Stranica 46 od 47 PrviPrvi ... 3644454647 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,251 do 2,300 od 2344

Tema: odgoj pasa

  1. #2251
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ne znam. Koji su simptomi toga? Ne mokri preko noći. Ne cvili. Jede. Trčkara. Takva je ono, već godinama. Ona stane, inzistira da pošnjofka taj busen trave, a zatim ga pokrije mokraćom.

  2. #2252
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam. Koji su simptomi toga? Ne mokri preko noći. Ne cvili. Jede. Trčkara. Takva je ono, već godinama. Ona stane, inzistira da pošnjofka taj busen trave, a zatim ga pokrije mokraćom.
    Ne znam. Imam mužjaka koji se tako ponaša, ali za mužjake je to normalno.

  3. #2253
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam. Koji su simptomi toga? Ne mokri preko noći. Ne cvili. Jede. Trčkara. Takva je ono, već godinama. Ona stane, inzistira da pošnjofka taj busen trave, a zatim ga pokrije mokraćom.
    to i moja radi oduvijek, zapisava
    Posljednje uređivanje od magriz : 30.03.2020. at 18:37

  4. #2254
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Komunikacija. Kuje isto zapisavaju.

  5. #2255
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Prije nije zapisavala?Nas to radi oduvijek.
    Nego cime ih brisete u ovo ludo doma nakon setnje?

  6. #2256
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Uvijek ju je partner vodio van pa nisam znala da to radi, ne u tolikoj mjeri.
    Ničim ne brišemo. Vidjela sam upozorenje što se dogodilo sa šapama cucaka kojima su stavljali dezificijense. Razvili su neku reakciju i crvenilo.

  7. #2257
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    kao i prije, brisem vlaznom krpom ili perem u kadi sa samponom za pse, ali to samo kad se jako zablati
    Posljednje uređivanje od magriz : 31.03.2020. at 19:26

  8. #2258
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mi isto brišemo samo s mokrom krpicom kao i uvijek do sada.
    Ako kopa i zablati se, ide u kadu na pranje nogu s vodom i njegovim šamponom.
    Imam neki organski, prirodni, ovo, ono šampon za njega i samo to koristimo kad ga peremo.
    Za kujice nisam znala da inače označavaju mokraćom kao i mužjaci.
    Jednom sam imala bratićevu kujicu kod sebe dva tjedna na čuvanju i ona se baš tada tjerala i tada je obilježavala pa sam ja to pripisala tjeranju.

  9. #2259
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Mi smo inace naseg brisali vlaznim maramicama onim sa 99 ÷vode violeta nakon svake setnje.Sad isto,ali citam da da ih neki peru samponom nakon svake setnje.
    Za sada nismo.Mislim da je i ovo dovoljno

  10. #2260
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Moj oduvijek nakon svake setnje skoci u kadu i sape mu operem u cistoj vodi. To i sada radim.
    Spava samnom, na kauču je, ne dam djeci u cipelama, ne dam ni njemu prljavom.

  11. #2261
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Joj lijena sam za kadu 3 puta dnevno.
    To radimo 1 tjedno.Operemonsape i dio njega plivaseptom.A svakih mjesec ,dva kupanac.
    Sve zadlakavi i onda peri,dezinficiraj.
    Iako da mislim da je to najbolje.
    I nas skace po kaucu i spava sa sinom.

  12. #2262
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Mi smo prije koristili vlazne maramice za pse, ali imala sam osjecaj da ga to jos vise zamelja.

    Sada pripremimo u lavoru pored ulaznih vrata toplu vodu sa kap sampona i po povratku iz setnje operemo nogice i trbuh. Oduzme nam pet minuta vise nego maramice, a sigurni smo da je cist.

  13. #2263
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Morat cu bar prije spavanja.....iako ga stvarno dobro brisemo bar mislim.
    Posljednje uređivanje od ellica : 01.04.2020. at 16:24 Razlog: Krivo napisano

  14. #2264

  15. #2265

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    moja je bila na nexgardu a sad je na bravectu jer traje 12 tjedana.
    nikakvi problemi, nema buha ni krpelja.

    Prošlo je tri godine od ovog posta....da li psu još uvijek dajete te tablete? I sve je ok?

    Imam mladu psicu , toy pudlu od 5 mjeseci...i nama je veterinar dao nexgard za prvi put, pa kao dok još malo naraste onda bravecto.. Sad je prošlo mjesec dana, pa idem po novu...I mislim ipak i ovaj put uzeti Nexgard.
    Te tablete mi se čine najpraktičnije, i veterinar kaže da je po njihovom iskustvu najbolje..
    A opet, brine me da li su štetne.

    I još pitanje, za one koji koriste tablete protiv buha i krpelja, što s komarcima i paptačima na moru? Koristet dodatno još neki repelent?

  16. #2266
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja dajem Nexgard svakih 3 mjeseca.
    I nista drugo. Tj, cesnjaka malo..

  17. #2267
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    i dalje. po zimi stavljam ampule, od proljeca do jeseni bravecto
    pasica je sad skoro 6 godina, nikakvih problema nikad

  18. #2268
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Samo, isključivo i jedino Foresto ogrlicu godinama i ne napada ga ništa pa ni komarci ga ne grizu.

  19. #2269
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Meni je to čudo otpalo s oba psa. Ogrlica.

  20. #2270

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja dajem Nexgard svakih 3 mjeseca.
    I nista drugo. Tj, cesnjaka malo..
    Češnjak neki u granulama za pse?

    To mi je isto zbunjujuće...vidjela sam da ima tih granula za kupiti...a s druge strane na popisima što psi nikako ne smiju jesti, na više mjesta na webu, su luk, poriluk, češnjak..
    (Pa kad čistim češnjak ili luk uvijek gledam da mi nije pala koja ljuskica na pod...a pesica bude presretna ako ipak ulovi neku )

    Jučer sam joj dala Nexgard, ali veterinarka veli za more Advanitix ampule ili Foresto..

  21. #2271
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je to čudo otpalo s oba psa. Ogrlica.
    Kako? Jedino ako su negdje zakačili pa je puknula i ispala što i treba tako biti. Zato i ima one udubine da pukne u slučaju da pas zapne jer bi se u protivnom ugušio/objesio.

  22. #2272
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Jučer sam imala prvi put situaciju i nisam se nikako snašla. Imamo kako sam pisala kavalira koji je zadnjih mjeseci poprilično bolestan. Imao je upalu srednjeg uha, to je rezultiralo vestibularnim i posljedice još liječimo. Od paralize lica, slinjenja, nemogućnosti žmirkanja pa sad mjesec i pol rješavamo upalu oka i baš je sav jadan.

    Jučer navečer u šetnji ga je dograbio pas. Ne znam koja je vrsta, liči na vučjaka, ali je duplo veći. Meni do pasa i ima ogromnu glavu. Uhvatio ga je zubima..stresao ga nekoliko puta od pod,zakucao ga. Mislila sam da je kraj. Jedva sam ga isčupala. Moj je počeo cviliti...onda se primirio, krenuo hodati. Ja ga pregledavala..ne vidim ništa u mraku. Dođem doma i imam šta vidjeti..
    dvije duboke rane na vratu, krv. Išli smo da ga očiste..prima antibiotik. Sad razmišljam, niisam podatke uzela, ništa. Jesam li trebala, što treba napraviti u tim situacijama?

  23. #2273
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja svog psa bez razmišljanja dižem kad vidim da ide veliki nevezani pas, ali naravno da se ovakva nesreća može dogoditi i iznenada, a nažalost i kad je pas vezan.

    Ne znam što učiniti, iskreno svaka čast da si ga iščupala, jer to nije uvijek lako, prije nekog vremena sam svjedočila da je pas ugrizao drugoga u mom kvartu i nikako ih nisu uspijevali razdvojiti. Neki ljudi nose suzavac za slučaj napada, ne znam što da mislim o tome.

    Obzirom da je pas bio s vlasnikom stvarno si mogla uzeti podatke, bar da pokriju troškove veterinara. Očito se nisu sami ponudili . Žalosno je to, ima stvarno užasnih ljudi koji imaju životinje, i zlih, a i jako glupih. Taj pas u mom kvartu je ugrizao psa, i te balave budale koje su mu vlasnici nisu smatrali za potrebno staviti mu brnjicu, pa je, eto, ugrizao i drugi put.

  24. #2274
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Bili su vezani oboje. Samo su se ponjuškali i njegov je odreagirao. Gadno odreagirao. Po reakciji vlasnika, rekla bih da nije prvi put jer nije bio pretjerano iznenađen, a nije ga mogao kontrolirati.
    Imali smo prije 2-3g situaciju s jednim stafordom u kvartu koji je napadao ostale pse i vlasnica ga je puštala bez uzice. Napao je i našeg, doduše ni približno ovom jučer, ali tad sam se zaprijetila vlasnici ako ga ikad više vidim bez uzice da ću joj zvati policiju.
    Ne znam ni sama kako sam ga iščupala. Bila sam u šoku i pred očima mi se odvijao prizor kakav sam znala vidjeti po portalima kad jedan pas usmrti drugog. Bacao ga je kao krpenu lutku. Kad sam ga iščupala počela sam plakati.....nisam baš od takvih reakcija, ali baš me potreslo.

  25. #2275
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Mitovski, žao mi je! Mogu mislit kako si se uzrujala.
    Ja nažalost nemam nikakvih savjeta, zapravo sam se došla predbilježiti na temu.

    Stigao nam je mali maltezer star 8 tjedana. Malo me strah da ne zacopram, al ću svejedno riskirati i pohvaliti se da imamo divnu bebu koja spava cijelu noć (ili barem nas ne budi).

    Ubrzo trebamo kod veterinara, pa me zanima (da već na tom prvom koraku ne zeznem) - jel svejedno gdje idem? Jesu li veterinarske ambulante grada Zagreba ok?
    Vlasnici mame su nadohranjivali štence formulom i dali nam nešto tog mlijeka, do kad da nastavimo s tim? Ovih par dana smo mu davali jednom do dva puta dnevno, a onu suhu hranu mu još uvijek močimo (do kad treba močiti hranu)?
    Posljednje uređivanje od betty blue : 08.01.2021. at 16:09

  26. #2276
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Uh, mitovski, stvarno grozna situacija, dobro si ga uspjela oslobodit....
    Prije par dana mali mjesanac je ugrizao mm-a za nogu dok je trcao na nasipu. On se isto nije dobro snasao, nije mislio da mu je probio kozu tako da nije niti pitao vlasnika za podatke o cjepljenju. Tek je nesto kasnije skuzio kad ga je pocelo peci da ga je raskrvario. Bude tih zivcanih pasa, pogotovo za trkacima se znaju zaletavati ali nikad nisam mislila da bi stvarno ugrizli.

  27. #2277
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku

    Ubrzo trebamo kod veterinara, pa me zanima (da već na tom prvom koraku ne zeznem) - jel svejedno gdje idem? Jesu li veterinarske ambulante grada Zagreba ok?
    Ja ti mogu preporuciti moga, jako je zgodan a i strucan
    Mi nismo nadohranjivali, dosla nam je s dva mjeseca ali je jako brljala i slabo jela na pocetku, tek kad smo pogodili hranu koja joj odgovara je pocela ok jesti.

  28. #2278
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Mitovski, žao mi je! Mogu mislit kako si se uzrujala.
    Ja nažalost nemam nikakvih savjeta, zapravo sam se došla predbilježiti na temu.

    Stigao nam je mali maltezer star 8 tjedana. Malo me strah da ne zacopram, al ću svejedno riskirati i pohvaliti se da imamo divnu bebu koja spava cijelu noć (ili barem nas ne budi).

    Ubrzo trebamo kod veterinara, pa me zanima (da već na tom prvom koraku ne zeznem) - jel svejedno gdje idem? Jesu li veterinarske ambulante grada Zagreba ok?
    Vlasnici mame su nadohranjivali štence formulom i dali nam nešto tog mlijeka, do kad da nastavimo s tim? Ovih par dana smo mu davali jednom do dva puta dnevno, a onu suhu hranu mu još uvijek močimo (do kad treba močiti hranu)?
    Čestitam na prinovi...sigurno će vam unijeti veselje u život
    Mi idemo u Bubu. Jako smo zadovoljni ( a ove godine smo stvarno kod njih proveli puno vremena) , od ljubaznosti, pristupa i stručnosti. Nekoliko puta smo bili i na Veterinarskom fakultetu kad je bilo hitno a neradni dan ili vikend pa smo onda i kontrole obavili tamo. Isto su izuzetno stručni i ljubazni, ali ono što si ja ne mogu priuštiti je u jutarnjim satima ići na preglede i čekati 2-3 sata.
    U Bubi se naručim i kad sam naručena tad sam i na redu, a ako je hitno pa dođem nenaručena čekam najviše sat vremena.

  29. #2279
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ti mogu preporuciti moga, jako je zgodan a i strucan
    Mi nismo nadohranjivali, dosla nam je s dva mjeseca ali je jako brljala i slabo jela na pocetku, tek kad smo pogodili hranu koja joj odgovara je pocela ok jesti.
    apsolutno! zgodnoća nije prepreka

  30. #2280
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Galavet se zove, u Folnegovicevom, odmah uz Drzicevu.

  31. #2281
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    hvala Mitovski i ivana!
    Ivana, ova mi lokacijom savršeno odgovara, hvala ti!

  32. #2282
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Ivana, ova mi lokacijom savršeno odgovara, hvala ti!
    Drago mi je!

  33. #2283
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    kad dizete psa zbog drugog psa trebate biti oprezne. prije dvadesetak godina zavrsila sam s rastrganim ruksakom, jaknom i hlacama, razgrebanim nogama. bili smo stisnuti uz zid a veliki pas nas je posavao rastrgati. na srecu sam imala puno odjece i veliki ruksak s knjigama i stisnula sam se u ćošak između spojenih zgrada.

  34. #2284
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    kad dizete psa zbog drugog psa trebate biti oprezne. prije dvadesetak godina zavrsila sam s rastrganim ruksakom, jaknom i hlacama, razgrebanim nogama. bili smo stisnuti uz zid a veliki pas nas je posavao rastrgati. na srecu sam imala puno odjece i veliki ruksak s knjigama i stisnula sam se u ćošak između spojenih zgrada.
    Da, ovo sam jednom davno čitala da se nikada psa ne diže da bi ga se spasilo od drugog psa. Ne samo zato što dovodite sebe u opasnost nego je to navodno i poziv drugom psu za napad.
    Ja svog nikad ne dižem, sad pogotovo nisam o tome ni razmišljala jer su oba psa bila na uzici i drugi pas nije davao nikakve znakove da bi ovako napao. Na žalost, vlasnik ga nema pod kontrolom, a ovako velikog psa koji može ubiti bi vlasnik morao imati pod kontrolom. Zato sam ja vlasnik kavalira i svjesna sam svojih mogućnosti kao vlasnika psa. Na žalost mnogi nabave pse s kojima ne znaju ili ne mogu, a da toga nisu svjesni pa se onda događaju ovakve stvari.
    Na sreću prošlo je najbolje pto je moglo. Kako mi je veterinar rekao, imamo steće da je živ.

  35. #2285
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja svog bome dižem, a da ti iskreno kažem i prelazim na drugu stranu ceste kad vidim potencijalno "opasnog" psa.
    Moj pas je imao strganu kralježnicu, pa mi se baš i ne riskiraju nagli trzaji i kod pasa koji se "samo žele igrati" i hodaju nevezani.
    Nisam doživjela da me pas napadne kad podignem psa, psi se obično boje ljudi, i najčešće odustanu i kad se postaviš ispred njih (kad neki ide na mog psa, ja stanem pred njega pa odustane). E sad, normalno, očito nisam naletila na nekog baš agresivnog

  36. #2286
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja svog bome dižem, a da ti iskreno kažem i prelazim na drugu stranu ceste kad vidim potencijalno "opasnog" psa.
    Moj pas je imao strganu kralježnicu, pa mi se baš i ne riskiraju nagli trzaji i kod pasa koji se "samo žele igrati" i hodaju nevezani.
    Nisam doživjela da me pas napadne kad podignem psa, psi se obično boje ljudi, i najčešće odustanu i kad se postaviš ispred njih (kad neki ide na mog psa, ja stanem pred njega pa odustane). E sad, normalno, očito nisam naletila na nekog baš agresivnog
    Ja isto dižem i prelazim na drugu stranu kad vidim nevezanog psa.
    Isto i stanem ispred, a i ne bih se ustručavala udariti nogom da krene na mene.
    I nema njuškanja s velikim psima.

  37. #2287
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja nisam digla (nisam bas ni lako mogla, bila je relaticno velika, mjesanka ovcara, pticara i rotvajlera), ali sam je sklonila iza sebe da ne uzvrati napadacici (welsh terijer) i ne ozlijedi ju. Gurnula sam welshicu nogom, ali ipak me ugrizla. Poslije je najveci problem bio dobiti na uvid knjizicu psa jer je vlasnik bio special case, a ja bas i nisam htjela cjepivo protiv bjesnoce za svaki slucaj. Uzasno me nervirao taj tip, uvijek je setao tu histericnu kuju bez lajne po Vlaskoj (ili je pustao po Gotovcevoj) barem 30 metara ispred sebe.

  38. #2288
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    kad su naisle susjede sa svojim psima : starim pekinezerom i mladom uvijek ljutom shi tzu-icom moj mirni odvezani bigl je presao na drugu stranu ulice a ja sam se mimoisla i pozdravila ih. uvijek ljuta kuja nije uspjela napasti mog psa jer je bio daleko pa se povratila, bila je na onom rastezljivom povodniku, i ugrizla mene. nasrecu sam imala tajice i hlace. kad sam vrisnula nitko se nije obazirao ni psi ni setacice. nije bilo duboko, ali sam sad jako oprezna i ja prelazim na drugu stranu ili skrecem u drugu ulicu, cak se zatvorim u tuďe dvoriste kad ju vidim.

  39. #2289
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    hocu reci da nije sve u velicini i da sam ja to naucila na tezi nacin. trebala sam biti opreznija jer to nije prvi put da me napala, samo je ovaj put jako grizla a ne okrznula

  40. #2290
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    hocu reci da nije sve u velicini i da sam ja to naucila na tezi nacin. trebala sam biti opreznija jer to nije prvi put da me napala, samo je ovaj put jako grizla a ne okrznula
    Moj pas je mali, slatki, ali nije plišanac.
    On ne voli da ga diraju. On ne voli djecu.
    I da, 100% sam sigurna da bi ugrizao da ga netko nepoznat pokuša dotaknuti.
    Budući da mi to znamo; nikad ga ne puštamo bez lajne. Nikad ga ne puštamo blizu djece, već kad vidim da dijete prilazi, psa stisnem na kratko uz nogu, a dijete i roditelja upozorim da pas nije za diranje i navlačenje. Često ga moram primiti u naručje da spriječim diranje jer ljudi ne žele shvatiti. Misle ako je mali da je automatski za navlačenje. Pogotovo za djecu.
    Budući da je i jako teritorijalan, moramo paziti kad nam netko nepoznat dolazi u stan. Neki majstor npr. Tada Bobby mora ili van s nekim od ukućana ili je zatvoren u sobi, ali onda laje i reži cijelo vrijeme.
    Kod veterinara mu obavezno stavljamo brnjicu jer bi isto najvjerojatnije ugrizao doktora.
    I tak..kad znaš kakav je pas, izbjegavaš sve potencionalno opasne situacije. Samo neodgovoran vlasnik bi pustio psa takvog karaktera da divlja okolo nevezan i grize koga stigne.
    I da, njemu je to pasminski takav karakter i zato je predobar čuvar.

  41. #2291
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Naravno da nije ave u veličini. Svaki vlasnik bi trebao poznavati svog psa i ponašati se u skladu s tim.
    Mi se inače ne njuškamo s velikim psima. Dijelom sam i ja kriva jer sam ga pustila da se ponjuška naivno vjerujući da vlasnik zna kako mu pas reagira i smije li se njuškati. Ja npr. znam da moj poludi na svakog crnog šnaucera i njih zaobilazimo u velikom luku.
    Nije bitna veličina, ali ne možete reći da je isto dograbi li vas ili drugog psa pas od 70kg ili 7kg.
    Ja bih inače uvela ovaveznu školu za vlasnike pasa, a pogotovo za one koji si požele 'opasnije' pasmine.
    U kvartu imamo 2 mladića koji vode 2 staforda. Ti stafordi su na uzici, ali se potrgaju kad vide psa na 20 metara. Krv mi se svaki put sledi u žilama kad pomislim što bi bilo da im se otrgnu s uzice. Sasvim je jasno da nemaju kontrolu nad tim psima, a čini mi se i da im je čak i zabavno što se tako ponašaju.

  42. #2292
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moju psicu, ovu istu iz price gore, je dohvatila kuja staforda. Zavrsilo je, na srecu, bez vecih problema, ali nije bilo lijepo za gledati (tim vise sto je mog psa setala moja sestra pa je ona svjedocila prvoklasnom obracunu). I to pseto je, iz iste ulice kao i onaj gore welsh terijer, obicno hodalo po cesti bez lajne i, ocito, nije bas bila nesto osobito odgojena.

  43. #2293
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da nije ave u veličini. Svaki vlasnik bi trebao poznavati svog psa i ponašati se u skladu s tim.
    Mi se inače ne njuškamo s velikim psima. Dijelom sam i ja kriva jer sam ga pustila da se ponjuška naivno vjerujući da vlasnik zna kako mu pas reagira i smije li se njuškati. Ja npr. znam da moj poludi na svakog crnog šnaucera i njih zaobilazimo u velikom luku.
    Nije bitna veličina, ali ne možete reći da je isto dograbi li vas ili drugog psa pas od 70kg ili 7kg.
    Ja bih inače uvela ovaveznu školu za vlasnike pasa, a pogotovo za one koji si požele 'opasnije' pasmine.
    U kvartu imamo 2 mladića koji vode 2 staforda. Ti stafordi su na uzici, ali se potrgaju kad vide psa na 20 metara. Krv mi se svaki put sledi u žilama kad pomislim što bi bilo da im se otrgnu s uzice. Sasvim je jasno da nemaju kontrolu nad tim psima, a čini mi se i da im je čak i zabavno što se tako ponašaju.
    Mislim da postoji neki zakon ili pravilnik o opasnim psima... Potražit ću kad stignem.

    S druge strane, da se nadovežem na ono što je mamitzi napisala - psi grizu. SVI psi grizu kad se nađu u situaciji da se osjećaju ugroženima. Mnogi nisu odgojeni, mnogi su izvan kontrole, ali psi grizu. Nema tu "neće ti ništa".
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.01.2021. at 08:45

  44. #2294
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

  45. #2295
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    džabe svi pravilnici kad ih se vlasnici ne pridržavaju
    sjever Zagreba, ogromni psi šeću ulicama, dolaze pred tuđe ograde vršiti nuždu
    jedan ugrizao mog tatu, taj isti napao mene i da nisam imala kišobran kojim sam ga opalila, ne znam kako bih završila

  46. #2296
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ne znam da sam ikada... Ajde možda jednom vidjela psa iz skupine 'opasni' psi s brnjicom.
    Kad sam nabavila psa prvo sam se informirala o obavezama i pridržavam se toga. Primjećujem da se mnogi ne pridržavaju.. polazeći od skupljanja kakice.
    Ne znam što rade komunalni redari, ali mogla bi se poprilična svota naplatiti od vlasnika koji ne skupljaju kakicu i ne drže pse na uzici tamo gdje ih moraju držati.

  47. #2297
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam da sam ikada... Ajde možda jednom vidjela psa iz skupine 'opasni' psi s brnjicom.
    Kad sam nabavila psa prvo sam se informirala o obavezama i pridržavam se toga. Primjećujem da se mnogi ne pridržavaju.. polazeći od skupljanja kakice.
    Ne znam što rade komunalni redari, ali mogla bi se poprilična svota naplatiti od vlasnika koji ne skupljaju kakicu i ne drže pse na uzici tamo gdje ih moraju držati.
    uopće ne sumnjam da si ti odgovorna vlasnica
    ali je stvarno nevjerojatno koliko ima neodgovornih, puste psine da sami hodaju uokolo i napadaju ljude, grozan je osjećaj i kad se samo približi i ponjuška, zbog toga uopće ne mogu ni pustiti svoju djecu da taj dio puta idu pješke, već ih vozimo autom

  48. #2298
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jako puno neodgovornih vlasnika pasa, a to je još puno više opasno za pse nego za ljude.

  49. #2299
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    uopće ne sumnjam da si ti odgovorna vlasnica
    ali je stvarno nevjerojatno koliko ima neodgovornih, puste psine da sami hodaju uokolo i napadaju ljude, grozan je osjećaj i kad se samo približi i ponjuška, zbog toga uopće ne mogu ni pustiti svoju djecu da taj dio puta idu pješke, već ih vozimo autom

    Svog psa obožavam , ali sam apsolutno za to da se poštuje Zakon i da se kazne svi oni koji ga se ne pridržavaju. Moje se dijete isto uplaši kad joj priđe doberman ili staford koji nije na uzici, a nije ni meni svejedno. Zna se na kojim mjestima pas smije biti bez uzice. U našem parkiću ispred zgrade jadna djeca svako malo ugaze u neko pseće gov.. i to mi je užas.
    Imam manjeg psa koji obožava ljude i svakom bi se bacio pod noge na leđa, ali kad god prolazimo pored ljudi ja ga mičem jer poštujem to da neki ljudi ne vole pse ili ih vole, ali ne vole da ih svaki pas koji prođe ponjuška. Kao što ni svom djetetu ne bih dozvolila da nekom skače po glavi, ne dozvoljavam ni da moj pas maltretira druge.
    Kad je J. bila manja i kad bi bila na dječjem igralištu, mi bi sa psom bili na livadi pored. Lijepo piše da pas nema što raditi na dječjem igralištu i toga se pridržavam.
    Zaista ima puno previše neodgovornih vlasnika pasa. Imam ih i ja u kvartu koji mi se smiju kad vide da po noći svjetlim mobitelom da pronađem i pokupim kakicu.

  50. #2300
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    kad bi svi bili takvi poput tebe, bilo bi divno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •