Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Koje hobije (bez puno ulaganja) imaju vaši 8,5 godišnjaci?

  1. #1
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno Koje hobije (bez puno ulaganja) imaju vaši 8,5 godišnjaci?

    Zanima me čime se bave vaši 8-9 godišnjaci, a da nije tečaj gitare, nogomet, Klinci s Ribnjaka?
    Dakle, oni "starinski", jeftiniji hobiji tipa sakupljanje maraka, salveta, sličica, fotografija možda, origami, pisanje pjesama ili priča...

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me čime se bave vaši 8-9 godišnjaci, a da nije tečaj gitare, nogomet, Klinci s Ribnjaka?
    Dakle, oni "starinski", jeftiniji hobiji tipa sakupljanje maraka, salveta, sličica, fotografija možda, origami, pisanje pjesama ili priča...
    Izrada modela aviona i drugih letjelica. Obično uzmemo Revellove modele u Chipoteci, nekada ih je bilo u Turbo Limaču ali to je davna prošlost.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Zaboravih fotografiranje i snimanje digitalnom kamerom, ali mislim da su s tim počeli mrvicu kasnije, negdje od 10. godine na dalje. Morala bih ih ugnjaviti da mi dozvole staviti koji uradak ovamo: snimali su vlastite lutkarske predstave.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    maketarstvo
    to radi i doma ali i u klubu (MMK Savica, jedno tjedno, subotom, vodi ih prof. tehničke kulture - jako zadovoljni!)

  5. #5
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Moja curka obožava fotkati i ima odlične ideje i smisla, ali naš je fotić zastario i užasno je spor pa nakon dvije-tri fotke počne rikavati a curka izgubi volju.
    Čini mi se da je danas teško imati neki hobi a da su ulaganja minimalna, odnosno da si ih prosječni građanin može priuštiti.
    kako za djecu tako i za odrasle.

    Pokušavam ih oboje nagovoriti na origami...

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Origami je super + još je izuzetno koristan za finu motoriku.

    A da nabaviš neki fini papir za to? Ili iskoristiš ostatke kolaž papira od školarca? Vidjela sam u Muelleru dvobojni papir.

    Kod mojih je palilo, ali se nikada nisu maknuli dalje od izrade običnih raketa i aviona. Naučili su i glavu krampusa napraviti i tu je stalo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.09.2013. at 12:49

  7. #7
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Radi slikovnice, isto fotka s mobitelom, najviše kućne ljubimce i prirodu, ah, da i shopping naravno - sad si traži sako, ipak je žensko čeljade

  8. #8
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Origami je super + još je izuzetno koristan za finu motoriku.

    A da nabaviš neki fini papir za to? Ili iskoristiš ostatke kolaž papira od školarca? Vidjela sam u Muelleru dvobojni papir.

    Kod mojih je palilo, ali se nikada nisu maknuli dalje od izrade običnih raketa i aviona. Naučili su i glavu krampusa napraviti i tu je stalo.
    Planiram sa interneta skinuti sheme za origami, za prvu ruku im donijeti pastelnih fotokopirnih papira i ovaj vikend se sa njima baciti na prve origami korake. Nadam se da će im se svidjeti.

    Primijetila sam da im je dosadno, pogotovo mladoj dami, pa im moram hitno naći zanimaciju a da me minimalno košta (stalno to naglašavam ), a i nevozeći smo pa plivanje/pjevanje/bilo kakva dvoranska aktivnost trenutno nisu opcija.

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    U Zagrebu imaš jako puno raznoraznih besplatnih radionica, najviše likovnih, po muzejima (MUO, MSU, Tehnički), uglavnom vikendom.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    Planiram sa interneta skinuti sheme za origami, za prvu ruku im donijeti pastelnih fotokopirnih papira i ovaj vikend se sa njima baciti na prve origami korake. Nadam se da će im se svidjeti.

    Primijetila sam da im je dosadno, pogotovo mladoj dami, pa im moram hitno naći zanimaciju a da me minimalno košta (stalno to naglašavam ), a i nevozeći smo pa plivanje/pjevanje/bilo kakva dvoranska aktivnost trenutno nisu opcija.
    Posudi u knjižnici knjigu 365 DANA BEZ TELEVIZIJE (Ruth & Steve Bennett). Nama je glavu spasila, još od vrtićkih dana. Unutra ima 365 ideja za unutra i vani:

    - lov na blago (izrada tajnih karata, skrivanje predmeta)
    - tajna abeceda (kriptirano pismo - sam si napraviš)
    - ručna abeceda gluhih
    - množenje na prste
    - čitanje s usana
    - "usvoji" drvo
    - promatranje i opisivanje oblaka
    - izrada maski i odijela za maškare (s tim smo se beskrajno zabavljali)
    - pojedimo abecedu (keksi u obliku slova)
    - razne igre s otpadnom ambalažom
    - razne igre riječi tipa "kalodont" ili pokvareni telefon

    Ne mogu se sjetiti više... ali bilo je dosta toga zanimljivog i zabavnog.

    Od ostalih stvari koje su moji voljeli: mikroskop (to i danas vole, imamo i optički i digitalni koji se veže na računalo), elektropionir (moja svekrva je sačuvala mužev stari, ali ako nemaš ništa namjensko - krama iz kutije alata mogu čuda učiniti - mi smo imali bateriju 4.5 V + jednu raskopanu baterijsku svjetiljku + krokodilke i drugo što se nađe u svakoj električarskoj kući - ludnica! Magnet iz brojila i udri po kući ispitivati što je feromagnetski materijal a što nije... samo dalje od elektronike, he he he...)

  11. #11
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    Planiram sa interneta skinuti sheme za origami, za prvu ruku im donijeti pastelnih fotokopirnih papira i ovaj vikend se sa njima baciti na prve origami korake. Nadam se da će im se svidjeti.

    Primijetila sam da im je dosadno, pogotovo mladoj dami, pa im moram hitno naći zanimaciju a da me minimalno košta (stalno to naglašavam ), a i nevozeći smo pa plivanje/pjevanje/bilo kakva dvoranska aktivnost trenutno nisu opcija.
    Moje su probale sa kolaž papirom, ali finije stvari idu teško.
    U Mulleru ima origami papir i nije nešto preskup. Ima par dimenzija.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Od lista kolaža A4 se može vrlo jednostavno napraviti samostojeći okvir za fotke, pa ako imaš kući razvijenih fotki daj joj da napravi izložbu.

    evo linka na filmić kako napraviti okvir http://www.youtube.com/watch?v=V1CLuGGH4Lo

  13. #13
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj kloolk prvotno napisa Vidi poruku
    Od lista kolaža A4 se može vrlo jednostavno napraviti samostojeći okvir za fotke, pa ako imaš kući razvijenih fotki daj joj da napravi izložbu.

    evo linka na filmić kako napraviti okvir http://www.youtube.com/watch?v=V1CLuGGH4Lo
    Super, hvala!

    Žalosti me što nisam osobito kreativna pa onda teško nalazim ideje za klince...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •