Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Može li se pretjerati s nutkanjem cice?

  1. #1
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno Može li se pretjerati s nutkanjem cice?

    Pozdrav svima!

    Vec dulje pratim forum, novopečena sam mama (curica ima 3 mjeseca) i zbilja sam zahvalna što forum postoji, spasio me je u početničkim danima velike nesigurnosti.

    Molim iskusne mame i savjetnice da mi pomognu oko jedne dileme.

    Ja nisam sigurna radim li ispravno, budući da moja beba nije baš plačljiva i ne negoduje puno. Isključivo dojimo, ali ja često njoj nudim cicu bez da ona traži. Dakle, uvijek joj dam kad primijetim da je ili nemirna ili gura šakicu u usta, pratim te rane pokazatelje gladi. No, ponekad kad mi se učini da bi možda mogla jesti ja joj malo ponudim, pa vidim hoće li ili neće. Je li to krivo?
    Jer to ne bi po definiciji bilo dojenje na zahtjev budući da joj ja nutkam prilično često, čak i kad ne zahtijeva.

    Podoji su relativno kratki, dojimo svakih sat i pol cca. Ima puno popšanih i pokakanih pelena dnevno. Općenito je vesela i živahna.

    Prvi mjesec je dobila 1100, drugi 900, sad samo 500 pa su me naručili na vaganje za tjedan dana. Malo se brinem je li to premali dobitak i može li biti rezultat ove moje taktike?

    Hvala

  2. #2
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ne radiš ništa krivo.

    Normalno je da dijete nakon prva 2 mjeseca života dobiva manje nego prije.

    Ja bih rekla da je sve u redu.

  3. #3
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    dijete na razne nacine pokazuje da zeli sisu, a ako ju ne zeli, nece je uzeti, tako da zapravo dojis na zahtjev

  4. #4
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Uh, super. Sutra još to vaganje, valjda je dobila koji gram.

    Hvala!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Kioto, mi smo isto tako, taman sa 2ipo mjeseca sam vec skuzila njene znakove kad njoj mozak pocne davat signale da je gladna pa bi joj dala sisu I prije nego li bi pocela plakat ili mahnito stavljat rukice u usta, jer dojiti ju tako nervoznu uz vrisku nikad nije bilo lako....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •