Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 173

Tema: Cijepljenje djece

  1. #101
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ne znam odgovor, pikula, ali suosjeçam.
    Baš slušam na radiju obavijest Zavoda za javno zdravstvo i brinem.

  2. #102
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Da, bas nezgodno, ocito se radi prevelikog broja necijepljenih opet pojavljuju stare bolesti

  3. #103
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Moram reci da me kod pojave ove bolesti "odusevljavaju" naslovi po novinama i portalima. Npr. ovaj http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...je/790295.aspx
    kao da je o eboli rijec , a ne o djecjoj zaraznoj bolesti. Ocekujem takve natpise ponovo, za koju godinu, kad u obavezan kalendar ude imunizacija protiv vodenih kozica...
    Clanci i izjave lijecnika su realne i korektne , ali naslovi i podnaslovi...

  4. #104
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ma nisu ni vodene kozice toliko bezveze
    djeci zna jako pasti imunitet iza njih pa dijete koje nikad nije pilo antibiotik godinama iz infekta u infekt
    ne mogu zamisliti koliko te ovo može poharati imunitet pogotovo kod male bebe

  5. #105
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    pikula, bebe su uglavnom zaštićene tijekom većeg dijele prve godine života, ako je mama imuna na ospice. Beba ima pasivni imunitet kojeg tokom trudnoće imuna mama prenosi na svoju bebu (prenese antitijela). Mislim da sam točno napisala, no voljela bih da to potvrdi i netko čije je znanje friško.

    Imuna mama je ona koja je ili preboljela ospice ili cijepljena protiv ospica ( sa jednom godinom i docijepljena kod polaska u školu).

  6. #106
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Sad nekome može imat imunitet od majke ko recimo moja klinka kad je imala 4 mjeseca, a točno na ročkas pokupila koze

  7. #107
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    jelena, možda se nisam jasno izrazila, ali ja sam pisala SAMO o pasivnom imunitetu za ospice. ( nisam spominjala vodene kozice)

  8. #108
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    jel veći dio prve godine 9-12 mjeseci?
    nitko se ne boji osim mene?

  9. #109
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Da li ima potrebe zbog pojave ospica ranije cijepiti bebu koja ima za par dana 10 mj priorixom?
    Kakve su šanse da je cijepni obuhvat zapravo niži od službenog, kad vidim koliko je necijepiša ovdje, strah me za bebu.
    Još ne.
    Pogotovo ako ste vi po doma cijepljeni, pa nema opasnosti da ćete mu vi donijeti ospice.
    Jer i ako ide u jaslice, za sada nema od koga dobiti ospice, s obzirom da za sada još nema oboljelih kod tako male djece.
    Tek ako se poćne širiti među malom djecom, došlo bi u obzir cijepiti ga prije godinu dana strosti.
    To se inače preporučuje kod epidemija. Za sada ovo ne bih smatrao epidemijom.
    Ali, nikad se ne zna kako će dalje ići.
    U svakom slučaju, ako se javi potreba za cijepljenjem djece mlađe od godinu dana, ta vijest neće proći nezapaženo.

  10. #110
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    jel veći dio prve godine 9-12 mjeseci?
    Nije.

  11. #111
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    ma nisu ni vodene kozice toliko bezveze
    djeci zna jako pasti imunitet iza njih pa dijete koje nikad nije pilo antibiotik godinama iz infekta u infekt
    Upravo to se dogodilo djetetu iz šire obitelji, nakon vodenih kozica s početka godine nije prestao biti bolestan, praktički s antibiotika na antibiotik, bakterije, bubrezi, grlo, sinovitis...

  12. #112
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    I mene malo frka, malac će za par dana 10mj. Ali mislim si da ih valjda nema gdje pobrati. I nadam se da se neće ospice tako proširiti da bi bilo problema

  13. #113
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja imam dva velika školarca 10 i 12 a beba ide svuda s nama jer je nema tko čuvati. starije dijete je cijepljeno samo s 2 godine jer je imao jaku reakciju, ne znam da li da ranije cijepim bebu ili da riskiram opet godinu dana urtikarije s većim.

  14. #114
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Ne znam ni ja za cijepljenje starijeg djeteta jer ne znam niti kakva je bila urtikarija niti kakva je veza urtikarije s cijepljenjem.

    Ali znam da sutra još nije nužno žuriti s cijepljenjem djeteta od 10 mjeseci.

    A prekpreksutra, bumo vidli.....

  15. #115
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    hvala
    znači strpljenja

  16. #116
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mujice, dijete ima 7 godina, cijepljeno je sve redovito do upisa u školu.
    Na upisima nije cijepljen i sad s moparu ili koje je već bilo nije cijepljen.
    Pretpostavljam da nemamo razloga za brigu, da PRIORIX s kojim je cijepljen nakon godine dana još vrijedi s obzirom da nije obavljeno docjepljivanje, ili?
    Svo cijepljenje imamo odgodu do 2015.
    Posljednje uređivanje od Anemona : 18.12.2014. at 10:50

  17. #117
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Mujice, dijete ima 7 godina, cijepljeno je sve redovito do upisa u školu.
    Na upisima nije cijepljen i sad s moparu ili koje je već bilo nije cijepljen.
    Pretpostavljam da nemamo razloga za brigu, da PRIORIX s kojim je cijepljen nakon godine dana još vrijedi s obzirom da nije obavljeno docjepljivanje, ili?
    Svo cijepljenje imamo odgodu do 2015.
    N akon prve doze MPR cijiepljenja s godinu dana, 95% cijepljenih je zaštićeno od ospica.
    Nakon druge doze, 99% cijepljenih je zaštićeno.

  18. #118
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Mi smo napravili antitijela na ospice, imunolog je protumačio nalaz. Ne može dobiti ni prenijeti ospice. Pao nam kamen sa srca. Bas mi je laknulo.

  19. #119
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Pitanje kad je vec tema tu. Moj mladi je rodjen 6tj ranije. Cijepljen je s odgodama uz negodovanje pedijatra. Zadnje cjepivo koje je primio je ono s godinu dana...priorix prije toga eugerixB kod rodjenja, eugerixB s 4.mj i eugerixB s 8mj. Trebao je primiti s godinu i pol cjepivo ali dan danas nije jer ima ceste bronhitise a niti je doktor spominjao da bi trebao?

    Da li moze biti problem sto nije primio to cjepivo, da li ako ga vec nije dobio treba ipak dobiti?

    Iskreno grozim se cjepljenja i imam neke argumente i za i protiv. Molim savjet moze i na PP
    Posljednje uređivanje od mašnica : 13.02.2015. at 22:13

  20. #120
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    http://www.teleprompter.rs/oprez-dok...ske-unije.html

    Ima li kakvih komentara na ovo iz Hrvatske, ima li kakvih odjeka o ovim podacima u HR-oj?

  21. #121
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...lu/821626.aspx
    zanimljivo....
    Sad kad je razotkriveno da se tamo neka Jadranka bavi nadriliječništvom (prodaje kapi kojima liječi rak, autiza, ebolu, miome, epilepsiju), kao proroćica iz Delfa predviđa nalaze žena sa zdravsenim problemima i prijeti pedijatrici da će nauditi njezinom djetetu, antivakcinalci bi se malo ogradili od nje. Barem onako javno, malo za javnost....
    A dok to nije bilo javno objavljeno, dok je genijalka uredno prodavala svoje kapi za liječenje raka i ebole i dok je upućivala ljudima prijetnje i hvalila se time u krugu antivakcinalaca, bila im je super, tapšali su ju po ramenima, doživljavali ju kao prevodnicu i nitko se nije ograđivao od nje.
    Sigurno je i dalje genijalka uzorna i poželjna članica u antivakcinalnim krugovima, ali se moraju malo ograditi jer nije zgodno podržavati kaznena djela. Bar ne javno, kad moraju punim imenom i prezimenom reć javno što o njoj misle....
    Sramota.

  22. #122
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    na toj grupi na fb je fakat hrpa ljudi upitne inteligencije, majke mi. ja nekad naidem i ne vjerujem, sve me bude sram, a steta koju nanose nama normalnim pro-cojserima je nemjerljiva.

  23. #123
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Imali smo danas cijepljenje, tj. ovdje je to vakcinacija,ona s 18 mjeseci. Kapi u usta i dvije boce- u svaku ruku po jedna. Nikada do sada nikakve reakcije, ni malenoj koja je starija, a ni njemu. Evo plače mi cijeli dan, razdražljiv je, govori da boli, boli, sad je krenula temperaturica.

    Jao, isprepadana sam uvijek oko svih tih vakcinacija, ali nikada do sad s osobnim razlogom. Čitala puno, gledala dokumentarce, izludila od olakih komentara ljekara. Danas baš dobijem komentar na samoj vakcinaciji da, parafraziram, "nije dokazano da je išta od reakcija vezano za vakcine" od sestre koja daje vakcine. Ali evo, reakcija, molim boga samo da je samo to. I da će proći. Jer ko za vraga čujem da je poznanica nakon cijepljenja ostala s reakcijom djetetu koje je dovelo do autizma... bože dragi, srce mi se stislo kad sam čula i sad sam luda od brige. Nije da inače nisam pri svakoj vakcinaciji, ali ova me dotukla. Znam da može, a ne mora biti reakcija. Lepeza reakcija je tako šarena i prostrana, bolje da ne započinjemo, ali moram ovo pitati- koja je najniža temperatura kad ste dali nešto za snižavanje temperature?

  24. #124
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Mozes dati paracetamol i za bolove, bez temperature.

  25. #125
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mozes dati paracetamol i za bolove, bez temperature.
    Evo zaspao mi je na rukama, baš sam ga stavila u sobu na spavanje. Hvala, nisam nikada davala za bolove, samo za temperaturice. Moram imati spremno, duga je noć, prerano je zaspao, ali bolje i to nego da se pati. Iscrpilo ga je plakanje cijeli dan.

  26. #126
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Dali smo na 38 i po, mjereno rektalno. Prema uputi pedijatrice.

  27. #127
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Zasto mjeris rektalno? Nemoj to raditi djetetu, sasvim je dovoljno mjeriti pod rukom ili na celu, zavisi koji toplomjer imas.

  28. #128
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Tada je imala par mjeseci i to je bila uputa pedijatrice.

  29. #129
    mifija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Jer ko za vraga čujem da je poznanica nakon cijepljenja ostala s reakcijom djetetu koje je dovelo do autizma... bože dragi, srce mi se stislo kad sam čula i sad sam luda od brige.
    Nemoj brinuti radi autizma. Mnoga istraživanja dokazuju da poveznice nema. Čak se i autor originalnog rada koji tvrdi da cijepljenje izaziva autizam kasnije ogradio od toga svega.

    A to što ljudi sami zaključe... Ja na to gledam tako da kad se ljudima nešto loše desi, kao recimo to da se njihovom djetetu dijagnosticira autizam, traže neki razlog (odnosno krivca) zašto se to baš njima desilo. Teško je prihvatiti da za neke stvari jednostavno nema krivca.

  30. #130
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj mifija prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj brinuti radi autizma. Mnoga istraživanja dokazuju da poveznice nema. Čak se i autor originalnog rada koji tvrdi da cijepljenje izaziva autizam kasnije ogradio od toga svega.

    A to što ljudi sami zaključe... Ja na to gledam tako da kad se ljudima nešto loše desi, kao recimo to da se njihovom djetetu dijagnosticira autizam, traže neki razlog (odnosno krivca) zašto se to baš njima desilo. Teško je prihvatiti da za neke stvari jednostavno nema krivca.
    Razumijem. Ali teško se ne bojati. Baš su mi se tresle sad gaće. Imao temperaturu, plakao 2 dana... Ja sam stvarno jaaaaako zahvalna da smo sada do 6te godine mirni.

  31. #131
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Ide li Rotarix pod standardno cijepljenje ili se mora posebno tražiti poput cjepiva protiv gripe?

  32. #132
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    ide posebno, sad nisam sigurna jel se plača, uglavnom nije obavezno cijepivo, kaj sumlješ u rotu?

  33. #133
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Placa se, 500 kn po dozi, daju se dvije doze. Ja dobijem papir od pedice i narucim u ljekarni

    Samo ima rok do kad se mora primiti, tipa do 4mj prva mislim

  34. #134
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    4 mj od rođenja? mad i tu tak piše https://klokanica.24sata.hr/beba/zdr...infekcija-1984

  35. #135
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Nemam pojma što je, ali čitam o roti i ono, horor.
    Ne razumijem zašto pedica nije spomenula ta dodatna cjepiva.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 19.04.2018. at 14:58

  36. #136
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    A da, preporuceno je da obje doze dobiju do 16.tjedna. A moraju do 24.tjedna

    Moja je dobila prvi dozu s 2mj, drugu s 3mj

  37. #137

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Moja ce prvu dozu primiti s 4,5 a drugu s 5,5 mjeseci. I nadam se da nece bljucnuti 500 kn

  38. #138

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam pojma što je, ali čitam o roti i ono, horor.
    Ne razumijem zašto pedica nije spomenula ta dodatna cjepiva.
    Ni nasa ne spominje ako ne pitas.

  39. #139
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mi jos razmisljamo. Cijepljena je sad s 2 mj. pp, bilo mi malo previse jos i rotu u istom paketu.
    Znaci, ono se ne moze poslije kad bude starija? Nisam jos proucila.
    Ped. je spominjala i cjepivo protiv pneumokoka. Jeste cijepili?
    Ali kako se borimo s grcevima/probavom/cendritisom, nismo je sad htjeli odjednom cjepiti sa svime.

  40. #140
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Rota je specificna jer eto mora ici ranije.

    Protiv pneumokoka mozes cijepiti bilo kad, cak i kad budu vec veci klinci.
    Mi cemo pneumokok nakon sto prode 6mj, tad idu samo dvije doze, a ne vise tri. Predlozila dr, radi para

  41. #141
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ma to mi je onda malo frka :/
    Rado bih je cijepila protiv rote, ali na ovakvu nerazvijenu probavu me bas strah.

  42. #142
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    A nemas bas izbor oko toga na zalost :/ uopce nisam razmisljala o utjecaju na probavu jer je to cjepivo. Kao sto ne bih ni da su lijekovi u pitanju

    Ja sam rotu s prvim fulala jer sam prekasno pitala, a dr nije predlagala

    Sad sam i to i pneumokok cu sto prije jer stariji stalno nesto vuce iz vrtica. A ionak i ona iduce godine krece u jaslice,pa da bude zasticena

  43. #143
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    To je na usta? Pije se, nije u injekciji?
    Posljednje uređivanje od Optimist : 19.04.2018. at 22:11

  44. #144
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Je li tvoja imala kakve nus pojave?

  45. #145
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Tekucina je u sprici i onda to polako daju u usta. Barem kod nase pedice. Malo po malo, polako, da gutaju,a ne ispljunu.
    Moja je to brzo mrknula, jer d3 dobiva na zlicicu pa joj tak nesto nije bila novost

    Nikakve nuspojave nije imala. Neki kazu da mogu imati blagi proljev,al ni to. Bas sve ok.

    Super si to zenska pomljackala

  46. #146

  47. #147
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Tnx!

  48. #148

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Stariju djecu sam dala cijepiti protiv pneumokoka prije kretanja u vrtic, prije 3. rodjendana.

  49. #149
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Ja sam najmlađeg isto cijepila protiv pneumokoka, prezadovoljni....

  50. #150
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Jesu li vam klinci imali temperaturu nakon Hexacime (difterija, tetanus), cjepiva koje ide sa 18 mj?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •