Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Kako vratiti sjaj bešteku od inoxa?

  1. #1
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno Kako vratiti sjaj bešteku od inoxa?

    Evo, naslov sve govori..

    Imam uskoro svečanu prigodu i htjela bi vratiti sjaj bešteku od inoxa. Perem ga u perilici za suđe, ali neki komadi su postali nekako mutni, pa izgledaju prljavi, što je jako ružno, naravno. Meni prvoj bi bilo sumnjivo jesti takvim priborom. Na jednom nožu sam primijetila čak i malo hrđe - ok, taj će definitivno letjeti u smeće..

    No, da vidim, iskusne domaćice, kojim trikovima da vratim bešteku sjaj, da ne izgleda prljavo?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Taman sam pomislila da ti ga je oprati u perilici za sudje sjajio bi se k'o nov...

    Ako na priboru za jelo koji se pere u perilici ostaju mrlje, onda perilica ne radi kako treba. Treba joj dodati sjaj, sol, promijeniti tablete, oprati je, podesiti (smanjiti/povecati) potrosnju sjaja/soli...

    A sto se tice vec postojecih mrlji od perilice njih za sada jos uspijeva ukloniti rucnim pranjem. Ne znam da li je to moguce i ako se one skupljaju tijekom duzeg vremena.

  3. #3
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    I evo ako nekoga zanima, natopila sam bestek u mjesavini tople vode, alkoholnog octa i deterdzenta za posudje, sjaji se kao nov

  4. #4
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Probat ću i ja ovaj recept s octom i deterdžentom, možda i kod mene pomogne, samo nekako sumnjam da je taj efekt dugog vijeka.
    Moja mama je kupila nekakvo Linea exclusive posuđe, uz to je išao i beštek kojeg je dala meni. Ne znam jesam li ga dva puta oprala u perilici kad sam primijetila hrđu na jednom nožu i užasne fleke (zanimljivo, nema ih na žlicama i vilicama koje je mm naslijedio od svoje bake!). Ozbiljno razmišljam da reklamiram taj beštek.

  5. #5
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Audrey, i kod mene je Linea Exclusive posudje, samo sto imam pomijesana 3 seta besteka pa ne znam je li bas na njihovom to hrdjavo-mrljavo. Nije mi ni bitno da je duljeg vijeka, bitno mi je da je sjajno za svecanost i da mogu taj trik iskoristiti i za buduce prigode. Meni mrlje ne smetaju, znam da je cisto i oprano.

    P.s. Podrazumijeva se da sam ga nakon natapanja RUCNO oprala, mada je vec samo natapanje uklonilo mrlje...
    Posljednje uređivanje od *mamica* : 02.10.2013. at 21:38

  6. #6
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Od mene je wmf-ov bestek dobio mrlje od hrđe
    Mislila sam da su oni malo kvalitetniji
    Posljednje uređivanje od mali karlo : 02.10.2013. at 22:24

  7. #7
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj mali karlo prvotno napisa Vidi poruku
    Od mene je wmf-ov bestek dobio mrlje od hrđe
    Mislila sam da su oni malo kvalitetniji
    Ma daaaj ... A u nekom napadu fiks ideje kako moram imati pošten beštek sam čak i njihov gledala.

  8. #8
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Ma daaaj ... A u nekom napadu fiks ideje kako moram imati pošten beštek sam čak i njihov gledala.
    Da i to par nozeva, ostalo ne. Ne znam jel razlig tome taj sto perem samo u perilici

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •