Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 239 od 239

Tema: Ovisnost o slatkisima:)

  1. #201
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    a ja sada imam novi problem. sa andreom i nakon sta san je rodila sam se doslovno gusila u slatkome a sada su na redu topli sendvici, hamburgeri, pizze i sva ta nezdrava hrana, a ja trudna. kada prodem kroz grad ne mogu se suzdrzat a da ne pojedem nesto. heeeeeeeelp

  2. #202
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj luce2006 prvotno napisa
    a ja sada imam novi problem. sa andreom i nakon sta san je rodila sam se doslovno gusila u slatkome a sada su na redu topli sendvici, hamburgeri, pizze i sva ta nezdrava hrana, a ja trudna. kada prodem kroz grad ne mogu se suzdrzat a da ne pojedem nesto. heeeeeeeelp
    Možda da pomisliš da ne znaš u kakvim je uvjetima napravljena ta hrana, kakvim rukama, od kakvih namirnica...
    Ja samo kad počnem o tome razmišljati, više mi ne miriše...

  3. #203

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    73

    Početno

    Ah da, i bolesnik sam na pomfri i čips, majko mila kako mi je to fiinoo!! Pretvaram se da ne vidim ormar di drže kekse i ostale slatkiše ( i nutkaju me moji s posla, ali sam objasnila situaciju ) pa sam popila kavu s umjetnim sladilom ( eh ni to nije zdravo, ciklamat i saharin, čitala sam o tome ) i osjećam laganu slabost od jutra..Za sada, današnji unos slatkiša - score nula..

  4. #204
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    moj najveci problem,kad se odkucim za apstinenciju, jeste da ja bas tad razvijem osjecaj da se nikad ljepsa,ukusnija,primamljivija , etc. hrana nije vrtila u mojoj blizini.

  5. #205

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    73

    Početno

    Imam cuker krizu..Nije ni čudo od jučer navečer ( vrećica čokoladnih medenjaka s onim fiinim punjenjem s mlijekom ) pa do 10 sati nish..Idem popiti još 1 bezlični capuccino..

  6. #206
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    sto sam ja u ovom tjednu, u kom je curica krenula u prvi razred, cokolada pomlatila. :shock: (valjda od nervoze, preispitivanja sebe same o skoli, edukaciji, smislu i nesmislu....)
    doduse jesu bile sa 60-80% kakoa, ali ipak....

  7. #207

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj Tamchi prvotno napisa
    Imam cuker krizu..Nije ni čudo od jučer navečer ( vrećica čokoladnih medenjaka s onim fiinim punjenjem s mlijekom ) pa do 10 sati nish..Idem popiti još 1 bezlični capuccino..
    To kad kažeš da nisi ništa jela, valjda misliš ništa od slatkog, a ne baš ništ. Do sad si trebala pojest doručak i nešto voća. Sad su aktualne kruške. Slatko, a zdravo. Pojedi koliko god hoćeš.

  8. #208

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    73

    Početno

    Da,da,obavezno doruckujem..Ali eto, nakon 5 sati u budnom stanju prijavljujem prijestup-pojela sam 2 keksa ( nakon ponuđene otvorene vrećice s hruskavim keksima s komadićima čokolade i nekakvim dodatkom od naranče, odlični su!! ), ma kakav bi to bio gablec bar bez malčice slatkiša na kraju..Prije bi ta vrećica ostala na stolu otvorena dok je nebi slistile do kraja, ali sad pomislim - a kaj da sam trudna, pa neću valda filati mojeg dugo željenog anđeleka tim smećem? I povučem ruku..Danas sam zaboravila ponijeti voća, grožđe mi je super, i kruške, i banane,da.. Ma kaj meni uopće ne šmeka?!

  9. #209

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    Ne vjerujem u disciplinu. Ako se sputavaš, onda to više želiš, i teško ti je dugo izdržati jer imaš osjećaj odricanja i patnje. A to ne može dugo trajati, i eto te opet na početku. Hrana mora biti gušt. A zdrava hrana itekako MOŽE biti gušt, ne smije biti bezokusna i bljutava.
    Dok se ne "skineš" s ovisnosti o šećeru, preporučujem složene ugljikohidrate - dakle, keksi i kolači od integralnog brašna i s ječmenim sladom, voćem, grožđicama. Namirit ćeš potrebu za slatkim, a ne potičeš ovisnost. I toga je zbilja teško pojesti jaako puno.
    Izbjegavaj kavu, čak i bez šećera, jer jednako djeluje. Uključi u prehranu što više žitarica, integralnu rižu, proso i sl. da ti se stabilizira šećer u krvi. Jedi redovno, svakih 3-4 sata, barem malo, da ti ne padne šećer, jer onda ćeš opet čeznuti za slatkišima. Pogotovo nakon slanca ili pomfrita tijelo "traži" slatko.
    Uvijek imaj nešto u torbi i u ladici na poslu (npr. komad integralnog kruha, voće, orahe, zdravi kolač...) za rezervu ako te primi glad.
    Vrlo je jednostavno kuhati zdravo, npr. domaći integralni kruh sa sjemenkama pripremiš za 5 minuta, žitarice s povrćem također su brzo gotove i praktične za nošenje u zdjelicama...

    Evo, to su ukratko sugestije, da ne pišem na PP (sama sam sebi zvučala kao da dilam s nekim prašcima za mršavljenje )

    Dijana, hoću recept za kukuruzovnicu! Što se tiče rafinirano-ugljikohidratnog skora, imaš moje divljenje

  10. #210
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj Metvica prvotno napisa
    Dijana, hoću recept za kukuruzovnicu! Što se tiče rafinirano-ugljikohidratnog skora, imaš moje divljenje
    Evo, ovako ti ja to smućkam (mjere me ne pitaj jer sam radila po svekrvinom receptu, sve odokativno):
    jedna buča (ja uzmem duguljastu, srednje veličine), naribam,posolim, tekućinu ne cijediti
    svježeg sira, posnog (2-3 žlice),
    vrhnja (1,2 žlice),
    malo mlijeka/jogurta,
    kukuruznog griza pomiješanog s jednim praškom za pecivo (šalicu/šalicu i pol)
    2 jaja

    Smjesa treba biti gušća,ali još uvijek tekuća (dakle ne previše griza,da ne bi bila pretvrda, otprilike šalicu/šalicu i pol)

    Uliti u nauljeni i pobrašnjeni protvan (onaj manji pravokutni, ne znam točno dimenzije), peći 40-ak min na oko 180. (proba-čačkalica)

    Rezati sutradan (jer će ti izgledati mljackavo). Sutradan dopodne više nema.

    Nadam se da će ti uspjeti.

    Apropos discipline, za takve ovisnike o slatkom (sorry tamchi, tako te doživljavam), mislim da u početnoj fazi nema druge nego stisnuti zube (doslovce), kad siu iskušenju. Ne pustiti da igru vodi nepce, već mozak, a kasnije će nepce preuzet. 8)

  11. #211

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Sutradan dopodne više nema.
    ovo mi se najviše sviđa!
    hvala, baš mi je to trebalo, taman sam mislila nešto sama improvizirati od tih sastojaka

  12. #212

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Volim i jesti i peći zdrave kolače (klice, voće, zobene i sl. sastojci s malo ili nimalo šećera i masnoća) ali ako to napravim cijeli protvan je moj - MM i dečki hoće samo čokoladne kolače (rogač ne pali).

  13. #213

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Priznajem! Kriva sam. Ja nemogu proči uz PanPek jer sam se navukla na njihovu štrudlu od sira, pa ponekad ne jedem cijeli dan ništa tako da navečer mogu maznuti dvije štrudle i to kad klinci zaspu onako u miru.
    Broj dva slaba točka je Linolada crno/bijela, to satarem u dva-tri dana onu staklenku srednje veliku.
    Pa pošto od svega toga imam i dosta previše kila, sad sam na odvikavanju od štrudle pa ko fol pazim pa si kupujem one neke prutiće od žitarica sa svim i svačim.
    Katastrofa.
    SRETNA I DEBELA!

  14. #214
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    ovo je prešlo sve granice.
    danas, šetnja od 10 minuta: T. u pouchu viče njam njam, okrenem je da mi bude na leđima, sredim dva mala marsa i jedan twix bez da okicama trepnem...
    kupila sam i bon za mobtel-nemam pojma gdje sam ga spustila ni dal sam ga uzela jer sam otvarala čokoladice.
    što da radim(o)?
    Kile mi nisu problem, ali ovo je prestrašno :/

  15. #215
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    ako se nikako ne možeš kontrolirati prestani.
    što više jedeš slatko to ti više treba.

  16. #216

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Alternativna medicina ovisnost o slatkom definira kao stanje u kojem nam nedostaje "slatkoće života" što rezultra nezasitnom glađu za ljubavlju, a manifestira se kao opsesivna potreba za slatkim.
    Kod djece je to jasan znak da se ne osjećaju dovoljno voljenina.

    Eto, možda nekog potakne na razmišljanje.

  17. #217

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    a što veli alternativna medicina na žudnju za prasećim pečenjem i lukom

    ( ne zahebavam, nisam trudna, samo mi sline cure, a miris se širi susjedstvom )

  18. #218
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    kod nas se širi miris ćevapa i ribe na grilu
    Srećom pa imam svoju linoladu
    tj. imala sam je 8)

  19. #219

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    a što veli alternativna medicina na žudnju za prasećim pečenjem i lukom

    ( ne zahebavam, nisam trudna, samo mi sline cure, a miris se širi susjedstvom )
    Ne spominju se prasetina i luk, ali ako trebaš pomoć za invaziju kod susjeda-meni treba 45 min do tebe ako stisnem gas .

    Jedno je kad ti nešto zamiriši pa ti se jede, a drugo kad poskrivečki trpaš u sebe enormne količine nečega. Ovo što sam tu pročitala me :shock: .

    Inače-ovisnosti kao takve (a meni nije ništa gora ovisnost o drogama od one za slatkim-samo su posljedice na organizam malo manje) definira se kao potreba za nekim ispunjenjem koje ne možemo postići vlastitom snagom. Zato se poseže za zamjenom. Ovisnik bi trebao definirati sto traži i za čim žudi.

  20. #220

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    T o mi je jasno, ja se ponekad prejedem kruha

  21. #221

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    T o mi je jasno, ja se ponekad prejedem kruha
    Ključna riječ je PONEKAD. Problem bi bio da svaki dan jedeš ogromnu količinu kruha, da o tome lažeš ukućanima, da glumiš trudnicu kako ti nitko ne bi prigovarao, da spremaš zalihe.... Ne brini, i ja sam jučer smazala cijeli čips. Nisam ga jela mjesecima i baš mi je nešto došlo. Neki dan sam se prejela dinje (obično se ubijam u voću), prošli tjedan kuhanog kukuruza... Dođe čovjeku neka potreba. Ali ako je to konstantno, svaki dan i ogromne količine...e, to ne valja.

  22. #222
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Ključna riječ je PONEKAD. Problem bi bio da svaki dan jedeš ogromnu količinu kruha, da o tome lažeš ukućanima, da glumiš trudnicu kako ti nitko ne bi prigovarao, da spremaš zalihe.... Ne brini, i ja sam jučer smazala cijeli čips. Nisam ga jela mjesecima i baš mi je nešto došlo. Neki dan sam se prejela dinje (obično se ubijam u voću), prošli tjedan kuhanog kukuruza... Dođe čovjeku neka potreba. Ali ako je to konstantno, svaki dan i ogromne količine...e, to ne valja.
    Sorry, mim ali ovo mi je

    I ja sam jučer požderala hrpu kikirikija (a nisam ga poželjela najmanje 6 mjeseci) makar mi kikiriki nikad nije "must to eat". Nutelu ne kupujem jer svako pakiranje ishlapi za dan-dva (kaj ću kad MD ne zatvori dobro flašu )

  23. #223

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    Citiraj mim prvotno napisa
    Ključna riječ je PONEKAD. Problem bi bio da svaki dan jedeš ogromnu količinu kruha, da o tome lažeš ukućanima, da glumiš trudnicu kako ti nitko ne bi prigovarao, da spremaš zalihe.... Ne brini, i ja sam jučer smazala cijeli čips. Nisam ga jela mjesecima i baš mi je nešto došlo. Neki dan sam se prejela dinje (obično se ubijam u voću), prošli tjedan kuhanog kukuruza... Dođe čovjeku neka potreba. Ali ako je to konstantno, svaki dan i ogromne količine...e, to ne valja.
    Sorry, mim ali ovo mi je
    Imaš pravo, ovako boldano je fakat .

    Hoću reći: problem je kad nešto postane ovisnost, a ne ako si čovjek priušti neku namirnicu s vremena na vijeme u većim količinama. Npr. pojesti jednu čokoladu, pa i cijelu, nije strašno, ali jesti istu ili veću količinu svakodnevno itekako jest ovisnost. A usporedba štetnosti za zdravlje 1000g sladoleda (sa svim aditivima) i pola dinje se ne može napraviti.

    Usput, kad se nečega prejedem itekako sam svjesna što mi nedostaje i kompenzacije istog nekom hranom .

  24. #224
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    evo, ja prijavljujem odvikavanje: od pretprošle srijede nisam pojela ništa slatko (voće se ne računa, jel tako)
    nema krize, lubenica je spas

    a zna se kolika sam ovisnica bila

  25. #225
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    blagotise :D


    ja nikako, i kad nemam slatko - udri po bilokakvim ugljikohidratima koje nadjem... strahota...

  26. #226
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    ja nisam (pre)velika ljubiteljica slatkog, ali ponekad kad me uhvati onda pojedem šaku suhih marelica

  27. #227
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    lubenica je spas
    Bas tako...pogotovo kad navecer naleti osjecaj gladi.

    Ja sam mali ovisnik o slatkome. Npr. ne pijem kavu sa secerom, niti cajeve (jer ih ne volim slatke)...ali zato moram pojesti koji keks.

  28. #228

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    U zadnje vrijeme mi najnježnije osjećaje budi špek i luk, pečena prasetina/ janjetina i luk i tako....

    A sadda sam ručala jedno kuhano jaje i juhu bez kruha

  29. #229
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj sweetmint prvotno napisa
    zato moram pojesti koji keks.
    koja si ti amaterka!

    pitaj litalu i mene što je "jedenje slatkog":
    tegla Nutele u 6:20 ujutro
    vreća Kraševih napolitanki ispražnjenih do 10 ujutro (vreća od kile, da ne bude zabune)
    4 čokolade od 100 grama (litala ne voli Milku, ali ja ne biram)
    tepsija kolača dok nitko nije vidio da sam uopće ispekla

    da "koji keks"

  30. #230

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    u jednom danu ? tuuuuurboooooo

  31. #231
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Ja sam baby amaterka nasparam vas
    eeeeeeeeeeeeeej di bi sve to stalo u mene...


    tepsija kolača dok nitko nije vidio da sam uopće ispekla
    hehehe jesi me nasmijala sada...tako ja napravim puding i smazem ga samoga, a onda kolac premazem sa marmeladom i stavim malo slaga

  32. #232
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    uh, hvala bogu da sam otvorila topik. ja recimo kupim u ivici&marici 4 reforme i 2 kremsnite da imam za par dana, i onda drugi dan vise nema nista, a jos se i suzdrzavam

  33. #233
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    moja je mama, kad sam jos bila mala i zivjela s njom , kolace pekla obicno navecer, kaze da je jedino tako mogla izvest da bar ponekad kolac dotraje do drugog dana - jer je bila noc i mi bi, ako je bilo srece, spavali...

    al sto ti to vrijedi, moj brat i ja smo znali puhati u krempitu da bi je mogli zlicom smazati...

    o ostalom da ne pricam...

  34. #234
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    u jednom danu ? tuuuuurboooooo
    ma ne u jednom danu, štatije :shock:
    jesmo kr*ve, ali nismo stoka!

    to sam vam navela kao primjere.
    pa smo onda još jedna drugu zabrale za prijateljice.
    ne znam da li zato da se međusobno tješimo ili podržavamo

  35. #235
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    i sad ona, piz*da vulgaris, vec dva tjedna, poskrivecki od mene , ne jede slatko!!! :shock: :shock: :shock:


    sto ti je drug u nevolji

  36. #236
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa rekla sam ti!
    svadba, kuma i to!

  37. #237
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    uh, hvala bogu da sam otvorila topik. ja recimo kupim u ivici&marici 4 reforme i 2 kremsnite da imam za par dana, i onda drugi dan vise nema nista, a jos se i suzdrzavam
    hu, sva sreća!
    njihovi kolači imaju jako kratak rok trajanja! dva dana, mislim.

    (kao i svaki koje ja kupim/napravim, doduše)

  38. #238
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    da, rekla si mi, nakon koliko dana?? samo si me gurnula da od tuge jos bolje mlatim djecije slatkise

  39. #239
    vlac avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    302

    Početno

    ja sam ovisna o čokoladom namazu - linolada, nutela i eurokrem. kad to kupim samo to jedem za doručak sve dok ne počistim flašicu.
    i pijem puuuno kakaa.
    od kolača samo me štrukli unište - naročito od jabuka, mljac.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •