Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: Na koji dan ciklusa ovulirate? Iskustva molim vas!

  1. #1
    bebita91 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    8

    Početno Na koji dan ciklusa ovulirate? Iskustva molim vas!

    Drage cure,zene, ako ikako mozete podijeliti iskustva samnom bila bi vam zahvalna! Znaci imam 22 godine i neredovite cikluse. Nemam PCOS,takoder nemam ni problema s Tsh (stitnjacom) . Vadila sam hormone i sve je u redu.Ginekolog govori da je povezano s stresom (studentica sam). Pijem vrkutu i ulje nocurka u kombinaciji jer jako dobro djeluje na ovulaciju i mensturalni ciklus. Medutim ovaj mjesec sam ovulirala na 28 dan. Koristila sam LH trakice i jasno mi je pokazalo dvije crte s tim da je jedna tamnija od kontrolne,to je pozitivno. I skuzila sam jos po sluzi. Pa me zanima jeli jos netko ima takva iskustva?Na koji dan vi ovulirate? Nisam jos mjerila bazalnu temperaturu jer imam LH trakice pa mislim da mi nije potrebno. Pokusat cemo radit na bebi pa se mislim ocemo li se bacit na "posao" hvala vam unaprijed!

  2. #2
    Deneris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    5

    Početno

    Meni je recimo mjerenje bazalne zakon! Toplomjer mi stoji pokraj jastuka i čim se probudim-mjerim. Prešlo mi u rutinu
    Što se ovulacije tiče, nemam pojma koji će mjesec biti koji dan! Zato i mjerim bazalnu...

  3. #3
    bebita91 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    8

    Početno

    Ja sam pocela koristiti ovulacijske trakice pa se po njima ravnam. Ali mogla bi i bazalnu . S kakvim toplomjerom mjeris bazalnu temperatura? Digitalni?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ..Sibenik...
    Postovi
    46

    Početno

    ja sam pocela isto mjeriti ..sa obicnim ...svako jutro ...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    15

    Početno

    draga bebita, ja cijeli život imam produžene cikluse, koji traju uglavnom oko 35 dana, nekad 30 (rijetko), nekad i 40, što znači da ovulacija nastupa oko 20-og dana (u ciklusu od 35 dana). prošla sam sve moguće testove, bilo je sumnje na pcos i svašta nešto, ali se na kraju ispostavilo da je ''papirnato'' sve u redu. koji je uzrok tako produženim ciklusima, nikad nisam saznala...
    i ja sam pila vrkutu i marulju jedno vrijeme i nakon nekog vremena (možda mjesec, dva) ciklusi su se doista bili smanjili na nekih 30 - 33 dana, od onih uobičajenih 35 - 40.
    nisam imala problema sa zatrudnjivanjem, samo je malo dulje trajalo (cca 6 mjeseci), upravo zbog toga što i sam ciklus dulje traje, pa mi s produženim ciklusima imamo nekoliko šansi godišnje manje za zatrudnjivanje od onih s regularnim ciklusima.

    vidim da si dobro informirana i da si se dobro naoružala. prati ovulacije i dalje i ne vjerujem da će biti problema. sretno!!!

  6. #6
    Sandra1971 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    994

    Početno

    Bebita, meni su par godina ciklusi bili 22-24 dana, O 7-8 dan... Početkom godine ciklusi su počeli biti 28 dana, O i dalje 7-8 dan... Unazad 3 mj.ciklusi 28 dana, a O u rujnu 9 DC, u listopadu 11DC, a ovaj mjesec mi je evo danas 16DC i sad idem od gonekologice koja kaze da bi O mogla biti sutra... Eto, koristim samo LH- trakice već 2 god....

  7. #7
    Tayla avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Jug
    Postovi
    405

    Početno

    Imam redovne cikluse i uvijek ovuliram oko 14. dana ciklusa. Inače pratim i sluz, te temperaturu mjerim svako jutro.

    Razmišljam kupiti i maybe baby mikroskop, za svaki slučaj.

  8. #8
    Sandra1971 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    994

    Početno

    Tayla ako si iz Zg, imam ja maybebaby kojeg se želim riješiti

  9. #9
    Tayla avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Jug
    Postovi
    405

    Početno

    Nisam iz Zagreba, ne znam jesu li mi uključeni PP, jer sam nova. Mogu li ti se javiti na PP čim mi uključe tu opciju? Možda se svejedno možemo dogovoriti nešto. Brat mi studira u Zg.

  10. #10
    Sandra1971 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    994

    Početno

    naravno

  11. #11
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    30-32 ciklusi a ovulacija od 15-17 dana

  12. #12
    bebita91 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    8

    Početno

    Hvala vam drage moje na odgovorima sad mi je lakse malo... Ilaria vidim da dijelimo slicno iskustvo. Idem na redovite preglede kod ginekologa ali svaki put je sve u redu. Nemam sto vise pregledati tako da samo mjerim s LH trakicama ovulaciju i vjerujem da ce biti sve u redu. Prosli mjesec smo pokusali ali nista se nije dogodila. ovaj mjesec nove pobjede. Nadam se da ce se svima nama koje planiramo trudnocu ostvariti zelja

  13. #13
    bebita91 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    8

    Početno

    I ovaj mjesec LH trakice pokazuju ovulaciju na 23 dan ne preostaje nista drugo nego baciti se na posao hehe

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    15

    Početno

    Sretno Bebita!!

  15. #15
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    13-14 dc.

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Ajoj, ovaj topic me podsjetio na mladost... Godinama sam se služila Billingsovom jednostavnom metodom praćenja cervikalne sluzi: http://www.billings-centre.ab.ca/

    Ovulacija oko 12. dana (imala sam kratak ciklus, relativno redovit, a odstupanja su se mogla predvidjeti baš zahvaljujući toj metodi).

  17. #17
    onalie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    38

    Početno

    meni se čini da sam jedina kojoj nisu došle lh trakice,vec 4 put prek onlajn naručivanja ,s obzirom na kratke cikluse(24dana) ,dan nakon zavrsetka M,odmah vodenkasti iscjedak,tj.5 dan nakon M i traje jedno 6 dana,moj savjet je da si na mobu instalirate aplikaciju,,Moj kalendar,, -jako dobra stvarčica,pamti sve,od BT,M,O,simptoma,možeš upisivat kronološki šta god ti padne na pamet,i uvijek ti je pri ruci

  18. #18
    Tayla avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Jug
    Postovi
    405

    Početno

    Ovaj mjesec je ipak ovulacija bila 12. dan ciklusa

  19. #19
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    od 10 do 14 dc i u skladu tim ciklusi su od 26 do 30 dana..
    Uvjek imam specifične bolove dok folikuli rastu( posljedica brojnih punkcija jajnika) + sluz tak da i bez doktora znam kad je O

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    9

    Početno

    Gdje kupujete te trakice za ovulaciju ?

  21. #21
    onalie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    38

    Početno

    uglavnom preko e-buya,jer su ode preskupi,-5 kom oko 90 kn,a tam možeš dobit trostruko više za manje novaca

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    3

    Početno

    ciao cure evo ja sam jedna od ona sa policističnim jajnicima i problemima sa zatrudnjivanjem!

  23. #23
    crna-ovčica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    <3 RI <3
    Postovi
    134

    Početno

    moji ciklusi traju 28 il 29 dana, a ovuliram od 17 -21 dc..nema pravila

  24. #24
    bebita91 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    8

    Početno

    Hello cure..hvala vam na odgovorima ja trakice narucujem preko ebaya... Iz engleske mi dodu i nikad nisam imala problema. Ovulacija mi i dalje ovisi od ciklusa do ciklusa... Nekad je imam nekad stvarno kasni. Ginelolog mi je preporucio klomifen da se ubrza proces...vidit cemo ) nadam se uskoro plusicu jednom.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Curke, trebam pomoć.
    Zanima me je li moguće da folikuli tj jedan od njih koji su na 12. dan ciklusa bili veličine 0,96x1,07 i 0,94x0,84 narastu do 15. dana ciklusa do veličine dovoljne za ovulaciju. Zanima me to jer mi je trakica LH u potpunosti tamna a temp mi je danas pala na 35,9 tj ispod svih do sada mjerenih temperatura ovaj ciklus što bi ukazivalo na moguću ovulaciju. Jako želim ovulaciju pa se možda hvatam za slamku iako mi endometrij nije baš reprezentativan tj. 12. dan ciklusa bio je bijednih 4,3 mm i homogen, je li moguće da se i on promijeni za svega 3 - 4 dana i postane deblji i trolinijski ili je sve to skupa ravno znanstvenoj fantastici.
    Zaboravila sam napisati da su mi ciklusi zbrčkani i da dojim još uvijek i da traju od 30 dana do 34.
    Posljednje uređivanje od margaretica : 24.03.2014. at 16:58

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Nitko mi nije imao srca reci da nista od toga

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    ako itko pogodi kad ovuliram dobije sladoled.
    moji ciklusi su 26-90 dana.
    često da bi uopće dobila menstruaciju moraju mi dati lijekove, jer nemam po 3 mjeseca.
    ne znam kako sam uopće uspijela 2x ostati trudna prirodno.

    ako kojim slučajem i odovuliram završim na hitnoj jer imam jake bolove.
    blago ženama koje znaju kad ovuliraju.

  28. #28
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    kod mene 13-14-15dc uglavnom

    Citiraj margaretica prvotno napisa Vidi poruku
    Nitko mi nije imao srca reci da nista od toga
    da...nažalost mislim da si u pravu...
    Posljednje uređivanje od Argente : 01.04.2014. at 19:00

  29. #29
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Ja sam mjerila bazalnu i tako saznala da ovuliram obično 13. DC. U ciklusu u kojem sam ostala trudna nisam mjerila BT, a ovulirala sam negdje 19.-20. dan. Toliko o tome.

  30. #30
    mabo1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    44

    Početno

    Prema ciklusu koji mi je od 24-26 dana ovulacija mi je na 10-14 dan.Znam kada me počnu jajnici razvaljivati da je počela O,i ima sluzi ko u priči

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    Na plivazdravlje.hr postoji kalendar ovulacije koji je odličan jer vam mailom dolaze obavijesti koji dani su plodni, s tim da piše kad je jako plodno i najplodnije razdoblje...

  32. #32
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    17 dc. Imam duge cikluse.

  33. #33
    ivekica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Obično 15 dc.

    Sve to ovisi od žene do žene. Prijateljica je ostala trudna za vrijeme menstruacije kad su minimalne šanse, tako da...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    124

    Početno

    Pozdrav ! oprostite na ''osvjezavanju'' teme,zanimalo bi me Vase misljenje ...neznam kamo da postavim pitanje,a tema ovulacija je zakljucana...Na 18.dan ciklusa osjetila sam bol u desnom jajniku,kao da me presjeklo,i nakon toga mi se pojavio vodenasti iscjedak.Od tada osjecam kao da ''curim'',stalan osjecaj vlaznosti,a nema uopce sluzi da bih ju mogla uzeti medju prste,tj ima je malo ali nije bijela nego bas prozirna.Ali imam taj osjecaj koda cuuuriiim...Na gacicama mi zna ostati trag kao da imam iscjedak,neznam kako da objasnim...Jel to znaci da je bila ovulacija? inace prestala sam piti diane u prosincu i sljedecu mengu sam dobila 8.2. uz Duphaston 3x1,5 dana,trajala 6 dana i grcevi me svih 6 dana mucili....pocela sam piti stolisnik,ulje nocurka sam uzimala od 5.do 15.dana ciklusa...papa uredan,pcos nemam,na svakom jajniku po jednu vodenu cistu imam,koje su trebale puknut uz duphaston.Jesu to mozda ciste puknule pa su bili grcevi? Hvala svima unaprijed i zelim vam puuuno + i saljem vam puno pozitivnih vibrica

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ankica dobrodosla!
    zasto si prvu menstruaciju nakon kontracepcijskih izazivala duphastonom? zbog cisti?
    za iscjedak ti nazalost ne znam puno reci, pred ovulaciju bi trebao biti vodenasti ili eggwhite (kao bjelanjak - proziran, nije bijeli) kojeg neke cure nemaju uopce.
    mozda da pocnes mjeriti bazalnu tjelesnu temperaturu, tako ces znati vise o ciklusu...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    124

    Početno

    zato sto nije bilo nikakvih naznaka da cu uskoro dobiti,cak ni nakon 45 dana,osim grceva koji su me mucili dva tjedna i napuhnutosti...test na trudnocu je bio negativan,gin mi je reako da nisam dobila menstruaciju zbog te dvije vodene ciste i da ce se nakon duphastona sve izregulirati.....nadam se da ce mi ovaj ciklus biti uredan i da cu uskoro ugledat + na testu

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    124

    Početno

    bazalnu sam pocela mjeriti tek ovaj ciklus,tocnije od 11.dana i odtad je 36,4 stupnja...jucer i danas 36,5
    narucila sam si i LH trakice,valjda bu pomoglo

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Meni je fertilityfriend.com super bio za pracenje temperature, ima jako puno mogucnosti, pogledaj, mozda ti se svidi.
    Sretno!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    124

    Početno

    Hvala bubekica ! evo 20 dc,opet me probolo,iscjedak proziran i rastezljiv,nadam se da je O .... Hopsali smo za svaki slucaj hihi i pitala bih jeli koja od vas tijekom odnosa u vrijeme O osjecala neke lagane bolove,tipa kao da se sve dole spustilo jos nize,i imate osjecaj da ce sve iscurit ? I sad evo par sati nakon odnosa imam isti osjecaj kao kad dobim M,iste te bolove ( cak me i noge bole kad dobim,tak je i sad,i cike su mi teske od sinoc)pristici mi iskocili kako i inace prije M znaju...a rano je za M,bar tako mislim,ipak je 20dc :/

  40. #40
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Nisam obraćala pažnju na to kak se osjećam za vrijeme O. Meni je zadnji put bila 21dc, tako da - zašto ne, nekima je kasnije.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Da li je moguca trudnoca ako je dečko svršio u mene u toku drugog dana menstruacije? Molim hitan odg

  42. #42
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Ovo za iscjedak... Meni kad je gin dala metformin odma poceo iscjedak prozirni, a bile su dvije folikule na ultrazvuku, tak da sam ja to povezala s pucanjem tih folikula.
    Iduca 2 ciklusa sam isto primijetila takav prozirni rastezljivi i zapisala si i ispalo taman 14 dana pred menstruaciju. Eh sad nazalost do trudnoce ipak nije doslo iako smo hopsali taj dan.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    sljokica trebalo bi hopsati dan-dva prije ovulacije, da spermici docekaju js koja brzo propada ako je nema tko "zabaviti".

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    41

    Početno

    tek oko 20 dc a detektiram je trakicama,mjerenjem bazalne a i po bolovima i sluzi se skuži

  45. #45
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ja imam jedno pitanje ako. Znam da ce zvucati malo glupo al radije pitam vas nego da se koristim raznim programima. Dakle, ciklus mi je 26-28 dana. Nekad ovak nekad onak. Ugl. nemam neka odstupanja a M mi uglavnom dode ili tocno na dan ili dan ranije/kasnije i traje po 6 dana. Moje pitanje je, ako se uzmu u obzir samo ovi podaci, na koji dan mogu racunati da mi je ovulacija? Onako skolski 14 dana od posljednje mi je malo neobicno obzirom da mi ciklus nekad bude 26 nekad 27.

  46. #46
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Uvijek gledaj par dana prije i kasnije..oćekuj oko 14dc.. ako nisi sigurna uzmi si Lh-trakice super stvar za otkrivanje ovulacije..meni puno pomažu.

  47. #47
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    13. dan

  48. #48
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Idem se informirati o Lh trakicama. Ja sam mislila onak, taj tjedan kad je O svaku vecer akcija i to je to haha.
    Ives, sori kaj te secem s teme na temu i od srca hvala na odgovorima. Kaj da ti kazem....informiram se

  49. #49
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Ima li netko duze cikluse, da podijeli iskustvo? Moji su u prosjeku 35 dana pratim LH trakice,25 DC sam i peak još nisam uhvatila. Jel moguce mozda da nema ni ovulacuje ovaj ciklus?

  50. #50
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Meni su se produžili. Zadnji 37 dana. Ne kužim što se dešava, ali očito neka zbrka s hormonima. Ne znam trebam li ići provjeriti, tj. može li mi to nekako negativno utjecati na reproduktivan sustav? I izgubila sam bol u cicama koja je uvijek prije bila u drugom dijelu ciklusa.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •