Stranica 47 od 47 PrviPrvi ... 37454647
Pokazuje rezultate 2,301 do 2,344 od 2344

Tema: odgoj pasa

  1. #2301
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja stvarno volim pse i vec dugo pokusavam organizirati zivot (imamo, izmedju ostalog, macku...) tako da u njega komotno stane i zahtjevna zivotinja poput psa. S druge strane, stvarno mi se svidja i kako je ovdje organiziran zivot sto se tice drzanja pasa. Ne smiju biti pusteni u privatnim dvoristima, ako ona nisu propisno ogradjena, a kamoli na mom posjedu, a na kojem nema ograde (vecina kuca u nasim krajevima nije ogradjena, osim ako vlasnici imaju pse; rijetko se stavlja ograda zbog djece, na primjer). Na javnim povrsinama, pas mora biti na povodcu. U parkove smiju isto tako vezani, ali samo na odredjena mjesta. Postoje posebni ogradjeni parkovi gdje se pse smije pustati, ali i tamo su pravila tko, kad i kako smije pustati psa. Naravno, izmet se mora cistiti i tu kod nas se stvarno i cisti. Ne znam kad sam zadnji put vidjela psece go'no, osim kod prijateljice u ogradjenom dvoristu, u kutku u kojem su psi nauceni kenjati. (Redovito cisti; mi smo samo jako cesto tamo.)

  2. #2302
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Ja sam veceras trceci plocnikom na potezu Mladost-1.ulaz na Jarun (gdje je inace puno ljudi i djece) 2x se bas prepala jer dok trcim ti veliki psi opasnijih pasmina uredno krenu prema meni,namirisu valjda strah a ja se skamenim, a opet sat broji pa nastavim .

    A vlasnike uopce nisam vidjela u blizini, to je stvarno uzasno neodgovorno, pa ti psi imaju malo manje kila od mene, ogromni su, dijete bi uredno srusili. Al eto....

    Nevjerojatno nijedan od ta 2 na tom potezu nije bio na lajni, a drugi je bio doga argentino koja je bila ogromna. Nit lajne,nit vlasnika.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.01.2021. at 21:45

  3. #2303
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Eh da sreli smo jos 2 malena, al ti su bili na lajni.

  4. #2304
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Ja imam maltezericu. Ima 3.5. godine.
    Prije dvije i pol godine napala su je dva psa iz naše zgrade. Kuja (mješanka staforda i nečeg drugog) i drugi pas (muški staford).
    Nažalost, moja mama ju je šetala, moja je bila na lajni, oni nisu.
    Zaletili se na nju, i išli ju napasti (da ne kažem zaklati).
    Pas je pobjegao.
    Nakon pola sata traženja, mama me nazvala da je Kimica napadnuta i da je pobjegla.
    Isti tren sam sjela na bicikl, i išla prema kući. Dok sam se vozila, nazvao me čovjek da ju je našao i odveo veterinaru.

    Nikad neću zaboraviti taj trenutak, počela sam plakati ko kišna godina od sreće što je živa i što ju je taj dragi čovjek odveo veterinaru.
    Nakon dva dana je završila na operaciji jer je imala veliki ugriz na leđima.
    Oni su platiti veterinara, a po ulazu su pričali ma nije njihov pas kriv, one se ne vole pa eto!!!!

    I sada imam psa koji se boji velikih pasa, ali znam s kojima se može igrati a sa kojima ne.
    I stalno je na lajni, osim na livadi gdje smo s psima s kojima se voli igrati.

  5. #2305
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Svog psa obožavam , ali sam apsolutno za to da se poštuje Zakon i da se kazne svi oni koji ga se ne pridržavaju. Moje se dijete isto uplaši kad joj priđe doberman ili staford koji nije na uzici, a nije ni meni svejedno. Zna se na kojim mjestima pas smije biti bez uzice. U našem parkiću ispred zgrade jadna djeca svako malo ugaze u neko pseće gov.. i to mi je užas.
    Imam manjeg psa koji obožava ljude i svakom bi se bacio pod noge na leđa, ali kad god prolazimo pored ljudi ja ga mičem jer poštujem to da neki ljudi ne vole pse ili ih vole, ali ne vole da ih svaki pas koji prođe ponjuška. Kao što ni svom djetetu ne bih dozvolila da nekom skače po glavi, ne dozvoljavam ni da moj pas maltretira druge.
    Kad je J. bila manja i kad bi bila na dječjem igralištu, mi bi sa psom bili na livadi pored. Lijepo piše da pas nema što raditi na dječjem igralištu i toga se pridržavam.
    Zaista ima puno previše neodgovornih vlasnika pasa. Imam ih i ja u kvartu koji mi se smiju kad vide da po noći svjetlim mobitelom da pronađem i pokupim kakicu.
    Isto tako i mi radimo.
    I ovo s mobitelom, neki dan ujutro, mrkli mrak i svijetlim ja s mobitelom jer ne vidim gdje je kenja. Aha! Tu je! Pokupim i odmah skužim da je hladana. Hmmmm, to nije Bobbyevo. Traži dalje, druga vrećica, bingo, ova kenja je topla! I tak sam pokupila i naše i tuđe.

  6. #2306

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Pratim ovu temu iako nemam psa (ponekad pomislim, na žalost, ali tako je kako je). Vidim na zadnje dvije stranice da vas dosta navodi negativna iskustva s agresivnim psima - što kao vlasnice manjih pasa, što kao prolaznice. Ta problematika mi je aktualna jer od sina biciklista svako malo slušam priče o agresivnim psima koji istrčavaju iz dvorišta ili trče za biciklima na ulici (radi se mahom o rubnim dijelovima Zagreba). Do sada sam mislila da on malo preuveličava svoje "avanture" sa psima i da pretjeruje kad ih opisuje kao agresivne životinje. Sad si mislim da možda i ne pretjeruje toliko. Kako je zapravo najbolje postupiti u takvim situacijama (na biciklu ili u prolazu, pas počne lajati ili trčati za biciklom)?

    Osobno u zadnjih godinu dana imam više iskustava sa seoskim psima koji bi nam se prikrpali na nekom planinarenju i hodali za nama sve do vrha ili čak i dalje - ali takvi, koliko sam primijetila, u pravilu nisu agresivni, samo im je dosadno i traže društvo

  7. #2307
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    tanja, sigurno ne pretjeruje
    prije nekog vremena je dečko iz obitelji (12 godina) išao baki u posjet, iz nečijeg dvorišta se na njega zaletio pas (i to neki manji mješanac) i ugrizao ga za nogu

    kako postupiti, ne znam, kad je na mene skočio pas, instinktivno sam ga udarila kišobranom pa je pobjegao

    takvi psi jesu opasnost za manje pse, ali su manji psi u pratnji svojih (odgovornih) vlasnika... ali kad ide dijete od desetak godina samo, što onda?

  8. #2308
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Osim ako znate procijeniti da ce pas pobjeci ako ga udarite kisobranom (iako to bas ne bih preporucila), najbolje je sto mozete napraviti je okrenuti psu ledja, ruke drzati spustene uz tijelo s otvorenim dlanovima i gledati ravno sve dok se pas ne prestane zalijetati na vas. Kretati se bez naglih pokreta dalje od psa. Ne pricati. Mahanje rukama i vikanje ce jos vise uzbuditi psa koji je ionako toliko uzbudjen da je u stanju ugristi i veca je sansa da ce vas na kraju i ugristi.

  9. #2309
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Sorry, n grace, nisam vidjela da si pitala za dijete. Po meni je jedino rjesenje djecu ne pustati samu u setnju s psom. Nikad ne znas kad moze naletiti neki manijak.
    Kod nas je 95% pasa vezano pa ipak ne bih pustila dijete (do 14,15 godina) samo van s psom. Nakon rada s psima sam vidjela da je izrazito puno gradskih pasa pokazuje signale da se osjecaju neugodno tijekom setnje i pokazuju znakove nervoze na koji gazde ne obracaju paznju uglavnom jer ih ne znaju prepoznati (krivudav hod i opsesivno njusenje su samo jedni od njih) i ne bih riskirala.

  10. #2310
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Munkice, mi nemamo psa, nego pišem o situaciji kad dijete ide ulicom i na njega se zaleti susjedov pas koji slobodno šeće bez nadzora ili izlijeće van iz dvorišta, to je problem
    trudimo se da taj dio puta ne idu same, ali evo, i tu gdje živim je na isti način pas ugrizao 12-godišnjaka, izletio iz dvorišta i zgrabio ga za nogu

  11. #2311
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ako djeca imaju mogućnost ići drugim putem, najbolje da idu. Ne treba se suzdržavati ni od prijave takvih vlasnika kojima psi istrčavaju iz dvorišta.

    Mi smo ljetos imali situaciju da kad god bi šetali tom jednom ulicom nedaleko od nas, dva rotvajlera i jedan doberman bi bili na ulici ili u dvorištu koje je uvijek širom otvoreno. Mužu je puk'o film jedan dan kad nam je jedan od rotvajlera stao na put ispred nas i počeo lajati. Druga dva psa su isto izašla iz dvorišta i nisu se činili agresivni ali nema šanse da bih se ja usudila proći pored njih. I pozvonio je ljudima, rekao im da će ih prijaviti ako ne počnu zatvarati dvorište i to je to, počeli su, prijave nije bilo.

    Ja tu ulicu i dalje radije izbjegavam, pogotovo kad sam sama s djecom, ali kad prođem autom vidim da je ograda zatvorena.

    Nisu po meni ni prijetnje rješenje, jer stvarno nikad ne znamo kakav je taj vlasnik, ali neka anonimna prijava bi mogla biti. Pa ako se ne znaju ponašati, nek lijepo plate kaznu, pa će naučiti.

  12. #2312
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Da upadnem na temu.
    Koju ormu kupiti za shih tzua a da moze biti od 3.mj. na dalje?

  13. #2313
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Da upadnem na temu.
    Koju ormu kupiti za shih tzua a da moze biti od 3.mj. na dalje?
    To ti je najbolje otići u pet shop s njim i tamo mu isprobati i vidjeti, a i pitati da ti preporuče.

  14. #2314
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mi imamo ovakve dvije: jedna je baš kao sa slike, a druga s maskirnim uzorkom (to je kći htjela)
    https://shop.julius-k9.com/hr/idc-po...atvaracem.html
    Zgodne su jer imaju ručkicu i za to možeš podignuti psa na ruke.
    Čvrste su i kvalitetne, a odispod podstavljene i mekane.
    Ova bijela polja noću svijetle fluorescentno pa je pas vidljiviji.
    Naljepnice sa strane su na čičak i mogu se mijenjati po želji. Ima raznih za nabaviti.
    Naš Bobby je na jednoj izložbi od zastupnika firme dobio natpis champion, a ima i svakakvih drugih pa klinci to mogu mijenjati ako ih veseli.

  15. #2315
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Da upadnem na temu.
    Koju ormu kupiti za shih tzua a da moze biti od 3.mj. na dalje?
    Ako te ne smeta rabljeno, u grupi "Sharing is caring Zagreb" ljudi stalno traže i poklanjaju ormice za pse koji još rastu. A kada prestanu valjda onda tek kupe novo.
    https://www.facebook.com/groups/2810...vity&ref=notif

  16. #2316

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    preporuka za školicu u ZG? Ima ih dosta na webu, ali ne znam odakle krenuti
    Može i na pp

  17. #2317
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ja sam s mojom isla u https://www.kossp.hr/

  18. #2318

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    14

    Početno

    https://www.sadrzaj.net/2014/12/podv...like-pasa.html prelijepe slike za ljubitelje cuka..

  19. #2319

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    ovo nije baš tema za odgoj pasa (iako djelomično jest) - krpelji
    naš pesek je dobio piroplazmozu

    liječi se, nadam se da će biti dobro

    ali, danas, u šetnji, opet krpelji na njemu i sad je mene strah za djecu jer se pas penje po krevetima
    prvo smo ga pokušali odučiti, onda su naravno popustili, i sad su mu najdraža mjesta tijekom dana kad su djeca doma njihova dva kreveta

    cijepiti djecu protiv KME?
    ima li cjepiva protiv lajmske bolesti?
    kako brzopotezno pregledati crnog psa i uočiti krepelje nakon šetnje?
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 16.02.2022. at 00:01

  20. #2320
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Nema cjepiva koliko znam.
    Sogi imao lajmsku, gadno bilo, dug oporavak.

    Jel tako lako mogu krpelji preci s psa na covjeka? Nemam pojma, pa pitam laicki.

    Ako da, bome nije pametno da im je po krevetima stalno.

    Nisam bas pomogla, sigurno ce vise znati cure sa psima.

  21. #2321
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    A koristite li što protiv buha i krpelja? Ogrlice, ampule, tablete? Mi npr koristimo tablete. Imaš tablete koje traju po mjesec do tri mjeseca. Bravectu mi koristimo i zadovoljni smo. Što se tiče psa i kreveta, naš je djetinjstvo proveo u našim krevetima, ali sad je tik uz krevet i ne skače gore više nigdje i nema nikakvog problema. Lako je odgojiv i uz strog režim SVIH ukućana, puno maženja i pažnje odmah je usvojio nove kućne mjere. Što se tiče crne boje i krpelja, naš je crn i nikad nismo tražili krpelja po njemu. Jednom u životu ga je imao i to smo odmah osjetili jer ga staalno mazimo. Pretpostavljam da bi kod vas preventiva bila nakon svake šetnje uzeti četku i na brzinu proći po njemu cijelom da se ukloni eventualni krpelj koji se još ne primi, a treba biti pažljiv s time. Ali mislim da vam je prvo i najvažnije koristiti nešto protiv krpelja.

  22. #2322
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ovo nije baš tema za odgoj pasa (iako djelomično jest) - krpelji
    naš pesek je dobio piroplazmozu

    liječi se, nadam se da će biti dobro

    ali, danas, u šetnji, opet krpelji na njemu i sad je mene strah za djecu jer se pas penje po krevetima
    prvo smo ga pokušali odučiti, onda su naravno popustili, i sad su mu najdraža mjesta tijekom dana kad su djeca doma njihova dva kreveta

    cijepiti djecu protiv KME?
    ima li cjepiva protiv lajmske bolesti?
    kako brzopotezno pregledati crnog psa i uočiti krepelje nakon šetnje?
    za psa obavezno repelent (ogrlica, ampula, tablete…) i nakon svake šetnje ako se zavlači u grmlje pregledavanje. Za lajmsku nema cjepiva, ali ako se na vrijeme uoči, vrlo jednostavno se liječi (ja sam pokupila zaraženog krpelja, nakon 10 dana počela kuru atb od 2x3 tjedna).
    za ljude - repelenti i pregled nakon šetnje.

  23. #2323
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Jel nečiji pas nosio ovratnik? Naš je jučer operirao tumor i odmah je i kastriran jer je tumor hormonalni i dobio je ovratnik. Ima 8g. Ne smije ni slučajno lizati ranu i mora ga imati 7 dana do skidanja konaca.
    On se cijelo vrijeme zabija po kući, čini mi se da je taj ovratnik možda predugačak ili to mora tako biti?
    Cijelu noć nas je budio jer ili ga pokušava skinuti ili hoda i zabija se u namještaj.
    Kad ga možemo pratiti onda mu skinemo, ali kad mu skinem ne smijem pogled micat s njega jer svako malo krene prema rani.

  24. #2324
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    https://www.pet-centar.hr/camon-zast...puhavanje.aspx

    Sad sam našla ovo. Jel netko koristio? Jel zo štiti jednako kao onaj plastični?

  25. #2325
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    mitovski, ti ovratnici dolaze u više veličina, a nije to neka financijska katastrofa. Vidi ovdje https://www.pet-centar.hr/tx-zastitn...-velicine.aspx. Inače, svaki je dobar ako ispunjava uvjet da psu brani pristup rani. Ne možeš znati dok ne probate.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 08.07.2022. at 08:30

  26. #2326
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ma dobio je on kod veterinara svoju veličinu. Ovi centimetri su za obujam vrata, ali je dugačak poprilično i baš se muči. I u mene se zabija siroče, izranjavao mi je noge

  27. #2327
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ma dobio je on kod veterinara svoju veličinu. Ovi centimetri su za obujam vrata, ali je dugačak poprilično i baš se muči. I u mene se zabija siroče, izranjavao mi je noge
    naš se isto zabijao s tim na glavi svuda i zapinjao je. Proći će. Nemaš tu kaj napraviti.

  28. #2328
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Naša se nakon nekog vremena navikla i postala malo spretnija, u početku se isto sudarala i zapinjala. Znala je imati kožne reakcije, poslije smo shvatili da je to alergija na hranu, pa bi to lizala i pogoršavala stanje. Uglavnom, izbjegavali smo i odgađali ovratnik jer nam je bilo milo nje, ali to je definitivno greška, jer je šteta koju si naprave gora od tog inkomodiranja.

  29. #2329
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ne znam da ijedan pas voli ovratnik. ali se nauči s njim.

  30. #2330
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Samo da javim da ste bile u pravu, nije da ga voli, ali se naviknuo. Ono što je najvažnije, javili su nam danas da tumor nije maligni tako da smo odahnuli.

  31. #2331
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Bravo za pesonju


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  32. #2332
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Super, mitovski, to ja pravo olakšanje

  33. #2333
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kaj da radim s cuckom kaj siroti već četvrti tj ide oko busne stanice? Vidim ga 1-2x tj i zadrži se i ode. Okačila sam ga na suzu, neko se bio javio, posle su rekli nije njihov. Sad sam poslala email dumovcu. Uzet ga sebi ne mogu, meni neće iznajmit ni kad velim da sam s djecom, kamoli djeca i pas.

  34. #2334
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Pricekaj da ti se javi Dumovec. Ako mozes, probaj ga odvesti do najblizeg veterinara da mu ocita cip. Iako sumnjam da vlasnici umiru od brige, cim ga pustaju da tako luta, ali nikad ne znas. Mozda se stvarno izgubio.

  35. #2335
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Javili mi da ga uzmem sebi, da ga unutar tri tjedna moraju preuzeti. Zna li netko više o tome? Preuzimaju li obvezno unutar tri tjedna? Meni su još klinci tu ak se povežu s psom zakopat će me nakon tri tjedna. Nisam pametna, a jutros ga opet vidjela na stanici.

  36. #2336
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Žuta, ajde dvaput promisli trebaš li se baš ti pobrinuti za tog cucka.

  37. #2337
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ma znam da ne, nikako nisam to ja, ali u mjesec dana nitko drugi nije. Pobrinut će se nečiji auto na koncu, vjrv.
    Meni samo treba neko osiguranje da će ovi iz Dumovca doista doći unutar tri tjedna po njega. Jer inače bih ga morala ponovno odvesti do tog mjesta i ostaviti, što je grozno.

  38. #2338

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Nemoj ga uzimati k sebi, nije ti potreba da se sad zamjeriš stanodavcu
    naći će s netko drugi i preuzeti psa

  39. #2339
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nisu psi ali ne mogu naći temu o mačkama..
    Susjedine mačke mi stalno zapišavaju moj dio terase
    Dođe s njenog dvorišta u moje gleda me ravno u oči čučne se i piša, i kad sam tu i kad nisam ima to žuto smrdljivo na više mjesta jer je i mački više
    Sad sam sve natopila lavandom, što mogu još da otjeram mačkurde od mog dijela?

  40. #2340
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    O, ne, isuse, sve mi se pomiješalo, lavanda tjera muhe, a mačke privlači, kaže internet
    Koji mirisi onda tjeraju mačke?

  41. #2341

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    izgleda nikakvi .... ja sam odustala ... kupovala sam i u petshopovima i drugim trgovinama sprejeve za tjeranje mački, nije uspjelo

    probaj zagraditi nečim to mjesto

  42. #2342
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ma nemrem, to je dijeljena terasa suterena.
    Mora bit neš... mora bit.

  43. #2343
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Navodno ova biljka djeluje.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Coleus_comosus
    Ali sad ti nije vrijeme za biljke.
    Vidjela sam da se preporučuje napraviti tlo neprivlačnim, jer mace vole ugodno, s kamenjem, trnjem i sl, jedino što ti djeca mogu pasti preko toga. I ovo spominju:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Barkdust

    Nadam se da će se netko s iskustvom javiti.

  44. #2344
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Spominju i senzor na kretanje koji aktivira kružno polijevanje vrta, ali to je već investicija pa samo spominjem kao opciju.
    Al nekako mi je poznato da smo o tome negdje već pisali prije milijun godina. Ne sjećam se je li netko imao pametan prijedlog.

Stranica 47 od 47 PrviPrvi ... 37454647

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •