Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Ishrana pasa

  1. #1
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno Ishrana pasa

    Rešili smo da nabavimo psa, pa ja volim ko svaki štreber unapred da spremim teoriju! Dakle ako ima neko ko hrani svoje pse domaćom hranom, a ne granulama, da mi preporuči neke dobre sajtove gde mogu da naučim čime hraniti i koje količine. Do sad sam imala samo iskustvo sa mačkama, pomagajte!

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Joj ima cijeli jedan forum http://ishranapasa.com/ oni su stvarno majstori

  3. #3
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Hvala, videla sam odgovor još istog dana, ali tek sad sam uspela da sednem za komp! Kuca stigla, srednja šnaucerka biber i so Bibi

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zašto planiraš hraniti domaćom hranom?

  5. #5
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj IvanaR prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, videla sam odgovor još istog dana, ali tek sad sam uspela da sednem za komp! Kuca stigla, srednja šnaucerka biber i so Bibi
    aaaa, naša stiže za tjedan dana. isto papar i sol, srednji šnaucer.

    imati će 8 tjedana.
    ajde ako ti se da, makar na pp, ipak je ovo dječji forum pošalji malo prva iskustva.

  6. #6
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    @Mima Kad sam rekla domaća, mislila sam spremljena kod kuće, neindustrijska. Šta znam, nekako mislim da je zdravija od onih suvih kockica. Na te BARF teorije sam naletela još dok sam imala mačke i većinom sam ih tako hranila, pa rekoh ajde i kucu.
    Cveto, hoću, ali za par dana da malo skupim utisaka. Naša je starija. (2god.)

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, da, znam što si mislila. Pa i ja mislim da je zdravije, posebno BARF. Ali meni je to jako komplicirano.
    Ja sad svom psu silom prilika kuham, ali radije bih da jede dehidrat.

  8. #8
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Ja nameravam da kombinujem kuvanje i sirovo, odnosno kuvaću povrće i pirinač, a meso ću nešto sirovo, a nešto i kuvano. Da se ne lažemo imam i ja kesu dehidrata, za ne daj Bože.

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Meni je hranjenje suhom hranom u komadićima daleko jednostavnije. Kad sam joj pokušavala dati kuhanu hranu, imala je poprilične probavne probleme, plus što je alergična na govedinu. Otkrila sam iskustvom. Kad jede kuhanu hranu, stolica je mekana i puno voluminoznija i samim time kompliciranija za čišćenje.

    Naročito u šetnji, jer nećeš valjda hrpicu ostaviti na cesti? Moja jede samo royal canin, mini adult, na njenih osam kila, dovoljno joj je oko 125 g na dan. Čisto, jednostavno i znam da dobiva sve što treba, jer je evo više od 8 godina zdrava i živahna. Dobije ponekad malo piletine, malo palačinke i ono što izmoli , ali najbolje joj je kada jede svoju hranicu.

    I keksiće za zube, to obavezno dajem.

  10. #10
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moja baš ne želi jesti dehidrat, a kad ne jede zna bljucnuti kiselinu.
    I evo, čim ga malo više pojede primijetim da se češka, možda je i alergična.
    Planiram joj probati dati neku super premium hranu pa ću vidjeti kako će na to reagirati.

  11. #11
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Ne, ne gomilica ide u kesu, pa u smeće. Ti što ne kupe mi svojski idu na živce kad mi ćerkica juri kroz travu ja mantram: samo da ne stane, samo da ne stane. A kad napada sneg, pa ostanu i po nedelju dana ko u zamrzivaču
    Slažem se da je suva hrana najednostavnija, ali eto volim da sebi komplikujem život.
    Osim toga muževljev prethodni pas je kasnije u životu navukao brdo alergija i baš su se namučili i sa ishranom i sa održavanjem, mada znam, nema garancija da i ona neće...

  12. #12
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Kad kuham juhu, izvadim joj meseko i povrće. Jako voli i ribu.
    Inače joj dajem Taste of the wild hranu i odlična nam je. Jer ne stignem joj baš svaki dan kuhati a da bude i raznovrsno. Nekad smo i na putu s njom pa mi je lakše ponijeti dehidrat.
    Kupujemo samo grain free hranu, skuplja je ali puno kvalitetnija.
    Tu možeš vidjeti kako je koja suha hrana ocijenjena
    http://www.dogfoodanalysis.com/dog_f...ndex.php/cat/1

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I ja planiram kupovati Taste of the wild! Samo da se malo stabilizira i poraste, jer je očito osjetljiva. Do tada joj kuham piletinu i rižu, i dajem malo dehidrata - dajem joj Hills jer smo to imali doma pa sam joj dala da proba, i prihvatila ga je (nerado).

  14. #14
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Imaš TOTW puppy. Od Hillsa je moja Maza imala crveno oko očiju. Čim smo prešli na hranu bez žitarica, soje i sl. sve joj se povuklo.

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A gdje kupiš TOTW? Naručuješ preko weba ili?

  16. #16
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    U Čk nema pa moram. Ovdje naručujem: http://slon.hr/, a ima i tu: http://www.petshop-no1.hr/webshop/index.php

  17. #17
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A moja gospođica mopsica neće ni da proba drugu hranu osim royal canina. Svakakve sam probala, i oblike i ukuse, samo pomiriši i ode. Može joj stajati cijeli dan u posudici, gladna, ali hoće samo tu jednu vrstu.
    http://www.zooplus.hr/shop/top_marke...FU5f3godxEsAvQ

  18. #18
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    u Zg TOTW imate u pet shopu u Ivanićgradskoj a ORIJEN i slične grain free u vet apoteci u Martićevoj

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hvala vam cure, maxi ovo je super informacija.

  20. #20
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Iskustvo će vam pokazati jer hrana koja je za mnoge pse odlična možda se za vašeg psa pokaže kao loša. Vidjet ćete po dlaci, češanju, probavi, plinovima. Naravno da su izbirljivi, treba biti dosljedan kao i sa djecom. Ako vole nešto ne znači da je to dobro za njih. Na kraju svi vlasnici više-manje probaju mnoge hrane u potrazi za pravom. Osjetljivki na kraju našli dobru hranu i držimo je se.

  21. #21
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Palčica baš tako.
    Moja je imala alergiju na Royal Canin i Hills. Pa onda ideš malo čitati, proučavati, i nekako se TOTW pokazao najboljim, kao i N&D i Fish4dogs. U biti je kod nje očigledno da reagira na soju, kukuruz i žitarice kojih je ova jeftinija hrana puna. Sva grain free hrana joj je ok..
    Dok susjeda ima mopsa koji je cijelo vrijeme na Royalu i sve super.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •