. Ne ispirem usta. No sad će baka početi peći bezpšenični kruh. Kompromisa uvijek mora biti. No gumene bombone, šećer, sokove ne dam i amen.
    Posljednje uređivanje od palčica : 24.09.2013. at 10:33

  28. #28
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Isto je i kod nas. Doma to ne kupujemo, ali vani ne branimo. Ako dijete doma ima stečene dobre prehrambene navike, ta ga hrana ne zanima. Provjereno!
    Ajme, ne da se ne slažem, nego provjereno ne mora biti tako. Tako je vjerojatno kad se spoje navike od doma i sklonosti djece.

  29. #29
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Moja mlađa kći (2.4) je jela smoki u nekoliko navrata, ali ja ga ne kupujem. Prvo me bilo frka alergije kad ga je prvi put
    probala, gledala sam u nju ko kobac, i srećom nije alergična. Meni su ti smokići (a čini mi se pogotovo ovi veliki kukuruzni) zafrknuta (opasna) "hrana" pogotovo za bebe, jer se zalijepe za nepce..nije tragedija ako negdje pojede, ali ja neću kupiti.

    nego, palčice, nije li malo pretjerano da djetetu ne daješ kruh uopće? Ni ja ne jedem kruh, odnosno jedem ga rijetko, ali djeci dajem, msilim da dijete treba ugljikohidrate za rast i razvoj i da je kruh dobar izvor istih.

  30. #30
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Isto je i kod nas. Doma to ne kupujemo, ali vani ne branimo. Ako dijete doma ima stečene dobre prehrambene navike, ta ga hrana ne zanima.
    Na svakom rođendanu bude hrpa djece koja samo stoje kod stolova sa hranom i trpaju sve što stignu u usta...jedva čekaju da ih roditelji ostave u igraonici i da navale na grickalice...meni je to nekako, ne znam tužno...da su djeca toliko željna grickalica i slatkiša...
    Moji jedu doma koliko hoće, pa na kraju ustvari jedu jako malo...znaju da mogu, pa ih to i ne privlači previše.

  31. #31
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Moja ima i doma, pa opet trpa. JEdnostavno obožava grickalice (osim dakle čipsa i smokija koje ne jede ni doma ni vani).
    Baš gledam kad joj dođu prijateljice na igranje, druge curice malo pogrickaju, popiju sok, pa se nastave igrati, a moja svako malo obilazi stol i trpa u usta grickalice i kekse. A od svake prijateljice je deset kila lakša!

  32. #32
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    moj je prvi put probao smoki sa nekih godinu i pol, ajme što je navalio pa sam zamolila da ga maknu sa stola.
    poslije toga bi pojeo malo od djece na plaži, na kraju sam mu ja kupila one grickalice iz lidla što budu raznih vrsta u kutijicama pa svaki dan jednu izrezala i ponijela na plažu jer mi se ipak činilo kao manje zlo. očekivano već za par dana ga je želja prošla pa smo se vratili na suho voće i bademe.
    sad pojede i malo čokolade (ja sam ovisnik priznajem) ali radije mu dam tamnu ako već vidi od nas. nikad ga ne nudim, jedini problem je što mu susjedi svakodnevno donose čokoladice pa mu dam griz dva i spremim.
    u biti su mu uobičajene grickalice suho voće.
    bilo mi je fora kad je jednom jeo čokoladicu a ja ga pitam :"a hoćeš brusnice malo?"(suhe), odmah je pljunuo čokoladu i navalio

  33. #33
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Moja mlađa kći (2.4) je jela smoki u nekoliko navrata, ali ja ga ne kupujem. Prvo me bilo frka alergije kad ga je prvi put
    probala, gledala sam u nju ko kobac, i srećom nije alergična. Meni su ti smokići (a čini mi se pogotovo ovi veliki kukuruzni) zafrknuta (opasna) "hrana" pogotovo za bebe, jer se zalijepe za nepce..nije tragedija ako negdje pojede, ali ja neću kupiti.

    nego, palčice, nije li malo pretjerano da djetetu ne daješ kruh uopće? Ni ja ne jedem kruh, odnosno jedem ga rijetko, ali djeci dajem, msilim da dijete treba ugljikohidrate za rast i razvoj i da je kruh dobar izvor istih.
    Kako ne dajem. Spomenuh i najavih pečenje kruha. Jede kod bake kod koje je gotovo svaki dan, ali kao žvakanje između obroka. I s tim je krenuo nedavno, jer je bio pobornik isključivo kašastog. Kao što netko neće djetetu dati amaranth jer se to u toj obitelji ne jede, tako ni mi ne podržavamo pekarske proizvode pune aditiva i raznoraznih gluposti - ja mislim da ima kvalitetnijih i boljih obroka od fete namazanog kruha sirnim namazom. Ugljikohidrata ima u mnogočemu osim u kruhu. Samo što uvijek veći luđaci i tirani nad svojom djecom ispadnu oni koji grickaju sjemenke od onih koji jedu fast food skupa sa djecom. Toga sam svjesna.

  34. #34
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Naravno, najbolji je domaći kruh, neki dan sam pročitala da u kupovnim pekarskim proizviodima ima neki l-cistein, koji se
    dobiva iz - kose. Ne mislim da ste freakovi ako grickate sjemenke zajedno s djecom, ako ste vi, i ja sam. Ali nisam izbacila djetetu kruh, čak ni kupovni, ali ne kupujem buhtle, slance, pizze itd. u pekari. Nekad spečem sama doma, ali rijetko.

  35. #35
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    pa kruh i pekarski proizvodi ni nisu baš najzdraviji izvor ugljikohidrata.
    zdrav izvor bi bili cjelovite žitarice, lisnato povrće, grah, grašak, krumpir, pa i voće. a iz svega toga će dijete dobiti puno više od samih ugljikohidrata, šećera i aditiva.
    ni ja nisam freak, ali sam zadovoljna jer mi dijete samo po sebi ne želi jesti kruh. mi pečemo svoj u pekaču, miješani integralni sa sjemenkama, mekinjama itd.

  36. #36
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, najbolji je domaći kruh, neki dan sam pročitala da u kupovnim pekarskim proizviodima ima neki l-cistein, koji se
    dobiva iz - kose. .
    to je valjda ona - dlaka u bureku

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Na svakom rođendanu bude hrpa djece koja samo stoje kod stolova sa hranom i trpaju sve što stignu u usta...jedva čekaju da ih roditelji ostave u igraonici i da navale na grickalice...meni je to nekako, ne znam tužno...da su djeca toliko željna grickalica i slatkiša...
    Moji jedu doma koliko hoće, pa na kraju ustvari jedu jako malo...znaju da mogu, pa ih to i ne privlači previše.
    Joj, moji jedu i doma, pa je sin uvijek svejedno željan kao da ih nikad ne jede. Ovisi jako i o djetetu.

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, ne da se ne slažem, nego provjereno ne mora biti tako. Tako je vjerojatno kad se spoje navike od doma i sklonosti djece.
    U pravu si. Ne mora biti da to vrijedi za svako dijete. Mi smo sa smokićima imali sreće. Od stvari koje ne odobravam vole lisnato tijesto iz pekare (povremeno im omiljena susjeda kupi, ne radim od toga problem).

  39. #39
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moja je popusila joint i odmah je postala ovisnik

    stapici.
    pocelo je kad su joj nicali zubi, pasali su joj, kao i grisini. obicno ih je grickala u kolicima kad sam nesto trebala obaviti, a ona bi bila nervozna.
    sad cim sjedne u kolica, u haustoru pred vratima, dok ju jos vezem poseze rukom prema kosari iza i trazi stapice. ako ih slucajno nema, totalno je pere cold turky, pocne se i previjati od boli

    smokice starija ne voli i smokice ne kupujem ni za drugu djecu na rockasima. stapice, perece, to da.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 24.09.2013. at 13:04

  40. #40
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    to je valjda ona - dlaka u bureku

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ja koristim grickalice tipa stapici ili ti nesretni smokiji za bebe kad idemo na duzi put autom, spase nas nervoze bar privremeno. Ili kad moram nesto obaviti, kao leonisa. Inace grickalice ne kupujemo, a one prave smokije s kikirijijem mislim da ni starija nije nikad probala (nismo u RH a tu nisu popularni, nije bas sve moja zasluga
    Inace moja je jedna od tih koja se na rockasima prvo pol sata stane kraj cipsa i tamani. Ja ju pustim, kad je bal nek je bal, a zna i sama da to nije hrana i da se jede samo nekad jer nije zdravo.
    U park za veliku ne nosimo nikakve grickalice, samo vodu i neku vocku, a bebi ponesem grisin ili keks ("zdravi") da putem doma ne urla.

  42. #42
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Nikad u zivotu joj nisam kupila ni smokice ni cipseve. Rijetko jede stapice, tipa par puta godisnje. Na rodjendanima ne branim i spada u skupinu onih koji trpaju u usta enormne kolicine grickalica jer su ih valjda zeljni (i nije mi neugodno zbog toga). Svejedno, pokusavam ju uciti sta je zdravo sta je nezdravo, neki dan je npr odbila sok kod prijateljice jer je bio zaseceren umjetnim zasladjivacem, a najradije bi ga iskapila.

  43. #43
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    cvijeto!!!

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja stvarno ne držim puno do zdrave hrane i daje djetetu sve što hoće, ali nikad joj nisam davala smoki i čips, pa ih ona i ne voli - kad ju netko ponudi malo proba, ali nikad toga ne jede puno (za razliku od ostalih grickalica tipa štapića koje ne prestaje jesti dok god ima).
    Smoki i čips su mi baš vrh vrhova nezdravih grickalica jer su tako slani i masni.
    Problem sa malom djecom i smokijem je da inhaliraju komadić ili da inhaliraju one sitne mrvice kojih ima po nekim vrstama smokija - zato je vjerojatno ona curica gore kašljala.
    No, ovo što se spominje u početnom postu očito nije "pravi" smoki nego onaj veliki neslani i to je skroz druga stvar.
    Da, nije onaj klasični smoki, skriveno mi je ime proizvođača (nisam znala da se ne smije napisati )
    Mi doma ne kupujemo grickalice, na rođendanima im ne branim, neće ništa biti od par puta godišnje, ali mislim da nije dobro stvarati naviku uzimanja grickalica, posebno kod tako male djece. Ako ne zna da postoji neće ni tražiti.
    Posljednje uređivanje od annvilli : 24.09.2013. at 22:35

  45. #45
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ja se drugima u tanjure ne petljam, sta daju svojoj djeci i sta jedu sami mi je osobna stvar. to sto ce neko nesto nekome reci i pamet prosipati moze biti samo kontraefekt, a da ja ispadnem cudnovata.
    nije samo rijec o smokiju bilo cisto ekstrudiranom ili zacinjenom sa kikirikijem i drugim zacinima, vec svime.

    slazem se s Peterlin da se prehrambene navike stvaraju doma, ali ja sad mogu reci da moje mladje djete nece jesti ovako kako doma jede, jer su njoj stvari koje mi konzummiramo jako jako drage. niti ja jedem kako je moja majka kuhala. kuham neki miks kuhinje koja je samnom dosla i ona koja je s MM dosla.

    i ne kuzim nacudjavanju da neko daje svom djetetu nesto. pa na trzistu je, dakle tamo je jer se moze prodati. da ne ide bome bi i toga nestalo. jer jelte to je zakon trzista.
    iscudjavanje je meni ranga postoji i bungee jumping, meni je to suludo, ali eto drugi to prakticiraju. hoce li oni prestati jer meni to nije normalno ne, ali to ne zanci da cu ja skociti jer dio ekipe skace.

    cvijeto

  46. #46
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Citiraj annvilli prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ne zna da postoji neće ni tražiti.
    Sve dok ne pođu u vrtić. Tamo će im se otvoriti novi vidici!
    Bar je tako bilo sa mojom ćerkom.

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Kompromisno dam mali komad kod bake ako pojede sve što treba pojesti. No sad će baka početi peći bezpšenični kruh.
    koji će peč, moraš znati da nije lako napraviti bezpšenični kruh, i kolke količine.

    Ja radim jedan modificiran od JB i dio spremim u led, radim odma 3 štruce jer za manje se ne isplati grijat pečnicu.

  48. #48
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Ok, mislim da nas većina na ovom forumu neće samoinicijativno davati bebama smokije, lina, junk i sl., a i sama sam davno odlučila da sa drugima o nekim stvarima ne treba raspravljati, prehrana djeteta je definitivno jedna od tih stvari. Kada me netko pita kako radim - kažem i dalje šutim.

    ALIIII... jučer nisam mogla šutjeti

    Bila sam na dječjem rođendanu i gledam curicu koja ima godinu i neznamkoliko mjeseci i to dijete je pretilo. Ogroman trbuh, jake noge, guza, a šlaufi na sve strane. Dakle, uopće nije u pitanju dječja bucmastost ili čak debeljuškastost (jao mi izraza ).

    Mater je se živa polomila toveći to dijete čipsom i tortom. "Hajde, hajde, evo ti čipsa, pa hajde jedi čipsa, pa hajde malo torte, a zašto nećeš torte??).. I onda očajna jer dijete samo hoće piti (colu, naravno), a neće ništa jesti. I kuka kako u zadnje vrijeme slabo jede. Nisam se mogla suzdržati, velim ja, pristojno, dakako: "Pa nemoj ga ni tjerati da jede, vidiš da je dijete dobre zalihe već skupilo, pusti neka malo izraste". Na to su i drugi prihvatili i podržali to što sam rekla, a mama ono "je li? misliš?".

    Pa mislim si, pobogu ženu, imaš oči i vidiš kao i mi. Još prepričava kako ju je i pedijatrica našpotala radi djeteta. I opet davi to dijete u tom nesretnom čipsu, torti i coli. Lako meni za smokić - dva na rođendanu, OVO ja ne razumijem!

  49. #49
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    a gle mamice, ne bi ni ja šutjela..
    da je netko do koga nije stalo rekla bi jel mij e stalo, a ako nije opet bi rekla jel me zaboli šta će mislit o meni i komentaru...
    Možda ju malo osvjesti ako joj svako malo netko kaže da i nije to ok prehranan za dijete.
    Ja sam redovito u raspravama s mamama alergiča raspravljala i držala monologe i govorila da su gluposti to što im se da malo smokija da naviknu pomalo na kikiriki, ako je alergičan onda ne smije ni blizu a ne pomalo navikavati..
    Jedna mama koja ima isto sina alergičara je uporno nosila mojima smokiće ,a zna da ne smiju.

  50. #50
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Ma stvarno sam bila krajnje pristojna i izrekla sam to onim opuštenim nepatronizirajućim tonom ali drugi su očito jedva dočekali da netko to izrekne jer su odmah to zdušno podržali, očito ni sami ne vjerujući očima. Dakle, nije bila neugodna atmosfera.

    Meni nisu jasne te stvari tipa "neka jede smoki da se navikne na kikiriki" ili "neka jede petit keksa, u njemu ima maslaca, to mu je dobro".

    Šta nije onda bolje djetetu dati sam kikiriki ili mu namazati na kruh maslaca?

    S prvim djetetom sam bila puno striktnija i mislila da će me grom sa nebesa strefiti ako mu dadnem bananu sa šest, a ne sedam mjeseci. Neke stvari su me dovele do toga da sam olabavila, mislim, opet ću mu dati bananu tek sa sedam mjeseci ali danas smatram da djetetu NAKON godine dana i ukoliko nije alergično, pokoji smoki na rođendanskoj zabavi neće naštetiti.

    Puno mi je važnije da su usvojene zdrave prehrambene navike i zdrav odnos prema hrani, lako ti je onda dopustiti djetetu da pojede smoki tu i tamo.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •