Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 61

Tema: Cirkus Safari - dojmovi?

  1. #1
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Cirkus Safari - dojmovi?

    Da li je netko bio, da li to išta valja?
    Ima smisla pogledati?
    Da li ima životinja, ako da, da li su u lošim uvjetima?

    I čisto na kraju gdje se to održava? Šator? Da li je hladno?

  2. #2
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    šta nisu oni otišli jer nisu dobili dozvolu?

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    šta nisu oni otišli jer nisu dobili dozvolu?
    Nemam pojma, nailazim na različite informacije.
    Došli, ošli, pa kod West Gate,...
    Nemam pojma.

  4. #4
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Svaki dan vozim se kraj Hipodroma na posao, pa sam ih vidjela kad su se raspremali, pa dva dana kasnije opet pospremali
    Vidjela sam da imaju konje, ne znam jesu li imali još što, i to mi je bilo dovoljno da izgubim i ono malo želje što sam imala da dijete odvedem.
    Priznajem isključivo cirkuse samo s artistima, životinjske bojkotiram jer uvjeti nikad ne mogu biti dovoljno dobri, a o načinima dresure neću ni razmišljati, odmah me prođe jeza.
    Nisu li uostalom takvi zabranjeni u civiliziranom svijetu?
    Posljednje uređivanje od Svimbalo : 06.10.2013. at 13:11

  5. #5
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    http://westgate-shopping.com/en/cirk...raj-westgatea/
    I mi smo razmišljali da odemo... čekamo komentare.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je netko bio, da li to išta valja?
    Ima smisla pogledati?
    Da li ima životinja, ako da, da li su u lošim uvjetima?

    I čisto na kraju gdje se to održava? Šator? Da li je hladno?
    zivotinjama nije mjesto u cirkusu, nije im prirodno raditi sve to na sto ih mucenjem prisiljavaju.

    bojkot cirkusa sa zivotinjama je jedino moralno ispravno

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    http://www.peta.org/tv/videos/graphic/86648813001.aspx
    Circuses: Three Rings of Abuse

    Although some children dream of running away to join the circus, it is a safe bet that most animals forced to perform in circuses dream of running away from the circus. Colorful pageantry disguises the fact that animals used in circuses are captives who are forced—under threat of punishment—to perform confusing, uncomfortable, repetitious, and often painful acts. Circuses would quickly lose their appeal if more people knew about the cruel methods used to train the animals as well as the cramped confinement, unacceptable travel conditions, and poor treatment that they endure—not to mention what happens to them when they “retire.”

    A Life Far Removed From Home

    Ringling Bros. and Barnum & Bailey Circus boasts that it “travels 30,000 miles for 11 months, and visits more than 140 cities in North America!”(1) Because circuses are constantly traveling from city to city, animals’ access to basic necessities such as food, water, and veterinary care is often inadequate. The animals, most of whom are quite large and naturally active, are forced to spend most of their lives in the cramped, barren cages and trailers used to transport them, where they have only enough room to stand and turn around. Most animals are allowed out of their cages only during the short periods when they must perform. Elephants are kept in leg shackles that prevent them from taking more than one step in any direction. The minimum requirements of the federal Animal Welfare Act (AWA) are routinely ignored.

    The lives of baboons, chimpanzees, and other primates used in circuses are a far cry from those of their wild relatives, who live in large, close-knit communities and travel together for miles each day across forests, savannahs, and hills. Primates are highly social, intelligent, and caring animals who suffer when deprived of companionship. Like all animals used in entertainment, primates do not perform unless they are forced to—often by inflicting beatings and imposing solitary confinement. After watching video footage of baboons in a traveling circus called “Baboon Lagoon,” Dr. Robert Sapolsky, a research associate with the Institute of Primate Research in Kenya, said, “[T]raining most baboons to do tricks of the sort displayed is not trivial ... it is highly likely that it required considerable amounts of punishment and intimidation.”(2)

    During the off-season, animals used in circuses may be housed in traveling crates or barn stalls— some are even kept in trucks. Such interminable confinement has harmful physical and psychological effects on animals. These effects are often indicated by unnatural forms of behavior such as repeated head-bobbing, swaying, and pacing.(3)
    The tricks that animals are forced to perform—such as when bears balance on balls, apes ride motorcycles, and elephants stand on two legs—are physically uncomfortable and behaviorally unnatural. The whips, tight collars, muzzles, electric prods, bullhooks, and other tools used during circus acts are reminders that the animals are being forced to perform. These “performances” teach audiences nothing about how animals behave under normal circumstances.

    Beaten Into Submission

    Physical punishment has always been the standard training method for animals in circuses. Animals are beaten, shocked, and w(kršitelj koda)ed to make them perform—over and over again—tricks that make no sense to them. The AWA allows the use of bullhooks, whips, electrical shock prods, or other devices by circus trainers. Trainers drug some animals to make them “manageable” and surgically remove the teeth and claws of others.

    Video footage shot during a PETA undercover investigation of Carson & Barnes Circus showed Carson & Barnes’ animal-care director, Tim Frisco, as he viciously attacked, yelled and cursed at, and shocked endangered Asian elephants. Frisco instructed other elephant trainers to beat the elephants with a bullhook as hard as they could and to sink the sharp metal bullhook into the animals’ flesh and twist it until they screamed in pain. The videotape also showed a handler who used a blowtorch to remove elephants’ hair as well as chained elephants and caged bears who exhibited stereotypic behaviors caused by mental distress.
    Cole Bros. Circus, formerly known as “Clyde Beatty–Cole Bros. Circus,” has been cited repeatedly by the U.S. Department of Agriculture (USDA) for animal welfare violations. According to congressional testimony given by former Beatty-Cole elephant keeper Tom Rider, “[I]n White Plains, N.Y., when Pete did not perform her act properly, she was taken to the tent and laid down, and five trainers beat her with bullhooks.” Rider also told officials that “[a]fter my three years working with elephants in the circus, I can tell you that they live in confinement and they are beaten all the time when they don’t perform properly.”(4)
    Former Ringling Bros. employees have reported that elephants are routinely abused and violently beaten with bullhooks. Archele Hundley, who was an animal trainer with Ringling Bros., says that she worked with the company for three months and quit after she allegedly saw a handler ram a bullhook into an elephant’s ear for refusing to lie down. Ringling Bros. “believes that if they can keep these animals afraid, they can keep them submissive,” Hundley said. “This is how they train their employees to handle these animals.”(5)
    In 2009, PETA recorded Ringling Bros. employees for many months and in numerous U.S. states. Eight employees, including the head elephant trainer and the animal superintendent, were videotaped backstage repeatedly hitting elephants in the head, trunk, ears, and other sensitive body parts with bullhooks and other cruel training devices just before the animals would enter the arena for performances. A tiger trainer was videotaped beating tigers during dress rehearsals. Video footage from the investigation can be viewed at RinglingBeatsAnimals.com.
    In lieu of a USDA hearing, Feld Entertainment, Inc. (the parent company of Ringling Bros.), agreed to pay an unprecedented $270,000 fine for violations of the AWA that allegedly occurred between June 2007 and August 2011.(6)

    Animals Rebel

    These intelligent captive animals sometimes snap under the pressure of constant abuse. Others make their feelings abundantly clear when they get a chance. Flora, an elephant who had been forced to perform in a circus and was later moved to the Miami Zoo, attacked and severely injured a zookeeper in front of visitors.(7) As Florida police officer Blayne Doyle—who shot 47 rounds into Janet, an elephant who ran amok with three children on her back at the Great American Circus in Palm Bay—noted, “I think these elephants are trying to tell us that zoos and circuses are not what God created them for ... but we have not been listening.”(8)


    What You Can Do


    As more people become aware of the cruelty involved in forcing animals to perform, circuses that use animals are finding fewer places to set up their big tops. The use of animals in entertainment has already been restricted or banned in cities across the U.S. and in countries worldwide. For instance, Bolivia, Greece, Israel, Peru, and Sweden have banned the use of all animals in circuses, and Britain has prohibited the use of wild animals in traveling circuses.(9,10)
    Take your family to see only animal-free circuses, such as Cirque du Soleil. PETA can provide you with literature to pass out to patrons if a circus that uses animals comes to your town. Find out about state and local animal protection laws, and report any suspected violations to authorities. Contact PETA for information on ways to get an animal-display ban passed in your area.


    References
    1) Ringling Bros. and Barnum & Bailey Circus, “Circus Figures: The Numbers Behind ‘The Greatest Show on Earth,’” Feld Entertainment, Inc., 2007.
    2) Robert Sapolsky, letter to PETA, June 2004.
    3) Randi Hutter Epstein, “Circus Life Drives Animals Insane, Two British Rights Groups Contend,” The Associated Press, 24 Aug. 1993.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    zlostavljanje slonova za potrebe cirkusa http://www.peta.org/tv/videos/graphic/86648813001.aspx

  9. #9
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    cure, ajde pls ostavite temu "mučenje životinja" za eventualno filozofski kutak, ovdje nek se piše u skladu s nazivom teme.
    dakle da li je tko bio i koji su dojmovi?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    cure, ajde pls ostavite temu "mučenje životinja" za eventualno filozofski kutak, ovdje nek se piše u skladu s nazivom teme.
    dakle da li je tko bio i koji su dojmovi?
    hoces reci da je ljupko i veselo uciti djecu da budu neosjecajna za patnju zivotina koje se na silu koristi kao zabavljace ljudi koje boli briga sto je zivotinja prosla jer se moze pod satoron sa grupom istih takvih pljeskati rukicama dok te zivotinje pokorno odradjuju svoju pokoru?

    najs

    no eto, stigne svakog svoja karma a ti svakako obavijesti istomisljenike kako ste veselo odgledali te jadnike (obrati paznju kako su celavi i premoreni, kako su bezvoljni. i pljescite veselo rukicama na takav prizor jer u pozadini ide muzika)
    Posljednje uređivanje od stray_cat : 06.10.2013. at 13:56

  11. #11
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    OK, Stray, mislim da smo svi shvatili. ajd malo lakše s tim.
    Znaš kako se kaže, lijepa riječ i željezna vrata otvara.
    Ovakvim načinom (kao i tamo na amsterdaminom topiku) samo radiš svom cause (s kojim se u potpunosti slažem) medvjeđu uslugu.

  12. #12
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Igrom slučaja smo bili, kad smo stigli mm je čekao u tzv loži, mjesto uz pozornicu.
    Kad sam to vidjela već me je bilo onako strah, preblizu, mala pozornica i nikakav odmak od posjetitelja, a kad su konji izletjeli van munjevitom brzinom sledila sam se od straha.
    Pomakli smo se u zadnje redove.

    Imaju guske, peseke, krave, ponije, velike konje, magarce i neznam što još. Strašno kako su izdresirani, krave, nisam mogla vjerovati...to mi nije bilo ugodno gledati, a ostalo je bilo relativno u redu. Od čovjeka sa vatrom, klaunova i dobrih artista.

  13. #13
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    zivotinjama nije mjesto u cirkusu, nije im prirodno raditi sve to na sto ih mucenjem prisiljavaju.
    osim što nisu imali izbora, nije li tako i s artistima?
    nije baš prirodno ni hodati po žici, ni visjeti s trapeza...
    a možda ni oni svi nisu imali izbora.
    a i iza njihovih uspjeha, sati i sati mučenja su.
    dijele istu sudbinu s tim guskama i kravama i psima, više manje.

  14. #14
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Oka, kolika je cijena karte?

  15. #15
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    80kn odrasli, a 60 dijete,
    loža 20kn više

    baš sam sad mm-a pitala jer je on prije kupio, puno je, a to nam je baš bilo slavlje za rodjendan

  16. #16
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Lako za zivotinje , moj razlog izbjegavanja cirkusa su - klaunovi . Ta bica mi uopce nisu simpaticna.

  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Jel' zima? Ima li zena u sljastecim lijepim kostimima? Kakve su to stvari s kravama, jel' pregrozno? Koliko traje predstava?

  18. #18
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Mi isto razmislajmo da odemo, nismo duuugo bili u cirkusu.

  19. #19
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ni ja ne volim kalunove
    podsjećaju me na hororce
    ma zapravo, uopće ne volim cirkuse...

    nego, da pripomenem, stray, please smanji malo doživljaj. thx

  20. #20
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ima cura u kostimu koja ima fenomenalan šou moram priznati,
    a ovi dečki što se klaunova tiču isto su odlični. ustvari sve mi je bilo ok osim te blizine podija i tih životinja i dužina predstave, dosta dugo traje da čak ima i mala pauza.

    Nemoj me molim te pitati što životinje rade pogotovo krave, one ionako prirodno tužna pogleda...

  21. #21
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    a sudjeluje li i mali klaun od 5 godina? kad već pišemo o klaunovima...

  22. #22
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Andream koja pitanja vadiš iz rukava kao da si bila.
    Sudjeluje mali dečko na kratko.

  23. #23
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    A vidiš što je moć reklame...

  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Jel' zima unutra, kako se treba obući? Pretpostavljam da nema nekog grijanja...

  25. #25
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Sad neznam, krajem osmog bi se premrzli da nismo uzeli sa sobom.

  26. #26
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Cure u koje doba se "predstave" u tjednu i kad vikendom?
    Ne mogu pronači.

  27. #27
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    vidi moj link gore

  28. #28
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Hvala! Jesi bila?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Ni ja ni moje dijete ne volimo klaunove al ovi su bili super,zabavni i ne napadno našminkani i obučeni. Isto me kao i oku smetalai uplašila blizina pozornice od gledatelja u prva 2 reda. Al frka me bilo i za Natašu-curu koja je radila čuda na užetu.bez zaštite,došlo mi je da tipu koi ju je vrtel kažem da uspori.
    Inače ,ujupni dojmovi za -5.
    Po našem zakonu samo domaće životinje mogu bit u cirkusu.

  30. #30
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

  31. #31
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala! Jesi bila?
    Ne, još važemo bi li-ne bi.

  32. #32
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    ja sam bila sa klincima od 1,5 godine i 4,5 godine kad su bili kod nas u gradu i oduševili se i oni i ja koja nikad nisam bila u crikusu.
    predstava je trajala 2 sata s pauzom od 15 minuta gdje smo mogli dragati životinje i slikati se na magarcu i uz peseke. (plaća se)
    predstava je bila super, njih dvoje su gledali bez treptanja
    poslje je još bilo jahanje (plaća se) na onim mini ponijima al mi smo otišli doma jer smo bili gladni.
    prije predstave kroz šator se prešetava teta sa nekim blještečim drekima (izvlačilicama love), ispred šatora u pauzi se mogu kupiti kokice, slatka vuna i ine pi*darije.
    uzmite jakne, nama je bilo hladno na predstavi u 16 sati iako je vani bilo +22

    sad.vodit raspravu u životinjama i njihovom "mučenju" u cirkusu mi je degutantno sve dok zatvaramo oči i okrećemo glavu od napuštenih, zlostavljanih i odbačenih životinja u lijepoj našoj rvackoj
    ovi su bar maženi i paženi, na čistom, suhom i urednog zdravstvenog stanja (i urednih papira,jer, budimo realni, nebi mogli ni ući u hrv. da ih nemaju)
    u psihičko stanje "jadnih životinja" ne ulazim, jer su vjerovatno u boljem stanju nego neki ljudi oko nas.

  33. #33
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    bili i mi, kad su bili u vžu, ali meni je to katastrofa! ofucani stari kostimi, poluraspadnuti šator - možda je prije 50 godina to i izgledalo nekako, ali ovako mi je ko neka stara ofucana naprlitana baba sve skupa izgleda! "loža" je koma, kad lik pljuje vatru, doslovno je falilo par centimetara da nam se ne zapali kosa, a preko lica sam osjetila val vrućine! iako sam nagonski zaštitila dijete i skočila sa stolica unazad!
    ma da, možda se djeca i vesele tome, ali sve u svemu - jad i bijeda! ne razumijem kako to nekom odraslom može biti imalo zanimljivo i dojmljivo!

    ali možda sam ja preizbriljiva jer sam odrasla u rusiji, gdje su cirkusi gotov u svakom većem gradu, ali oni u velikoj okrugloj zgradi, sa orkestrom, resotranom, garderobom, back stageom gdje se šminkaju klaunovi, gostujućim žonglerima i slično! i da, ima brdo predstava i bez životnija! bila sam u cirkusu i u parizu i u moskvi i u još nekoliko gradova rusiji i ovo je stvarno samo neka blijeda i loša kopije nećega što se zove cirkus
    Posljednje uređivanje od kudri : 11.10.2013. at 15:06

  34. #34
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Slažem se sa kudri, ali to je kad si vidio bolje, a mi ovdje u HR moramo se zadovoljiti i sa mrvicama, šta nam drugo preostaje.

  35. #35
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    lucas, sori, sad sam tek pročitala tvoj post i nije išlo tebi...prihvaćam da je nekome tko je prvi puta u cirkusu, to može biti dojmljivo

  36. #36
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Lucas sad si me ohrabrila! Mi bi svakako išli al me bilo frka da li je dvogodišnjak premalen, eto sad si me razuvjerila
    Ni ja nisam nikad bila u cirkusu pa se baš veselim, kakav je da je, meni će sigurno biti super

  37. #37
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    Koksy, ajd please, napiši dojmove, i ja imam jednog još-malo-pa-dvogodišnjaka (i šestogodišnjaka koji jedva čeka cirkus!), pa me zanima kako je bilo s malcem!
    Koliko traje predstava?

  38. #38
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    predstava je 2 sata, moj skoro 3,5-godišnjak ju je odgledao bez problema...
    njemu recimo akrobatske i žonlgerske točke nisu bile toliko fascinantne jer ne kuži koliko je to ustvari teško... njega je zanimalo kako će teta sići dolje i zašto on sad vrti to uže i tak... ali su ga oduševile točke sa životinjama i klaunovi i motori...
    inače što se tiče životinja - one su jako dobro uhranjene, izuzetno čiste i održavane, išli smo ih gledat u pauzi (plaća se 10kn) i smještene su u ogradama koje su čiste, pune hrane... stvarno su u odličnim uvjetima...

  39. #39
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    lucas, sori, sad sam tek pročitala tvoj post i nije išlo tebi...prihvaćam da je nekome tko je prvi puta u cirkusu, to može biti dojmljivo

    to što kaže oka- kad nisi vidio bolje, moraš se zadovoljiti i mrvicama.
    meni je bilo odlično... ponajviše iz razloga što je meni asocijacija uz klaunove uvijek bilo ono odvratno đubre iz s.kingovog IT pa su mi ovi bili ok....

  40. #40
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    I mi smo bili dok su gostovali kod nas, ja nikada prije nisam bila u cirkusu ali sam sad poklekla pred molbama 6-godišnjaka kojeg su "zeli" plakati po gradu. Kako sam rekla nikad prije nisam bila i nemam s čime usporediti pa mi je bilo skroz ok. Malom je već bilo dosadno pri kraju, najmanje su ga se dojmile akrobatske točke a najviše klaunovi-od onog malog ( ne najmanjeg) je dobio vrečicom kokica u glavu, ja pop...ila ali njemu je i to bilo smiješno. Nemam pojma o kakvim motorima pričate, nas su očigledno zakinuli za to.

  41. #41
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I mi bili. Mojem djetetu je bilo super. Isto tako su ga najmanje oduševile akrobacije, a klaunovi najviše.
    Meni ok. Klaunovi su meni bezveze, akrobatske točke super,...

  42. #42
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    dakle, nema slonova (mi smo u "Dambo" điru)? Ako sam dobro shvatila imaju domaće životinje....

  43. #43
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    nema slonova... niti ne smije biti zbog pravila EU...
    krave, koze, ovce, konji (svih velicina), magarci, guske, psi...

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj jele blond prvotno napisa Vidi poruku
    dakle, nema slonova (mi smo u "Dambo" điru)? Ako sam dobro shvatila imaju domaće životinje....
    zbog cega svoje dijete zelis uciti da je zabavno zlostavljati zivotinj (sam Dumbo je u cirkusu odvojen od mame i zlostavljan)? mislis da je to buduca emocionalno zdrava osoba ako je se od ranih dana uci da je jedini kriterij ono sto je meni zabavno i ugodno?

  45. #45
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Najbolje o cirkusima da se diskutira preko PP-ova, jednako tako i o ZOO-u, pls keep me in the PP loop. Također, molim da mi se ne šalju aktivistički PP-ovi kontra cirkusa i ZOO-a.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.10.2013. at 15:12

  46. #46
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mi idemo u subotu, zanima me ta blizina pozornice. Kako su smještena sjedala? Nebi išli u prva 2 reda ali nebi ni u 3.-4. ako su u razini pozornice jer se bojim da klinci neće dobro vidjeti. Ili? Znači gdje je najbolje sjest a da nismo ni preblizu ni predaleko i da imamo neki prolaz ako dvogodišnjaku bude dosadno ili mu se piški ili nešto treće..?

  47. #47
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Znači, NE u 'ložu', već prvi red 'normalni', to ti je malo povišeno tako da ti ne smetaju ljudi iz lože, odnosno,
    postepeno se povisuju sjedala, tako da gdje god da sjedneš vidiš.
    A uostalom to ti je tako malen prostor da je nemoguće da ne vidite.

  48. #48
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mi smo sjedili u zadnjim redovima i vidjelo se apsolutno sve.
    Pokazalo se kao pun pogodak, jer npr. konji neminovno imaju određeni miris, a moje dijete je osjetljivog nosa.
    Isto tako ne ulijeva mi povjerenje da mi konji i krave skaču oko glave, bez zaštitne ograde.

    Kako oka kaže - mali prostor i vidi se s bilo kojeg dijela.

  49. #49
    seven of nine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb, Mlinovi
    Postovi
    135

    Početno

    svasta!
    patnjû zivotinja smatrate trivijalnom,osobu koja vas upozorava na to aktivîstkinjom?!
    neke od vas su nazivane " mîlitantnim rodama" i znate kako je tesko mijenjati svijè(s)t, ali oçito imate razumijevanja samo za sebe.
    ñisu to gluposti, glupo je u danasnje vrijeme zatvarati oci i pretvarati se da ñema problema.
    glupo i licemjerno.
    i da, beba slon pati kao sto bi u tim okolñostima patilo i ljudsko dijete ( znanstveno dokazano).

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj seven of nine prvotno napisa Vidi poruku
    svasta!
    patnjû zivotinja smatrate trivijalnom,osobu koja vas upozorava na to aktivîstkinjom?!
    neke od vas su nazivane " mîlitantnim rodama" i znate kako je tesko mijenjati svijè(s)t, ali oçito imate razumijevanja samo za sebe.
    ñisu to gluposti, glupo je u danasnje vrijeme zatvarati oci i pretvarati se da ñema problema.
    glupo i licemjerno.
    i da, beba slon pati kao sto bi u tim okolñostima patilo i ljudsko dijete ( znanstveno dokazano).
    Nadam se da svi vi koji upozoravate na patnju dresiranih životinja ne jedete meso ni jaja, jer za razliku od životinja u supermarketu - ove su žive, nisu im podrezane noge za vrijeme života, ne žive u kavezima manjim od njihovog tijela, ne daje im se kemija kako bi nosile jaja svaki božji dan... manje više dijele uvjete kao i njihove ljudske kolege. I da , divlje zvijeri su zabranjene u EU, pa se radi o domaćim - baš onim koje djeca obično sretnu u Konzumu, fino upakirane u najlon.
    Mi idemo večeras pa bum napisala dojmove.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •