Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Novopočena mama treba savjete za ring-sling!

  1. #1
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno Novopočena mama treba savjete za ring-sling!

    Imam malecku od 5 tjedana i ring sling od PixieKida. Super mi je i njoj se generalno sviđa, no.. iako je uspjevam montirati unutra, nikako da mi sjedne onako do kraja!



    Evo mojim nedoumica (nosimo se u položaju prsa o prsa):

    1. nikako ne uspjevam narihtati da joj marama podržava glavu, ili možda se meni samo čini da joj glava previše može mrdati unutra? stavim joj gornji rub marame na vrat, ali ne uspjevam složiti da joj podržava donji dio glave - ako bi to trebalo tako funkcionirati?

    2. ona mi stalno curi na stranu suprotnu od ringa. ja je na početku namjestim ravno i na sredinu, a ona s vremenom završi koso (s ramenima na strani suprotnoj od ringa). glavu obično nagne prema ringu i nekako mi izgleda polomljeno tako - ne znam može li joj takav položaj naškoditi? i kako to izbjeći? nije da ne zategnem maramu, meni se čini prilično čvrsto, u stvari mislim da čak više ni ne ide.

    3. sam ring mi se stalno pomiče iz idealnog položaja - na početku ga namjestim ispod ramena i tkaninu da mi obgrli rame, ali nakon malo hodanja ring završi na sisi, a marama visoko uz vrat

    Ne znam gdje griješim, stalno gledam video upute ali fale mi ove finese. Nadam se da će se naći neka iskusna dobra duša i pomoći nam da nošenje dignemo na slijedeću razinu!

  2. #2
    Ivac avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    44

    Početno

    ja sam svoju malu furala u takvom slingu ali tek od 3mj i isto sam u početku imala dosta problema dok nisam skužila i prilagodila se... nemam ti neki pametan savjet za reći osim da probaš kontaktirati ženskice iz pixie kida pa da te one savjetuju. Znam da se tako mala beba može furati i u tom položaju prsa o prsa i da nije bed, ali ja bi ju rađe za početak furala u ležečem; koljevka položaju pa kasnije u ovom prsa o prsa. A što se tiće toga da ti se ring pomiće to se i meni događalo dok nisam uhvatila grif, nešto nisi dobro napravila, a ovako napamet ne znam što..., jer znam da kad sam se izvježbala to mi se više nije događalo.

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni se čini da sling nije dovoljno stisnut
    dakle, stisni ga skroz skroz SKROZ uz sebe, tako da bebu moraš UGURATI u njega
    e onda ti se neće kasnije micati niti bježati niti visiti

  4. #4
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    meni se čini da sling nije dovoljno stisnut
    dakle, stisni ga skroz skroz SKROZ uz sebe, tako da bebu moraš UGURATI u njega
    e onda ti se neće kasnije micati niti bježati niti visiti
    x
    i ja mislim da nije dovoljno zategnut
    ja sam svoje dijete nosila u slingu od 4. tjedna

  5. #5
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Jupi, hvala na odgovorima, dugo nije bilo pa sam mislila da sam sama s jubituom

    Malo sam dislocirana, tako da ništa od tečaja, radionica i sl.

    Mislite da ga trebam više zategnuti prije neg je stavim nutra ili nakon? Nekak mi se čini da bih je prignječila da je još zategnem..

    Inače, mirna je u slingu i redovito zaspi kad idemo van, ali po kući se rijetko da nositi. Najčešće se izguruje van kad je stavim ili žustro napada sisu
    Jesu li vama dječica odmah prihvatila sling?

  6. #6
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    daj vidi ovaj video, osobno mi je super. www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0
    Iako je ovo marama i to elastična, obrati pažnju kako je ona stisnuta uz tijelo i nema prostora za lampanje.
    Neka ti bar malo pripomogne u shvaćau kako bi trebalo nositi dijete.
    Utipkaj u you tube sling, pa ćeš dobiti zanimljive video snimke.
    Posljednje uređivanje od oka : 24.10.2013. at 21:01

  7. #7
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Oka, super je video.

    No. Pogledala sam već dosta videa o slingu na YouTube, imam i plejlistu i kužim opći princip, ali fale mi detalji da stvar sjedne.

    Valjda nema druge nego pokušaj i pogreška i puno ponavljanja. Što je i onako slučaj pošto je stalno pokušavam nositi po doma, ali ona neće ostati unutra dulje od par minuta. Uglavnom hoće sisati a možda joj je i vruće u ovom od svilenog brokata kojeg imamo.

    Da li netko doji u slingu u položaju prsa o prsa? Je li to uopće moguće? Probala sam je rotirati u koljevku ali mi je baš nespretno i nervira me što mi je samo jedna sisa na raspolaganju!

    Voljela bih čuti vaša iskustva, da li su se malci htjeli odmah nosati po kući ili je bilo privikavanja?

  8. #8
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moji su se nosili od prvog dana, nisu se bunili. mogla sam dojiti u slingu u pozi prsa na prsa, ali samo na jednu sisu . u mei taiju sam mogla dati obje. mozda je stvar u tome da trebas zategnuti sredinu, a ne rubove? ako zategnes rubove a ne i sredinu napravi ti se dzep u koji beba moze onak malo dublje propasti, dovoljno da ti bude neudobno. a gdje si dislocirana?

  9. #9
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Teško je ovako davati savjete o finesama. najlakše je kad ti netko pokaže. Slažem se s curama koje su ti rekla da sling nije dovoljno zategnut. Zapravo, vrlo vjerojatno krećeš s previše prostora između sebe i slinga. Pokušaj ostaviti taman toliko prostora koliko ti treba da sa svojeg ramena spustiš bebu unutra. Pritom neka su ti ringovi visoko na ramenu (spustit će se pri potezanju). Gornji dio slinga (koji će štiti glavicu) neka odmah bude jače stegnut od donjeg ruba (ide ispod nožica). Tako ne moraš previše potezati dio koji ide preko bebinih leđa, a imaš dovoljno materijala ispod nožica da ga dobro provučeš ispod (dobro ga je potegnuti i odozgora, provučeš ruku između bebe i sebe). Kad namjestiš dobro taj donji dio, rukom suprotnom od strane na kojoj su ringovi sa svojih leđa povlačiš što više tkanine, a rukom uz ringove povlačiš rep slinga. Dobro je rep potezati ili uvis ili se sagnuti pa potezati od sebe. Ako je sling u početku dobro složen, tada pomoću repa možeš prema potrebi zatezati različite dijelove slinga. A što se glavice tiče, kad bebu namještaš u sling, tkanina neka ide preko glave ili barem do polovice glave, nikako na vrat. Kasnije, kad beba počinje držati glavu, onda ga možeš spustiti na bebine lopatice ili čak ispod pazuha.
    Meni su najviše pomogle video-upute na Pixie kid stranici i njihova radionica. Najbolje je ako ti tko može pokazati.

  10. #10
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Mikka i Freja, hvala! Freja, hvala na iscrpnom objašnjenju.

    Prostudirat ću pažljivo vaše postove pa javim jesam li se popravila! Danas sam već skužila jednu grešku - nisam napravila u na dnu slinga dosta mjesta za nogice, pa su joj stalno bile nekako glupo skupljene. Sad kad sam joj izmodelirala na dnu ravan i širok prostor lijepo je raširila nogice i mislim da joj je bilo udobnije. Mada još uvijek prostira ako se ne krećemo

    Dislocirana sam na Velebitu, u selu Krasnu.

  11. #11
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Freja, zašto gornji rub ne smije ići na vrat? Znog kontrole glave ili da je ne steže oko vrata?

  12. #12
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Jel ok da ona ima spojena stopala unutra? Ja joj raširim nogice, al ona ih sama opet skupi.

  13. #13
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj macaklinka? prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ok da ona ima spojena stopala unutra? Ja joj raširim nogice, al ona ih sama opet skupi.
    Ne na vrat jer može žuljati. Osim toga, sigurnije je za tako malu bebu da je dublje u slingu. Ja sam pazila da mi rb ne ide preko vrata. Stavljala sam ga ili u razini s vrhom glavice ili smo malo ispod.

    A što se tiče nogica - sad sam zbunjena. U koji položaj ju stavljaš? Ako je prasa-o-prsa i ako je pravilno namještena, nogice vire iz slinga i široko su razmaknute. Nema šanse da ih skupi. Jesi pogledala ovo? Jedino ako stavljaš u buda-položaj. U budi nogice jesu skupljene, tj. prekrižene.

  14. #14
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Gledala.

    Al kolko sam skužila, za malecke je bolje staviti nogice unutra, kao ovdje ili ovdje.

  15. #15
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    možda ti ova fotka pomogne da vidiš kak treba bit zategnuto i kak trebaju biti noge
    https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...95787675_n.jpg

  16. #16
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj macaklinka? prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ok da ona ima spojena stopala unutra? Ja joj raširim nogice, al ona ih sama opet skupi.
    i ako može skupiti nogice, to je još jedan znak da nisi dovoljno stegnula

  17. #17
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Kad stavljam maloga u sling , polozaj koljevka, onda mu nogice i tijelo lijepo uđu a glava ne stane Ringovi su mi malo ispod ramena.. ja vise stvarno ne znam kako da ga uguram unutra, vristi i baca se..

    Molim vas par savjeta sta da radim, dal da zategnem slung i ostavim malo mjesta pa ga guram unutra, da ostavim vise pa kasnije stegnem.. Sa koliko ide prsa na prsa?

  18. #18
    more avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    zapadna Istra
    Postovi
    134

    Početno

    http://www.pixiekid.com/upute.pdf

    meni su ove upute bile najkorisnije, pa vidi ako će ti išta pomoći

  19. #19
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj more prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.pixiekid.com/upute.pdf

    meni su ove upute bile najkorisnije, pa vidi ako će ti išta pomoći
    Hvala!

  20. #20
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Sa koliko ide prsa na prsa?
    ja sam ga tako nosila negdje od 3 tjedna

  21. #21
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Evo ja sam na kraju bila na Pixiekid-ovoj radionici, svima toplo preporučam, žena se jako potrudila da nam sve lijepo pokaže i isproba s nama.
    Pokazalo se da je moja greška bila u tome da nisam dovoljno povukla tkaninu s leđa prije podvlačenja ispod guze i zatezanja.
    Ali nisam na kraju nikad to ulovila kako treba, tako da mi njena guza još uvijek curi van i iskobelja se skroz. Pa se ljuti i neće bit u njemu.

    Ali sam posudila mei tai i to mi je skroz druga priča. Pa nabavljamo svoj

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •