Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Terapija s terapijskim psom za djecu sa CP

  1. #1
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno Terapija s terapijskim psom za djecu sa CP

    Objavljujem s njihove stranice:

    https://www.facebook.com/HSUCDP


    Individualane i grupne rehabilitacijske aktivnosti s terapijskim psom - Širom.

    Aktivnosti se provode u novo uređenom prostoru, prilagođenom i opremljenom za specifičan rad s djecom s teškoćama.
    Provodi ih rehabilitator uz asistenciju posebno školovanog psa. Za svakog korisnika se radi individualni plan i program rada s naglaskom na trenutne mogućnosti i potrebe.
    Program se piše u suradnji s roditeljima i na temelju inicijalne procjene djeteta.
    Šira – terapijski pas, sudjeluje u aktivnostima kao nezamjenjivi motivator u raznim, ponekad zahtjevnim vježbama.
    U takvoj poticajnoj i vesela atmosfera djeca se opuštaju i pokazuju svoje prave potencijale koji se onda puno brže i dugoročnije razvijaju.
    Praksa u svijetu pokazuje koliki je doprinos terapijskog psa u životu djeteta s teškoćama u razvoju u svakodnevnom životu.
    Kada se taj efekt usmjeri na specifične ciljeve kao što su razvoj motorike, senzorike, percepcije, emocionalni i socijalni razvoj.

    Ovim putem sve zainteresirane pozivamo da se uključe i sami dožive efekte jednog novog pristupa.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ima slucajeva da su dejca progovarala da bi ostvarila komunikaciju sa psima, da su se dizali iz mrklih depresija upravo zbog pasa.

    osim socijalno-emocionalne komponente pse se moze koristiti za jacanje misicnog tonusa, bacanje loptice psu, cesljanje, hranjenje i moze se dijete u kolicima primiti za ormu koa kod vucnih pasa i pas ga na takav nacin vuce... joj psi rade cuda sa djecicom

    ja sam uvjerena da su mojeg jako odrzali da ne utone u dublji autizam

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •