Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Kravlje mlijeko, jaja...

  1. #1
    unadomina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    73

    Početno Kravlje mlijeko, jaja...

    Sigurna sam da ima razgovora na ovu temu, ali nemam puno vremena tražiti, pa vas molim, ako je potrebno, preusmjerite me...

    Naime, curica mi ima 12 i pol mjeseci, od mlijeka pije adaptirano (dvije bočice dnevno) i zanima me kad se i kako prelazi na kravlje mlijeko?
    Šta se jaja tiče, neki dan sam joj prvi put dala malo, malo žumanjka, kad da joj dam bjelanjak?

    Inače jako lijepo jede, moglo bi se reći samostalno jer najviše voli hranu u komadićima sama uzimati, sve manje podnosi hranjenje na žličicu (eventualno ujutro dok je još pospana)... Ne znam kako joj na taj način davati žitarice, po tom pitanju sam neznalica, jedino što imam su neke žitne kašice (u kutijama) koje naravno ne može rukama uzimati i jesti...

    Priznajem da sam malo paranoik po pitanju davanja djetetu većih komada hrane u ruku pa kad vidim da neko dijete sličnog uzrasta kao moje tako jede zgrozim se od straha, iako sam primjetila da moja cura pametno jede, ako naleti na veći komad npr. kruha, sama ga raskomada ili izbaci iz usta. Znam da ne treba žuriti, ali mislim da sam ipak malo previše u strahu pa me zanima vaše mišljenje i o tome.

    Hvala vam!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    Ja sam kod starijeg prešla na kravlje s godinu dana, kod mlađeg puno kasnije (godinu i pol). Kažu da kad krene u jaslice mora već pit krevlje mlijeko. Mlađi mi je imao reakciju na kravlje i to u obliku bijelih (bež boje) stolice, jedino ako je popio više od 2 dcl mlijeka. Zato sam mu miješala adaptirano s kravljim, s time da sam mu povečavala količinu kravljeg mlijeka. Tako sam počela i starijeg privikavat na kravlje.

  3. #3
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ja sam svome dala kravlje mlijeko sa 11 mjeseci, jer je krenuo u jaslice sa 11 mj i 3 tjedna. Punomasno čisto mlijeko od Veronike pola deci. Imao je reakciju proljev i dan danas (2 godine) ima takvu reakciju pa kravlje mlijeko pije samo u jaslicama. Doma kozje.

    Jaje - par dana kuhani žumanjak, sljedeći tjedan par dana kuhani bjelanjak, malo u nekom drugom jelu. Nije imao reakciju, ali je poslije imao reakciju na pečeno jaje (crvene fleke oko usta). Sjećam se da sam jaje davala ujutro tako da bi eventualna reakcija bila vidljiva tijekom dana, a ne da ga moram voditi u hitnu u 2 ujutro.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •