Stranica 45 od 47 PrviPrvi ... 354344454647 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,201 do 2,250 od 2344

Tema: odgoj pasa

  1. #2201
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Da, mi nedavno pogledali e-građanina nakon 3 godine i skužili da smo dobili jedno 3 obavijesti da moramo cijepiti psa (samo jednog!). Nikakvih sankcija nije bilo, ali slažem se s Tanči.
    Tu gdje sad živimo cijepljenje protiv bjesnoće više nije obavezno. Cijepimo ih samo zbog Hrvatske, ali nas stvarno u 3 godine prelaska preko Bregane i Neuma nikad nitko nije ništa pitao, a psi su na stražnjem sjedalu i nisu baš sitni. Naravno, to nije razlog da ih ne cijepimo.

  2. #2202
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Biste li dali ostatke od oslića koji mogu imati one tanke košćice sve dok nemaju onu glavnu kost kralježnice?

  3. #2203
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Biste li dali ostatke od oslića koji mogu imati one tanke košćice sve dok nemaju onu glavnu kost kralježnice?
    Ne

  4. #2204
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Biste li dali ostatke od oslića koji mogu imati one tanke košćice sve dok nemaju onu glavnu kost kralježnice?
    Apsolutno ne.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #2205

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Da

  6. #2206
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Koliki je pas?
    Ja svom malom ne bih dala, velikoj sam davala.
    Čak i cijelu sirovu pastrvu

  7. #2207
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Vozdra.
    Nisam vjerovala da ću se u skorije vrijeme opet tu javiti.
    Biglicu koju smo prije par godina imali morali smo dati nakon pola godine (u dobre ruke, naravno) jer uz svu muku koju smo s njom i njenom prilagodbom prozivjeli, od lajanja kad je sama nismo je mogli oduciti. A lajala i cvilila je kad bi bila sama bez prestanka i to prodorno i glasno.
    Na kraju nam je susjed poludio (ne krivim ga, radi čovjek u 3 smjene) i prelomili smo. Pesica je zavrsila u kuci na selu. Bolje njoj, a i nama.
    I onda, u subotu na viksi nam se dosetao bebac, tata u tipu labradora, a mama neki mix pekinezera i kavalira. Puni krpelja svi troje. Netko ih je valjda tu i tamo nahranio, ali se o njima bas i nije brinuo. Roditelji otisli, a mali se zainatio. Mislio si je valjda, tu su tri auta, s jednim cu valjda otici.
    I je, s nama <3
    I tako, Loki ima cca 3 mjeseca i ne mogu vjerovati koliko je s njim sve jednostavno. Vec sve radi vani (vodimo ga xxx puta na dan jer smo u prizemlju, ali on i trazi), ne smetlari, ne poteze lajnu ko manijak, ne skace na sve, ne mora pojesti sve sto vidi, ne skace na stol, okupa se bez problema, spava cijelu noc u svom kreveticu (al netko mora biti na kaucu)...
    Neusporedivo s biglicom.
    A i djeca su veca, svi mogu setati, cistiti za njim... nije sve na meni
    Jos samo da ne laje kad je sam. Za sada nije.. drz'te fige

  8. #2208
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    cubana

  9. #2209
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Imaš nervozne pse, a imaš i staložene, mirne pse. Pa koji te dopadne. Nas je srećom dopala ova 2 grupa. Moja će jedino ako odemo iz kuće, a ne zatvorimo vrata od sobe, pravac na naš krevet. Zna da joj ne dam, pa koristi kad me nema i kad smo neoprezni. Al dlake su tu manji problem nego što Cubana opisuje s prošlim psom.

  10. #2210
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja sam dobila nevjerojatno dobrog psa
    dobili ga
    nismo birali, nit pitali tko je mater, tko otac, kakva je narav
    i da smo birali, ne bi takvu dobili
    em što je tako umješana (maltezer, pudl i još vjerojatno nešto) da se ni malo ne linja
    o tom uopće nisam razmišljala, ali sad vidim kako je to dobro
    em što je dobra, mirna, strpljiva, trpljiva
    istina nije prepametna
    al nemreš imati sve
    budući da nam je to prvi pas
    i nikakvog iskustva nismo imali
    nije moglo bolje ispasti

  11. #2211
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Vozdra.
    Nisam vjerovala da ću se u skorije vrijeme opet tu javiti.
    Biglicu koju smo prije par godina imali morali smo dati nakon pola godine (u dobre ruke, naravno) jer uz svu muku koju smo s njom i njenom prilagodbom prozivjeli, od lajanja kad je sama nismo je mogli oduciti. A lajala i cvilila je kad bi bila sama bez prestanka i to prodorno i glasno.
    Na kraju nam je susjed poludio (ne krivim ga, radi čovjek u 3 smjene) i prelomili smo. Pesica je zavrsila u kuci na selu. Bolje njoj, a i nama.
    I onda, u subotu na viksi nam se dosetao bebac, tata u tipu labradora, a mama neki mix pekinezera i kavalira. Puni krpelja svi troje. Netko ih je valjda tu i tamo nahranio, ali se o njima bas i nije brinuo. Roditelji otisli, a mali se zainatio. Mislio si je valjda, tu su tri auta, s jednim cu valjda otici.
    I je, s nama <3
    I tako, Loki ima cca 3 mjeseca i ne mogu vjerovati koliko je s njim sve jednostavno. Vec sve radi vani (vodimo ga xxx puta na dan jer smo u prizemlju, ali on i trazi), ne smetlari, ne poteze lajnu ko manijak, ne skace na sve, ne mora pojesti sve sto vidi, ne skace na stol, okupa se bez problema, spava cijelu noc u svom kreveticu (al netko mora biti na kaucu)...
    Neusporedivo s biglicom.
    A i djeca su veca, svi mogu setati, cistiti za njim... nije sve na meni
    Jos samo da ne laje kad je sam. Za sada nije.. drz'te fige
    ajme, predivno
    Loki <3

  12. #2212
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Kako mi je drago da je ova tema ponovno otkrivena!

    Vec godinu dana smo ponosni vlasnici King Charles Spaniela. Dobro sam se nasmijala citajuci temu od pocetka, pogotovo citajuci Cvijetu i Deaedi. Da sam barem to procitala kada je tek stigao, ustedjela bih si dosta zivaca

    10 mjeseci nam je trebalo da u potpunosti usavrsimo obavljanje nuzde. Nuzdu vrsi iskljucivo vani, ispocetka nije htio nista obavljati po kisi i snijegu (kako nam je uzgajivacica i rekla da ce biti), ali sila ne pita pa je i to naucio. Jako mi je zao sto ga nismo uspjeli nauciti na kucni wc, bilo bi nam puno lakse u 6 ujutro kada vani grmi i kisi, a on mora vani.

    Doduse, primjecujem sada kada je stariji, stekao je odredjenu kontrolu i moze se strpiti ujutro dok prodje eventualno nevrijeme ili dok se spremamo za posao/vrtic, nije kao ranije da mora vani cim oci otvori.

    Sa nasim djetetom ima doslovno odnos brace . Medjusobno obozavanje i ljubomora, s tim da vecih problema imam sa discipliniranjem sina jer zna biti pregrub prema psu u toj igri i mazenju.

    A omiljena mu je zabava oteti mu igracku i bjezati od njega vristeci (pravi se da ga proganja veliko cudoviste), e onda psic poludi, rezanje, lajanje, hvatanje za straznjicu kao u reklami Coppertone. Onda papuca leti prema urlajucem tandemu i samo pobjegnu obojica svatko na svoje mjesto I Mima je spomenula ono kada dijete legne na pod i pusti psa da skoci na njega, uf poludim na to. Tu, dakle, odgajamo prije svega dijete, a nesto manje psa.

    Jako je zivahan i 3 setnje dnevno (2 kratke za obavljanje nuzde i jedna duga) su must, uz sto cesce istrcavanje lopticom.

    Hranimo ga iskljucivo Royal Caninom, ali nas izludjuje sto sve zivo vani stavlja u usta (kojekakvo smece, gume, plastike, ovcji izmet), stalno ga pazimo i upozoravamo, pitamo se kada ce ta faza nestati?

    Za zastitu od unutarnjih i vanjskih nametnika koristimo Nexguard (pokazale su se fakat odlicne, djelovanje im traje i po 3 mjeseca i otkad ju je uzeo, niti jednom se nije pocesao) i Drontal.

    Sto se nocnog spavanja tice, sudeci po pisanju na temi, mnogi ce negodovati, ali nama je box dosao kao spas. Pustali smo ga da spava u svom jastucicu, ali to je rezultiralo njegovim nocnim setnjama i njuskanjem po kuci, probudim se ujutro, kauc i kuhinja puni dlaka (zabranjena mjesta), kojesta napola pojedeno, nuzda po podu. Da napomenem da ima osjetljiv zeludac i znalo je biti svega nakon tih eskapada. To fakat nije funkcioniralo. Box (kavez) je velik, ima svoj tepihic, jastucic, igracke, zdjelicu vode i bezbrizno u njemu spava cijelu noc. Ponekad, ako naidje u prostoriju gdje box stoji, sam udje u njega i malo odrijema (vrata su stalno otvorena). Cvilio i grebao nije gotovo nikad (par puta kada ga je zeludac bolio).

  13. #2213
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja uopće nemam dojam da imam istu vrstu životinje. Nebo i zemlja.
    Tu je ni 2 tjedna, sve vrši vani, traži, ode do vrata.
    Napravi to u stanu samo ako su klinci sami s njim pa se zabulje u nesto drugo i ne prate ga.
    Sluša! To mi je takvo otkrice, da pas to može. Sjedne i mirno čeka da spustim zdjelicu i krene jesti tek kad mu dozvolimo.

    Što se smetlarenja tiče, mi to sa prošlom pesicom nismo uspjeli riješiti i sad mi je ovo sve nevjerojatno.
    Čupanje maramica i čikova iz usta.. Ma, i kad je otišla, još sam se znala uhvatiti kako skeniram nogostup za potencijalnim opasnostima
    A sadm recimo, vješam veš na balkonu. Loki dođe (ona to ne bi ni mogla jer se gurala kroz ogradu, pa bi na balkonu morala biti vezana), malo ponjuška, padne mi čarapa, ponjuška i ode, ne zgrabi i ne odjuri.
    Sve su mu prostorije dozvoljene jer neće nagurati svaku božju sitnicu s poda, svaku igračku, legić... u usta.
    Za vikend smo roštiljali ispred zgrade, a pas je cijelo vrijeme bio vani, nevezan, na travi, lovio loptice, njuškao, spavao.

    Tako da je očito istina, ovaj je staložen i miran, a ona je bila ADHD pesek. I dovodila nas je do ludila.
    Al sta je ljubav, trpili smo, učili, nagrađivali, kažnjavali... I još bi bila tu da susjed nije intervenirao.
    Sa distancom priznajem da nas je spasio. Mene bar.
    Al ovo cudo malo.. Lako odgojivo, ko i djeca mi

  14. #2214
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Cubana, koja je pasmina u pitanju?

    Meni kazu da su mi i dijete i pas prezivahni, ja to tako ne dozivljavam, valjda sam se vec naviknula cim su mirniji, znam da ce se netko razboliti.

  15. #2215
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Mi udomili psa iz azila. Intuicija mi je govorila- ne taj, ali sin i gospođa u azilu su bili slozni da je taj o.k. ona je malo isla na emotivnu ucjenu, kao tog ce teze udomiti jer je crne boje...
    2 godine, 2 mjeseca i2 dana nas je maltretirala.
    Svasta smo pokusavali da pomognemo i sebi i njoj; uzeli smo jos jednog psa da joj radi drustvo. Platili psihologa za pse da nam savjetuje sta da radimo i potrosili cijelo bogatstvo na hormone srece i razne didakticke igracke.. Vodili je u psecu skolicu itd. Maltretirala je i nas i ovog drugog psa.
    Kad je ugrizla mog sina ( blizu prepone) vratli smo je u azil.
    Jos uvijek se osjecam lose radi toga i pitam se da li mi je sin na nekoj dubljoj razini zamjerio cijelo to iskustvo imanja pa ne imanja psa.
    Ovaj drugi je srecom sušta suprotnost i prava uzivancija.

  16. #2216
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Mislim da se ne moras osjecati lose, ucinila si sve sto si mogla (ne bi mi pao na pamet psiholog za pse, radije bih sebi jednog platila). To je zivotinja koja je ozbiljno narusavala vasu obiteljsku dinamiku i na kraju ozbiljno ugrozila vase dijete. A djeca su mnogo pametnija i bolje shvacaju nego sto mi to mislimo.

  17. #2217
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Cubana, koja je pasmina u pitanju?
    Mjesanac. Labradora i neceg manjeg, isto mjesanca kavalira, pekinezera... I jos neceg
    Udomljen s ceste.
    Cca 3 mjeseca ima.



    Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk

  18. #2218
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Kako mi je drago da je ova tema ponovno otkrivena!

    Vec godinu dana smo ponosni vlasnici King Charles Spaniela. Dobro sam se nasmijala citajuci temu od pocetka, pogotovo citajuci Cvijetu i Deaedi. Da sam barem to procitala kada je tek stigao, ustedjela bih si dosta zivaca

    10 mjeseci nam je trebalo da u potpunosti usavrsimo obavljanje nuzde. Nuzdu vrsi iskljucivo vani, ispocetka nije htio nista obavljati po kisi i snijegu (kako nam je uzgajivacica i rekla da ce biti), ali sila ne pita pa je i to naucio. Jako mi je zao sto ga nismo uspjeli nauciti na kucni wc, bilo bi nam puno lakse u 6 ujutro kada vani grmi i kisi, a on mora vani.

    Doduse, primjecujem sada kada je stariji, stekao je odredjenu kontrolu i moze se strpiti ujutro dok prodje eventualno nevrijeme ili dok se spremamo za posao/vrtic, nije kao ranije da mora vani cim oci otvori.

    Sa nasim djetetom ima doslovno odnos brace . Medjusobno obozavanje i ljubomora, s tim da vecih problema imam sa discipliniranjem sina jer zna biti pregrub prema psu u toj igri i mazenju.

    A omiljena mu je zabava oteti mu igracku i bjezati od njega vristeci (pravi se da ga proganja veliko cudoviste), e onda psic poludi, rezanje, lajanje, hvatanje za straznjicu kao u reklami Coppertone. Onda papuca leti prema urlajucem tandemu i samo pobjegnu obojica svatko na svoje mjesto I Mima je spomenula ono kada dijete legne na pod i pusti psa da skoci na njega, uf poludim na to. Tu, dakle, odgajamo prije svega dijete, a nesto manje psa.

    Jako je zivahan i 3 setnje dnevno (2 kratke za obavljanje nuzde i jedna duga) su must, uz sto cesce istrcavanje lopticom.

    Hranimo ga iskljucivo Royal Caninom, ali nas izludjuje sto sve zivo vani stavlja u usta (kojekakvo smece, gume, plastike, ovcji izmet), stalno ga pazimo i upozoravamo, pitamo se kada ce ta faza nestati?

    Za zastitu od unutarnjih i vanjskih nametnika koristimo Nexguard (pokazale su se fakat odlicne, djelovanje im traje i po 3 mjeseca i otkad ju je uzeo, niti jednom se nije pocesao) i Drontal.

    Sto se nocnog spavanja tice, sudeci po pisanju na temi, mnogi ce negodovati, ali nama je box dosao kao spas. Pustali smo ga da spava u svom jastucicu, ali to je rezultiralo njegovim nocnim setnjama i njuskanjem po kuci, probudim se ujutro, kauc i kuhinja puni dlaka (zabranjena mjesta), kojesta napola pojedeno, nuzda po podu. Da napomenem da ima osjetljiv zeludac i znalo je biti svega nakon tih eskapada. To fakat nije funkcioniralo. Box (kavez) je velik, ima svoj tepihic, jastucic, igracke, zdjelicu vode i bezbrizno u njemu spava cijelu noc. Ponekad, ako naidje u prostoriju gdje box stoji, sam udje u njega i malo odrijema (vrata su stalno otvorena). Cvilio i grebao nije gotovo nikad (par puta kada ga je zeludac bolio).
    drago mi je da imate psa i da ste sretni
    no nekoliko napomena
    - nexgard drzi 4 tjedna!!! bravecto 3 mjeseca
    - psa od godine-godineipol (ne znam koliko je vas tpcno star) ne bi trebalo uvijek limitirati na 3 setnje i tjerati ga da trpi. naravno da moze, ali razmisli zelis li ti samo 3x dnevno obaviti nuzdu
    - trpanje svega u usta nije faza, to je odgoj psa

    zelim vam puno lijepih i veselih godina uz ljubimca

  19. #2219
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja uopće nemam dojam da imam istu vrstu životinje. Nebo i zemlja.
    Tu je ni 2 tjedna, sve vrši vani, traži, ode do vrata.
    Napravi to u stanu samo ako su klinci sami s njim pa se zabulje u nesto drugo i ne prate ga.
    Sluša! To mi je takvo otkrice, da pas to može. Sjedne i mirno čeka da spustim zdjelicu i krene jesti tek kad mu dozvolimo.

    Što se smetlarenja tiče, mi to sa prošlom pesicom nismo uspjeli riješiti i sad mi je ovo sve nevjerojatno.
    Čupanje maramica i čikova iz usta.. Ma, i kad je otišla, još sam se znala uhvatiti kako skeniram nogostup za potencijalnim opasnostima [emoji38]
    A sadm recimo, vješam veš na balkonu. Loki dođe (ona to ne bi ni mogla jer se gurala kroz ogradu, pa bi na balkonu morala biti vezana), malo ponjuška, padne mi čarapa, ponjuška i ode, ne zgrabi i ne odjuri.
    Sve su mu prostorije dozvoljene jer neće nagurati svaku božju sitnicu s poda, svaku igračku, legić... u usta.
    Za vikend smo roštiljali ispred zgrade, a pas je cijelo vrijeme bio vani, nevezan, na travi, lovio loptice, njuškao, spavao.

    Tako da je očito istina, ovaj je staložen i miran, a ona je bila ADHD pesek. I dovodila nas je do ludila.
    Al sta je ljubav, trpili smo, učili, nagrađivali, kažnjavali... I još bi bila tu da susjed nije intervenirao.
    Sa distancom priznajem da nas je spasio. Mene bar.
    Al ovo cudo malo.. Lako odgojivo, ko i djeca mi
    ono je bio beagle

  20. #2220
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zanimljivo, pitam se je li do pasmine ??! Poznanici imaju bigla, oduvijek ima problema s odvajanjem. Moraju ga voditi na čuvanje.

  21. #2221
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    drago mi je da imate psa i da ste sretni
    no nekoliko napomena
    - nexgard drzi 4 tjedna!!! bravecto 3 mjeseca
    - psa od godine-godineipol (ne znam koliko je vas tpcno star) ne bi trebalo uvijek limitirati na 3 setnje i tjerati ga da trpi. naravno da moze, ali razmisli zelis li ti samo 3x dnevno obaviti nuzdu
    - trpanje svega u usta nije faza, to je odgoj psa

    zelim vam puno lijepih i veselih godina uz ljubimca
    Draga Magriz, hvala ti na sugestijama!

    Naravno da su se te setnje SADA svele na tri puta dnevno, do prije par mjeseci je to bilo puno cesce, u pocetku bogme i svaka 2h. Sada se i u ove tri setnje zna dogoditi da uopce nema potrebe za obavljanjem nuzde, to se dogadja u ovoj srednjoj, dugoj setnji kada samo povremeno digne nogicu i ispusti par kapi kao da oznacava teritorij. Tako da nam cak i ta duga setnja sluzi prvenstveno za zadovoljavanje potrebe za intezivnijim fizickim kretanjem i igrom.

    Za Nexgard su nam dva veterinara rekla da, iako na kutiji pise drukcije, iz njihovog iskustva tableta djeluje dulje, do 3 mj (naravno, ako primijetimo nesto ranije, da se javimo po novu tabletu). I stvarno je tako i bilo, cijelo ljeto smo proveli u sumi, visokoj travi, na plazi bez ikakvih problema.

    Za odgoj, odnosno kako sprijeciti psa da zvace sve i svasta, rado primam sugestije, to nas izludjuje! (Gadi mi se kad se sjetim sto je nedavno progutao, voljela bih da je naramak ovcje kakice umjesto toga sazvakao..)

  22. #2222
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Da, bigli su društveni psi, oni su se koristili za lov u čoporu. Više vole živjeti u psetarniku s drugim psima nego biti sami doma.

  23. #2223
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    za buhe drzi do 5 tjedana, ali ja s krpeljima ne bih riskirala
    jer kod tableta krpelj se primi i ugrize. a o koncentraciji lijeka u krvi ovisi koliko brzo ce otpasti i hoce li zaraziti psa

  24. #2224
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    za buhe drzi do 5 tjedana, ali ja s krpeljima ne bih riskirala
    jer kod tableta krpelj se primi i ugrize. a o koncentraciji lijeka u krvi ovisi koliko brzo ce otpasti i hoce li zaraziti psa

    za setnje, i dalje mislim da je 3x dnevno minimum koji ne bi smio biti svakodnevni
    moja kuja je 4,5 godine stara i uglavnom ju izvodimo 4x dnevno. ne pisa uvijek, ali ima priliku i ne trpi
    Posljednje uređivanje od magriz : 05.04.2019. at 14:04

  25. #2225
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Da, imas pravo. Sada moram u potragu za Bravectom, ne zivim u dog friendly okruzenju, nazalost.

  26. #2226
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ono je bio beagle
    Da.. kad ne mislis prije nego skocis...

  27. #2227
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Mi imamo bigla koji je pravo nevinašce. (Malo bucmast ali to je nas zajednicki grijeh, volimo zajedno papati)

  28. #2228
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    htjela bih samo prokomenirati s vama moguće razloge ponašanja svog desetogodišnjeg psa.
    moj pas je fit, skroz fit. godine na njemu nisu ostavile traga i on je brz, razigran, šašav skoro kao i kad je bio štene. lažem, naravno, dok je bio štene mogli smo ga zvati ivan rakitić ili blanka vlašić, to nije za opisati, tolika energija, brzina, razigranost, pa čak i nakon što je ostao bez jaja - ostao je isti, nikad miran. ali vrlo pristojan pas koji zna reda, ne neka neodgojena budala. doduše, nismo mi njega ničemu naučili, samo smo imali ogromnu sreću s njim, takvim.
    on je pas koji je zimi u kući, ali nema pristup svemu - ima svoje mjesto. dio dana po svojoj želji zimi provede i vani, u dvorištu. neograničeno dugo, koliko želi. ljeti je non stop vani, a i mi smo, ali ludo voli trčati šprint i skakati kao klokan, a ima mogućnosti tamo gdje jesmo, hvala Bogu, pa to i radi. odličan jedan i dobroćudan pas, morala sam vam to objasniti.
    starije pse u susjedstvu poštiva. strahopoštiva. ponjuškaju se, na ulici je on vrlo suzdržan i pisnuti neće, ali da koji od njih slučajno uđe u naše dvorište on će ga ljutnjom stjerati van. duplo većeg i duplo jačeg i tripuut starijeg - u naš prostor im nema ući. u naš prostor smije ući samo jedan jedini pas, a to je naš susjed stari crni labrador. on je već sad nekako na kraju svog života, jako je star. kada je moj medo došao prvi dan kod nas doma, mi smo mu nasuli u zdjelicu hrane i on je pomalo jeo i trčkarao dvorištem, pa se ponovno vraćao zdjelici, ljeto je bilo, bili smo vani. imao je 3,5 mjeseca, mislim. taj crni labrador je ušao u naše dvorište, netko od nas je ostavio vrata otvorena, prišao medinoj zdjelici i počeo jesti. medo je, ne misleći da je išta opasno, prišao istoj zdjelici i htio mu se pridružiti, na što ga je ovaj u jednom potezu srušio na pod pred mojim šokiranim očima i medo od tada zna svoje mjesto u odnosu na njega.

    situacija je slijedeća: susjedi su kupili malog westija. mjesec dana je imao kada je došao. od prve sekunde medo ga ignorira. još dok mali nije znao ni lajati, već e samo nijemo stajao sa svoje strane.
    dakle, pravi se da ga ne vidi, ne reagira na njega uopće, odnosno ne pokazuje reakciju, samo nezainteresirano prođe. ali u njemu se nešto događa, nešto kuha. a mali za njim ludi, da može, stalno bi bio s njim koliko sa svoje strane dvorišta trčkara kad ga vidi.
    isprva sam mislila da ga ne vidi, da ga zaista ne zarezuje, ali sad već primjećujem da od njega zazire. ljeto je, a on ne samo da nije non stop u akciji, nego želi biti u kući - što nikada, dok ovaj nije došao, nije htio, vani bi ležao ispod jabuke ili ispod stepenica, negdje u hladu i uživao.
    taj naš susjed westi je nakon 3, 4 tjedna postao lajav kao mlin.
    malen je, beba još, osjeća se valjda nezaštićeno dok stoji sam u svom ogromnom dvorištu, pa laje ko lud na sve što se pomakne. a od nas ga dijeli samo maleni parapet-zidić.
    znači njih dva se vide, skoro da i žive skupa jer si mogu uvijek prići ak obadva žele.
    međutim, medo ne da ne želi, nego od njega - bježi!
    sad mi je jasno da je promjena u medinom ponašanju vezana isključivo uz tog malog lajavog susjeda. jučer smo imali jednu situaciju na ulici, konačno njihov bliski susret. susjed je mazio medu, a prema medi je poletio mali westi. susjed ga je, na što sam bila jako ljuta i otresla sam se na njega, silom zadržao (s namjerom da se njih dvojica sretnu) iako je medo jasno pokazao da želi otrčati u naše dvorište istog trena kada je skužio maloga. zarobljen u rukama susjeda počeo je baš nervozno režati i otresati se na maloga, onako prijeteći.
    to je trajalo desetak sekundi, a nakon mog povika susjed ga je pustio i medo je pobjegao - u kuću.
    jako mi ga je žao. zašto ga taj mali muški westi toliko izvodi iz takta?!

  29. #2229
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    a joj, mislim da bi nam trebao neki malo jači stručnjak za pseće ponašanje da odgovori na to pitanje

    Odnosi među psima su koliko imam prilike vidjeti jako kompleksni, ima tu i sviđanja i nesviđanja koliko hoćeš

    U svakom slučaju, to što je susjed napravio je kao što i sama kažeš jako loše.

  30. #2230
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    cekaj, nisam bas shvatila, susjed je htio da se pozdrave? lose. susjedu bih ja ocitala bukvicu
    a uasto medo ne voli westija, tko bi to znao. ni mi ne volimo neke ljude, samo to znamo bolje ili losije izrazit ili pristojno glumit. psi su tu puno iskreniji i vise svoji
    puse medi

  31. #2231
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    da, i ja mislim da je to za višu psihologiju.
    opet, pitanje za psećeg psihologa bi bilo kako može ne podnositi štene od mjesec dana koje ga ničim ne ugrožava, na kraju krajeva, uopće mu ne daje šansu da se sretnu, kamoli što drugo.
    je li to strah? ali od čega, male mrve?!
    netrpeljivost? hoće li prestati kad se westi uozbilji i naraste ili će biti još i gore?!
    u tih desetak ili dvadeset sekundi, dok je medo bio u pokušaju kobeljanja iz susjedovih ruku u namjeri da zbriše, mali ga je ponjuškao po genitalijama, ali ovaj se tako bijesno otresao na njega, da se činilo da će mu odgrist glavu.
    sad, ja mu znam dušu i znam da je to bila neprilika, strah i očaj trenutka i da je to bilo samo upozorenje malome da mu ne prilazi.
    što se susjeda tiče, on je otišao toliko daleko da ga je držeći, s namjerom da ga preodgoji u sekund, dva, i da mu lekciju iz ponašanja prema mlađem psu, lagano udario po njušci. da, ne biste vjerovali.
    to je bio trenutak kad sam vrisnula da ga isti sekund pusti i nikada mu više ne priđe jer će imati posla samnom, majke mi mile. moj pas nikada nije dobio po njušci i nikada nije bilo potrebe za tim i ne brinite, izbrojala sam mu sve što je trebao čuti.
    tako da je mužu bilo jako neugodno, a susjed mi se izvinjavao i poslije išao tražiti medu da ga još mazi i tako, idiotizam svoje vrste
    ne mogu reći, do sada susjed i medo su si bili super. toliko da ga ovaj čak u kuću pusti i medo s njim sjedi na njegovom balkonu i mazi se. medo je duša od psa, kažem vam. nema zle krvi i on je to još jučer susjedu oprostio, zaboravio.
    ali nisam mu ja. sad se tek bojim da će situacija između malog i mede biti i lošija, a možda je, nekada, bilo šanse da bude bolje. jbg. sve zbog gluposti jednog pametnjakovića.
    evo, nadam se samo da ga iritira jer je - štene.
    ni prema kome nikada nije tako reagirao, a sreće pse svakodnevno i svakoga odradi tako da istrpi susret i onda se brže-bolje povuče, klisne dalje. ali maloga ni nacrtanoga. i ok je to, ali vidim da mu je mali pretumbao svakodnevnicu, cijeli njegov život, rutinu, sve. baš mi ga je žao. voljela bih znati može li se išta napraviti. ali što kaže mima, očito ne. kao i mi, netko ti je simpatičan, netko antipatičan, bez posebnog razloga.

  32. #2232
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    netko ti je simpatičan, netko antipatičan, bez posebnog razloga.
    upravo to. drugacije mu mirise, ne svida mu se dlaka, osjeca nesto (lajav je, naporan...) i jednostavno izbjegava. to je puno bolje nego da agresivno reagira

  33. #2233
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    evo i ti, magriz, veliš da protiv antipatije nema pomoći.
    ništa, sad mi se nametnulo rješenje - učiniti da se u dvorištu ne vide. staviti na rijetki dio ograde neku tamnu mrežu, pleksiglas, nešto.

  34. #2234
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    imate zajednicko dvoriste?
    sorry, shvatila sam :plavusha:
    Posljednje uređivanje od magriz : 01.08.2019. at 12:22

  35. #2235
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Tko zna, možda zato što je štene, Medo je mužjak, nema majčinske instinkte. Moja se, na primjer, boji većine pasa, ali štence voli. Onda štenci narastu pa ih se ona poče bojati, a oni bi se i dalje s njom igrali.

    Možda je Medo ljubomoran jer susjeda i susjedovu kuću i dvorište doživljava kao svoje. Možda da probaš potražiti kako ljudi postupaju kad imaju dva psa, odnosno kad dovedu novog psa u kuću. Nije ista situacija, ali moglo bi bito slično.

    U svakom slučaju, držati Medu a pustiti malog da ga njuška i skače po njemu, to mi se čini kao baš loša ideja. Prije bi trebalo držati malog, a probati nagovoriti Medu da mu priđe i ponjuška ga. Privući ga nagradicama, pa nagraditi i pohvaliti.

  36. #2236
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Možda je Medo ljubomoran jer susjeda i susjedovu kuću i dvorište doživljava kao svoje.
    u pravu si, ovo je 100% istina. medo je ulični pas, ne u smislu raspuštenosti nego privrženosti susjedima jer je umiljat i zgođušan. a kako se ja družim sa susjedima nerijetko sjedi meni pod nogama i u njihovom dvorištu. odrastao je s njihovom djecom. dobro, djeca su sad školska, ne igraju se tako više toliko s medom, ali ovaj susjed preko puta koji je onako postupio jučer ima malog sina i ovaj naš je sad njima pod nogama jer su oni zbog djeteta puno vani.
    uzljuljan je, možda i ljubomorom. ali nisam mislila da je posljedična reakcija na ljubomoru totalni ignore i bježanje. zapravo ne znam zašto sam mislila da je logičnija reakcija nepodopština i ljutnja, a poznavajući svog miroljubivog i dobroćudnog psa, ovo kako se on ponaša je jedino logično za njega i njegovu narav. ljubičica moja. sad mi je još teže zbog njega.
    valjda će prihvatiti da to tako mora i samo ignorirati, a ne se potpuno povlačiti i bježati ispred šteneta u kuću, pod stol

  37. #2237
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moj Bobby isto ne voli štence.
    Nikako.
    I ne vidim u tome problem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  38. #2238
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Moj Bobby isto ne voli štence.
    Nikako.
    I ne vidim u tome problem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa "problem" je što se ne vide samo u parku nego žive jedan do drugoga, vide se i čuju i što je moj pas nagonski promijenio ponašanje unazad 2 mjeseca. ja recimo nikada ne bih pomislila da bi štene u susjeda bio problem jer je u ok odnosima sa svim psima, a nema ih malo oko nas. ali njega očito jako uznemirava pridošlica. promjena u njegovom ponašanju nije mala, zato tu pišem. isprva sam mislila, kada se prestao zadržavati na dvorištu već ulijetao u kuću i spavao ščućuren pod stolom, da negdje u daljini grmi, ali ja ne čujem
    tako se ponaša samo kad se sprema nevrijeme s grmljavinom. ali naravo da nije problem, svatko će se pobrinuti za svog psa, bar ja.

  39. #2239
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ovako. Mozes za pocetak napraviti dvije stvari. Najvaznije je da svog psa “zastitis” od susjedovog.
    1) Raditi na tome da se pas opusti i snizi razinu stresa
    2) Poceti prilagodbu na novog susjeda

    1) mentalna stimulacija u obliku lizanja, zvakanja, njusenja opusta pse. Nudi mu svaki dan neku od ovih aktivnosti (npr. Kong s punjenjem za lizanje, ili sakrij kolacice u kutiju s papirima, u dvoristu namazi malo ( velicina pola graska) jogurta, psece pastete ili sto god voli po npr ogradi (ne od susjeda sa psom), stablu. Uglavnom, budi kreativna). Vazno je da pri tome pas ima mir, odnosno nemojte ga zvati niti poticati. Neka uziva svojim tempom.
    Ponudi mu nesto za zvakanje (ne preporucujem one izbijeljene kosti iz ducana) svaki puta nakon stresne situacije.

    2) psi komuniciraju tijelom i pokretima. Pokusaj uvijek stajati paralelno s njim i susjedovim psom (jedan pas s lijeve, drugi s desne strane). Dakle, nikad se ne okreci prema susjedovom psu direktno, pogotovo ne kad on laje. Tvoj pas ce po tome zakljuciti da drugi nije prijetnja ili ce se bar lakse nositi sa situacijom. Najbolje bi bilo drzati se sto je moguce dalje od izvora stresa i polako (radi se o danima, mozda tjednima) smanjivati tu udaljenost. Nagradjuj svog psa kad ne reagira na susjedovog (potrajat ce dok dodjete do ovog stupnja). Npr. Sjedni sa svojim psom na ulaz, balkon ili sto vec ti gleda prema dvoristu i ceskaj ga (ako to voli) ili mu daj da zvace dok je susjedov pas vani. Tako ce vidjeti i susjedovog psa, mentalnom stimulacijom (zvakanje) ce smanjivati stres i imat ce mogucnost da se makne ako se s tim ne moze nositi. Psi okretanjem glave, zmirkanjem, spustanjem usiju, oblizivanjem ili zijevanjem pokazuju da se osjecaju neugodno u nekoj situaciji. Koliko je moguce, izbjegavaj susjedovog psa dok ne vidis da se tvoj opusta i ne ostavljaj ga samog vani jer se on jos ne moze nositi s tim stresom.
    Znam nije lako i potrajat ce dok se to malo ne normalizira, ali nije nemoguce. Sretno!

  40. #2240

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    4

    Početno

    moji psi isto ne vole štence. mješanci su. i budući da ih je dvoje, ponašaju se kao pravi čopor.
    pas kojeg sam imala prije (retriver) obožavao je djecu i štence. a isto sam ih sve odgojila.

  41. #2241
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Cucka je napao drugi cucak prije dva tjedna i sad se ne da pokrenut. Debel je i trom i treba mu što više šetnje. Ne mogu ga vući, on se ne da. Što sad?

  42. #2242
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Cucka je napao drugi cucak prije dva tjedna i sad se ne da pokrenut. Debel je i trom i treba mu što više šetnje. Ne mogu ga vući, on se ne da. Što sad?
    Ne znam. Odnijeti ga van?
    Moj čim čuje riječ- idemo, trči do vrata.
    Non stop bi laufao po vani.
    Evo i sad žica, a bio je vani prije dva sata.

  43. #2243
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ocito mu treba i manje hrane.
    Daj mu vremena. Pod stresom je.
    Pse mentalno opusta njusenje. Sakrij mikrone hrane koja mu je jako draga u npr. kutiju sa zguzvanim papirima ili krpama pa nek ih trazi. Budi kreativna. Nek nos radi.
    Trebat ce mu koji dan.

  44. #2244
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ne kužim psa. Ženkica mala, svaki busen trave mora popišati. Staje svakih dva metra da popiša. Označavanje teritorija? Slab mjehur? Koji vrag?

  45. #2245
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ma drži se Capakovih naredbi svaka dva metra

  46. #2246
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

  47. #2247
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim psa. Ženkica mala, svaki busen trave mora popišati. Staje svakih dva metra da popiša. Označavanje teritorija? Slab mjehur? Koji vrag?
    Tjeranje?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  48. #2248
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Sterilizirana je.

  49. #2249
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ma drži se Capakovih naredbi svaka dva metra
    Hahahaha.

  50. #2250
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    da nije upala mjehura?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •