Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 128 od 128

Tema: kojom hranom/picem zapocinjete dan?

  1. #101
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Jučer smoothie od crvene naranče, jabuke, đumbir i cimet.
    Jutros domaći jogurt.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    kava!ne želim doživjeti dan koji ću početi bez kave.

  3. #103
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    mi izmjenjujemo:
    fermentiranu kašu s voćem, sjemenkama, medom itd., što se nađe to moram pripremiti večer prije, ali radim to automatski, u pravilu svaki drugi dan
    opaki doručak s domaćim kruhom, jajima, sirom, namazima - ovisi već što smo od toga pripremili prek vikenda da imamo za tjedan
    palačinke - najčešće vikendom kad si možemo priuštiti igranje po kuhinji...onda i cijedimo sokove i častimo se

    e da, ljeti znamo pojesti voćnu salatu s raznim oraščićima - nešto kao ljetna raw verzija kaše

    pijemo puno čaja, najviše koprivu, majčinu dušicu, metvicu i lipu
    ljeti limunadu, a zimi vruču limunadu :D

    ALI ono što meni prvo nakon ustajanja dotakne usta je zapravo ulje, koje mućkam dok se umivam i kuham kašu npr., pa onda operem zube i idem jesti

  4. #104
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ne mogu ni zamisliti što je to fermentirana kaša. Nemoj se ljutiti, rutvice, ali ja ni slučajno ne bih u usta stavila ništa što se zove kaša, a još manje fermentirana. Odmah mi je asocijacija na bačvu sa zgnječenim grožđem koje fermentira u vino

    Uglavnom, ja godinama, ali doslovno godinama jedem i pijem uvijek isto. Kako li ne dosadim sama sebi?
    Bez obzira dižem li se u 4, 7, 10 sati, dan mi započinje šalicom nesa, i to uvijek Gold, jedna mala žličica, pa jedna mala žličica smeđeg šećera ( uvijek iste vrste) u uskoj, visokoj šalici, vruće vode dec i po,l i samo par kapljica mlijeka.
    Uz to jedan toast od Moulino bianco kruha ( ne onaj za tost ) i jedna šnita tilzita. I čaša vode.

    Sjest i čitat novine, dvije minute ili pola sata, kako je kad vremena.
    Jesam li normalna? Koja svakodnevna procedura! Radije ću se ranije dignuti, nego se toga lišiti.
    Osim na putovanju, ali kad putujem, hrana mi je nebitna, tada samo upijam dojmove.

  5. #105
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Najnajbolja jutarnja kava je ona koja se skuha u ovome: http://www.coffex.com.au/products/bi...cup-caffetiera

    Iako prava kontinentalka, navukla sam se.

  6. #106
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu ni zamisliti što je to fermentirana kaša. Nemoj se ljutiti, rutvice, ali ja ni slučajno ne bih u usta stavila ništa što se zove kaša, a još manje fermentirana. Odmah mi je asocijacija na bačvu sa zgnječenim grožđem koje fermentira u vino

    Uglavnom, ja godinama, ali doslovno godinama jedem i pijem uvijek isto. Kako li ne dosadim sama sebi?
    Bez obzira dižem li se u 4, 7, 10 sati, dan mi započinje šalicom nesa, i to uvijek Gold, jedna mala žličica, pa jedna mala žličica smeđeg šećera ( uvijek iste vrste) u uskoj, visokoj šalici, vruće vode dec i po,l i samo par kapljica mlijeka.
    Uz to jedan toast od Moulino bianco kruha ( ne onaj za tost ) i jedna šnita tilzita. I čaša vode.

    Sjest i čitat novine, dvije minute ili pola sata, kako je kad vremena.
    Jesam li normalna? Koja svakodnevna procedura! Radije ću se ranije dignuti, nego se toga lišiti.
    Osim na putovanju, ali kad putujem, hrana mi je nebitna, tada samo upijam dojmove.
    Beti, rutvica govori o ovome: http://www.dnevno.hr/zdravlje/3042-d...ne-tezine.html

    I to je super!

    Moj potpis na rutvicu za ulje - i ja to radim, ponekad preskočim, ali uglavnom da...

  7. #107
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Nisam skuzila to s uljem, kakvo ulje?

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ujutro prvo popijem tursku kavu.

    doručak što dohvatim, ali moram pojest nešto barem voćku te se trudim pojest nešto svaka 2,3 sata.

    u 6 prestajem jesti, do 6 ujutro .



    nakon godina borbe sa kilama, ovo mi je jedino pomoglo da se dovedem u red.

    ok crna kava nije ni po kojem pravilu , ali to je da nekom ne odleti glava .

  9. #109
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam li normalna? Koja svakodnevna procedura! Radije ću se ranije dignuti, nego se toga lišiti.
    Jesi I ja godinama imam isti ritual. Čaša mlake vode (za probavu), nesica s dva deci mlijeka (sada beskofeinska i s rižinim mlijekom dok dojim) i odmah nakon toga doručak. Prije su bile zobene s mlijekom ili jogurtom, grožđicama ili suhim brusnicama i lanenim sjemenkama, sad je proso na vodi s nekim suhim voćem, jabukom ili bananom.
    Dižem se rano koliko god treba da to stignem, poremetim li samo jedan dan raspored, poremetim i probavu

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Zadnja dva tjedna ujutro prvo zelena glina u 2 dl vode: veliko pretproljetno čišćenje . Inače prvo pijem basenpulver, a onda slijedi bilo što za doručak. Voće ne stignem, ali zato miksam smoothie za kasnije i nosim ga sa sobom.

  11. #111
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam skuzila to s uljem, kakvo ulje?
    To nije ulje za jelo (iako se radi o jestivom ulju, hladno prešanom - npr. maslinovo) nego za ispiranje usta. To je ayurvedska metoda detoksikacije.

    Uzmeš u usta 1 žlicu (čajnu) ili malo više i mućkaš dugo duuugo, bar 10 minuta. Ulje će s jezika i iz zubi otopiti sve nečistoće koje voda ne može. Nakon bućkanja ispljuneš u wc - mora biti bijelo i neprozirno, ako još uvijek liči na ulje, a ne na mlijeko - znači da nisi dosta dugo mućkala. Ovo je dušu dalo za ljude koji imaju problema s desnima, protiv candide i općenito za čišćenje usne šupljine.

    Kad ispljuneš, opereš zube na uobičajeni način.

    Probaj potražiti na internetu "oil pulling". BIlo je o tome već riječi na Rodi - evo tu: http://forum.roda.hr/threads/10029-detoksikacija

  12. #112
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Hvala ti Petrlin na objasnjenju
    Zvuci zanimljivo,a I sigurno dobro za tijelo I organizam!

  13. #113
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti Petrlin na objasnjenju
    Zvuci zanimljivo,a I sigurno dobro za tijelo I organizam!
    NEma na čemu. Jednostavno je - uzmeš ulje u usta i odeš se tuširati i obavljati sve ostalo, mućkaš usput, na kraju pljuneš + opereš zube i to je to...

    Evo jednog linka (engleski): http://www.foodmatters.tv/articles-1...rm-your-health

    Evo još jednog (hrvatski): http://alternativa-za-vas.com/index..../muckanje-ulja

  14. #114
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Peterlin;2578059 Nakon bućkanja ispljuneš u wc - mora biti bijelo i neprozirno, ako još uvijek liči na ulje, a ne na mlijeko - znači da nisi dosta dugo mućkala.

    Moje znanje kemije ( no ne kažem da nije zarđalo ) mi kaže da će svako ulje ako ga dovoljno dugo mućkaš sa vodom ( što slina uglavnom jest po kemijskom sastavu ), postati emulzija, znači bijelo i neprozirno.Mućkali sterilnom žlicom u sterilnoj staklenoj čaši ili bilo gdje drugdje.

    Zaključak je da boja i (ne)prozirnost te tekućine u ustima, ne znači da je učinila išta po pitanju čišćenja, iako ne tvrdim da nije.
    Ali da je učinila nešto po pitanju očajno bljakastog osjećaja, sigurno jest, bar bih ja tako osjećala. Fuj!, mućkati ulje po ustima dok ne napraviš emulziju, brrrr.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 24.02.2014. at 01:19

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Beti3 je u pravu. S čim god vodenim mućkala ulje (a slina je vodene baze), taman i sa čistom vodom, zamutit će se.

  16. #116
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nemam više ideja. Zobene smo potrošili. Moram u dućan. Sir ne pojedu. Žgance su već imali ovaj tjedan i jedva pojeli. Pečena jaja isto. Palačinke neće pojesti do kraja jer sam uzela nezaslađeni pekmez. Pohani kruh su imali. Knedle mi se ne radi jer ih ne pojedu. Griz isto. Paštetu nismo uzeli.

    Ne znam. Stalno vrtim jedno te isto.

  17. #117
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Zuta ako napisem da moj sin doruckuje svaki dan isto. Osim u posebnim iznimkama hoce ti biti lakse.
    I to traje vec dosta godina.
    Al nisam ni ja previse razlicita od njega.

  18. #118
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam više ideja. Zobene smo potrošili. Moram u dućan. Sir ne pojedu. Žgance su već imali ovaj tjedan i jedva pojeli. Pečena jaja isto. Palačinke neće pojesti do kraja jer sam uzela nezaslađeni pekmez. Pohani kruh su imali. Knedle mi se ne radi jer ih ne pojedu. Griz isto. Paštetu nismo uzeli.

    Ne znam. Stalno vrtim jedno te isto.
    Nisi nikakva iznimka... Daješ 2/3 vremena ono što znaš da će pojesti (jedno te isto), a u preostaloj trećini eksperimentiraš. Ponekad minimalna razlika donese veliku promjenu. Npr. moj mlađi ne voli sendvič sa šnitom sira, ali ako je ugrijan, s guštom će pojesti. Danas će sigurno pojesti ostatke od jučerašnje večere (popečci od tikvica, mislim da je ostalo 4 komada). Starijeg sam vidjela da je navalio na putar i domaći pekmez od šljiva za doručak, što radi 90% vremena. (Offt. pripremam domaće džemove i pekmeze s razlogom - mm i stariji sin to sve pojedu, a mlađi se isto pridruži, ali ne na tako redovitoj bazi).

    Mlađi voli osim zobenih i druge vrste pahuljica (npr. u Lidlu se navukao na one od tri vrste žitarica). Obožavatelj je pašteta, ali ne bilo kakvih. Preferira riblje. Podržavam to, iako su skupe ko vrag. Nekako mi se čini da je to manje zlo od običnih konzervi.

    Obožavaju i američke palačinke i uštipke, ali to godinama (desetljećima ) pripremam samo vikendom, a mlađi ponekad sebi radi sam, kad se sjeti i kad stigne.

    Kad kažeš "jedno te isto" sjetim se da je moj mlađi doslovce godinama ujutro jeo zobenu kašu ili pio frape (uglavnom od banana, ponekad s borovnicama, jagodama i slično) jer nije volio žvakati suho ujutro. Nije ni danas puno drugačije.

    Inače, jesi li probala djeci ujutro dati juhu? Moj mlađi je znao pitati ujutro "Ima li one jučerašnje juhe od tikvica?". Udrobiš unutra krišku dvopeka i eto ti doručka, iako takve stvari ujutro uglavnom jedem ja .

    Eto, nisam ti baš pomogla, ali ne opterećuj se. Imaš ih troje, uvjeti su takvi kakvi jesu (ne možeš u dućan samo tako 3x dnevno). Sigurna sam da tvoja djeca imaju kvalitetniju prehranu i u sadašnjoj situaciji nego pola populacije u redovnim uvjetima.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.04.2020. at 09:16

  19. #119
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam više ideja. Zobene smo potrošili. Moram u dućan. Sir ne pojedu. Žgance su već imali ovaj tjedan i jedva pojeli. Pečena jaja isto. Palačinke neće pojesti do kraja jer sam uzela nezaslađeni pekmez. Pohani kruh su imali. Knedle mi se ne radi jer ih ne pojedu. Griz isto. Paštetu nismo uzeli.

    Ne znam. Stalno vrtim jedno te isto.
    ponekad večer prije ispečem kolač s voćem (jabukama, višnjama, a mogu se staviti i zobene pahuljice) jer bi to najlakše pojele ujutro prije odlaska u školu
    manja ujutro voli pojesti bananu kad ne može ništa drugo pa ju to zasiti do ručka koji je oko 13.

  20. #120
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    moj je godinama doruckovao kruh i sirni namaz naizmjence s omletom. sad ponekad (nekoliko puta mjesecno) pojede nesto izvan toga - zitarice ili pekmez. ali i dalje preferira kruh i sirni namaz

  21. #121
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Moj je i inače nejedač, ali za doručak i večere ima iste menije. Radije bih da mi i to pojede nego da smišljam i ostane gladan

    S malom lakše, ali isto vrtimo stvari...jaje, sir i vrhnje, žgance, griz, pohani kruh...ništa specijalno

  22. #122
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moja kikiriki maslac i pekmez. Nekad spečem one američke palačinkice.

  23. #123
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moja svako jutro jede zobenu kašu i tako gooodinama.
    Ona zadovoljna. Ja se ne sekiram.

  24. #124
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Nakon 6 godina i dalje svako jutro jedem i pijem isto. I još mi nikad nije dosadilo.

  25. #125
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Voćni smoothie - baza je banana, uz nju najčešče šumsko voće, cimet, žliica meda i pola voda pola sirutka. To uz doručak popiju u većini slučajeva.
    Jaja na kajganu
    Pečenica svinjska na tavi oečena na naglo uz domaći kruh
    Jaje kuhano
    Palačinke
    Pohani tost s nutellom ili pekmezom
    Mlađa još maslac i med na kruhu, starija samo marmeladu na ugrijanom tostu
    Kad nema smoothie onda čaj
    Tuna namaz
    Jogurt s home made energetskim pločicama za stariju
    Kukuruzne pahuljice s mlijekom za mlađu.

  26. #126
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mi ko Flopica, svašta nešto, raznoliko.
    Jedino što mi je bitno da nije svaki dan isto.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 24.04.2020. at 18:43

  27. #127
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi ko Flopica, svašta nešto, raznoliko.
    Jedino što mi je bitno da nije svaki dan isto.
    A kaj ti jedeš?
    Pitam jer vidim da si jako izdržljiva i trčiš ranom zorom...

  28. #128
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Tanči,
    Čak ako je rani trk trčim natašte
    Inače ako je neka dužina, kriška dvije kruha s maslacem i medom (nekad kruh i pekmez), limunada, banana. Znam uzet i kruh pa namažem onim President kajmakom (obožavam ga).

    Uglavnom moram ugljikohidrate prije treninga.

    Al meni ne smeta i ne sjedne mi teško ako prije treninga pojedem pancete i čak suhe čvarke

    Inače za doručak volim svježi sir, vrhnje, dodam lan ili sezam i bućino.
    Tuna pašteta (bez konzervansa)
    Omlet
    Uštipci
    Prženice (s abc sirom)

    Smoothiji i domaći voćni jogurt su mi piće
    Ujutro najviše volim popit limunadu ili čaj. Mlijeko izbjegavam. Kefir, jogurt, sireve jako volim.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 24.04.2020. at 19:23

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •