Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 163 od 163

Tema: Opasan pas u otvorenom dvorištu

  1. #151

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ne mogu ne primijetiti nagli porast broja "psećih" tema u zadnjih par tjedana

  2. #152
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Joj šafran super super su ti postovi. Ja svojoj kuvam, i čitala sam da svinjetina ne sme presna nikako, ali za piletinu nisam znala! Da li vam je veterinar rekao šta je bilo u pitanju salmonella ili nešto drugo?
    Mima i moja je došla sa buvicama, ali smo ih uspešno eliminisali. Ja čim čujem reč buva počnem da se češem na nernoj bazi. Odlučili smo se za spot on zaštitu, sad za par dana treba da je obnovimo i u međuvremenu nismo videli ni buve ni krpelja, mada ja stalno zagledam kad piški koje je boje. Inače kupili smo i ogrlicu protiv buva i krpelja, ali se nisam usudila da je stavim zbog bebe, nadam se da će ovaj spot on i ubuduće raditi posao.

  3. #153
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu ne primijetiti nagli porast broja "psećih" tema u zadnjih par tjedana
    I ja sam primijetila, ali bilo je i mačjih prošli mjesec. Sad bi se malo mogli preseliti na ptičice i ribice !

  4. #154
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj IvanaR prvotno napisa Vidi poruku
    Ja svojoj kuvam, i čitala sam da svinjetina ne sme presna nikako, ali za piletinu nisam znala! Da li vam je veterinar rekao šta je bilo u pitanju salmonella ili nešto drugo?
    Ne znamo što je točno bilo, bilo je, ono, samo ga spašavajte, ali vjerojatno salmonela ili trihineloza. Nije radio nalaze nego mu je šibnuo dvije injekcije i čekali smo u čekaoni jedno sat vremena da vidimo da li će djelovati, počeo je dolaziti k sebi pa nas je pustio doma i rekao sa u 24 h mu mora biti bolje, ako ne hitno opet do njega. Bio je sve ok, već nakon par sati je bio u redu, odmah smo reagirali, isti dan, pa je to vjerojatno bio razlog što nije došlo do ozbiljnijeg trovanja. Proces je vjerojatno tek samo počeo.

    Ma to oko te pseće i mačje hrane je čitav cirkus, ima da poludiš kad kreneš sa time. U biti niti ta gotova pseća hrana nije ono baš najbolji izbor, ima tu svega, najmanje mesa, ali eto, nešto psu moraš dati, a sam izbalansirati prehranu za psa već moraš biti nutricionist i zbilja se jako dobro u to razumjeti jer kod pasa je problem između ostaloga, kako odrediti količinu mesa, a opet ne na štetu kalcija zbog fosfora u mesu. Pa onda kosti su priča za sebe, više opasno, nego bezopasno, iako ima sad i već mljevenih kostiju kupiti u pet shopovima već pripremljeno i porcionirano, pa onda udio masti, premalo nije dobro, previše nije dobro, a kod pasa se sve brže manifestira na zdravlje jer kratko žive.

    Uglavnom ne znam, nisam pametna, ja sam sa zadnjim isprobala sve, i na kraju je ipak više od pola svog života bio na dehidratu + deserti u vidu salamice, komad mesa, jogurt, posni sir, za tim je isto bio lud, ali to sve nakon zadnjeg obroka, tj. večere, jer naravno da mi je štrajkao jer oni bi najradije jeli samo meso, a ne radi se tu samo o blansu nego i novcima, kako svaki dan 50 kg pasa hraniti mesom i tako godinama, treba za to stvarno imati novaca. A ni to sve skupa nije nikakva garancija bez obzira na sve debate oko toga. Moj je živio eto praktički na dehidratu 11 i pol godina, njegov brat na isključivo barfu od šteneće dobi, 10 godina. Tako da kod tih stvari, ne znam, nekad su se psi hranili isljučivo sa otpadcima sa stola, a tu je bilo svega, od kruha, povrća, i kostiju, juhe i rezanaca, sarme (bez mesa ), ali 1 x dnevno, možda dva pa su čak i manje poboljevali nego danas, tako da tu je najbolje da čovjek tj. vlasnik odvagne sam za sebe i svog psa, već prema vlastotm nekom nahođenju, navikama doma, samo što stvarno treba paziti i najbolje se kloniti sirovog mesa, ako nismo baš načistu sa tim, prerizično je ipak.

  5. #155

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Ne mogu ne primijetiti nagli porast broja "psećih" tema u zadnjih par tjedana
    Hoće to kad djeca malo porastu, pa čovjek ima viška vremena

  6. #156
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Tako da kod tih stvari, ne znam, nekad su se psi hranili isljučivo sa otpadcima sa stola, a tu je bilo svega, od kruha, povrća, i kostiju, juhe i rezanaca, sarme (bez mesa ), ali 1 x dnevno, možda dva pa su čak i manje poboljevali nego danas, tako da tu je najbolje da čovjek tj. vlasnik odvagne sam za sebe i svog psa
    Ma i pitanje je da li su oni zbilja manje oboljevali ili su vlasnici manje tome pridavali pažnje.
    Ja sam na priču o barfu naletela dok sam imala mačke i hranila sam ih većinom tako, ali opet ribu sam kuvala, presnu piletinu nije jela, a bogami bilo je i granula.
    Ma to sa ishranom životinja mi dođe i gore od dohrane dece, za dohranu bar imaš rodu .

  7. #157
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ha ha, točno tako, živa istina.

  8. #158
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,320

    Početno

    Molim savjet...dijelimo ogradu sa susjedom koji ima opasnog psa. Opasnog jer je u nekoliko navrata već ugrizao 3,4ljudi. Nitko očito nije nikakvu prijavu napravio jer se pas slobodno šeće dvorištem. Zadnjua osoba koju je ugrizao zavrsila je na hitnoj sreće s manjim posljedicama. Pas i dalje slobodno secem tim dvoristem, preskace ogradu ako prolazi netko tko njemu u tom trenu ne odgovara. Psa nitko nije provocirao niti mu se priblizavao. Kontaktirana je epidemioloska i nista sve stoji. A do tada.... imam troje djece i sa susjedom se jako tesko skoro nikako ne moze komunicirati cudan lik. Osim sto cemo dignuti novu visoku ogradu sto mozemo napraviti, nije mi jasno da veterinar nije bio. Ne znam iskreno ni koja je procedura. Bojim se da se ne dogodi nesto gore.

  9. #159
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Probaj pitati kinološki savez. Inače, mislim da ovo podliježe veterinarskoj inspekciji, ali nisam sigurna. Da je u pitanju napad, rekla bih da nazoveš 112, centar za hitne situacije, ali ovako preventivno ne znam što treba učiniti. Možda netko ima više iskustva. Ako je vlasnik psa čudan lik, lako može biti da je ni pas nije odgojen kako treba. Sretno u svakom slučaju...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.07.2022. at 12:10

  10. #160
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Pas i treba slobodno šetati dvorištem, ali je problem ako preskoči ogradu, probije i odluta, a kamoli ugrize nekoga.
    Kod nas u gradu udruga za napuštene životinje reagira, komunicira, prijavljuje policiji itd.
    Moj pas je prije nekoliko godina pobjegao van i podletio pod auto, osiguranje (uz osiguranje kuće imam i odgovornost vlasnika koje uključuje i štetu koju pas napravi) je platilo štetu a mi oko 1200 kn kazne, što je točno pisalo na toj kazni više se ne sjećam.

  11. #161
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,320

    Početno

    Epidemiolozi su zvali majku djeteta koje je ugrizeno i rekli joj da nema bjesnoce u Hrvatskoj i neka ne brine ne budu dobili kaznu. Eto na tome je sve stalo, a to sto pas moze na cestu kojom prolaze ljudi, djeca.. i sto moze unakaziti nekoga ili jos gore nikom nista

  12. #162
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Probaj komunalnom redaru prijaviti. No moraš se pomiriti s time da dok je pas u dvorištu ne može se ništa, tel kada je na ulici.

  13. #163
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Epidemiolozi su zvali majku djeteta koje je ugrizeno i rekli joj da nema bjesnoce u Hrvatskoj i neka ne brine ne budu dobili kaznu. Eto na tome je sve stalo, a to sto pas moze na cestu kojom prolaze ljudi, djeca.. i sto moze unakaziti nekoga ili jos gore nikom nista
    Da, loša situacija, a najlošije će proći pas.
    Njega će vjerojatno uspavati, a jadan nije ništa kriv.
    Kao i uvijek- krivi su ljudi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •