Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 176 od 176

Tema: ambicioznost

  1. #151
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A ja danas kopala satima jer sam posadila 12 ruža. Prije toga očistila korov, iskopala rupe, stavila gnojivo, zakopala ruže, zalila, pospremila alat. I tako me sve divno boli i osjećam se super. A kako tek lijepo moj novi ružičnjak izgleda! Da li bih to radila svaki dan? Hm, ne znam, ali meni je saditi biljke zadovoljstvo.

  2. #152
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    pa mislim da se baš ne može uspoređivati kopanje kanala i uređivanje ružičnjaka
    a i ti nećeš kopati satima na -20 ni na + 40
    nego kada to tebi odgovara
    i koliko ti odgovara
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 25.10.2013. at 20:07

  3. #153

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    mnogi bi rado kopali da mogu naći posao i od toga živjeti. strojevima se ne plaća ni mirovinsko ni zdravsteno...

  4. #154
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    a još radije bi buljili u kompjuter, bolje bi od toga živjeli, a i lakše bi našli posao

  5. #155
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    pa mislim da se baš ne može uspoređivati kopanje kanala i uređivanje ružičnjaka
    a i ti nećeš kopati satima na -20 ni na + 40
    nego kada to tebi odgovara
    i koliko ti odgovara
    Volim biti sam svoj gazda!

    ( ako mi ne treba, dosta je da imaš dijete već nisi svoj gazda)

  6. #156

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ili Fer pa će dane i noći, tjednom i vikendom tipkati po kompjuteru, a to neće biti iz gušta. Doduše vjerojatno mu neće biti hladno ni vruće, ali očima neće biti lako.
    ni sinusima , zato se u pričuvi uvijek nosi kapa

  7. #157

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    idemo sad pješice doma iz gš i vidimo radnike na cesti, kopaju
    mrak je, oni kopaju, neki sa strane sjede i jedu sendviče, ono kvarat kile kruha i dvaest deka jeftine salame
    i kažem ja mojoj kćeri, opalim monolog kog se ne bi postidio ni otac Bane Bumbara:
    vidiš kako je njima teško
    danas je super vrijeme, nije im ni hladno, ni vruće, nit im išta pada za vrat
    ali oni će to raditi i na +40 i -15 i kad bude padala i kiša i snijeg
    moraš se, kćeri, truditi učiti
    da imaš dobro ocjene (nisam zaboravila ni znanje )
    da završiš neku dobru školu, da se ne moraš u životu tako mučiti

    a kaže meni moja pametnica:
    znači da imam neki posao na kom ću zimi imati grijanje, ljeti klimu
    Moram priznati da si me baš iznenadila ovim monologom tj razmišljanjem.

    Meni je inače nevjerojatno koliko je obrnuto proporcionalan trud i trajanje obrazovanja liječnika s uvjetima u kojima oni rade. I to po svim aspektima od zaštite na radu, funkcionalnosti, ergonomije do estetskog uređenja. I nekako se uzima zdravo za gotovo da svaka trgovkinja u parfumeriji (nemam ništa protiv trgovaca) radi u ljepše i ugodnije uređenom prostoru od liječnika koji je godine i godine ulupao u učenje.

    Moja liječnica npr ima ordinaciju i njena sestra sobu da je se ne bi postidila niti TNT grupa. Čekaonica je negdje iz doba Gruntovčana.
    I nisam baš sigurna da je takvo stanje samo radi nedostatka novaca....

  8. #158
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    I liječnici u privatnim ordinacijama i klinikama rade u vrlo lijepo i ugodno uređenim prostorima.

  9. #159

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    I liječnici u privatnim ordinacijama i klinikama rade u vrlo lijepo i ugodno uređenim prostorima.
    Ok. Izuzev privatnih ordinacija i klinika.

  10. #160
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Parfumerije su u privatnom vlasništvu i njihovi vlasnici ih ne uređuju zato da bi se trgovkinje u njima lijepo osjećale nego zato što parfumerija podrazumijeva luksuz pa ona koja je derutna i jadna ne bi privukla kupce. bilo bi interesantno vidjeti kakav sanitarni čvor imaju trgovkinje u blještavim parfumerijama.

  11. #161

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ajme sad ste me sjetile kad su nas prije par godina preselili u prostoriju koja je bila derutna i u katastrofalnom stanju, ne bi bilo loše da smo iskopirali diplome i poljepili ih po rupama na podu i obložili njima zidove, a i zatvorili otvore od klime da ne padaju crni komadići po nama

  12. #162

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Parfumerije su u privatnom vlasništvu i njihovi vlasnici ih ne uređuju zato da bi se trgovkinje u njima lijepo osjećale nego zato što parfumerija podrazumijeva luksuz pa ona koja je derutna i jadna ne bi privukla kupce. bilo bi interesantno vidjeti kakav sanitarni čvor imaju trgovkinje u blještavim parfumerijama.
    Stoji ovo što pišeš. Možda se može povući i paralela s prostorima u kojima liječnici rade - možda je ne ulaganje u ordinacije, čekaonice i bolnice zapravo pokušaj da se smanji broj pacijenata i liste čekanja u njima.

  13. #163
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa ne bih rekla, ti pacijenti će dolaziti bile ordinacije derutne ili ne - jer nemaju izbora, za razliku od kupaca u parfumerijama.

  14. #164
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    rekla bih, po njihovom broju i učestalosti dolazaka, pacijentima ni malo ne smetaju tvrde klupe u čekaonicama
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 25.10.2013. at 21:31

  15. #165
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Da, zanimljivo je za vidjeti i u kakvim uvjetima sjede obični šljakeri u velebnim poslovnim zgradama.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne bih rekla, ti pacijenti će dolaziti bile ordinacije derutne ili ne - jer nemaju izbora, za razliku od kupaca u parfumerijama.
    Hm, oni koji imaju novaca ići će u spomenute privatne ordinacije/klinike, ukoliko tamo postoji takva medicinska usluga.

  17. #167
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, oni koji imaju novaca ići će u spomenute privatne ordinacije/klinike, ukoliko tamo postoji takva medicinska usluga.
    Mozda i hoce , za " sminkeraj".
    za ozbiljne i po zivot / zdravlje potrebne preglede i zahvate i dalje ce ici u derutne hrvatske bolnice.
    osim ako nisu ( sad vec bivsi ) ministri pa se pocaste rutinskom operacijom u inozemnoj klinici jer imaju novaca.

  18. #168

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda i hoce , za " sminkeraj".
    za ozbiljne i po zivot / zdravlje potrebne preglede i zahvate i dalje ce ici u derutne hrvatske bolnice.
    osim ako nisu ( sad vec bivsi ) ministri pa se pocaste rutinskom operacijom u inozemnoj klinici jer imaju novaca.
    Trenutno je tako. No mislim da stvari idu prema razvoju privatnih medicinskih ustanova.

  19. #169
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Trenutno je tako. No mislim da stvari idu prema razvoju privatnih medicinskih ustanova.
    A to nije nesto sto je dobro ...

  20. #170

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    A to nije nesto sto je dobro ...
    Nije, ako će javne ustanove biti još derutnije, a stručnjaci koji sada rade u njima sretni da što prije odu u privatne klinike.

  21. #171
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Nije, ako će javne ustanove biti još derutnije, a stručnjaci koji sada rade u njima sretni da što prije odu u privatne klinike.
    Zapravo , to bas i nije najveci problem.
    problem je sto ce cilj biti da svi idu u takve ustanove , ili cak da placaju u ovi derutnima. Pa ce moci platiti zdravlje onaj koji ima novaca. Ali odosmo daleko od teme..
    Posljednje uređivanje od sirius : 25.10.2013. at 22:27

  22. #172
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ako vladate njemackim u novom " Die Zeit" imate dobro obradenu interesantnu temu "Wann Arbeit glücklich macht" - kada nas posao/rad cini sretnim. mislim da je i online.
    kad stignem cu duze, ali zasada samo kratko:
    nije mi vise dostatno (mada sam prije mislila tako): samo neka je dijete ispunjeno i zadovoljno.
    sto sam se dublje udubljivala u tu tvrdnju, sve vise mi je postala manjkava.
    naravno da je to jedan vazan aspekt zivota, ali i samoodgovornost ptrema sebi, prema okolini i prema drustvu je jedan meni isto tako vazan aspekt.

    to naravno ne treba promatrati na nekom prizemnom nivou: ako ce biti sretan smetlar, neka bude smetlar. naravno. ne mislim da itko od nas ima namjeru dijete presati u neke nama drage kalupe.
    mislim da je jedini ispravni put (pogotovo danas u vrijeme izuzetno brzih promjena svega i svacega) da dijete odlucuje samo cime ce se u zivotu baviti, sto ce studirati, ako ce studirati. i da izabere ono, cemu ga srce vuce.
    medutim samozadovoljstvo (pogotovo ono tipa, izabirem put manjeg otpora, nista mi se neda, a zapravo tu ima puno prikrivrnih razlogs, od straha od neuspjeha pa na dalje) nije jedini fakor odlucivanja.
    moras imati neki razvijeni vrijednosni sustav, neke zudnje i ceznje koje nadilaze profane i pragmaticne nivoe zivljenja. taj sustav ti zapravo sluzi kao orjentir.

    sto se tice pitanja na pocetku topika, za mene je odgovor jasan: to je odluka djeteta, te je uz to jako individualna i ovisi o habitusu djeteta. cetvorka ja naravno jako dobra ocjena, ali koliko dobra ili nedobra odlucuje djete. za ono koje ima same petice, je ona nesto slabija. (bez obzira sto to nekima moze izgledati neshvatljivo ili arogantno) no da li je to vrijedno ispravljanja ili ne, je opet stvar djeteta. a osim toga ima i djece koja postavljaju svoje vlastite ljestvice koje zele dostici.

    sto se tice diploma, meni te rasprave papir - ne papir, uvijek budu malo onako "vesele".
    diploma je naprosto certifikat, koji odgovara nasem kompleksnom drusvu, dakle daje nam neku vrstu "garancije" za uslugu na nekom "standardnom" nivou. kao kad recimo kupujemo usisivac u nekom specijaliziranom ducanu, odredene marke. pa ako je neka sistemska pogreska, vratimo ga natrag i dobijemo novi. ne kupujemo ga na placu od nekog nepoznatog, koji ga je recimo sam sklepao. (ne hvatati se za ovo, naravno da ima i genija koji ce ga napraviti bolje od miele, ovo je na metaforicnom nivou)
    isto tako kupujemo auto u za to ovlastenim salonima, isto tako kupujemo ljekove u ljekarni, ne kod postolara..itd..itd
    da ima ljudi koji su daleko iznad standarda je jasno. da ima i onih koji su ispod standarda svog obrazovanja je isto tako jasno. o tome zaista ne treba raspravljati.
    demokratsko drustvo, koje svima omogucava visoko skolovanje, dakle kada govorimo o univerzitetskom obrazovanju, govorimo o masovnom fenomenu, smatra da su prednosti takve vrste obrazovanja, jace od nedostataka. dakle svi znamo da ce odredeni broj apsolvenata biti ispod standarda. to je jasno. isto tako svi znamo da su postojali i postoje ljudi koji ce neformalno obrazovanje pretpostaviti formalnom, kao npr. jobs ili gates koji su prekinuli svoje studije na harvardu/stanfordu, jer su im se cinile prespore, te svejedno svojim tehnoloskim inovacijama promijenili zivote svih nas. no oni su manjina. bili i za sda jesu. sto nosi buducnost, ne znamo. mogucnosti samoobrazovanja su u porastu. takode vrhunski americki univerziteti vec nude i online studije kako bi dospijeli do jako talentiranih pojedinaca, koji si iz raznih razloga ne mogu priustiti klasicno studiranje.
    no iza sad je klasicni pristup puno rasireniji. i jedna velika vecina uspjesnih strucnjaka ima iza sebe vrlo jasano klasicno strukturiran cv.
    po mom misljenju, buducnost nosi jedanu miroljubljivu koogzistenciju oba puta.

    sto se tice onih koji kukaju kako im ti fakulteti i visoke skole nisu nista donjeli... ne znam sto bih rekla. sigurno je da su neki studiji organizirani i neefikasno i zastarijelo. no ja ne bih zaboravila ni sasmoodgovornost pojedinaca. ako si stracio svoje vrijeme, novac i energiju za studiranje od kojeg nemas nista, te si uzalud potrosio i novac poreznih obveznima, sigurno je da je dio krivice i na pojedincu.
    pogotovo sto se neradi o srednjovjekovnim cehovima, gdje je profil izobrazbe jako cvrsto definiran i kompletno identican s onim sto ces raditi cijeli zivot.
    danas je obrazovanje puno sire i postoji puno nacina i puteva, kojim mozes krenuti.

    lijecnici, ucitelji, profesori trebaju biti dobro i adekvatno placeni. kao sto na jednoj temi rekosmo. finsko obrazovno "cudo" lezi velikim dijelom i na tome, da je osoblje pomno izabrano, cijenjeno i adekvatno placeno.

  23. #173
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A ja danas kopala satima jer sam posadila 12 ruža. Prije toga očistila korov, iskopala rupe, stavila gnojivo, zakopala ruže, zalila, pospremila alat. I tako me sve divno boli i osjećam se super. A kako tek lijepo moj novi ružičnjak izgleda! Da li bih to radila svaki dan? Hm, ne znam, ali meni je saditi biljke zadovoljstvo.
    a blago tebi kad u tome uzivas, ja imam samo travnjak, pa sam ga jucer isla prozraciti, i sad imam tri sava na glavi. ne pitajte kako, ali eto ja ni doma ne mogu travu prozraciti sa zadovoljstvom.

    alex i sasa, ja tek sad razumijem zasto je cilj mog oca bio ne biti lijecnik, na njegovu srecu niti jedna nije jogunjasta i ne tjera svoj inat, ali da smo samo malo bile buntovnije mozda bi bas u inat njemu isli na taj faks i sad bi bila u tim derutnim ordinacijama di umjesto konca 5 ipak das pacijentu konac 4 jer jelte ovog nema.
    srecom jucer nije bilo reda u ovoj mojoj seoskoj hitnoj, niti je ekipa bila na terenu, pa sam brzo bila zakrpana. ali ja jos uvijek radije idem u takve ustanove nego u bljestave privatne ordinacije. te mi stvarjau neku nelagodu, nekako ne pripadam njima.

  24. #174

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ali ja jos uvijek radije idem u takve ustanove nego u bljestave privatne ordinacije. te mi stvarjau neku nelagodu, nekako ne pripadam njima.
    Ajde sad mi je lakše kad znam da nas ima još takvih

  25. #175
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde sad mi je lakše kad znam da nas ima još takvih
    ja sam još gora. znam da nije racionalno, al imam i više povjerenja u takvim ustanovama, osjećam se sigurnije. :lud:

  26. #176
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Jako zanimljiva tema

    Moje je mišljenje tamo negdje kod seninog.
    Potcrtala bih kod ovog
    lijecnici, ucitelji, profesori trebaju biti dobro i adekvatno placeni. kao sto na jednoj temi rekosmo. finsko obrazovno "cudo" lezi velikim dijelom i na tome, da je osoblje pomno izabrano, cijenjeno i adekvatno placeno.
    Čini mi se da u tom grmu leži zec.
    Sigurna sam da frustraciji i gubitku motivacije i entuzijazma (nakon nekog, individualno dugog, vremena) više kumuje položaj u očima "krajnjeg korisnika", no potplaćenost.
    Ne samo u spomenutim zanimanjima, nego općenito.

    Inače, oko osnovne teme topika najviše se pronalazim u kosjenkinim i cvijetinim razmišljanjima.
    Iako, onaj Zuskin post o likovnom i sama mogu u cijelosti potpisati, isto mi je bilo, ma u dlaku.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •