Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 173 od 173

Tema: Cijepljenje djece

  1. #151
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Moj veliki nije mogao stati na nogu dan iza cijepljenja s tri godine

  2. #152
    Dulcinea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    109

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu li vam klinci imali temperaturu nakon Hexacime (difterija, tetanus), cjepiva koje ide sa 18 mj?
    Ja sam bila uvjerena da moja upravo ima reakciju jer kuri preko 39, a pedijatrica kaže da nije jer je nama šesti dan od cjepiva, a nuspojava bi se javila u prva tri dana. Sutra idemo provjeriti urin jer drugih simptoma nema. Upravo suprotno, još je življa nego inače.

  3. #153
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Navrsili smo 4 mj.i uskoro idemo na drugo cijepljenje.
    Ped.je spominjala da ako bude imala kad dodjemo da ce ju cijepiti protiv pneumokoka sto znaci da ce isti dan dobiti dvije pikice

    Mame dal su i vase bebe dobile dva cjepiva za isti dan ili ste se dogovorili s ped.pa ovaj za pneumokok pomaknuli za koji mjesec ( dal se to uopce moze tako )?
    Kako su bebe podnjele, nuspojave?

    E da, dal je za pneumokok jedna doza ili ide isto docjepljivanje?

    Kod even.temp. dajete cepice ili sirup?

  4. #154
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Hi vrijeme dok su se moji cjepili vazilo je pravilo da se ne cjepi po najvecoj vrucini.pa znacilo to i mjesec dana kasmjenja nije bilo tolka frka.
    Ako je potrebno das nesto za skidanje temp primjeremo dobi,znaci u tvom slucaju ja bi dala cepicdobrovidipo kilazi j cjeli pola ili neka druga kombinacija

  5. #155
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Jelena hvala na odg.nadam se da bi me ped.upozorila da to pravilo jos vrijedi :/

    Vrci i Optimist, sad sam citala na predhodnoj str.sto ste pisale. Kak ste na kraju napravile?

    Vrci znaci moze od 6 mj.pa iz tog razloga se ide dva puta?
    Jesam dobro shvatila da se pije? Ne pika se?
    Ako je tako nije mi to pedica naglasila, za pneumokok mislim!!!

    Optimist mi smo tu negdje po datumima rodjenja samo je tvoja god.starija od moje
    Dal je tebi ped.spominjao mozda ovo za ljetne dane i vrucine?
    Posljednje uređivanje od sara79 : 26.06.2019. at 13:10

  6. #156
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Prevenar ( za pneumikoknu bolest) ide injekcija, ne na usta. Na usta ide za rotu koja nije obavezna.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Navrsili smo 4 mj.i uskoro idemo na drugo cijepljenje.
    Ped.je spominjala da ako bude imala kad dodjemo da ce ju cijepiti protiv pneumokoka sto znaci da ce isti dan dobiti dvije pikice

    Mame dal su i vase bebe dobile dva cjepiva za isti dan ili ste se dogovorili s ped.pa ovaj za pneumokok pomaknuli za koji mjesec ( dal se to uopce moze tako )?
    Kako su bebe podnjele, nuspojave?

    E da, dal je za pneumokok jedna doza ili ide isto docjepljivanje?

    Kod even.temp. dajete cepice ili sirup?

    Ove godine je u Hrvatskoj u redovni kalendar uvedeno i cijepljenje protiv pneumokoka, te se to cjepivo moze istovremeno kombinirati s drugim. Cjepivo protiv pneumokoka je odlicno cjepivo, koje se prije moralo placati, a nije bilo jeftino. Ne treba odgadjati cijepljenje protiv pneumokoka, jer je dobro biti zasticen sto prije. Takodjer je bolje jedan posjet pedijatru, nego dva posjeta zbog uvijek prisutne mogucnosti da se u ambulanti pokupi neka bolest.

    O cjepivu protiv pneumokoka vidjeti npr. ovdje.

    A o kombiniranju cjepiva izdvajam ovaj citat:

    "Kombinacija 6u1+konjugirano pneumokokno+rota cjepivo je standardna u većini zemalja Zapadne Europe koji koriste sva tri cjepiva u svojim kalendarima.

    Najčešći protokol 3+1 za 6u1 je s dva mjeseca razmaka (s 2,4 i 6mj, te docijepljivanje nakon 12mj starosti), pa se sukladno s tim planom daju za istog posjeta i rotavirusno cjepivo (2 i 4mj za Rotarix ili 0-2,4,6 za RotaReq), te Pneumokokno cjepivo (2,4 i 12+). Kombiniranje cjepiva je i testirano prije no je cjepivo licencirano za uporabu.

    Prilažem i preporuku HZJZa koja je bazirana na WHO preporukama oko kombiniranja cjepiva i razmaka između vrsta cjepiva."

    Iz linkane teme u grupi Cijepljenje/Vakcinacija, koju preporucujem za takva pitanja i nedoumice.

    Cijepljenje/Vakcinacija - grupa za sve koji imaju pitanja i nedoumice

  8. #158

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ljeto i vrucina nisu prepreka cijepljenju. O tome se takodjer pisalo u gore navedenoj grupi, stoga preporucujem potraziti stare postove, a mozete i sami postaviti novo pitanje za raspravu.

    Edit: u prethodnom postu sam o pneumokoku htjela staviti ovaj link: https://www.facebook.com/groups/4592...c_location=ufi
    Posljednje uređivanje od Aurora* : 26.06.2019. at 13:47

  9. #159
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Sirius, Božemesačuvaj sto sam smotana

    Aurora* puno ti hvala!!

  10. #160
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Prevenara je bila oko 500 kn po cijepljenju. Mi smo dvije doze uzeli.

    Kad se daje malim bebama koje kreću s godinu dana u jaslice, onda se daje 3 puta, a mi smo s dvije godine kretali u vrtić pa smo kasnije uzeli samo dvaput.
    Kod nas nikad nije bilo reakcije na cijepljenje.

    Je l to sad svi moraju kao bebe uzeti, pa Prevenara ide 3x ili ako ne ide u kolektiv, može odgoda pa da se samo 2x uzme?

  11. #161

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Mi smo cjepili prevenarom do sad dva puta i treća doza na jesen. Cijena po dozi je 500kn. Al smo ju vodili privatno. Državna pedica nam niša nije rekla da je prevenar u kalendaru cjepljenja?
    Nama su rekli da dva živa cjepiva idu ili istovremeno ili sa minimlano mjesec dana razmaka. Rotarix može ići sa ostalim cjepivima.
    Posljednje uređivanje od nicky_111 : 26.06.2019. at 19:00

  12. #162
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Prevenar je u kalendaru za bebe rodene u 2019. I isao bi 3x.
    Ali natjecaj za nabavu cjepiva je dugo trajao,zalbe i sl. Tako da mislim da su tek sad poceli cjepljivati preko hzzo-a.

    Moja je cijepljena Prevenarom s 9 i 11mj, jos nas ceka zadnja doza, rekla pedica godinu dana nakon ove druge

  13. #163
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Nakon žalbenog postupka na natječaj uveden je Synflorix umjesto Prevenara.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  14. #164
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    E nisam do kraja to popratila. Al da, bebe se sad cijepe protiv pneumokoka redovno,pa je za to odreden raspored u kalendaru cijepljenja

  15. #165
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mogu li se odrasli cijepiti?
    Pitam za kći.
    Ona ima 18 godina, ali stalno neke upale grla, stalno kiše, kašlje, prehlađena je barem jednom mjesečno...
    Nije alergija u pitanju i krajnici su joj zdravi.
    Čitam vas i pitam se bi li to cijepljenje koristilo?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #166
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu li se odrasli cijepiti?
    Pitam za kći.
    Ona ima 18 godina, ali stalno neke upale grla, stalno kiše, kašlje, prehlađena je barem jednom mjesečno...
    Cjepivo je tu prvenstveno kao zaštita od penumokoknih upala uha, pluća te u krajnjim slučajevima meningitisa i sepse.
    Koji su prvenstveno problem dječje dobi.
    Kako misliš da bi cjepivo protiv pneumokoka pomoglo pri virusnoj upali grla, prehladi...?

  17. #167
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    E nisam do kraja to popratila. Al da, bebe se sad cijepe protiv pneumokoka redovno,pa je za to odreden raspored u kalendaru cijepljenja
    Tek su počeli, tj. dobili doze za distribuciju. Govorim za Ri. U 4mj ih još nisu imali tako da je kalendar još uvijek vrlo fleksibilan. Plan je 3 doze do prve godine starosti djeteta.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  18. #168
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Cjepivo je tu prvenstveno kao zaštita od penumokoknih upala uha, pluća te u krajnjim slučajevima meningitisa i sepse.
    Koji su prvenstveno problem dječje dobi.
    Kako misliš da bi cjepivo protiv pneumokoka pomoglo pri virusnoj upali grla, prehladi...?
    Ne mislim jer ne znam jesu li problemi prouzročeni virusima ili bakterijama.
    Prvo bismo to provjerili pa tek onda eventualno cijepili.
    U međuvremenu sam proguglala i saznala da se mogu i odrasli cijepiti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #169
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Klinka je jučer dobila cjepivo pred prvi razred i sada je boli glava i ima šmrkavost, kao da ima prehladu. Nema temperaturu. Je li to nešto uobičajeno nakon tog cjepiva? Piše na netu da to spada u rijetke nuspojave - infekcija dišnog sustava. Ne znam trebam li javiti pedijatrici. Vjrv hoću.

  20. #170
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Obadva cjepiva ili samo jedno?
    Znaju bit takve posljedice

  21. #171
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    nama su rekli da je nakon cjepljenja moguca temperatura i bolno mjesto uboda...cijepi se s dva cjepiva
    o smrkavosti nisu govorili...mozda se spojilo s nekom prhladicom

  22. #172
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    jelena, oba
    vjerujem, hvala

  23. #173
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Kod nas se cjepilo odvojeno

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •